0fa4d444962d43341434a7ca9764c593.html Piłkarscy emeryci ratują Zaskawiankę. Druga młodość Jarosza

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Piłkarscy emeryci ratują Zaskawiankę. Druga młodość Jarosza

Email Drukuj
Serwin, Korzeniowski, Jarosz, pamiętacie tych piłkarzy? Mają ponad 40 lat i już dawno pokończyli kariery, aby jednak ratować Zaskawiankę, zgłosili się do rozgrywek. Na początek wadowiczanie ograli Koziniec, a bohaterem meczu został przeżywający drugą młodość Bogdan Jarosz.


Prawdziwą drużynę poznaje się w biedzie. Pisaliśmy już o tym przy okazji zwycięskiego meczu Relaksu Wysoka, teraz pora pochwalić Zaskawiankę. A zwłaszcza kilku oldbojów z tego klubu. Za co?

Kilka dni przed inauguracją sezonu w C klasie, przyszłość wadowickiego klubu stała bowiem pod wielkim znakiem zapytania. W seniorskim zespole nie miał kto grać i klubowi działacze zorganizowali zebranie, które miało zadecydować o dalszych losach klubu. Jedynym ratunkiem było tak naprawdę zgłoszenie się do rozgrywek kilku oldbojów Zaskawianki, którzy grają w swojej okręgowej Lidze Oldbojów. Na szczęście, wszystko przebiegło pomyślnie. Aby ratować drużynę, piłkarscy emeryci, którzy swoją przygodę z seniorską piłką zakończyli kilka, a niektórzy nawet kilkanaście lat temu, zgłosili się do rozgrywek i Zaskawianka mogła przystąpić do nowego sezonu.

W pierwszym spotkaniu przeciwko drużynie Czarni Koziniec w zespole z Wadowic zagrało aż czterech czterdziestolatków: 46 – letni Marek Korzeniowski, 45 – letni trener zespołu Adam Serwin, 41 – letni Waldemar Nowak i 40 – letni Bogdan Jarosz, który zrobił największą furorę.

Były znakomity zawodnik Iskry Klecza, dla której zdobył mnóstwo bramek, i syn legendarnego piłkarza Józefa Jarosza przeżywa swoją drugą młodość. Niegdyś, Bogdan Jarosz słynął głównie ze swojej znakomitej, jak na wzrost, szybkości, i to zostało mu do dzisiaj. W niedzielnym meczu Jarosz szalał na skrzydle, w pojedynkach biegowych zostawiał w tyłach dużo młodszych rywali, którzy pytali – kto to jest ? – i co najważniejsze, był bardzo skuteczny.

To właśnie on został bohaterem spotkania, strzelił bowiem wyrównującą bramkę, a później zaliczył dwie asysty, dogrywając piłki Brożynie i Mamcarczykowi. Pod koniec meczu na 4:2 z rzutu karnego trafił jeszcze Brożyna, a w ostatniej akcji spotkania goście na osłodę jeszcze raz pokonali Góralczyka. Jeśli mowa o oldbojach, świetny „debiut” zaliczył także Adam Serwin, który rządził całą defensywą na pozycji stopera.

Co ciekawe, w pozostałych spotkaniach II grupy C klasy padły same remisy i przynajmniej do środy, kiedy to zostanie rozegrany zaległy mecz rezerw Paszkówki z rezerwami Iskry Klecza, Zaskawianka została liderem tabeli.

Żeby była jasność, nie podniecamy się pierwszym zwycięstwem wadowickiego klubu, pamiętając, że to tylko C klasa i tylko Koziniec, a co więcej - spośród ośmiu klubów piłkarskich z naszej gminy, które występują w wyższych klasach rozgrywkowych od IV ligi do B klasy, w ostatnich latach Zaskawianka notuje zdecydowanie najsłabsze wyniki. Patrząc jednak na ostatnie dni przed początkiem sezonu, kiedy wszystko wskazywało na to, że po 33 latach istnienia, klub zlikwiduje drużynę seniorów, chyba można ich trochę pochwalić.

Kadra Zaskawianki na sezon 2014/2015 (w nawiasie rok urodzenia):
Trener: Adam Serwin
Bramkarze: Krystian Góralczyk (95)
Obrońcy: Jakub Czuba (87), Marek Korzeniowski (68), Grzegorz Musiał (89), Waldemar Nowak (73), Rafał Paczyński (78), Adam Serwin (69), Przemysław Załuski (93), Adam Zwierz (96),
Pomocnicy: Łukasz Bernat (90), Michał Brożyna (90), Marcin Cholewa (90), Marek Czuba (79), Tomasz Jamróz (90), Bogdan Jarosz (74), Piotr Mamcarczyk (88), Mateusz Ochman (92), Janusz Okołot (77), Wojciech Wawro (85),
Napastnicy: Oskar Caputa (90), Maciej Kokoszka (80), Kamil Mamcarczyk (90), Krzysztof Mikołajczyk (86), Wojciech Mikołajczyk (88),

Przybyli: Jamróz (Skawa Wadowice), Ochman (Spartak Przybradz), W.Mikołajczyk (Sokół Frydrychowice), Kokoszka, Korzeniowski, Paczyński, Jarosz, Serwin, Okołot (wszyscy z oldbojów)

Odeszli: Adrian Leńczowski (Sosnowianka – powrót z wypożyczenia), Grzegorz Piwowarczyk (Amator Babica), Jacek Kiernoziak, Krzysztof Stanek (obaj kontuzja), Jakub Pławny, Łukasz Woźnica (obaj zrezygnowali z gry).

Inauguracja sezonu 2014/2015 w II grupie C klasy:
Skawa Witanowice 3:3 Gród Grodzisko
Gronie Zagórnik 1:1 Orzeł Radocza
Sokół Chrząstowice 3:3 Nadwiślanka Brzeźnica
Wikliniarz Woźniki 2:2 Victoria Półwieś
Zaskawianka 4:3 Czarni Koziniec

Zaskawianka: Góralczyk - Zwierz, Serwin, Czuba, Załuski - Jarosz, Nowak (85'Korzeniowski), Brożyna, K.Mikołajczyk (40'Ochman) - W.Mikołajczyk (75'Bernat), K.Mamcarczyk

Środa (20.08):
18.00 Dąb Paszkówka II - Iskra Klecza II.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kicek komentuje +0
brawo powodzenia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był