e6a03efc4d7c0661d5561869623ac707.html Lipka z wozu, Skawie lżej

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Lipka z wozu, Skawie lżej

Email Drukuj
Dżudżi, Kali, Poła, Włodi - to czwórka nowych muszkieterów w obozie Skawy. Wciąż czekamy jeszcze na piątego Marcina Brózdę, którego transfer stoi pod wielkim znakiem zapytania. W zespole nie ma już za to Tomka Lipki. Będziecie za nim tęsknić?Już w sobotę wieczorem przekonamy się, ile warta jest „nowa” Skawa. Jak już wcześniej informowaliśmy, w przerwie letniej wadowicka drużyna dokonała naprawdę znaczących wzmocnień.

}} O wzmocnieniach czytaj tutaj


Przypomnijmy, że w przerwie letniej do Skawy przybyło czterech nowych piłkarzy, trójka z nich : Szymon Kalinowski, Wojciech Jończyk oraz Łukasz Jurzak przywędrowała z Relaksu Wysoka, z kolei Adrian Pomietło zatęsknił za futbolem i zdecydował się na kontynuowanie kariery piłkarskiej. W wadowickim zespole nie zobaczymy za to 18 – letniego bramkarza Kamila Sienkiewicza, który na wiosnę trenował w ekstraklasowym zespole piłki halowej – Wiśle Kraków i był bardzo bliski przejścia do Skawy, ale nie może się zdecydować co do swojej dalszej kariery.

Wciąż pod znakiem zapytania stoi z kolei transfer Marcina Brózdy z Iskry Klecza. Jak dowiadujemy się, na linii Skawa – Iskra wszystko jest załatwione, jednak zarząd klubu nadal nie doszedł do porozumienia z samym zawodnikiem.
Wszystko wyjaśni się do czwartku, kiedy Marcin wróci z urlopu– mówi nam trener Bogusław Jamróz.
W wadowickim klubie nie obyło się także bez strat. Odszedł Tomasz Lipka, który jednak bardziej niż zapowiadanym przez nas wielkim wzmocnieniem, był na wiosnę osłabieniem Skawy, a zwłaszcza klubowego budżetu. 20 – latek, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei, zagra prawdopodobnie w A klasowym Naroże Juszczyn. Życzymy mu wszystkie dobrego. Może właśnie tam wystrzeli jego talent, który z pewnością posiada?

Ponadto, trener Jamróz wciąż czeka na Krzysztofa Gawlika, Bartłomieja Jończyka oraz Mateusza Żywczaka, którzy są po kontuzjach i powoli wracają do treningów. Na początku rundy jesiennej trener Jamróz na pewno nie będzie mógł skorzystać z braci Kuzia, którzy wyjechali do pracy do Austrii, dobrą informacją jest za to powrót do treningów braci Gaudyn.
Po raz pierwszy, odkąd tutaj pracuje, mam taki komfort, jeśli chodzi o ilość zawodników. W pewien sposób pojawiła się w naszej drużynie rywalizacji o miejsce w składzie. Inaczej wygląda zespół, kiedy ma się do dyspozycji 11 zawodników, a inaczej, jeśli ma się ich przynajmniej 16. Mam nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na jakość naszej gry i nie będziemy musieli walczyć o utrzymanie, a powalczymy o górną połówkę tabeli – zapowiada Bogusław Jamróz.
Trener Skawy liczy także, że do zespołu dołączy wkrótce grupa zawodników: Bober, Pietraszewski, Leśniak, Baca, Odrzywolski, Koszarski, którzy ukończyli wiek juniora i powędrowali na wypożyczenia do okolicznych B i C klasowych klubów. Wciąż nieznana jest jeszcze przyszłość Pawła Gacka, o którego zabiega Skawa Witanowice.
Część tych piłkarzy rozumiem, niech spróbują sił w niższej lidze i powrócą do nas jako lepsi i bardziej ukształtowani piłkarze. Szkoda jednak, że nie ma z nami takich piłkarzy, jak Oskar Bober, czy Damian Pietraszewski, którzy grali już z powodzeniem w okręgówce i przejście do B i C klasy jest dla nich krokiem w tył - wyznaje trener Skawy.
Już w sobotę (17.08) o godzinie 17.00 „nową” Skawę czeka pierwszy egzamin w nadchodzącym sezonie. Wadowiczanie udadzą się do Gromca, walczyć o trzy punkty z tamtejszym Nadwiślaninem.

Kadra Skawy Wadowice na sezon 2014/2015:
Trener: Bogusław Jamróz
Bramkarze: Krzysztof Gawlik (89), Michał Pietrzak (97),
Obrońcy: Dawid Balon (97), Przemysław Dyrcz (91), Piotr Gaudyn (91), Bartłomiej Jończyk (87), Łukasz Jurzak (83), Maciej Skawina (80),
Pomocnicy: Michał Gaudyn (92), Wojciech Jończyk (93), Szymon Kalinowski (85), Mateusz Mamcarczyk (95), Adrian Pomietło (91), Szymon Prażnowski (94), Szymon Żuk (97), Marcin Góralczyk (95),
Napastnicy: Klemens Drobniak (88), Rafał Płoskonka (95), Mateusz Żywczak (87),

Przybyli: Jurzak, Kalinowski, Jończyk (wszyscy Relaks Wysoka), Pietrzak (z juniorów młodszych), Pomietło (wznowił treningi),

W trakcie załatwiania: Marcin Brózda (Iskra Klecza),

Odeszli: Damian Pietraszewski (Orzeł Radocza – wypożyczenie), Michał Odrzywolski (Wikliniarz Woźniki), Oskar Bober (Łysa Góra Zawadka – wypożyczenie), Tomasz Lipka (Naroże Juszczyn ?),Tomasz Śliwa (zrezygnował z gry), Kamil Kuzia, Marek Kuzia (obaj wyjazd do pracy do Austrii) .

Inauguracja sezonu 2014/2015 w okręgówce:
Piątek (15.08):
17.00 Brzezina Osiek – Soła Łęki
17.00 Zagórzanka – Tempo Białka

Sobota (16.08):
17.00 Dąb Paszkówka – Sokół Przytkowice
17.00 Nadwiślanin Gromiec – Skawa Wadowice
17.00 Górnik Brzeszcze – Sosnowianka
17.30 MKS Alwernia – Orzeł Balin

Niedziela (16.08):
17.00 Soła II Oświęcim – Unia Oświęcim
17.00 Babia Góra Sucha Beskidzka – KS Chełmek.

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... suu komentuje +0
Kto strzelił dla Skawy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... Sopel komentuje +0
Jak wyszla Iskra z Niwa i strzelcow napiszcie jak ktos wie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... pisior komentuje +2
Brózda oczekuje niewiadomo jakich pieniędzy za gre, a prawda jest taka ze zlamanego grosze nie jest wart !! dajcie sobie z nim spokój !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... otok komentuje +0
Roznica miedzy czwarta i trzecia liga jest kolosalna pod wzgledem technicznym i taktycznym.O tym jaki jest to przeskok przekonuje sie Trzebinia ktora ledwo zagrala dwa mecze i oba przegrala nawet nie zdobywajac zadnej bramki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... xyzz komentuje +1
@rrt
Haha no dziwne, żeby się nie wyróżniali w klubach b i C- klasowych skoro przez tyle lat trenowali w Skawie, a Pietraszewski grał z powodzeniem w seniorach w okręgówce. Odkryłeś Amerykę. Pozdro! ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
... rrt komentuje +1
byłem ostatnio na meczu sokoła z radocza( sparing) Baca jak i Pietraszewski wyróżniają sie stac ich mysle na spokojnną A klase. skawa znowu wypusciła z rąk nie tylko ich.. brawo za polityke klubu..Paweł ,Oskar... odbiegając od tematu Skawa powalczy o 8-6 miejsce. pozdro

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
... Boniekkkkkkkk komentuje +5
A gdzie w składzie wysy? Czemu go nie ma w klubie który go wychował ? Dla niego liczy sie kasa jest jak uefa:) ale pasek w spodniach z klamra ma super. Pewnie w niedziele nad ranem znów zobaczę go spiacego na ławce pod blokiem po jakimś melanżu ...to ci sportowiec. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
... zico komentuje +0
Sienkiewicz wylądował w Sosnowiance,zresztą sosnowianka podobno sprowadziła 5 zawodników a straciła Stuglika i Pogana.Przyszedł podobno Kryjak i ktoś z 3 ligi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
... alleluja komentuje +1
Leśniak, Baca, Koszarski ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
... info komentuje +1
IV Liga kolejka 2 (16-08-2014/17-08-2014):
9Karpaty SieprawJałowiec Stryszawa2014-08-1717:00
Zmiana dnia z 16.08 na 17.08 i godziny z 11:00 na 17:00
10Spójnia Osiek-ZimnodółGarbarz Zembrzyce2014-08-1516:00

11Nowa ProszowiankaCracovia II2014-08-1717:00
12Orzeł Piaski WielkieWiślanie Jaśkowice2014-08-1512:00
13Kalwarianka Kalwaria Z.Świt Krzeszowice2014-08-1717:00
14Halniak Maków Podh.Górnik Libiąż2014-08-1617:00
15Wiślanka GrabieJutrzenka Giebułtów2014-08-1717:30
16Niwa Nowa WieśIskra Klecza2014-08-1616:00

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był