a7245803ae3ba450b769d4b0811d32f3.html Średnia wieku seniorskiej drużyny Skawy wyniosła 20 lat!

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Średnia wieku seniorskiej drużyny Skawy wyniosła 20 lat!

Email Drukuj
W Skawie naprawdę potrafią szkolić młodzież. Wadowiczanie pojechali na Puchar Polski do Targanic juniorami i wygrali, a bohaterem meczu został 17 – letni bramkarz, Michał Pietrzak. Pucharową zabawę będzie kontynuować także Iskra, która rozbiła Babią Górę.III runda Pucharu Polski była dla nas bardzo udana. Dwa ostatnie zespoły, które reprezentują naszą gminę w tych rozgrywkach zwyciężyły i grają dalej. Iskra pojechała do Suchej Beskidzkiej w bardzo mocnym składzie i nawet przez moment nie pozostawiła rywalom złudzeń, kto z tej potyczki wyjdzie zwycięsko.

Po dwóch bramkach Konrada Kukieły, a także trafieniu z rzutu karnego Jakuba Smagło oraz debiutanckim golu Damiana Wyciska kleczanie zwyciężyli 4:1, awansując do IV rundy.
To był ostatni sprawdzian przed ligą. Nasza gra w Suchej Beskidzkiej wyglądała dobrze, ale pamiętajmy, że to tylko okręgówka. Tak naprawdę, wszystko zweryfikuje liga– wyznaje nam drugi trener Iskry, Mariusz Rusinek.
W drużynie Iskry zadebiutował młodziutki, zaledwie 16 – letni Kacper Warchał, który ledwo co skończył w czerwcu gimnazjum, ale już teraz jest nazywany wielką nadzieją zespołu z Kleczy, oczywiście na przyszłość. W IV rundzie znalazła się także Skawa, która do Targanic pojechała w bardzo młodziutkim składzie.

W kadrze znalazło się tylko trzech doświadczonych zawodników, trener Bogusław Jamróz, Przemek Dyrcz oraz Adrian Pomietło. Resztę składu stanowili nastolatkowie, 19 – letni Marcin Góralczyk i Mateusz Mamcarczyk oraz ośmiu juniorów z rocznika 1996 i 1997, w tym dwóch na ławce rezerwowych. Średnia wieku całego zespołu wyniosła nieco ponad 20 lat!

A co ciekawe, gdyby w tym meczu nie zagrał 44 – letni trener Jamróz, ta średnia wyniosłaby troszkę powyżej 18 lat! Trenerowi oczywiście wieku nie wypominamy, bez niego w składzie zapewne nie udałoby się ograć beniaminka A klasy. Skawa objęła prowadzenie po golu Adriana Pomietło z rzutu karnego, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali.

Pod koniec pierwsze połowy jeden z piłkarzy Halniaka wyleciał z murawy z czerwoną kartką i w drugiej części Skawie miało grać się nieco łatwiej. Wcale tak jednak nie było, gospodarze objęli prowadzenie, a na 20 minut przed końcem meczu otrzymali piłkę meczową w postaci rzutu karnego.

Jedenastkę znakomicie obronił jednak młodziutki Michał Pietrzak, a po chwili strzałem głową wyrównał Przemek Dyrcz i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

Te lepiej egzekwowała Skawa, która strzeliła wszystkie jedenastki (trafiali Pomietło, Dyrcz, Jamróz, Mamcarczyk, Góralczyk). Targaniczanie z kolei skutecznie wykonywali cztery pierwsze rzuty karne, ale w piątej serii ponownie bohatersko zachował się 17 – letni Pietrzak, który obronił drugą jedenastką i po chwili utonął w objęciach kolegów.
Gdyby przy stanie 2:1 dla Halniaka Michał nie obronił karnego, nie ma co ukrywać, że byłoby po meczu. W serii rzutów karnych również obronił jedenastkę w decydującym momencie i został bohaterem. Po meczu gratulowali mu nawet kibice z Targanic. Michał jest zdyscyplinowany i odważny, miał kilka dobrych wyjść i pomagał obrońcom. W tej chwili jest pierwszym bramkarzem Skawy – mówi nam trener Skawy, Bogusław Jamróz.
Zwycięstwo Skawy tym bardziej zasługuje na szacunek, że aż siedmiu piłkarzy (Pietrzak, Dyrcz, Pomietło, Balon, Żuk, Mamcarczyk, Góralczyk) miało jeszcze w nogach cały mecz sparingowy z Gościbią Sułkowice (4:2), który rozegrali dzień wcześniej.

W pozostałych spotkaniach Pucharu Polski także było ciekawie. Oldboje z Łączan zakończyli swoją piękną przygodę na III rundzie, przegrywając 1:3 z Leskowcem Rzyki. Największą niespodzianką tej rundy jest natomiast porażka 1:2 beniaminka IV ligi – Jałowca Stryszawa z B klasową Błyskawicą Marcówka. Jak mówi nam sekretarz OZPN Wadowice – Kazimierz Walus, IV runda pucharu zostanie rozegrana dopiero we wrześniu, a losowanie par zostanie przeprowadzone w późniejszym terminie.

}} Wyniki III rundy Pucharu Polski

Znicz Sułkowice 2:2 (k. 6:7) Beskid Andrychów
Błyskawica Marcówka 2:1 Jałowiec Stryszawa
Kalwarianka II 0:3 (walkower) Sokół Przytkowice
Dąb Paszkówka 1:4 Kalwarianka
Lachy Lachowice 2:5 Tempo Białka
Hattrick Łączany (oldboje) 1:3 Leskowiec Rzyki
Żarek Barwałd 0:3 (walkower) Orzeł Ryczów
Naroże Juszczyn 0:6 Halniak Maków Podhalański
Sosnowianka 3:0 Garbarz Zembrzyce
Babia Góra Sucha Beskidzka 1:4 Iskra Klecza
Iskra: Kozieł – Drechny, Czaicki, Marek (60’Pindel), Kozioł, Sobala (60’Witek), Smagło, Frączek, Wycisk, Kukieła (60’Orłowski), Kowalczyk (75’Warchał)
Halniak Targanice 2:2 (k. 4:5) Skawa Wadowice
Skawa: Pietrzak – Balon, Dyrcz, Jamróz, Mikołajek, Mamcarczyk, Góralczyk, Pomietło, Żuk (46’Klimeczko), Talar (45’Bulzacki), Owcarz.

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... wasal komentuje +0
Wogole nie rozumie myslenia Iskry z jednej strony by chcieli zbudowac silna druzyne,a z drugiej strony nie kupuja nikogo i sklad uzupelniaja jakimis bez doswiadczenia mlodzikami.Patrzac na konkurenta Kalwarianka w jaki sposob ona buduje druzyne gdzie sciaga pilkarzy z trzecich lig to naprawde ma sens.W Iskrze tego zrozumiec nie potrafia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... omlet komentuje +1
watpie zeby iskra byla w pierwszej trojce :D,ten sam zasiedzialy sklad juz trzeci rok,sponsor=trener=pilkarz=wice prezes,graja ci co maja uklady,ciekawe co sie stanie jak wynikow nie bedzie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... Meksykanin komentuje +1
Największą patologią jest fakt że nasza drużyna Sokół Przytkowice straciła okazję na mecz sparingowy, przez nieprzygotowane boisko w Kalwarii, mogły matoły dać znać tobyśmy z kimś sparing zagrali. Szkoda chłopaków z rezerw bo to nie ich wina.
Wstyd na cały powiat, ale tak się szanuje przeciwników i własnych zawodników

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... hikasi komentuje +1
na dzien dzisiejszy wygrac ze skawą to zaden sukces wiec nie ma sie o co spinac ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... Tolek komentuje +0
Jutrzenka nie będzie się liczyć straciła 6 zawodników z podstawowego składu , reszta typów się sprawdzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... sartor komentuje +0
Iskra ma sklad zeby grac o miejsca od 3 do 6 choc to tez bedzie ciezko ugrac w lidze.Prawdziwa armie zaciezna maja Wislanie Jaskowice bo polowa ma przeszlosc pierwszo lub drugoligowa.Mocny sklad montuje Proszowianka,moze tez Jutrzenka wlaczy sie do awansu i Libiaz to glowna trojka kandydatow na awans. Pozostal i w tym Iskra,Kalwarianka,rezerwa Cracovi bez wsparcia z kims z pierwszego skladu zawalczy o dalsza kolejnosc,reszta o utrzymanie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... mark5 komentuje +5
Halniak w tym meczu nie mógł korzystać z 8 podstawowych zawodników (nie grali m.in. najlepsi strzelcy halniaka Górski i Urbańczyk.) zastąpieni przez zawodników 16-18 letnich. Średni wieku również nie przekroczyła 20 lat.Druga sprawa to sędziowanie, karny w 5 minucie za problematyczne zagranie ręką. Gwizdanie ewidentnie pod zawodników gości. Nie powinni sędziowie z Wadowic sędziować takiego meczu. zawsze wtedy będą jakieś domysły.A swoją drogą najlepszymi zawodnikami w swoich drużynach byli bramkarze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był