6d9f762a471be1c3532a4932fef0dc76.html Były reprezentant Polski, Marcin Wasilewski pomoże Iskrze

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Były reprezentant Polski, Marcin Wasilewski pomoże Iskrze

Email Drukuj
Dość już ściągania piłkarzy z nie wiadomo skąd i nie wiadomo, za jakie pieniądze. Iskra postanawia na poważnie zająć się szkoleniem młodzieży. Plan rozpisany jest co do szczegółów, a w projekcie pomóc ma nawet wybitny reprezentant - Marcin Wasilewski.Praktycznie co sezon pojawiają się głosy, że sponsorzy Iskry w końcu zakręcą „kurek z pieniędzmi” i klub z Kleczy wyląduje w B klasie. To jednak kompletna bzdura. Iskra zakończyła tegoroczny sezon w ścisłej czołówce IV ligi, dokładnie na szóstym miejscu, i niedługo rozpoczyna przygotowania do kolejnych ligowych rozgrywek.

Wszystko pięknie, jest jednak jeden problem. Kibice Iskry ubolewają, że w ich ukochanym klubie gra za mało wychowanków, za mało chłopaków szkolących się od dziecka na murawie w Kleczy. Jak się okazuje, ubolewają nad tym także członkowie klubu.
W ostatnich dniach zarząd klubu spotkał się wraz ze sztabem szkoleniowym, aby wspólnie porozmawiać nad sposobem przyciągnięcia, a następnie wyszkoleniu kompletnego zawodnika, który w wieku 16 lat będzie reprezentował pierwszą drużynę Iskry lub – w co gorąco wierzymy - będzie już grał w dużo wyższej klasie rozgrywkowej– mówi nam piłkarz Iskry – Michał Drechny.
Obrońca Iskry jest głównym prekursorem tego projektu. To on opracował cały plan działania i to on będzie jednym z trenerów, szkolących młodych piłkarskich adeptów. Ma do tego niezbędne uprawnienia trenerskie i doświadczenie, jakie zdobył na IV ligowych boiskach.
Planem, którym przekonałem zarząd klubu, jest opracowanie sposobu na stworzenie warunków młodym zawodnikom, aby ich trud oraz pasja nie poszły na marne. Przeprowadziłem szereg rozmów z trenerami z kilku najmocniejszych drużyn z naszego województwa oraz z osobami które bardzo mogą pomóc w zorganizowaniu testów w drużynach z zaplecza Ekstraklasy i w samej Ekstraklasie– dodaje 28 – letni piłkarz.
Obiema rękami pod tym projektem podpisują się prezes Iskry – Robert Malik, a także trener oraz wiceprezes, i zarazem członek zarządu OZPN, gdzie zajmuje się rozwojem szkolenia młodzieży w regionie – Filip Niewidok.
Wraz z kolegami odpowiedzialnymi za rozwój młodzieży zajmujemy się powołaniami na kadrę oraz za możliwie jak najlepszy rozwój i pomoc w stworzeniu warunków w klubach z naszego regionu dla młodych zawodników. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby pomóc w tym programie– deklaruje Niewidok.
Robert Malik ma z kolei nadzieję, że w ambitnym programie klubu pomogą również ludzie z zewnątrz.
Chciałbym, aby osoby z Urzędu Miasta pomogły w jego realizacji, bo wtedy będzie nam zdecydowanie łatwiej. Chciałbym, aby prezesi klubów z naszego regionu nie robili przeszkód zawodnikom w przejściu do naszego klubu, gdyż zawsze będzie możliwość powrotu. Pragnę prosić również lokalnych przedsiębiorców o zaangażowanie się w ten program, gdyż wszyscy mamy dzieci i jeśli to my im nie stworzymy odpowiednich warunków, to nikt za nas tego nie zrobi – apeluje prezes.
Plany są bardzo ambitne, a w realizację projektu angażuje się coraz więcej ludzi. Pomóc obiecał nawet 60 – krotny reprezentant Polski – Marcin Wasilewski, prywatnie przyjaciel Filipa Niewidoka i brat grającego w Iskrze Pawła Wasilewskiego.
Oczywiście, że pomogę w takim programie. Robię to względu na moją długoletnia przyjaźń z Filipem Niewidokiem i ze względu na fakt, iż jest to priorytet w naszym kraju, bardzo popieram takie inicjatywy. Wszyscy powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby dać szansę na sukces młodym chłopcom, którzy mają marzenia, takie jak ja przed laty – mówi nam piłkarz beniaminka angielskiej Premier League – Leicester City.
Wspólne treningi z Marcinem Wasilewskim to dla wielu młodych piłkarzy spełnienie marzeń. Dzięki kontaktom popularnego „Wasyla” w treningach uczestniczyć będą także inni piłkarze z ekstraklasy, a nawet inni reprezentanci Polski.
Bardzo proszę o ewentualny kontakt ludzi, którzy chcą pomóc w stworzeniu tego programu jako solidny fundament, a nie kolosa na glinianych nogach, bo jeśli od podstaw profesjonalnie do tego podejdziemy, to na pewno się to uda . Gorąco zachęcam również młodzież do zastanowienia się nad tą szansa, gdyż jeśli kochacie piłkę i chcecie iść w tym kierunku, to my damy wam wszystkim szansę. Do stracenia nie macie nic, a wygrać można sporo – zachęca Michał Drechny.
Wszyscy zainteresowani nowym projektem Iskry, zarówno lokalni przedsiębiorcy, lokalni urzędnicy, potencjalni sponsorzy, a także młodzi piłkarze, zainteresowani grą w klubie z Kleczy, proszeni są o kontakt z Michałem Drechny – 781-863-066. We wtorek, 1 lipca o godzinie 18.00 na stadionie w Kleczy przeprowadzone zostaną testy dla zawodników urodzonych w 1994 roku i młodszych, którzy chcą spróbować sił w Iskrze.

Tomasz Mamcarczyk
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (20)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ratrak komentuje +0
Mlodzi to za malo musi byc kilku starszych zeby w razie jak gra nie idzie szarpneli gra.Zreszta mlodzi powinni miec sie od tych starszych uczyc

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 06 - 2014
... eden komentuje +0
Poza Kalwarianka i moze Jaskowicami to w Kleczy nikt sie wieksza grupa kibicow na jesieni nie pokazal bo w czwartej lidze prawie nikt nie jezdzi na wyjazdy zorganizowana grupa,jedynie jezdza pojedyncze osoby gdyz niektore wyjazdy sa po piecdziesiat kilometrow!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... szyszka komentuje +1
Wasyl tylko trochę wyższy od Filipa, ha ha ha jakie kurduple :)))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... pytam komentuje +0
A Drechny to co to za autorytet ??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... do fredek komentuje +0
Cracovia rezerwy ma wiecej kibicow haha rozmieszyles mnie,to trzeba zachecic kibicow dobra gra do przychodzenia na mecze Kleczy i jakas loteria by sie przydala,ja pytam gdzie przepadla mloda wiara bo przez pierwszy sezon wielcy kibice byli i gdzie oni dzis sa? olali pomoc druzynie i sie wypieli i zachowuja sie jak slomiane. kukły.Nie ma zadnych wielkich druzyn w tej czwartej lidze bo kto niby?Jutrzenka ktora pierwszy sezon ma dobry,Wislanie beniaminek niewiem po co myslacy o awansie jak nawet licencji nie dostali zeby grac u siebie w czwartej lidze,kto dalej Cracovia rezerwy? te mlode dzieciaki bez pomocy tych z ekstraklasy sa posmiewiskiem klubu o swojej nazwie.astepna rzecz jak to jest ze Klecza umie dobrze grac w gora tabeli,ale jak juz przyjdzie grac z dolem to sa duze problemy i jak slaba maja psychike ci mlodzi pilkarze ze nie potrafia grac z tymi slabszymi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... fredek komentuje +0
Są oczekiwania kibiców na 3 ligę? Awans łatwiej zrobić niż wam się wydaje, ale to już duży wydatek taka trzecia liga, lepiej grać spokojnie w IV niż robić awans po to by spaść i łatać budżet kilka lat. Ja wiem kibic to chce kibic chce tamto, ale patrzmy obiektywnie. Kibiców w Kleczy nie ma za dużo więc z biletów się raczej nie zarabia. Wiecej kibiców przychodzi na Cracovie czy Sołę w poprzednim sezonie, ale często gęsto kibiców gości jest więcej niż z Kleczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... tiket komentuje +0
Mi jest obojetne skad pochodza pilkarze byle by tylko Iskra rosla w sile z kazdym meczem przyciagala wiecej kibicow i zeby realnie kiedys podjela walka awans do trzeciej ligi bo takie sa oczekiwania kibicow.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... najlepszy znawca piłki komentuje +10
oni mówią teraz o szkoleniu młodzieży i o tym jak jest to dla niech ważne, a gdzie byli przez te wszystkie lata? drużyny juniorskie mieli zawsze mega mocne, od roczników 91 po 95, pozbyli się wszystkich młodzików bo woleli ściągnąć innych niż dać grać swoim wychowankom. Gdzie są takie nazwiska jak Maćkowicz Paweł, Prokopiuk Maciej, Tekielak Tomasz, Stopa Daniel, Wiecheć Wojciech, bracia Nowaki? a no klub albo się ich pozbył, albo sami zrezygnowali bo nie mogli się odnaleźć, gdyz w Iskrze grają znajomości a nie umiejętności. Wystarczy dać chłopakom pograć i się ograją, zasmakują gry, ale nie. Lepiej ściągnąć jakiegoś młodzika z innego klubu bo wydaje się lepszy.. G Ó W N O prawda, najlepszych mają wśród swoich ale tego nie widzą. Bo jeśli czyjś ojciec się nie zna z władzami klubu to syn nie bedzie miał możliwości grać w klubie. Tak to wygląda. Do widzenia i miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... infoC komentuje +2
Panom działaczom i trenerom z Kleczy coś chyba pomyliło, piszą o szkoleniu młodzieży żeby wzmocnili pierwszy zespół w wieku szesnastu lat. Trening robią dla zawodników z 94 rocznika, kolejny raz Iskra nie ma młodzieżowców nowy sezon. Szkolenie trzeba zacząć w wieku 8 -10 lat, i taki program jest napisany od kilku lat przez trenera Engela. Życzę powodzenia!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... werni komentuje +0
Budowac druzyne na pilkarzach ze swojego terenu to za wysokie progi dla tych pilkarzy.Musza byc sciagnieci doswiadczeni pilkarze ktorzy w trudnych momentach dadza sile tej druzynie i sciagniecie Pawla Wasilewskiego jest tego dobrym przykladem,bez niego Iskra przegrywala mecze,z nim chociaz nie zawsze wygrywala to tez nie przegrywala.Druga linia Iskry nie kreuje gry do przodu i brakuje przyspieszenia.Rezerwa Iskry gra swojimi pilkarzami w c-klasie i rzadko kiedy wygrywaja jakis mecz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... Tolek komentuje +0
Stuglik kończy wiek młodzieżowca , wątpię , żeby ruszył się ze Sosnowianki , woli grać na niższym szczeblu , zamiast już dawno spróbować sił w 4 lidze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... Iskra. komentuje +6
Woźniak jest przykładem że ściągniecie młodych zawodników powiatu mogło by przynieść Efekty. Proponuje ściągnąć Jończyka z Wysokiej. Stuglika z Sosnowianki. Danka z Chocznii i Pietrzaka z Inwałdu. DO tego Galos Woźniak Ewentualnie Sytego z Sułkowic i Budować drużyne a Trzon już jest.
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... alibaba komentuje +1
To może nasze kochane władze zamiast wyrzucać kasę na Skawę (bodajże 170 tys. zł na piłkarzy - jeżeli się mylę, proszę poprawić) dadzą tam, gdzie coś się robi???? Tylko we władzach Iskry nie ma.... ano nie ma.... żadnego spolegliwego, a wręcz odwrotnie:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... terapeuta komentuje +13
Nie mają nic do stracenie a dużo do wygrania. Wtedy wszyscy będą mówili, że tak dawno mówili. Powodzenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... logik komentuje +2
"Iskra zakończyła tegoroczny sezon w ścisłej czołówce IV ligi, dokładnie na szóstym miejscu..."
Ale logika, identycznie jak kultowym polskim filmie:
"Urodziłem się w Małkini w 1937 roku w lipcu. Znaczy, w połowie lipca. Właściwie w drugiej połowie lipca. Dokładnie 17 lipca."
Cha, cha, cha.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... Ktoś pomoże ? komentuje +3
Dwa ładunki +Q i –Q znajdują się w odległości x. Ile wynosi natężenie pola i potencjał pośrodku odcinka x ? W którym miejscu natężenie pola jest równe zero ?

Jeśli pomyliłem działy to przepraszam...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... arik komentuje +0
że co ze jak???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... skrzyp komentuje +7
drechny zelu na leb , a nie szkolenie jak nie masz o tym pojecia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... mertens komentuje +1
nie lepiej sciagnac mlodych pilkarzy z powiatu zeby grali w iskrze i powalczyli o cos wiecej niz srodek tabeli czwartej ligi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... Leo Messi OFFICIAL komentuje +7
Brawo ! Oby projekt udało się zrealizować :)

Powodzenia !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był