c4660477d47b5f1e83460c6380dc9642.html Piłkarze zagrali dla kibiców. 45 bramek w ośmiu meczach!

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Piłkarze zagrali dla kibiców. 45 bramek w ośmiu meczach!

Email Drukuj
Solą futbolu są gole, a tych w ostatni weekend nie brakowało. Nasi piłkarze zagrali na zupełnym luzie. Luz był tak duży, że w drużynie Choczni gola strzelił nawet Marek Praciak. Relaks z kolei dokonał niecodziennej sztuki, na innych boiskach także było ciekawie.


Piknikowe zakończenie Iskry. Trzebinia świętuje sukces
Sezon 2013/2014 w IV lidze dobiegł końca. Historyczny awans do III ligi świętuje drużyna MKS Trzebinia, która o ten wymarzony sukces musiała walczyć aż do ostatniej kolejki. Właśnie w ostatnim meczu sezonu doszło do bezpośredniego starcia o awans.

Liderująca Trzebinia mierzyła się z mającą dwa punkty mniej Jutrzenką Giebułtów. Piłkarze z Trzebini wygrali to spotkanie 1:0 i – rzutem na taśmę – wywalczyli historyczny sukces. Ze zwycięstwa cieszyli się także piłkarze Iskry, którzy rozgromili na wyjeździe outsidera rozgrywek – Borka Kraków, 3:0.

Wynik tego starcia otworzył Konrad Kukieła, popisując się piękną indywidualną akcją, na 2:0 podwyższył Kowalczyk, pokonując bramkarza z odległości 7 metrów, a rezultat ustalił Paweł Wasilewski, który wykorzystał dośrodkowanie Filipa Niewidoka, i popisał się pięknym strzałem z woleja. Dla brata słynnego Marcina, obecnie piłkarza beniaminka Premier League – Leicester City, była to „wisienka na torcie”, podsumowująca bardzo dobrą rundę wiosenną.
To był piknikowy mecz, Borek zagrał na luzie, my tak samo, nie było w tym spotkaniu żadnych złośliwości, nie wiem nawet, czy sędzia pokazał jakąś żółtą kartkę. Poza tymi bramkami mieliśmy jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale cieszymy się, że te trzy udało nam się wykorzystać – mówi nam trener Iskry, Filip Niewidok.
Iskra kończy sezon na szóstym miejscu, jeden punkt za piątą Kalwarianką i 16 punktów za pierwszą w tabeli Trzebinią. Do okręgówki spadają Borek Kraków, Zieleńczanka, Sokół Przytkowice i prawdopodobnie Górnik Wieliczka.

Walkower dla Zaskawianki. Piłkarze nie dojechali na mecz
O ile pierwsza drużyna Iskry wracała do Kleczy w wyborowych nastrojach, to drugi zespół miał nieco skwaszone miny. Przez pierwszą połowę, kleczanie walczyli dzielnie z liderem drugiej grupy C klasy – Przełęczem Kossowa, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali - przegrywając 0:1 - i patrzeć, jak przeciwnicy świętują awans do B klasy.

Do niecodziennej sytuacji doszło na Zaskawiu. Na mecz stawili się sędziowie, stawili się także piłkarze Zaskawianki, wszystko było przygotowane, ale ostatecznie mecz się nie odbył, bo nie przyjechali piłkarze Sokoła Chrząstowice, z którymi mieli mierzyć się wadowiczanie. Co ciekawie, działacze Sokoła nie poinformowali nikogo o tym, że nie przyjadą na to spotkanie, Zaskawianka otrzyma zatem walkowera.

Gromiec gromi Skawę. Szalony mecz Relaksu
W niedzielę ciąg dalszy piknikowej kolejki. Piknik rozpoczęła Skawa, która bardzo słabo zaprezentowała się w wyjazdowym starciu z okręgowym „przeciętniakiem” Nadwiślaninem Gromiec. Przed spotkanie dwunasta w tabeli Skawa traciła do Gromca sześć punktów i miała jeszcze szanse na dogonienie dziesiątej w lidze drużyny.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się bez bramek, ale zaraz po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami. Gospodarze zwyciężyli 3:0, a fakt, że najaktywniejszym i najlepszym piłkarzem wadowickiego zespołu był … bramkarz Krzysiek Gawlik, który fruwał za piłką jak tylko mógł, najlepiej podsumowuje to spotkanie.

W okręgówce już wszystko jasne. Jałowiec Stryszawa postawił „kropkę nad i”, wygrywając 1:0 z Sołą Łęki i może cieszyć się z awansu. Druga w tabeli Sosnowianka traci do Stryszawy pięć punktów, a do zakończenia sezonu pozostała tylko jedna kolejka. W A klasie bardzo bliski awansu jest Dąb Paszkówka, który w sobotę ograł 4:0 Lachy Lachowice. Aby przypieczętować sukces, Paszkówka musi w ostatniej kolejce zdobyć przynajmniej jeden punkt w starciu z Relaksem. Podopieczni Romana Skowronka grali w tej kolejce ze Stanisławianką.

W pierwszej części gry zostali zdemolowani, przegrywając 0:4. Co ciekawe, autorem dwóch trafień dla piłkarzy ze Stanisławia Dolnego był były piłkarz Relaksu – Jacek Koczur. Po pierwszej połowie część kibiców Relaksu opuściła stadion, teraz mają czego żałować. W drugiej części gry Wysoka rzuciła się do odrabiania strat i po dwóch golach Damiana Wyciska oraz jednym golu Wojtka Stanka i Przemka Gałuszki doprowadziła do remisu!

Gol Marka Praciaka. Olimpia przegrała wymianę ciosów
Jeszcze więcej goli padło w Sosnowicach, gdzie zawitała Olimpia Chocznia. Po pierwszej połowie Olimpia przegrywała 1:3, niestety jednak nie zdołała odrobić strat. W drugiej połowie piłkarze z Choczni poszli z rywalami na wymianę ciosów, przegrywając ostatecznie 4:6. Jedną z bramek dla Olimpii zdobył … trener, 54 – letni Marek Praciak.

Pozostałe trafienia zaliczyli Kamil Kukuła (dwa gole) oraz Jakub Woźniak. Wielkie strzelanie oglądać można było też oglądać w Barwałdzie Średnim. Zawadka była jednak w tej potyczce stroną bardziej przyjmującą ciosy, aniżeli oddającą. Łysą Górę stać było jedynie na dwa gole, autorstwa Sławka Rupy oraz Mariusza Kondaka. Sama straciła aż siedem, przegrywając 2:7 Ze zwycięstw cieszą się za to piłkarze Amatora oraz Skawy Jaroszowice.

Oba zespoły spotkały się ze zdegradowanymi już do C klasy drużynami. Babica po dwóch golach Wojtaszka oraz jednej bramce Mikołaja Woźniaka, a także Piotra Kołodziejczyka, ograła 4:3 Gród Grodzisko. Skawa z kolei uporała się w Radoczy z tamtejszym Orłem i po trafieniach Kaczora, Pietrzaka oraz Juchy wygrała 3:1.

30 kolejka IV ligi:
Niwa Nowa Wieś 1:3 Wiślanie Jaśkowice
Zieleńczanka 1:2 Świt Krzeszowice
Orzeł Piaski Wielkie 2:0 Sokół Przytkowice
Karpaty Siepraw 5:3 Górnik Wieliczka
MKS Trzebinia 1:0 Jutrzenka Giebułtów
Halniak Maków Podhalański 0:3 Garbarz Zambrzyce
Kalwarianka 5:0 Cracovia II
Niwa Nowa Wieś 1:3 Wiślanie Jaśkowice
Borek Kraków 0:3 Iskra Klecza

Iskra: Kozieł – Kozioł, Wasilewski, Marek, Drechny, Kowalczyk (84'Rusinek), Sobala, Smagło(55' Żak), Galos, Kukieła (46'Frączek), Orłowski (65'Niewidok),

29 kolejka okręgówki:

Brzezina Osiek 1:2 Babia Góra Sucha Beskidzka
Unia Oświęcim 2:4 KS Chełmek
Orzeł Balin 3:0 Przeciszovia
Cedron Brody 4:3 Zagórzanka
Górnik Brzeszcze 1:3 Tempo Białka
Iskra Brzezinka 0:2 Sosnowianka
Jałowiec Stryszawa 1:0 Soła Łęki
Nadwiślanin Gromiec 3:0 Skawa Wadowice

Skawa: Gawlik - Skawina (66'Góralczyk), Dyrcz, Balon (70'Płoskonka), P.Gaudyn, Mamcarczyk, Prażnowski, M.Gaudyn, Żywczak, Lipka, Drobniak

26 kolejka A klasy:
Dąb Paszkówka 4:0 Lachy Lachowice
Znicz Sułkowice 2:1 Jubilat Izdebnik
Błyskawica Marcówka 2:2 Burza Roczyny
Strzelec Budzów 1:3 Orzeł Wieprz
Naroże Juszczyn 2:3 Orzeł Ryczów
Leskowiec Rzyki 2:3 LKS Leńcze
Stanisławianka 4:4 Relaks Wysoka

Relaks: Kajfasz - Putek, Jurzak, Skowronek, Wróbel, Stanek, Wiecheć, Kalinowski, Wycisk, Jończyk, Gałuszka

22 kolejka I grupy B klasy:
Dąb Sidzina 4:3 Grom Grzechynia
Tarnawianka 3:0 (walkower) KS Bystra
Burza Zakrzów 0:3 (walkower) Zryw Lanckorona
Huragan Skawica 6:0 Żarek Stronie
Żarek Barwałd 2:2 Żuraw Krzeszów
Filkówka Barwałd 7:2 Łysa Góra Zawadka

Łysa Góra: Sumera - Żywczak, Talaga, Warchał, Paluchowski, Zaręba, Jończyk, Kondak, Rupa, Gaudyn, Łopata

22 kolejka II grupy B klasy:

Halniak Targanice 3:3 Astra Spytkowice
Wisła Łączany 2:1 Borowik Bachowice
Huragan Inwałd 0:2 Dąb Tomice
Amator Babica 4:3 Gród Grodzisko

Amator: Kołodziejczyk - Chlebicki, Lempart, Mikołaj Woźniak , Brańka, Pułka, Michał Woźniak (60'Skupień), B.Woźniak, Dziewiński, Kołodziejczyk, Wojtaszek

Płomień Sosnowice 6:4 Olimpia Chocznia

Olimpia: Kwaśny – Nowak, Danek, Fortuna, Świątek, P.Ramenda, M.Ramenda, Woźniak, Bąk, Bałamucki (8’Praciak), Kukuła

Orzeł Radocza 1:3 Skawa Jaroszowice

Skawa: Chmiel - Leń, Jucha, Fila, Kaczor, Cholewa (70' Warchał), Ciepły, Galas, Galas, Pietrzak, Grzyb (48' Mamcarczyk),

22 kolejka I grupy C klasy:
Czarni Koziniec 0:5 Watra Zawoja
Świt Osielec 1:7 Kalwarianka II
Chełm Stryszów 3:1 LKS Bieńkówka
Jałowiec II Stryszawa 2:2 Jastrzębianka
Spartak Skawce 2:3 Olimpia Zebrzydowice
Pogoń Bugaj – pauzuje

18 kolejka II grupy C klasy:

Gronie Zagórnik 7:3 Spartak Przybradz
Victoria Półwieś 4:3 Skawa Witanowice
Sokół Frydrychowice 1:2 Wikliniarz Woźniki
Zaskawianka 3:0 (walkower) Sokół Chrząstowice
Przełęcz Kossowa 1:0 Iskra II Klecza

Iskra: Kleszcz – Kołek, Stopa, Sajdak, Janicki, Bryndza, Stuglik, Błachut, Filek, Kleszcz, Czaicki.


(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kibic komentuje +0
zawadka leci na c-klasy??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... pppp komentuje +6
O czym ty piszesz co Wadowice nie stać na IV ligę .W takich Przytkowicach, Kleczy ,Makowie,Stryszawie ,Kalwarii, Zembrzycach dają radę a taki Andrychow ma III ligę .Od tego jest prezes i cały zarząd klubu aby pozyskiwał sponsorów i dbał o klub anie że jakoś to będzie Zawsze tylko ile to kosztuje i pieniądze ale inni jakoś potrafią W tych Wadowicach nic nie można zrobić oprócz imprez związanych z papiezem na rynku

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2014
... do slonik komentuje +0
Czwarta liga to sa spore koszty nie tylko oplacenia pilkarzy,ale tez wyjazdy az za Krakow,do Trzebini,Wieliczki ,teraz dojda Proszowice i powiatu suskiego dlatego nie tak latwo jest wybic sie z piatej ligi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2014
... słonik komentuje +4
Skawa znowu dostała lanie i to jeszcze z kim Nadchodzący nowy sezon będzie ostatnim Skawy w okręgówce.Ludzie działający w ty klubie nic nie potrafią zrobić oni pozostali w latach 80-tych.Tak na marginesie co do Skawy wniósł i w czym pomógł p. Sobczyński byly piłkarz legii Warszawa i reprezentant POlski który jest wice-prezesem.Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że pracuje w UM a jak tak to nie będzie się wychylał.Taki Niewidok w kleczy piłkarzyna były zawodnikhutnika jak się nie mylę i potrafil zrobić piłkę w Kleczy a w Wadowicach nie potrafią

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2014
... kibic komentuje +2
frydrychowice jeszcze nie są pewne awansu..
chociaz po tym co wczoraj pokazaly w meczu z woznikami.. to woznikom bardziej nalezy sie ten awans.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
... @katon komentuje +0
Kryjak, taki super zawodnik wg ciebie. Na jesień cały jeden gol i aż jedna asysta w kleczy. Super statystyki jak na gościa, który wypracowuje sytuacje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
... katon komentuje +0
Ciekawe co bedzie dalej z Iskra bo trzeci sezon siedza w trzeciej lidze i znow sie mecza z dolem tabeli.Brakuje tej druzynie rozgrywajacego w srodku pomocy ktory dorzucil by pilke napastkim.Wyraznie widoczny byl brak Kryjaka gdyz umial wypracowac przewage.Nie widac wogole checi wzmocnien w Iskrze granie mlodymi to za malo brakuje im doswiadczenia i jakosci stad wykonanie ataku pozycyjnego stanowi duzy problem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
... ;p komentuje +0
czyli awans ma kossowa i frydrychowice?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
... alex358 komentuje +4
Nie wiedziałem ze Spartak Skawce ma dwie druzyny w C klasie :-))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był