760a36301bdced6f151042398d34a2d9.html Krawczyk bez litości. Skawa grała jak z nut! … i przegrała 0:4

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Krawczyk bez litości. Skawa grała jak z nut! … i przegrała 0:4

Email Drukuj
Nie dowiemy się nigdy, jak zakończyłby się ten mecz, gdyby do przerwy Drobniak wykorzystał choć jedną z trzech „patelni". Były bramkarz Skawy Konrad Krawczyk bronił jednak jak natchniony, a jego koledzy z pola bezlitośnie wypunktowali nasz zespół. Jaki ten futbol niesprawiedliwy...


Kto nie był na meczu i patrzy na „suchy wynik", może pomyśleć, że było to wyjątkowo jednostronne spotkanie. Czy jednak derbowe starcie pomiędzy Sosnowianką, a Skawą rzeczywiście takie było?

Zaległy mecz w Stanisławiu Dolnym rozpoczął się od szaleńczych ataków z obu stron, a kibice mogli oglądali bezpośredni pojedynek dwóch golkiperów, Krzyśka Gawlika oraz Konrada Krawczyka. Obaj panowie szkolili się w juniorach Skawy pod okiem Jacka Zarzyckiego.

Krzysiek pozostał wierny wadowickiemu klubowi aż do teraz, Konrad to z kolei prawdziwy piłkarski obieżyświat, mimo całkiem młodego jeszcze wieku, 24 latek zdążył już zaliczyć przygodę w takich klubach jak Halniak Maków oraz Babia Góra, lądując ostatnio w Sosnowiance.

Nie tylko zresztą Krawczyk, ale także dwaj inni piłkarze drużyny Henryka Konopki, Krzysiek Bryła oraz Krzysiek Paśnik, pamiętają czasy, kiedy walczyli w barwach wadowickiego klubu.

Wracając jednak do meczu, początek należał właśnie do wyżej wspomnianych golkiperów. Gawlik spisywał się świetnie, ale bramkarski pojedynek wygrał zdecydowanie Krawczyk, który aż trzykrotnie, raz po raz, powstrzymywał Klemensa Drobniaka.

Gdyby wyborowy snajper Skawy wykorzystał choć jedną ze swoich „setek"... mecz na pewno nie zakończyłby się takim pogromem. Ale nie wykorzystał, a jego zmarnowane sytuacje błyskawicznie się zemściły. Pierwsze ostrzeżenie wysłał naszym zawodnikom Adrian Pogan, który trafił w słupek. Drugiego już nie było, po wrzutce w pole karne najwyżej do piłki wyskoczył Sebastian Konopka i umieścił futbolówkę w siatce.


Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ale trzeba uczciwie przyznać, że w pierwszych trzech kwadransach Skawa była zespołem lepszym. Ba, możnaby się nawet pokusić o stwierdzenie, że była to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza „połówka" podopiecznych Bogusława Jamroza w całej rundzie wiosennej.

Na tym jednak pochwały się skończyły. Po zmianie stron nasi piłkarze nie byli już chyba sobą, albo po prostu byli zmęczeni, bo popełniali bardzo proste błędy. Po jednej z takich pomyłek gospodarze podwyższyli na 2:0. Adrian Pogan przejął futbolówkę po złym podaniu Dawida Balona, i popędził na spotkanie oko w oko z Gawlikiem, nie dając naszemu bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Chwilę później nadzieje na korzystny rezultat mogły powrócić, ale pędząca po strzale Żywczaka futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę, a że piłka jest mściwa, tak jak w pierwszej części, tak i w drugiej sprawdziło się to stare porzekadło. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w powietrze wyskoczył Wojciech Żak i mocnym strzałem głową, podwyższył na 3:0. Kilka minut później z boiska za faul ratunkowy wyleciał Maciej Skawina, a rzut wolny, podyktowany za to przewinienie, na pięknego gola zamienił Sławomir Para.

Sosnowianka rozbiła Skawę 4:0. Rezultat w żaden sposób nie odzwierciedla jednak przebiegu wydarzeń na boisku, bo wadowiczanie z pewnością na tak wysoką porażkę nie zasłużyli. W piłce liczy się jednak to, co w siatce, a odpowiedzialny za gole w naszej drużynie Drobniak, nie miał tego dnia dobrze nastawionego celownika.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Zaległe spotkania 24 kolejki okręgówki:
Jałowiec Stryszawa 0:1 Tempo Białka
Cedron Brody 10:2 Iskra Brzezinka
Babia Góra Sucha Beskidzka 2:2 Soła Łęki

Sosnowianka 4:0 Skawa Wadowice
Sosnowianka: Krawczyk - Madejski, Bryła, Żak, Paśnik, Konopka, Szydłowski (78'Romek), Para, Godyń, Stuglik, Pogan (73'Studnicki)
Skawa: Gawlik - Skawina, Dyrcz, Balon (65'Góralczyk), Kuzia, Mamcarczyk (77'M.Kuzia), M.Gaudyn, Prażnowski, Żywczak, Lipka, Drobniak

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (23)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Rysiu komentuje +1
haha trzy PATELNIE!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 06 - 2014
... kibic komentuje +0
do oponka;

kolego popatrz na tabele 3 LIGI ; SOŁA beniaminek i walczyła o awans ( długi czas była liderem rozgrywek ) - PRZECZYSZ SAM SOBIE - najpierw się zastanów a dopiero później próbuj coś napisać...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 06 - 2014
... oponka komentuje +0
Nie ma duzej roznicy miedzy piata i czwarta lige bo skoro rok temu taka Sola Oswiecim jako beniaminek weszla do trzeciej ligi to swiadczy to jak najgorzej o poziomie tej ligi.To samo jakas tam Jutrzenka ktora rok temu walczyla o utrzymanie.Wogole Jaskowice pchaja sie na awans mimo ze nawet komisja licencyjna im pieczatki nie podbila na swoj stadion i musza wynajmowac na Skawince to juz wstyd ze ktos taki chce trzeciej ligi.Roznica to jest miedzy trzecia i czwarta liga bo tu przeskok juz jest ogromny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 06 - 2014
... gosc1 komentuje +1
widocznie kolego na meczu nie byłeś, podobnie jak autor artykułu. Drewniak zmarnował jedną sytuację w której powinien strzelić. Drugą setke miał Żywczak a trzeciej nie było. Za pewne za dużo przed komputerem? Może za mało treningów w tej a klasie i nie ma co robić z wolnym czasem ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... Tolek komentuje +0
Giebułtów nigdy nie miał problemów z utrzymaniem gra 3 sezon jak się nie mylę , to nie Garbarz , mają Wojdałę , Tabaka, ligowca Powrożnika i wielu innych ,doświadczony trener Cyniewski trenuje i zbudował zespół od A-klasy , Jaśkowice to beniaminek z nazwy , bracia Morawscy , mający kilkadziesiąt występów w ekstraklasie Radwański , Chlipała , Szwajdych , grający trener Ankowski, moim zdaniem różnica między 4 ligą a okręgówka jest kolosalna , wystarczy wybrać się Skawa- Balin lub Iskra- Kalwarianka i porównać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... nowikas komentuje +1
panie terapeuto jak cie błaga lud artykul o mistrzostwach swiata dla nas zrob

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... Obserwator2 komentuje +0
Jak autor tekstu uważa tego Drewniaka za wyborowego snajpera to on się chyba na piłce nie zna.. Byłem obecny na meczu i gram w A-klasie i mi by było wstyd takie cos zmarnowac a ten 3 sytuacje marnuje i jest uważany za wyborowego. Niech się skawa rozejrzy bo B i A klasie to znajdzie conajmniej kilku lepszych napastników od niego. Jakie nazwisko taki zawodnik niestety... Porazka...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... Bolek komentuje +0
Jaki trener taka Skawa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... kumaty komentuje +2
jakie derby jak wy nic nigdy o sosnie nie piszecie tak jakby byla z innego powiatu a co do meczu to skawa ma obiecujących chłopaków i brawo za walke a sosna ma dużo doświadczonych i ogranych zawodników jak tylko utrzymają skład i załatwią konkretnych młodzieżowców to będą znowu wysoko w przyszłym sezonie bo chyba nie zamierzają wchodzić do 4 ligi z takim barakiem no chyba że bedą to przytkowice 2 ;)))))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... oponka komentuje +0
Jak patrze jaki przecietny jest poziom tej czwartej ligi gdzie broniaca sie przed spadkiem w tamtym sezonie Jutrzenka gra teraz o awans czy beniaminek z Jaskowic ktory ledwo co powachal tej ligi i juz twardo chce awansu to nie zdziwie sie jak Sosnowianka po wejsciu tez bedzie grac super dobrze.Niektore druzyny w czwartej lidze mocno sie zasiedzialy juz i nie wnosza nic np. taki Sokol,Swit czy Garbarz co rusz drzacy do ostatnich kolejek oto zeby nie wyleciec cudownie sie ratujacy.W przypadku Iskry jakby male polepszenie bo zapowiada sie najwyzsze miejsce od chwili awansu ale tez nie widac nic specjalnie zeby ta druzyna sie rozwijala czy mogla gra o cos wiecej,troche zasiedzialy sklad,brak wzmocnien w drugiej lini sprawia ze Iskra dobre mecze przeplata slabymi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 06 - 2014
... lop komentuje +4
"Konrad to z kolei prawdziwy piłkarski obieżyświat" zabrzmiało jakby grał we Włoszech Hiszpani Angli i Chinach :) Dla Autora Świat to jest Małopolska...współczuje :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... terapeuta komentuje +7
Transfery to normalna rzecz. Trzeba jakoś zarobić na piłkarską emeryturę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... Madi komentuje +1
Płaczecie że Skawa nie ma pieniędzy????
Przecież na Piłkę Nożną od miasta dostają 180 000!!!!
Z tego co wiem to KALWARIANKA ma od miasta 54 000, a Przytkowice 49 000 i grają w IV lidze!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... guyuu komentuje +1
szlak człowieka trafia jak pomyśli co niektórzy ludzie i władze miasta zrobiły ze Skawą,Najgorszy klub w powiecie wadowickim jako wadowiczanin wstydzę się jak ludzie wypowiadają się nieładnie na Skawę a jeszcze większy wstyd jest jak widać co obecnie reprezentuje sobą skawa.Na nic nie ma pieniędzy a jakoś na wioskach potrafią zorganizować sponsorów chociaż mieszkańców jest garstka i tego nie da się logicznie wytłumaczyć że w wadowicach się nie da Pieniędzy na nic nie ma a na rondach i klombach w wadowicach co dwa lub trzy miesiące wymienia się tysiące kwiatów ,no bo turyści przyjadą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... edek z krainy kredek komentuje +1
Płaczą jak nasi reprezentanci.
Zagrali jak nigdy, przegrali jak zawsze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... Tolek komentuje +1
Mentik marzyć zawsze możesz, różnica między 4 ligą a 5 jest kolosalna , przekona się o tym Stryszawa , która zdominowała rozgrywki , Klecza zainwestowała sporo w nowych graczy że spokojnie się utzymać bez nerwów co sezon , 3 ligą to już mnie rozbawiłeś , po reformie 3 lidze to będzie grać Garbarnia, rezerwy Wisły i może w 7 utrzyma się jakaś z naszego województwa bo od sezonu 2016/17 3 liga tworzą Podkarpackie , Lubelskie, Świętokrzyskie i Małopolskie ekipy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... mentik komentuje +1
Sosnowianka ze swoja kasa i pilkarzami za rok wyladuje w czwartej lidze,ponoc cele w dalszej przyszlosci to chcec zrobienia kiedys nawet trzeciej ligi i gry z Beskidem w jednej lidze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... Dzidzi komentuje +6
Brawo dla Sosnowianki pokazali Skawie jak się gra w piłkę.No ale Pani Burmistrz i włodarze wolą kasę inwestować w rynek muzeum bo z tego kaska leci i dorabiają się na św.pamięci papieżu,wstyd żeby takie miasto nie miało porządnej drużyny.Banda złodzieji szkoda słów człowiek się tylko denerwuje.Była fajna ekipa chłopcy targali trawę na murawie to oczywiście kasy na jakąś niewielką wypłatę nie było,to się chłopcy wkurwili i poszli grać do innych klubów no i tak zgnoili drużynę.Normalnie rozwalić tą sitwę i wrzucić do rzeki skawy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... vito komentuje +1
@Gała - nie pij więcej bo....hmmm szkoda Cie chłopie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... Gała komentuje +5
miasto dostaje 4-0 od wioski..i to gdybanie i szukanie usprawiedliwień...co by było gdyby..śmiech na sali..gdyby Skawa strzeliła to co miała i Stanisław też..wynik brzmiałby 9-4..takie wyniki osiągają drużyny grające jak z nut? ciekawe..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... majdan komentuje +5
najlepszy na boisku podobno Krzys Bryła zwany celebryta! to ten od dziewczyny lafiryndy :) pamietacie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... pepek komentuje +1
Redaktorek to umie wybielić Skawę ,trzeba napisać prawdę że są nieudolni a Skawa to dziadostwo Trzeba mieć naprawdę tupet żeby przegrać 4 do 0 i napisać , że skawa mogła wygrać a widać że są cieniutcy wioska im wali 4 koła

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
... Jan III komentuje +8
byłem chyba na innym meczu ;) ... po co gdybać co by było gdyby ... Sosnowianka wygrała pewnie i zdecydowanie wykorzystując zaledwie polowę swoich okazji bramkowych ... w każdej formacji byli lepsi i tyle w tym temacie ... pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był