f2dee2ab5fbf72eca1bbc10d7f5c39e0.html Koniec złudzeń. Sobieszczyk i Zaremba o(Puszcza)ją I ligę

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Koniec złudzeń. Sobieszczyk i Zaremba o(Puszcza)ją I ligę

Email Drukuj
Walczyli ambitnie, ale na końcu musieli przełknąć okropną gorycz porażki. Beniaminek z Niepołomic żegna się z pierwszą ligą, a razem z nim piłkarze z Wadowic, Andrzej Sobieszczyk oraz Krzysztof Zaremba. Jaka przyszłość czeka teraz naszych zawodników?


Do końca sezonu 2013/2014 w 1. lidze pozostała jeszcze jedna kolejka, ale dla drużyny Puszczy Niepołomice będzie to jedynie pożegnanie z zapleczem ekstraklasy.
Podejrzewam, że do ostatniej kolejki będziemy walczyć o utrzymanie– mówił nam kilka tygodni temu Krzysztof Zaremba.
Wtedy jednak, beniaminek z Niepołomic znajdował się nad „kreską” dzielące bezpieczną strefę od tej zagrożonej spadkiem. Puszcza prezentowała się na wiosnę naprawdę bardzo obiecująco, a spory wkład w dobre wyniki mieli piłkarze z Wadowic, wspomniany autor czterech bramek na wiosnę - Zaremba, a także wychowanek Skawy Wadowice – Andrzej Sobieszczyk.

W ostatnich kolejkach w szeregach Puszczy coś jednak pękło, a w decydującym spotkaniu z Dolcanem Ząbki nasi piłkarze już nie pomogli. Sobieszczyk przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, z kolei Zaremba zagrał co prawda pełne 90 minut, ale w pierwszej połowie przy stanie 1:0 dla Dolcanu nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie, niepołomiczanie przegrali ten mecz 2:4, a to oznacza, że ostatecznie stracili szanse na utrzymanie. Na jedną kolejkę przed końcem zajmują bowiem 16. Miejsce w tabeli i tracą do bezpiecznej strefy aż pięć punktów.

Nie wiemy jeszcze, co teraz stanie się z naszymi piłkarzami, ale znając ambicje tych zawodników, możemy się domyślić, że będą próbowali zmienić barwy klubowe na zespół z 1. ligi, a może nawet z ekstraklasy. Ta, właśnie dobiegła końca. W ostatniej kolejce ekstraklasy pełne 90 minut zaliczyli Adam Kokoszka ze Śląska Wrocław oraz Damian Chmiel z Podbeskidzia.

Wrocławianie rozgromili na wyjeździe Koronę Kielce, wygrywając aż 5:1 i zostali mistrzem … grupy spadkowej. Wicemistrzem tej grupy, czyli 10. drużyną całej ligi, została z kolei drużyna Podbeskidzia, która w ostatniej kolejce zremisowała 2:2 z Piastem Gliwice.

Z jeszcze wyższego miejsca od Kokoszki oraz Chmiela cieszy za to Michał Szewczyk, jego Wisła Kraków zakończyła bowiem sezon na piątym miejscu. Radość Szewczyka nie jest jednak zbyt wielka, bowiem wychowanek Astry Spytkowice przez całą rundę „grał ogony”, a w ostatniej kolejce nie zagrał nawet minuty.

Piłkarze z ekstraklasy wyjeżdżają teraz na urlopy, a zawodników z pierwszej ligi czeka jeszcze jedna kolejka. W ostatnim meczu Puszcza zmierzy się z Kolejarzem Stróże.

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był