55c2c09b77e88e7f5d87c629b7f38243.html Szalony pościg na Zaskawiu. Skawa zakończyła fatalną serię

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Szalony pościg na Zaskawiu. Skawa zakończyła fatalną serię

Email Drukuj
Po ograniu outsidera już tylko kataklizm może sprawić, że Skawa spadnie do A klasy. Iskra przegrała za to już drugi mecz z rzędu. Niedziela przebiegała pod znakiem derbów. Olimpia ograła Amatora, a Zaskawianka w dramatycznych okolicznościach zremisowała z rezerwami Kleczy.Iskra łaskawa dla potrzebujących
Przed tygodniem porażka z walczącym o awans zespołem z Jaśkowic, tym razem przegrana z broniącą się przed spadkiem Niwą Nowa Wieś. Po kapitalnej serii sześciu meczów bez porażki Iskra przegrała już drugi mecz z rzędu. Mecz w Nowej Wsi od pierwszego gwizdka arbitra układał się nie pomyśli podopiecznych Filipa Niewidoka.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie po trafieniu Przemysława Dudzica, notabene brata grającego w Cracovii Bartłomieja, a jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć dwa kolejne gole i było już praktycznie po meczu.

Iskierkę nadziei dali jednak Iskrze rekonwalescenci. Zaraz po zmianie stron powracający po kontuzji piłkarze, Damian Kowalczyk oraz Bartek Woźniak przeprowadzili akcję, która rozmontowała szyki obronne Niwy. Dogrywał Kowal, a filigranowy Woźniak, czyli popularny Giggs umieścił futbolówkę w siatce. Więcej bramek jednak już nie padło, w końcówce gospodarze mogli jeszcze wbić przysłowiowy „gwóźdź do trumny", jednak kapitalną interwencją popisał się Krystian Kozieł, broniąc rzut karny.

Dzięki wygranej nad Iskrą, piłkarze Niwy oddalili się od strefy spadkowej. Dla drużyny z Kleczy to już druga porażka z rzędu.

Na taki moment czekali od października
Nareszcie powody do radości ma z kolei wadowicka Skawa. Nasza drużyna nie miała żadnych problemów z pokonaniem ostatniej w tabeli Przeciszovii, która w przyszłym sezonie zagra w oświęcimskiej A klasie.

Strzelanie w tym meczu rozpoczął i zakończył Klemens Drobniak. Przy pierwszym trafieniu znakomitym crossowym podaniem obsłużył go Maciej Skawina, tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Michał Gaudyn, wykorzystując dogranie Marka Kuzi.

W drugiej połowie Skawa nie zwalniała tempa. Po wrzutce Żywczaka idealnie w polu karnym odnalazł się młodziutki Dawid Balon i głową skierował futbolówkę do siatki. Dla 17 - letniego stopera to debiutanckie trafienie w seniorskiej karierze.
Skawa wygrała 4:0 i chyba raz na zawsze oddaliła od siebie widmo spadku.

Okazałe zwycięstwo to niejedne osiągnięcie wadowickiego zespołu w tym spotkaniu. Pierwszy raz w rundzie wiosennej i po raz pierwszy od niemal ośmiu miesięcy Skawa zachowała czyste konto. Ostatni raz ta sztuka udała się wadowickim piłkarzom 19 października, podczas wygranego 3:0 meczu z ... Przeciszovią.

Nasi piłkarze nie mają czasu na odpoczynek, bowiem już w środę (4.06) grają zaległe spotkanie z Sosnowianką. Derbowy mecz rozpocznie się o godzinie 18.00 w Stanisławiu Dolnym

Złoty gol rozstrzygnął derby
Piłkarze Iskry oraz Skawy pojechali w sobotę na północ, a w tym samym czasie zawodnicy z Wysokiej oraz Zawadki udali się na południe. Piłkarze Relaksu od początku rundy wiosennej nie mogą odnaleźć stabilnej formy. Co wygrają, następny mecz kończą porażką i tak w kółko.

O wyniku spotkania Relaksu z walczącą o utrzymanie Błyskawicą Marcówka przesądził złoty gol w drugiej połowie. Niestety, jedyną w tym meczu bramkę zdobyli piłkarze z Marcówki, oddalając się dzięki temu od strefy spadkowej.
Poległa również Zawadka, jednak w tym przypadku porażka 1:4 z liderem tabeli, Gromem Grzechynia hańby piłkarzom Łysej Góry nie przynosi.

Drużyna z Zawadki znajduje się przecież w głębokim kryzysie, walczyła jednak w Grzechynii bardzo dzielnie. Innego wyniku, jak wysokie zwycięstwo gospodarzy, nie mogliśmy się jednak spodziewać. Łysa Góra przegrała 1:4, a honorową bramkę strzelił Tomek Zaręba.

Sobota zakończyła się zatem dwoma zwycięstwami i dwoma porażkami. Niedziela była z kolei iście derbowa. W B klasie Amator mierzył się Olimpią Chocznia, z kolei w C klasie Zaskawianka grała z rezerwami Iskry.

Podczas spotkania w Babicy długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Jak na taką wagę spotkania, widowisko było wyjątkowo nudne. W końcu jednak padła złota bramka. W drugiej połowie Ramenda otrzymał znakomite podanie od Woźniaka i strzałem z szesnastego metra pokonał bezradnego Kołodziejczyka.

W podobnych okolicznościach zakończył się mecz w Inwałdzie. Skawa Jaroszowice długo remisowała bezbramkowo z tamtejszym Huraganem, dopiero w końcówce meczu do siatki trafił rezerwowy Damian Mamcarczyk, zapewniając jaroszowianom cenne trzy punkty.

Zaskawianka dokonała nie lada sztuki
Dużo ciekawiej było na Zaskawiu. Iskra, wzmocniona czterema piłkarzami z IV ligi: Kleszczem, Witkiem, Stopą oraz Żakiem, była zdecydowanym faworytem tego starcia, i rozpoczęła to spotkanie zgodnie z planem. Wynik meczu pięknym strzałem otworzył Wojtek Kołek, a po kilkunastu minutach na 2:0 podwyższył młody Dawid Żak.

Kiedy kilka minut później później za uderzenie rywala bez piłki z murawy wyleciał Mamcarczyk, a po chwili Żak zdobył drugą bramkę, chyba już nikt nie wierzył, że ten mecz może zakończyć się innym wynikiem, niż wysokie zwycięstwo Iskry. Osłabieni zastawianie jednak wierzyli i od początku drugiej części gry postawili wszystko na jedną kartę i rzucili się do szalonych ataków.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw Marek Czuba znakomicie przechytrzył ligowców: Staszka Stopę oraz Jarka Witka, a na końcu przelobował Kleszcza, trafiając na 1:3.

Chwilę później Caputa zdobył bramkę głową i zrobiło się bardzo ciekawie. Zaskawianie zaciekle walczyli o wyrównanie, ale nic nie chciało wpaść. W końcu, w doliczonym czasie gry w polu karnym Iskry zapanował totalny chaos, w którym najlepiej odnalazł się Marek Czuba, pakując piłkę do siatki, i niezwykła ambicja zaskawian została nagrodzona jednym punktem.

28 kolejka IV ligi:

Karpaty Siepraw 3:2 Świt Krzeszowice
Halniak Maków Podh. 3:1 Górnik Wieliczka
Borek Kraków 0:6 Jutrzenka Giebułtów
Kalwarianka 2:1 Garbarz Zembrzyce
Wiślanie Jaśkowice 3:2 Cracovia II
Zieleńczanka 2:3 Orzeł Piaski Wielkie
MKS Trzebinia 2:0 Sokół Przytkowice
Niwa Nowa Wieś 3:1 Iskra Klecza
Iskra: Kozieł - Kozioł, Marek, Wasilewski, Czaicki, Frączek, Sobala, Orłowski (46'Kowalczyk), Galos, Kukieła, Niewidok (46'Woźniak)

27 kolejka okręgówki:

Cedron Brody 1:4 Babia Góra Sucha Beskidzka
Unia Oświęcim 3:0 Brzezina Osiek
Iskra Brzezinka 1:2 KS Chełmek
Orzeł Balin 1:2 Soła Łęki
Nadwiślanin Gromiec 1:1 Sosnowianka
Górnik Brzeszcze 2:3 Zagórzanka
Jałowiec Stryszawa - Tempo Białka
Przeciszovia 0:4 Skawa Wadowice
Skawa: Gawlik (79' Pietrzak) - Skawina, Jamróz, Balon (68'Mamcarczyk), K.Kuzia, M.Gaudyn (46' Żuk), Prażnowski, Żywczak, M.Kuzia (57' P.Gaudyn) Drobniak, Lipka

24 kolejka A klasy:

Dąb Paszkówka 9:4 Burza Roczyny
Stanisławianka 1:1 Znicz Sułkowice
Stanisławianka 1:1 Znicz Sułkowice
Strzelec Budzów 5:0 Jubilat Izdebnik
Naroże Juszczyn 4:3 Orzeł Wieprz
Leskowiec Rzyki 5:1 Lachy Lachowice
LKS Leńcze 1:1 Orzeł Ryczów
Błyskawica Marcówka 1:0 Relaks Wysoka
Relaks: Kajfasz - Stanek, Rolka, Putek, Jurzak, Traczyk (70'Pyrek), Jończyk, Kalinowski, Mackiewicz, Koczur (Wiecheć), Gałuszka

20 kolejka I grupy B klasy:

Tarnawianka 3:0 Burza Zakrzów
Huragan Skawica 5:5 KS Bystra
Żarek Barwałd 4:0 Zryw Lanckorona
Filkówka Barwałd 0:1 Żarek Stronie
Dąb Sidzina 2:2 Żuraw Krzeszów
Grom Grzechynia 4:1 Łysa Góra Zawadka
Łysa Góra: Kapała, Chrapek, Kapłon, Paluchowski, Talaga (75'Jończyk), Zaręba, Sajdak, Kondak, Gaudyn, Rupa, Żywczak,

20 kolejka II grupy B klasy:

Dąb Tomice 6:1 Gród Grodzisko
Halniak Targanice 5:1 Wisła Łączany
Płomień Sosnowice 0:1 Astra Spytkowice
Orzeł Radocza 0:3 Borowik Bachowice
Huragan Inwałd 0:1 Skawa Jaroszowice
Skawa: Chmiel - Galas, Fila, Cholewa (46'Mamcarczyk), Leszczyński, Dębski, Grzyb, Jucha, Kaczor, Galas, Pietrzak
Amator Babica 0:1 Olimpia Chocznia
Amator: Kołodziejczyk - Lempart, Dziewiński, Chlebicki, Brańka, Michał Woźniak, B.Woźniak (43'Moskała), Kołodziejczyk, Bylica, Pułka, Wojtaszek
Olimpia: Kwaśny - Kapela, Świątek, Danek, Bizon, Kencki, Woźniak, Trojan (75'Bąk), K.Góra, Ramenda, Bałamucki

20 kolejka I grupy C klasy:
Chełm Stryszów 0:4 Kalwarianka II
Jałowiec II Stryszawa 0:3 Olimpia Zebrzydowice
Świt Osielec 3:0 Pogoń Bugaj
Spartak Skawce 4:3 Watra Zawoja
Jastrzębianka 0:2 LKS Bieńkówka
Pauzuje - Czarni Koziniec

16 kolejka II grupy C klasy:

Sokół Frydrychowice 8:0 Spartak Przybradz
Wikliniarz Woźniki 8:0 Sokół Chrząstowice
Gronie Zagórnik 3:2 Skawa Witanowice
Przełęcz Kossowa 4:0 Victoria Półwieś
Zaskawianka 3:3 Iskra Klecza II
Zaskawianka: Góralczyk - Leńczowski, J.Czuba, Zwierz, Załuski, Cholewa, Nowak, M.Czuba, Brożyna, Caputa, Mamcarczyk
Iskra: Kleszcz - Sajdak, Witek, Stopa, Janicki, Żak, Stuglik, Błachut, Czuba (75'Bryndza), Kołek (40'Kleszcz), Małecki

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... stefanno komentuje +2
a zawadka jak zawsze przegrywa...... ale jak to mowia jaki trener taka druzyna............

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... ekskibic komentuje +1
relaks - przegrał przez złotego gola - śmiech. zapytajcie jak podzielili kasę co po meczu niektórzy wzięli. wstyd jako juz były kibic relaksu już się na ich meczu nie pojawię.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... oltas komentuje +3
nieladnie zachowanie mamcarczyka jesli bez pilki kopnol mam nadzieje ze to nie byl tomek

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... heksa komentuje +2
Na meczu pomiędzy Inwałdem, a Jaroszowicami doszło do chamskich incydentów wywołanych przez kibiców. Z trybun leciała szklana butelka. Mogło skończyć się to tragicznie dla jednej jak i drugiej drużyny. Była to butelka z piwa 0,5l która została wyrzucona z około 15m, leciała bardzo wysoko i o mały włos uderzyła w głowę młodego piłkarza z Inwałdu..(Nie chciał bym widzieć tego chłopaka po takim uderzeniu). Nie wiem czy ten gruby pajac w żółtej koszulce co wywołał ten incydent przeczyta ten komentarz ale jedno jest pewne,że to koleś bez wyobraźni i proszę ku rwa żeby nie przychodził więcej na mecze...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... Parker komentuje +0
grałem w meczu amator-olimpia i tak jak pisze widz i papaj mecz moze nie był wspaniały ale działo się i duzo było sytuacji podbramkowych.
według mojj oceny mecz był dobry chociaz o zwyciestwie zawazyło szczescie, poniewaz po przebiegu spotkania kazdy wynik byłby sprawiedliwy, zarówno remis jak i zwyciestwo amatora.
piłkarze czasami falowali i to ostro ale to jest piłka wiec nie ma co narzekac, ale i tak było mało brutalnosci i spiec wiec chyba wszyscy sie zgodza ze derby były udane.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... widz komentuje +4
Mimo że to były derby pomiędzy Babicą a Chocznią mecz był bardzo czysty bo nie było żadnej złośliwości z obu stron. Mecz mógł się podobać co moi poprzednicy już wspomnieli. Podobał mi się szacunek którym darzyli się gracze dwóch drużyn bo przecież o to chodzi w sporcie a nie kopanie się tylko dla zasady. Pozdro dla obu drużyn

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... nowikas komentuje +0
Tydzien temu to Iskra zostala rozjechana przez Jaskowice.Wogole Iskra chyba na wakacjach juz jest,kibice sa wsciekli bo zadaja dobrej gry tymczasem juz druga przegrana pod rzad i mecz z bardzo silna Kalwarianka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... kulik komentuje +8
Prawdopodobnie Wadowice od nowego sezonu będą grały w lidze z wioską Paszkówką no to w ramach rozgrzewki mogą na mecz dostać się pieszo wstyd dla całego miasta co oni w tym klubie wyprawiają przecież gołym okiem widać że poziom się obniża i żeby Skawa grała z takimi klubami to jest nie do pojęcia Widać że w tym klubie nikt nie ma ambicji Za nie długo w tej lidze będą same pobliskie wioski które nie tak dawno tułały się po B klasach.Teraz widać że w IV lidze większości to drużyny z małych wiosek a co dopiero w okręgówce Przecież dla takiego miasta jakie są wadowice to nie przystoi no cóż jak kierownictwo Skawy nie ma wstydu to tak jest

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... ZYX komentuje +4
Moim zdaniem to wielki wstyd dla Wadowic, aby jego miejski klub non stop tułał się po okręgówce i grał z jakimiś wioskami. Wadowice mając takie zaplecze socjalno-treningowe zasługują co najmniej na II-ligową piłkę nożną. Czyżby w 37-tysięcznej gminie nie było choćby 20 niezłych graczy ? Jeśli nie, to trzeba takowych pozyskać z zewnątrz. Wielcy Sponsorzy, obudźcie się !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... kibic komentuje +0
butelka o co ci chodzi?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... butelka komentuje +1
Inwald inwald malowane dzieci
nie jedna siekiera za wami poleci
nie jedna nie sto lecz dwa tysiace
bedziecie spierdalac jak dzikie zajace :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... Papaj komentuje +5
Pan redaktor chyba meczu w Babicy nie widział..Może parę minut nic się nie działo i piłkarze zrobili przestuj ale mecz był bardzo dobry bo co chwila były akcje stwarzające realne szanse na bramkę...I wygrała drużyna, mająca więcej szczęścia i gratuluję zawodnikom z Choczni choć jestem wiernym kibicem AMATORA!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był