2d367d1341243b93d73c99dfd5a060eb.html Kuzia zabrany przez karetkę. Złoty gol Wasilewskiego

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kuzia zabrany przez karetkę. Złoty gol Wasilewskiego

Email Drukuj
Tak to już jest w futbolu, że kiedy jedni mają szczęście, inni pecha. Skawa, ta z Wadowic i ta z Jaroszowic, wyszarpały zwycięstwa w końcówkach meczów, z kolei Chocznia przegrała wygrany mecz z liderem. Najlepszy weekend miała jednak Iskra, która zdobyła … sześć punktów.Kudłacik w bramce = Iskra na zero z tyłu
Druga wygrana z rzędu, czołówka IV ligowej tabeli i niemal pewne utrzymanie – czego chcieć więcej? Najbardziej wierni kibice Iskry życzyliby sobie zapewne, żeby ich ukochana drużyna walczyła o awans do III ligi, jednak trener Niewidok mówi otwarcie, że Iskry na III ligę po prostu nie stać.

W IV lidze czują się jednak jak ryba w wodzie i w ostatniej kolejce wygrali kolejny, dziesiąty już w tym sezonie mecz. Tym razem wyższość piłkarzy z Kleczy musieli uznać „górnicy” z Wieliczki, którzy walczą o utrzymanie. Złotą bramkę dla Iskry na początku drugiej połowy strzelił kapitan Paweł Wasilewski, który w nowej roli stopera czuje się naprawdę wyśmienicie i w końcu gra na miarę swoich możliwości. Przez 80 minut tego starcia goście z Wieliczki praktycznie nie zagrozili bramce doświadczonego Marka Kudłacika. Swoją szansę zwietrzyli dopiero w końcówce, kiedy z boiska wyleciał Bartłomiej Galos, który na murawie zameldował się ledwie … 25 minut wcześniej, powracając do składu po kontuzji. Do końca meczu wynik nie uległ już jednak zmianie i Iskra może cieszyć się z kolejnej wygranej.

Wadowicki struś pędziwiatr
Dużo powodów do radości mają także piłkarze Skawy, którzy przywieźli trzy punkty z Osieka. Wadowiczanie błyskawicznie objęli prowadzenie po golu Klemensa Drobniaka, ale gospodarze szybko wyrównali.

Remis utrzymywał się bardzo długo i zanosiło się na podział punktów, ale na 20 minut przed końcem pojawiła się nadzieja, bo jeden z gospodarzy wyleciał z murawy. Skawa napierała, ale była nieskuteczna, aż nadeszła 95 minuta. Wtedy to w ostatniej akcji meczu trener Skawy Bogusław Jamróz zagrał do młodego Tomka Śliwy, a ten niczym „struś pędziwiatr” wyszedł w sytuację sam na sam z bramkarzem i trafił do siatki, tonąc chwilę później w objęciach kolegów.

Nasi piłkarze cieszą się z cennego zwycięstwa, ale jeszcze długo będą lizać rany po tym spotkaniu. W bardzo ostrym meczu najbardziej ucierpiał Marek Kuzia, którego z urazem głowy pogotowie zabrało do szpitala w Oświęcimiu. Jak dowiedzieliśmy się jednak, na szczęście nic poważnego się nie stało.

A co w Zaskawiance? Po staremu, czyli znowu porażka, choć trzeba przyznać, że po ostatnim blamażu w Woźnikach wadowiczanie w końcu walczyli i niewiele brakowało, aby powstrzymali lidera – Sokoła Frydrychowice. Ostatecznie, Sokół wygrał 2:0, a ozdobą meczu była kapitalna bramka z 30 metrów weterana Iskry – Darka Brózdy, choć niewiadomo jak zakończyłoby się to spotkanie, gdyby w pierwszej połowie przy stanie 0:1 Piwowarczyk wykorzystał karnego.

W Bachowicach nad jeziorem…
O ile sobotę możemy uznać za całkiem udaną, to po niedzieli mamy mieszane odczucia. Cieszą zwycięstwa rezerw Iskry, Babicy oraz Jaroszowic. Kleczanie bez żadnych problemów rozgromili Victorię Półwieś 6:2, po trafieniach Wadowskiego, Kozieła, Czuby, Tatara oraz dwóch golach Kleszcza. Amator po bramkach Dziewińskiego, Mikołaja Woźniaka oraz Wojtaszka wygrywał już 3:0 w Radoczy, ale niewiele brakowało, aby mecz zakończył się remisem, bo w końcówce gospodarze strzelili dwa gole.

W identycznych rozmiarach wygraną odnieśli piłkarze Skawy. Triumf jaroszowian wydaje się jednak cenniejszy, bowiem Borowik Bachowice to trzecia drużyna B klasy. Skawa poszła z Borowikiem na wymianę ciosów. Aż trzykrotnie obejmowała prowadzenie po golach Michała Galasa, Słupskiego oraz Pietrzaka. Za pierwszym i drugim razem gospodarze wyrównywali, ale za trzecim razem już nie zdążyli.
Można powiedzieć, że był to mecz piłki wodnej, bowiem boisko w Bachowicach przypominało bardziej jezioro – wyznał nam po meczu prezes Skawy Piotr Porębski.
Bardzo bliska wielkiego triumfu była także Olimpia Chocznia. Po golu Kukuły podopieczni Marka Praciaka objęli prowadzenie z liderem B klasy – Halniakiem Targanice, jednak w końcówce meczu stracili dwa gole, tego decydującego na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem. Piłkarze z Choczni byli po meczu zdołowani, ale bądź co bądź, mogli schodzić z murawy z podniesionymi głowami. Ze wzrokiem skierowanym w dół schodzili natomiast zawodnicy Relaksu, którzy w Ryczowie dostali srogą lekcję futbolu. Skład na okręgówkę, doświadczony trener, a mimo to Wysoka poległa z niedawnym B klasowcem aż 0:3.

Do 60 minuty wszystko wyglądało obiecująco, ale w ostatnich 30 minutach Orzeł wzbił się na wyżyny swoich możliwości, strzelając trzy gole. Na koniec dwa zdania o Łysej Górze. Piłkarze z Zawadki znowu nie pojechali na mecz, informacje o wycofaniu się drużyny z rozgrywek wydają się jednak nieprawdziwe.
Nie pojechaliśmy dzisiaj na mecz do Bystrej, bo część chłopaków wyjechała do Włoch na kanonizację. Wysłaliśmy do OZPN-u pismo, że nie jesteśmy w stanie jechać na to spotkanie, zobaczymy jak to potraktują, choć zdajemy sobie sprawę, że możemy zostać ukarani walkowerem. Nie wycofujemy się jednak z rozgrywek. Piłkarze powiedzieli, że będą grać.– mówi nam prezes Łysej Góry, Jerzy Chylewski.
22 kolejka IV ligi:
Cracovia II 4:0 Sokół Przytkowice
Niwa Nowa Wieś 2:4 Orzeł Piaski Wielkie
Kalwarianka 2:0 Karpaty Siepraw
Wiślanie Jaśkowice 8:2 Świt Krzeszowice
Garbarz Zembrzyce 0:2 Jutrzenka Giebułtów
Borek Kraków 1:2 MKS Trzebinia/Siersza
Zieleńczanka 2:1 Halniak Maków Podhalański
Iskra Klecza 1:0 Górnik Wieliczka

Iskra: Kudłacik - Kozioł, Marek, Wasilewski, Czaicki, Sobala, Żak (55'Galos), Smagło, Drechny (46'Orłowski), Frączek (78’Stopa), Kukieła (80’Niewidok)

20 kolejka Okręgówki:
Iskra Brzezinka 0:4 Jałowiec Stryszawa
Cedron Brody 2:0 Przeciszovia
Unia Oświęcim 3:0 Orzeł Balin
Babia Góra Sucha Beskidzka 2:0 Tempo Białka
KS Chełmek 1:3 Sosnowianka Górnik
Brzeszcze 2:2 Nadwiślanin Gromiec
Zagórzanka 1:1 Soła Łęki
Brzezina Osiek 1:2 Skawa Wadowice

Skawa: Gawlik – Skawina, Jończyk (69’Jamróz), Dyrcz, P.Gaudyn, M.Kuzia (62’Żuk), Prażnowski, Żywczak, M.Gaudyn (67’Balon), Drobniak, Lipka (71’Śliwa)

18 kolejka A klasy:
Leskowiec Rzyki 2:2 Błyskawica Marcówka
Orzeł Wieprz 1:2 Burza Roczyny
Naroże Juszczyn 5:1 Strzelec Budzów
LKS Leńcze 1:0 Znicz Sułkowice Bolęcina
Lachy Lachowice – Jubilat Izdebnik
Orzeł Ryczów 3:0 Relaks Wysoka

Relaks: Witkowski – Putek, Skowronek (82’ Wróbel), Rolka, Jurzak, Jończyk (67’ K. Koczur), Kalinowski (76’ Stanek), Mackiewicz, Wiecheć (78’ Pyrek), Wycisk, Gałuszka.

Środa (7.05):
18.00 Stanisławianka – Dąb Paszkówka

15 kolejka I grupy B klasy:
Huragan Skawica 1:1 Dąb Sidzina
Żarek Stronie 0:3 Tarnawianka
Zryw Lanckorona 1:5 Żuraw Krzeszów
KS Bystra (odwołany) Łysa Góra Zawadka
Burza Zakrzów 1:3 Grom Grzechynia
Żarek Barwałd Górny 5:1 Filkówka Barwałd Średni

15 kolejka II grupy B klasy:
Wisła Łączany 2:5 Dąb Tomice
Astra Spytkowice 2:1 Gród Grodzisko
Płomień Sosnowice 4:0 Huragan Inwałd
Orzeł Radocza 2:3 Amator Babica

Amator: Kołodziejczyk - Michał Woźniak, Brańka, Rzycki, Dziewiński, Lempart (Chlebicki), Moskała, P.Kołodziejczyk (Skupień), B.Woźniak (Pułka), Mikołaj Woźniak, Wojtaszek,

Olimpia Chocznia 1:2 Halniak Targanice
Olimpia: Kwaśny – Nowak, Fortuna, Grzyb, Bizoń, D.Góra, K.Góra (70’Trojan), Woźniak, Ramenda, Kukuła, Bałamucki (46’ Kapela)

Borowik Bachowice 2:3 Skawa Jaroszowice
Skawa: A.Chmiel – Leń, W.Galas, Jucha, Leszczyński, M.Galas, Ciepły, Dębski, Słupski, Pietrzak, Mamcarczyk

15 kolejka I grupy C klasy:
Spartak Skawce 1:1 Chełm Stryszów
Świt Osielec 1:1 Jałowiec II Stryszawa
Watra Zawoja 2:2 Olimpia Zebrzydowice
Pogoń Bugaj 0:3 LKS Bieńkówka
Czarni Koziniec 1:0 Jastrzębianka
Pauzuje – Kalwarianka II

11 kolejka II grupy C klasy:
Przełęcz Kossowa 6:2 Sokół Chrząstowice
Skawa Witanowice 4:1 Spartak Przybradz
Gronie Zagórnik (odwołany) Wikliniarz Woźniki
Zaskawianka 0:2 Sokół Frydrychowice

Zaskawianka: Stanek - Piwowarczyk, Musiał, Zwierz, Góralczyk, Leńczowski (60’Bernat), M.Czuba, Wawro (55’Nowak), P.Mamcarczyk, Mikołajczyk (80’Kiernoziak), K.Mamcarczyk (39’Woźnica)

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Iskra Klecza II 6:2 Victoria Półwieś
Iskra: Kozieł - Sajdak, Witek, Stopa, Kołek, Wadowski, Stuglik, Błachut, Czuba, Filek (46' Tatar), Kleszcz (63'Bryndza).

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... gość2 komentuje +1
jak skawa przegrywa to setki komentarzy, jak wygrywa to znikają napinacze :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... Tolek komentuje +0
Na dziś Beskid nie załapał się musi być w 6. Taka symulacja na dziś . Soła, Łysica, Hutnik, Wisła ,Korona Unia Tarnów ,+Resovia, Jarosław , Stal Kraśnik, Karpaty Krosno, Tomasovia , Izolator Boguchwała+ 4 beniaminkowie np. rezerwy Cracovii i spadkowicze Garbarnia , Limanovia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... tolkmit komentuje +0
Beskid skoro teraz daje rade utrzymac trzecia lige to po reformie tez beda w stanie dac rade.Moje zdanie jest takie skoro reformuja trzecie ligi to powinni zabrac sie tez za czwarte,czemu nie polaczyc tarnowska -sadecka z krakowska -wadowicka wtedy poziom by sie podniosl.Teraz w czwartej lidze zachodniej gra az piec druzyn z powiatu wadowickiego,malo tego za rok dojdzie szosta Sosnowianka,robi sie taka liga okolokalna,lepiej dla poziomu byloby zagrac z grupa wschodnia.Brakuje konsekwencji pzpn i ozpn krakowskiemu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... M.....k komentuje +2
Jaki wygrany mecz miała Chocznia? Ostatni kwadrans to Halniak nie schodził z połowy Olimpi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... Tolek komentuje +0
W nowym sezonie 3 liga wystartuje po staremu 18 ekip , reforma przełożona o rok, tak żeby drużyny się przygotowały . W 4 lidze jak to wygra ligę to jeszcze baraże o awans z mistrzem 4 ligi Wschodniej. 2015/2016 redukcja tak jak pisze Escobar, zatwierdzona przez PZPN I związki okręgowe. Utrzymuje w 3 lidze 2-6 także żeby od sezonu 2016/2017 były cztery grupy 3 ligi zamiast 8 , dobrze , że 4 ligi zostają dwie w Małopolsce, bo mało by nas reprezentował z naszego regionu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... kibic zawadki komentuje +1
Zawadka najlepiej to żeby się wycowała z rozgrywek i Jerzyk zostawił tylko juniorów bo juniorzy jeszcze coś próbują grać.
A tutaj jak seniorzy nie mają drużyny to trąbią po juniorów i dziwić się, że juniorzy potem mecze przegrywają jak graja w 9....

Seniorzy Zawadki, krzyż na drogę :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 04 - 2014
... escobar komentuje +0
@tolkmit w przyszłym roku już nie tylko wyjazdy w woj Świętokrzyskie, ale jest redukcja o połowę III lig i dojdą nam jeszcze województwa podkarpackie i lubelskie. Więc prawdopodobnie Beskidu też nie bedzie stać na III ligę, jedynie z regionu Kalwarianka może realnie myśleć o trzeciej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... ukraina komentuje +0
a co z Zawadk? duma powiatu?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... tolkmit komentuje +2
Zeby zrobic trzecia lige trzeba miec dobry sklad,stadion dopasowany do zorganizowanych grup kibicow gosci i jeszcze kupe kasy na dalekie podroze do kieleckiego.Iskra zadnego z tych warunkow w zasadzie nie posiada i nie ma co nawet snic o zadnym awansie.Jedynie komu udaje sie grac w takiej lidze to Beskidowi tyle ze tam kazdy z tych warunkow jest spelniony do tego jeszcze atmosfera jest goraca zwlaszcza jak przyjezdza Hutnik i Unia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
... egzekutoR komentuje +1
Skawa Jaroszowice strzelila w tym meczu 4 bramki a nie trzy. Panie redaktorze proszę sie poprawic... hehe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był