a7289b7df5bab5a523710a2615c2188b.html Niezwykłe wyznanie naszego martończyka. Papież ocalił mu życie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Niezwykłe wyznanie naszego martończyka. Papież ocalił mu życie

Email Drukuj
Niezwykła historia naszego biegacza Pawła Góralczyka zainteresowała Telewizję Polską. Góralczyk został zaproszony do studia, by opowiedział, co zawdzięcza Janowi Pawłowi II. Maratończyk nie wstydzi się tego, że dzięki świętemu jego życie uległo przemianie.Highslide JSNiezwykła historia Pawła Góralczyka z Choczni zainteresowała reżyserów ogólnopolskiej telewizji. Nasz utalentowany maratończyk został zaproszony do popularnego porannego programu emitowanego w TVP2 – „Pytanie na śniadanie”.
Szukaliśmy w Internecie informacji o ludziach, którzy zawdzięczają coś Janowi Pawłowi II. Trafiliśmy na portal Wadowice24.pl i znaleźliśmy tam historię Pawła Góralczyka. Dlatego, zdecydowaliśmy się zaprosić go do studia– mówi serwisowi Wadowice24.pl reżyserka programu Magdalena Piekarek.
Paweł Góralczyk zasiadł na wygodnych fotelach razem z piosenkarką – Ewą Bem oraz z dyrektorem telewizji Religia TV – księdzem Kazimierzem Sową i odpowiadał na pytania prezenterów – Urszuli Hincz oraz Tomasza Kammela.

Tematyką rozmowy była kanonizacja Jana Pawła II, goście mówili o wspomnieniach związanych z naszym Papieżem. Nasz maratończyk opowiadał o swoich chorobach. To właśnie Jan Paweł II, jak twierdzi Góralczyk, pomógł mu w powrocie do zdrowia z dwóch poważnych chorób.

Dekadę temu Paweł Góralczyk stał nad życiową przepaścią, nie dość że zmagał się z padaczką, to jeszcze cierpiał na poważną depresję. Po śmierci swojego najlepszego przyjaciela jego życie straciło sens.
Z okazji 18 urodzin udałem się na wycieczkę do Włoch. Z początku to miały być tylko wczasy, ale zdecydowałem, że udam się na grób Jana Pawła II i klęcząc przed grobem, prosiłem Papieża o pomoc w wyleczeniu się z dwóch chorób , bo psychicznie i fizycznie już się kończyłem. Ale od tamtego momentu nagle coś się zmieniło. Zacząłem myśleć o tym, co jest przede mną, nie myślałem już o śmierci, o tych chorobach, bo zrozumiałem, że jeszcze nie wszystko stracone – mówił na antenie telewizyjnej dwójki Paweł Góralczyk.
Nasz maratończyk opowiadał, że po całkowitym wyzdrowieniu zaczął biegać po Beskidach Małych, szlakami Jana Pawła II. Zdradził telewidzom, że dwa tygodnie później, w 2012 roku wystartował w Maratonie Cracovia. Wszystko, co do tej pory osiągnął zawdzięcza Papieżowi. Co takiego jest w Janie Pawle II, że potrafi dawać nadzieje ?
Popatrzmy, co robił Papież, będąc schorowanym. Sam, jako dziennikarz, widziałem z bliska jego pielgrzymki, widziałem, ile wysiłku go to kosztowało. To dodaje sił innym schorowanym ludziom. Jeśli On może, to ja też mogę zmienić coś w swoim życiu – podkreślał ksiądz Sowa.
Jedne z najważniejszych zdań, wypowiedzianych przez Jana Pawła II: Nie lękajcie się! niosą w sobie niezwykłą nadzieję, że można radzić sobie z ciężkimi problemami – wtórowała księdzu Ewa Bem.
Cała audycja trwała tylko pięć minut, choć reżyserka programu przyznała po emisji, że na przedstawienie całej historii Pawła Góralczyka trzeba byłoby przeznaczyć o wiele więcej czasu.
Nie zrobiłem tego dla gwiazdorzenia, ale z myślą o chorych ludziach. Mam nadzieję, że po tym programie nie jedna chora osoba, która walczy o życie z depresją, wyjdzie z tego– zdradził nam już po emisji Paweł Góralczyk.
Tomasz Mamcarczyk
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kobra3 komentuje +6
teraz to nagle wszyscy cudownie uzdrowieni przez Papieza...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2014
... Kapuscinski_82 komentuje +24
Nie neguje osoby p.Góralczyka ani jego poglądów czy poczynań , ale na litość ileż można lansować i przepychać do naszej lokalnej świadomości wizerunki wciąż tych samych osób? Czytelnicy Wadowice24.pl na pewno zwrócili uwagę, że pewne tematy (polityczne, sportowe, kulturalne) przewijają się raz po raz przez tą stronę, i staje się to , przynajmniej dla mnie, bardzo męczące.

APELUJE O DOJRZAŁE DZIENNIKARSTWO

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2014
... ZYX komentuje +9
Podziwiam ludzi, którzy kształtują swój charakter m.in. poprzez codzienny fizyczny wysiłek, do którego śmiało można zaliczyć bieganie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2014
... lilka komentuje +18
Noi super!Powodzenia dla chłopaka i dla wszystkich chorych ludzi,aby też im się udało.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był