153d9b2bcbe7d66cefe9224ef5e29f3c.html Jeden z najlepszych karateków w Polsce to wadowiczanin

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Jeden z najlepszych karateków w Polsce to wadowiczanin

Email Drukuj
Mistrz Polski i reprezentant Polski z Wadowic? Takich słów nie można używać zbyt często, albo nie można wcale. Damian Krupka to jeden z najlepszych karateków w kraju. Jest tak dobry, że otrzymał powołanie na otwarte Mistrzostwa Australii. Poznajcie historię jego kariery.


Znacie Damiana Krupkę? To pochodzący z Wadowic karateka , który aktualnie mieszka w Choczni. Sportami walki interesował się od dzieciństwa.
W wieku 6 lat dostałem od babci kimono i czarny pas z wielkim żółwiem ninja na plecach i tak wraz z bratem pod okiem taty, który pasjonuje się sportami walkami (trenował kiedyś ju-jitsu), zacząłem trening głównie w formie zabawowej, jak wielu moich rówieśników – opowiada nam Damian Krupka.
Zabawa bardzo szybko zamieniła się jednak w życiową pasję. W drugiej klasie podstawowej Damian zapisał się na treningi do organizacji Seitedo Karate Wadowice.
Trenowałem bardzo ciężko i starałem się nie opuszczać zajęć. Zdarzało się, że mimo młodego wieku wracałem poobijany do domu– przyznaje wadowicki karateka.
Highslide JS W końcu, po kilku sparingach Damian otrzymał szansę wystartowania w zawodach okręgowych, w których zajął II miejsce. Udany debiut pokazał, że młody zawodnik ma nieprzeciętny talent. Kilka tygodni później Damian osiągnął pierwszy wielki sukces, zajmując 5 miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów, gdzie startował ze starszymi kolegami. W wieku 13 lat wygrał Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier.
Z wieloosobowej drużyny, która reprezentowała Polskę, przywieźliśmy dwa medale. Później przyszła pora na inne turnieje, w tym wiele zagranicznych. Jak to w sporcie, zwycięstwo smakowało, ale czasem trzeba było przełknąć gorycz porażki. Myślę, że gdyby nie mój brat, z którym zawsze trenowaliśmy razem i zawsze się wspieraliśmy, wszystko potoczyłoby się inaczej. Jest prawdziwym mistrzem, o czym świadczą jego sukcesy na tym polu – zdradza nam Damian Krupka.
Żeby w jakiejkolwiek dyscyplinie sportowej dojść na sam szczyt, najpierw trzeba kilka razy dostać porządnie po głowie, a co za tym idzie, ponieść kilka dotkliwych porażek. Nie od dziś wiadomo, że zwycięstwa podnoszą na duchu, a niepowodzenia uczą i motywują do jeszcze większej pracy.

Damian doświadczył tego na własnej skórze. Po wielu sukcesach, jak m.in. wielokrotne Mistrzostwo Polski i Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, dwukrotne (rok po roku) zwycięstwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec, drugie miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Rosji, czy drugie podczas World Kanreikai Yukan Karate Championships Montreal, czy zwycięstwie w Pucharze Europy w Bydgoszczy, przytrafiła się poważna kontuzja, w wyniku której Damian Krupka przerwał swoją karierę aż na cztery lata. Ale nie poddał się, w 2013 roku powrócił i znowu odnosi wielkie sukcesy. Najpierw zdał egzamin, zdobywając mistrzowski stopień Oyama Karate – 1 Dan i czarny pas z jednym złotym pagonem (najwyższy stopień Oyama to czarny pas z 10 pagonami).

W kwietniu 2014 roku wywalczył kolejny już w swojej karierze tytuł Mistrza Polski Oyama Karate, które rozgrywane były w Andrychowie, a ostatnio otrzymał powołanie do reprezentacji Polski Oyama Karate na otwarte Mistrzostwa Australii, które odbędą się w dniach 2 – 3 sierpnia.
Powołanie do reprezentacji Polski otrzymało tylko dwóch zawodników, oprócz mnie także Roman Misiaczek z Krakowa. Na Mistrzostwa Australii przyjadą najlepsi zawodnicy z całego świata. Mam zamiar godnie reprezentować gminę Wadowice, nasz powiat oraz cały kraj– obiecuje Damian Krupka.
Sportowców z takimi sukcesami nie mamy w naszej gminie zbyt wielu, dlatego osiągnięcia Damiana zasługują na szacunek. Nie można jednak zapominać o trenerach, którzy go wychowali.
Przez te wszystkie lata trenowałem w Wadowicach pod okiem sensei Mirosława Banasia i sensei Jacka Kasperka, a także w Krakowie u hanshi Jana Dyducha. Dziękuję im za trud i poświęcenie, które włożyli w trening, zachęcając jednocześnie dzieci i młodzież do podjęcia wyzwania treningu karate – wyznaje 27 – letni karateka.
Oyama Karate to pełno-kontaktowy styl karate, którego twórcą jest Shigeru Ōyama, który do tego stylu wprowadził wiele nowoczesnych elementów z innych sztuk walki np. kick-boxingu i boksu tajskiego.

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... panda komentuje +0
jak znam damiana to dam im wszystkim niezly wycisk, ciezko pracowales na sukces powodzenia i godnie reprezentuj Polskę!!!! 3mamy kciuki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 07 - 2014
... Luki:) komentuje +0
do koks znajac zycie to pod ta ksywka kryje sie PRZEZABAWNY CIOTA DZIKUS EHEHEHHE NAJWIEKSZA CIOTA I SPRZEDAWCA EHEHEHHEHE TY POBILES KRUPE POD DYSKOTEKA HEHHEHEHEHEHE CIOTO MOJA SIOSTRA BY CI NAWTYKALA EHEHHEEHEEHE CIOTOOOOOO WIELKI DZIKUS EHEHEHEHHEHEHEH

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... do Luki2014 komentuje +0
TERE FERE ;0hahahahahahaahah

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Luki2014 komentuje +0
do koksa znajac zycie TO PAN DZIKUS SIE PIENI HEHEHEHHEHE ty cioto moja siostra by ci nawtykala wypierdku hehehehehehe to ty zostales kilka razy przekopany cieki bolku hehehehe DZIKUS TY CIOTO :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... koks komentuje +0
........hahahahahahah uderz w....stół.....................::::))))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... do koks komentuje +3
Koks fany pseudonim a przed komputerem jakaś CIOTKA a nie koks w 5 można każdemu gębe obić ..... -,- zapraszamy na trening zobaczymy co "koks" potrafi .. ale jak każdy taki cwaniak jest tylko w gębie mocny zapewne ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Do Koks komentuje +4
Koksu z Ciebie to taki Mistrz, że pewnie miałeś 5 kolegów ze sobą :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Banialuka komentuje +1
Damian,przywieś to co największe z Australii,czyli.... (najwyższy stopień Oyama to czarny pas z 10 pagonami)......chyba że go już masz,nie bardzo znam się na karate.

Powodzenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Maratończyk Chocznia komentuje +3
I o to chodzi Damian w kupie siła :))))) Dratulacje i powodzenia w dalszej karierze. I pamietaj, że jest ktoś kto czwa nad nami w górze :)))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 07 - 2014
... MarcinKarate komentuje +4
hahaha koks tajski!! :P doskonale redaktorze, you've made my day ;P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 07 - 2014
... Krys komentuje +12
Życzę dalszych sukcesów i serdecznie pozdrawiam !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 07 - 2014
... apollo komentuje +1
Hahaha koks tajski to pewnie hit na rynku???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był