972cbf913b6e6507a19fd92419ee8673.html Ponad 200 kilogramów na klatę. To efekt wielu lat pracy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ponad 200 kilogramów na klatę. To efekt wielu lat pracy

Email Drukuj
Motywacja, dieta, chłodna głowa i ciężka praca przez kilka, a nawet kilkanaście lat – to odpowiedź na to, co zrobić, żeby wyciskać na klatę ponad 200 kilogramów. Właśnie tyle „targali” najlepsi zawodnicy na Mistrzostwach Wadowic w wyciskaniu. Kto okazał się najlepszy?Siłownia Gryf już na stałe została gospodarzem Otwartych Mistrzostw Wadowic w wyciskaniu sztangi leżąc, organizowanych wspólnie ze sklepem Odżywki & Suplementy Diety, prowadzonym przez Piotra Putka.  

To właśnie tutaj większość startujących zawodników, zamiast odpocząć po pracy czy szkole, wylewa siódme poty, aby później cieszyć się dobrą sylwetką i podnosić ciężary, wynoszące czasami więcej, niż dwukrotnie pomnożona masa ciała. Co więcej, sztangę wyciska się nie tylko za pomocą siły mięśni, ale w dużej mierze za pomocą głowy.

Dobra rozgrzewka, dobrze dobrana taktyka doboru ciężarów na poszczególne próby, odpowiednia technika i silna motywacja to więcej, niż połowa sukcesu. Praktycznie zawsze po zakończeniu zawodów nie brakuje jednak złośliwców, którzy zarzucają startującym, że Ci „szprycują” się różnego typu środkami, i dlatego później dochodzą do takich wyników, często przekraczających 200 kilogramów.

To jednak kompletna bzdura. To są stereotypy, które pojawiły się dlatego, że na świecie rzeczywiście nie brakuje siłaczy, stosujących doping. Ale nie wolno wrzucać wszystkich do jednego wora. Tacy zawodnicy, jak choćby dwukrotny Mistrz Wadowic (z 2011,2013 roku) Ariel Zamorski, czy wielokrotny zdobywca Tytułu Mistrza Świata w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii Masters – Piotr Lasek, dochodzili do swoich wyników tylko i wyłącznie ciężką wieloletnią pracą, pełną wielu wyrzeczeń.
Część zawodników, którzy wystartowali w tych zawodach, uczęszcza regularnie na naszą siłownię. Mogę poświadczyć, że wiem, ile kosztuje to wyrzeczeń i determinacji, a taki Ariel Zamorski, chodzi na siłownie codziennie. Szkoda, że nie udało mu się tym razem wygrać – mówi nam właściciel siłowni Gryf, Mariusz Rynkiewicz.
Wspomniany wyżej Piotr Lasek, znany nauczyciel z Gorzenia, który w przeszłości w swojej szkole sam organizował mistrzostwa w wyciskaniu, był sędzią głównym tegorocznych zawodów. Pod okiem tak doświadczonego zawodnika, który swoją karierę zakończył przez kontuzję kręgosłupa, nie było żartów i każde podejście do ciężaru było bardzo precyzyjnie kontrolowane.

W zawodach udział wzięło 14 śmiałków, czterech w kategorii juniorskiej oraz dziesięciu seniorów. Najpierw rozegrano zawody dla juniorów. W tej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Góralczyk ze Świnnej Poręby, który uporał się z ciężarem 142.5 kilograma, pokonując zawodników z Czechowic – Dziedzic, Macieja Stańka oraz Kamila Wądrzyka. W końcu przyszła pora na danie dnia, czyli zmagania seniorów.

W tej kategorii ciężary, które umieszcza się na gryfie, dochodzą do 220 kilogramów. Właśnie tyle na klatę wycisnął zwycięzca tegorocznych zawodów – Damian Suder. 23 – letni zawodnik z Krakowa to stały bywalec wadowickich mistrzostw, który z roku na rok robi coraz to większe postępy.

W 2011 roku startował jeszcze w kategorii juniorów, zajmując drugie miejsce z wynikiem 180 kilogramów. Podczas kolejnych zawodów, w październiku 2013 roku, Suder również uplasował się na drugim miejscu, tyle że w gronie seniorów, z wynikiem 215 kilogramów. Po kolejnych ośmiu miesiącach, Damian Suder poprawił się o kolejne pięć kilogramów i w końcu sięgnął po upragnione zwycięstwo.

Tuż za nim uplasował się siłacz z Wadowic, nowicjusz na zawodach w gryfie - Łukasz Byrski, który z rezultatem 210 kilogramów został wicemistrzem i tym samym, nieoficjalnie najsilniejszym mężczyzną w naszym mieście. Dotychczasowy mistrz i zwycięzca ostatnich dwóch edycji – Ariel Zamorski z Wadowic, zajął tym razem trzecie miejsce.

Poza zawodami w dwóch kategoriach, organizatorzy przygotowali też dla publiczności, głównie dla tej damskiej, jeszcze jedną atrakcję. Piąty zawodnik tegorocznych mistrzostw – Marek Ogrodzki z Czechowic – Dziedzic zaprezentował efektowny pokaz kulturystyczny.
To nie ostatnie zawody w tym roku, następne planujemy zorganizować w porze jesiennej. Będziemy powtarzać te zawody cyklicznie. Być może uda nam się zorganizować zawody w nieco innych konkurencjach. Chcielibyśmy przede wszystkim zachęcić do uczestnictwa młodzież, aby znaleźć następcę Ariela Zamorskiego. Myślę, że warto propagować wśród młodych ludzi kulturę fizyczną. Nie chodzi tutaj tylko siłownię, ale także inne sporty – podkreśla Mariusz Rynkiewicz.
Czekamy zatem z niecierpliwością na kolejne zawody, a także na nowe konkurencje. A może tak zorganizować zawody w wyciskaniu dla Pań?

}} Wyniki Otwartych Mistrzostw Wadowic w wyciskaniu sztangi leżąc wg formuły Wilks’a: (współczynnik wagi ciała razy najlepszy wynik):

Juniorzy:
1. Sławomir Góralczyk (Świnna Poręba) - waga 83.2 kg – 110 kg – 80.3 pkt.
2. Maciej Stanek (Czechowice – Dziedzice) – waga 77.4 kg – 120 kg – 83.7 pkt.
3. Krzysztof Zwoliński (Czechowice – Dziedzice) – waga 80.3 kg – 110 kg – 80.3 pkt.
4. Kamil Wądrzyk (Wadowice) – waga 72.1 kg – 100 kg – 73.3 pkt.

Seniorzy:
1. Damian Suder (Kraków) – waga 118.8 kg – 220 kg – 126.8 pkt.
2. Łukasz Byrski (Wadowice) – waga 108.5 kg – 210 kg – 124.1 pkt.
3. Ariel Zamorski (Wadowice) – waga 101.5 – 200 kg – 121.0 pkt.
4. Sylwester Gawor (Limanowa) – waga 70.8 – 160 kg – 118.9 pkt.
5. Marek Ogrodzki (Czechowice – Dziedzice) – waga 87.9 – 180 kg – 116.3 pkt.
6. Wojciech Żabiński (Głębowice) - waga 106.9 – 190 kg – 112.84 pkt.
7. Janusz Ludwikowski (Wadowice) – waga 80.7 kg – 160 kg – 108.6 pkt.
8. Konrad Suder (Kraków) – waga 83.00 kg – 140 kg – 93.45 pkt.
9. Piotr Mirocha (Barwałd Średni) –waga 68.8 kg – 105 kg – 79.75 pkt.
10. Andrzej Szczurek (Barwałd Górny) – waga 89.7 – 120 kg – 79.70 pkt.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Tomasz Mamcarczyk
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... maffi komentuje +1
wolałabyś aby Twój facet wyglądał jak zwierz niż aby pił?
mój nie robi ani tego ani tego, może takiej opcji poszukaj, po co wybierać, wiem że w tych czasach nie jest łatwo.

nie mam nic przeciwko ćwiczeniom siłowym, sama z mężem staram się raz w tygodniu wpaść na siłownię , basen albo pobiegać, w zależności od chęci.

ale to co tutaj jest przedstawione jest przegięciem, to jakby załadować do auta 3 razy tyle ile zaleca producent... póki jest nowe to trochę wytrzyma i pojeździ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2014
... zi komentuje +2
patologia? ja bym chyba wolala zeby moj facet cwiczyl niz pil.waszym zdaniem lepsi ludzie pod sklepem od rana niz ludzie ktorzy maja przynajmniej jakas pasje.nawet nie wiecie jaka oni musza miec silna wole idt.ty lezysz z piwem przed tv oni przynajmniej cos robia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 07 - 2014
... lekarz anestezjolog komentuje +2
Mam pytanie jak sie ma wydolność i wytrzymałość organizmu zawodnika
nr. 4. Sylwester Gawor (Limanowa) – waga 70.8 – 160 kg – 118.9 pkt
do zawodnika nr
nr 6. Wojciech Żabiński (Głębowice) - waga 106.9 – 190 kg – 112.84 pkt.

dzieli ich różnica masy 36 kg ! ! ! różnica ,,suplementów ,, ? ;-)

zdrowy sport ;-) tylko do jakiego poziomu wydolności poszczególnych organów ? ale lepiej niech ćwiczą, jak maja nic, nie robić .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2014
... emiliek komentuje +3
Ja bym go na łódkę nie zabrał, bo się nie zmieści, trasę zgubi, maszt mi złamie i z lodówki wszystko zeżre,... ale niech ćwiczy... bo jak ruskie uderzą będzie miał kto pług ciągnąć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
... aska se komentuje +1
Do Michalek34


Znawco od siedmiu bolesci,lekarza pisze się przez rz!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
... znajomek komentuje +3
...i tak Ariel jesteś the best

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
... terapeuta komentuje +16
To prawda. Nie można wsadzać wszystkich do jednego worka. To łatwizna bez wysiłku umysłowego, którego jesteśmy wielbicielami. A, prawda jest taka, że bez wysiłku nie ma nic, fizycznego czy umysłowego. My natomiast ulegamy opinii innych, bo to też, nie wymaga wysiłku. Brakuje nam własnego zdania. Ludzie bez własnego zdania są bezbarwni i mało ciekawi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
... pudziek komentuje +2
może cytrynkę wycisnąć....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
... 30 ton komentuje +1
Ja w wieku 22 lat 75 kg bez treningu xD

Szał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
... szachista komentuje +1
Wiem, że nie można uśredniać, ale napiszcie ile może wycisnąć nietrenujący "średniak" 25-35 latek, 75-85 kg wagi ciała. Powiem szczerze 220 kg to dla mnie abstrakcja!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był