Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Gimnazjum nr 1 najlepsze w pływaniu

Email Drukuj
Wśród gimnazjów najlepszym okazała się jedynka z Wadowic. To uczniowie tej szkoły najczęściej stawali na najwyższym podium w trakcie Mistrzostw Gimnazjalistów w Pływaniu. Indywidualnie triumfowali Karolina Bogucka i Kacper Kowalczyk.


To były już 12. Mistrzostwa Gimnazjalistów w Pływaniu o Puchar Burmistrza Wadowic Ewy Filipiak. W zawodach wystartowało kilkudziesięciu gimnazjalistów, nie tylko z naszej gminy, ale z całego powiatu.

Pierwszą konkurencją był styl grzbietowy na jednej długości basenu (25 metrów). W rywalizacji kobiet triumfowała Alicja Czuba z gimnazjum nr 3 w Wadowicach, z kolei wśród mężczyzn równych sobie nie miał Kacper Kowalczyk z gimnazjum w Tomicach. Na tym samym dystansie pływano też stylem dowolnym, gdzie wygrała Monika Banaś, a także Roch Drapa.

Następnie rywalizowano na dwóch długościach basenu (50 metrów). I tak, „na grzbiecie” najszybciej na metę dopłynęli Alicja Czuba oraz Kacper Kowalczyk, stylem klasycznym najszybsi byli Karolina Bogucka, która także triumfowała w stylu dowolnym oraz Michał Wyka. Z kolei w stylu dowolnym najlepszy wśród mężczyzn na tym dystansie był Kacper Kowalczyk.

Po zmaganiach na 50 metrów, przeszliśmy do rywalizacji stylem dowolnym na czterech długościach basenu (100 metrów), do której przystąpili tylko najwytrwalsi. Wśród kobiet wygrała Karolina Bogucka, natomiast wśród mężczyzn triumfował Marcin Guzdek.

Przyszła w końcu pora na wyścigi drużynowe, które zdominowali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Wadowicach, triumfując zarówno w sztafecie 4x25 metrów kobiet, jak i mężczyzn.

Po wszystkich pływackich wyścigach sędziowie zabrali się za sumowanie punktów, które miały wypełnić najlepszych. Bezapelacyjnie najlepszymi pływakami okazali się Karolina Bogucka z Gimnazjum nr 1 w Wadowicach oraz Kacper Kowalczyk z gimnazjum w Tomicach.

Puchar burmistrz Ewy Filipiak powędrował natomiast w ręce zawodników i zawodniczek z Gimnazjum nr 1 w Wadowicach, którzy zdobyli w sumie 29 punktów, wyprzedzając aż o 16 oczek Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum Tomice.

Ostateczna punktacja/klasyfikacja szkół:
Gim. nr 1 w Wadowice     29
Gim. nr 3 w Wadowice     13
Gim. Tomice                       10
Gim. nr 2 w Wadowice       9
Gim. Chocznia                      5
Gim. Wysoka                        4
Gim. Sułkowice-Bolęcina   4
Gim. Jaroszowice                 4
Gim. Łączany                        2
Gim. Barwałd D.                   2
Gim. Jaszczurowa                 1.

(tm) (kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... bze-bze komentuje +4
Sportowcom gratuluję! co do rankingów szkolnych....tylko czy to jest efekt nauczania wf-u w tych gimnazjach, czy raczej efekt kilkuletnich prywatnych lekcji pływania + treningi w klubie pływackim?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... zombii komentuje +1
A ja się zgadzam z kokoli na basenie pracują instruktorzy którzy od lat wyżywają sie na dzieciach i nie mówię tu o tym że trzeba krzyknąć bo nie słuchają tylko o ewidentnym wyżywaniu sie na dzieciach mowa tu zwłaszcza o pewnym gościu , a co do porządku na basenie to zależy od zmiany fakt przy tak dużej ilości grup zorganizowanych nie ma jak swobodnie pływać a bilety na basen nie są tanie zwłaszcza że nie jest się 60 min na basenie tylko krócej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... JaninaII komentuje +5
"kokoli" - Ciebie chyba pokopało, gdzie widziałaś ten syf? Tak dobrze zadbanego obiektu często się nie spotyka. To, że dzieci są uczone pływać przez gminę to cała dobroć samorządu a to, że do dzieci trzeba krzyknąć to jest normalne w tak dużym obiekcie. Bardzo dobrze, że basen jest ciągle wypełniony - spełnia swoje zadanie, bo po to był wybudowany. Wesołych Świąt.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... kokoli komentuje +4
a dalej jest syf na basenie wredni instruktorzy uczą nasze dzieci w klasach II którzy sie dra ubliżają krytykują dzieci a dyrekcja basenu ślepa jest dalej szczochami śmierdzi na basenie i jest juz tyle grup że nie można sobie iśc normalnie wieczorem na basen popływać bo grupy grupy grupy rano szkoły to w końcu dla kogo jest ten basen??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2014
... komorofzki komentuje +3
WESOŁYH SIWIONT RZYCZY ŻONT :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był