6fbe5729bd29cd42c5d37706799dfc45.html Mateusz Klinowski znów przegrał w sądzie. Dziennikarz napisał o nim prawdę

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Mateusz Klinowski znów przegrał w sądzie. Dziennikarz napisał o nim prawdę

Email Drukuj
Radny Mateusz Klinowski przegrał w Sądzie Okręgowym w Krakowie apelację w procesie z redakcją Wadowice24.pl. Sąd nie doszukał się znamion przestępstwa zniesławienia, co więcej podkreślił, że dziennikarz napisał prawdę. Teraz Klinowski będzie musiał zapłacić.


Aktualizacja (25.02)

To koniec boju w procesie z artykułu 212 kodeksu karnego, który wytoczył dziennikarzowi Wadowice24.pl radny Mateusz Klinowski. W poniedziałek (25.02) Sąd Apelacyjny w Krakowie oddalił apelację Klinowskiego na postanowienie sądu niższej instancji. Dodatkowo Klinowski musi opłacić koszty postępowania sądowego oraz ma zwrócić koszty pełnomocnika oskarżonego. Ma na to siedem dni. Decyzja sądu jest już prawomocna.

W listopadzie zeszłego roku Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia umorzył postępowania w sprawie zniesławienia  Mateusza Klinowskiego w artykule opublikowanym na portalu Wadowice24.pl.

Przypomnijmy. Radny z Wadowic i doktor prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim Mateusz Klinowski poszedł do sądu z prywatnym aktem oskarżenia przeciwko Marcinowi Płaszczycy, autorowi artykułu "Odnalazło się 100 tys. zł Klinowskiego". Artykuł ukazał się w styczniu 2012 roku na portalu Wadowice24.pl.

W publikacji dziennikarz ujawnił, że Klinowski nie wpisał dwukrotnie do swojego oświadczenia majątkowego pożyczki 100 tys. złotych, jaką uzyskał od znanego krakowskiego prawnika i profesora uniwersyteckiego. Do ujawnienia takiej pożyczki w oświadczeniu Klinowski był bezwzględnie zobowiązany przepisami prawa. Jak dowodził autor artykułu, radny uczynił to w uzupełnienia oświadczenia majątkowego, do którego zobowiązał go Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach.

Ujawniona przez redaktora  Wadowice24.pl historia z pożyczką radnego stała szybko głośna w całym mieście, a o sprawie pisała również prasa regionalna. Natomiast lokalne media w Wadowicach nabrały wody w usta.
Wydawałoby się, że tropiciel afer, spisków i nieprawidłowości sam powinien być czysty jak łza i nie powinien niczego ukrywać. A tu mamy taki klops! Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach przypomniał radnemu, by poprawnie uzupełnił formularz, jakim jest oświadczenie majątkowe. Klinowski miał z tym problem dwukrotnie - pisał w styczniu 2012 roku w swoim artykule dziennikarz.
W akcie oskarżenia Mateusz Klinowski udowadniał, że autor artykułu zarzucił mu:
Postępowanie niezgodne z prawem, w tym popełnienie przestępstwa polegającego na złożeniu fałszywego oświadczenia majątkowego, co wywołać miało reakcję Urzędu Skarbowego, a następnie w tekście p.t. "Jak Mateusz Klinowski tropił układ" opublikowanym dnia 25 czerwca 2012 roku powtórzył te same zarzuty, czym poniżył go w opinii publicznej i naraził na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia stanowiska radnego, wykładowcy uniwersyteckiego oraz dziennikarza obywatelskiego, tj. czyn z art 212 p. 2 k.k.
Klinowski żądał uznania autora za winnego i wymierzenia mu kary grzywny oraz orzeczenia zapłaty nawiązki 20 000 złotych. Oskarżając dziennikarza złożył w sądzie wydruki artykułu oraz inne dokumenty. Mateusz Klinowski wezwał też na świadka radnego Henryka Odrozka, który miał potwierdzić tezy zawarte w oskarżeniu.

Już na pierwszym posiedzeniu sąd przyjął do rozpoznania wniosek adwokata Marcina Płaszczycy o umorzeniu oskarżenia w całości ze względu na to, że artykuł w żaden sposób nie zniesławiał radnego, a co więcej autor nigdy nie oskarżał radnego o czyny, które mogłyby doktora prawa "poniżyć w opinii publicznej".

Sąd przychylił się do wniosku obrony i uznał, że istotnie artykuł na portalu Wadowice24.pl nie nosi w żaden sposób znamion przestępstwa zniesławienia. W uzasadnieniu ustnym sędzia podkreślił, że dziennikarz napisał prawdę o kłopotach radnego z oświadczeniami majątkowymi, a ten kto podnosi zarzut prawdziwy w środkach masowego przekazu nie ponosi odpowiedzialności karnej za zniesławienie.

Sąd podkreślił ponadto, że język, jakiego użył autor publikacji, można co prawda uznać za ironiczny, ale nie jest on zniesławiający, a ponadto ironia to akurat cecha przynależna prasie, która zmuszona jest w dzisiejszych czasach używać tego typu zabiegów, by nie nudzić czytelników i aby zainteresować ich swoimi publikacjami. Ponadto sąd uznał, że skoro dziennikarz napisał prawdę o polityku i radnym to należy wnosić, że występował w społecznie uzasadnionym interesie.

Tak więc rzetelny i prawdziwy artykuł o kłopotach radnego z wypełnieniem oświadczeń majątkowych i niewpisaniem w nich przez Mateusza Klinowskiego 100 tysięcy złotych pożyczki od krakowskiego profesora w żaden sposób nie stanowił przestępstwa z artykułu 212 kodeksu karnego.

Przypomnijmy, że artykuł 212 kodeksu karnego to słynne przestępstwo zniesławienia, które często politycy wykorzystują w walce z dziennikarzami w Polsce. Przeciwko takiemu karaniu dziennikarzy ostro opowiadają się Helsinska Fundacja Praw Człowieka, Izba Wydawców Prasy oraz Stowarzyszenie Wydawców Gazet Lokalnych, które zapoczątkowały swego czasu  kampanię dekryminalizacji zniesławienia.

Stowarzyszenia podnoszą, że wykorzystywanie art. 212 k.k. do ścigania dziennikarzy w polskich sądach prowadzi do ograniczenia wolności słowa. Co ciekawe przeciwko art. 212 kk swego czasu występował też radny Mateusz Klinowski nazywając ten przepis karny "złem samym w sobie".
Warta podkreślenia jest analogia, jaką dostrzegam pomiędzy art. 212 k.k., a art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mechanizm wprowadzania i utrzymywania w mocy tych przepisów jest podobny – używanie środków odurzających powszechnieje, pomysłów na przeciwdziałanie nie ma, więc jak świętych murów Częstochowy bronimy karalności posiadania narkotyków, w nadziei, że to rozwiąże problem. W rzeczywistości, to problem tworzy. Ale politycy są zbyt niedouczeni i zwyczajnie za mało inteligentni, by w swej większości skojarzyć te fakty. W następstwie tego, w Polsce karzemy ludzi de facto za mówienie rzeczy niewygodnych (dla polityków i innych wpływowych osób) i za spożywanie narkotyków. To oczywiście totalitaryzm rodem bliskowschodniej satrapii. Szkopuł w tym, że mało kto w ogóle to dostrzega - pisał kilka miesięcy temu na swoim blogu Mateusz Klinowski.
Wobec tak jasnej krytyki artykułu 212 k.k. tym bardziej dziwi obecna postawa radnego i doktora prawa, gdy za prawdziwy artykuł ścigał dziennikarza po sądach.

Wygrana w sądzie redaktora Wadowice24.pl to bolesna porażka dla Mateusza Klinowksiego, który od dłuższego czasu z dużym uporem tropi wydumane afery, przestępstwa, spiski i łamanie prawa.  Jak widać na tym przykładzie, tam gdzie Klinowski widział przestępstwo, żadnego przestępstwa nie było. Wygląda na to, że oprócz kłopotów finasowych, bowiem za naukę w sądzie trzeba będzie zapłacić, radnego mogą czekać jeszcze kłopoty z jego wiarygodnością jako polityka, jeśli nadal będzie wysuwał fałszywe oskarżenia. 
(Kp)
Aktualizacja (25.02)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (80)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Misiurek komentuje +1
"Pan Klinowski ma swoich wiernych wyborców i ich reprezentuje...."

Postarałem się, wpisałem w google wybory samorządowe 2010 i straciłem 30 sekund życia na sprawdzenie jak to z tymi wiernymi wyborcami jest ...

Wyboty samorządowe 2010 : M.K. 113 głosów :)

Jeżeli przeciętny Kowalski zadzwoniłby do rodziny i kilku znajomych uzyskałby pewnie podobny wynik ;P Zresztą patrząc na ilość ( zawsze niemal taka sama pod artykułami ) pojawiających się kliknięć na ZGADZAM SIĘ / NIE ZGADZAM SIĘ to zakładając oczywiście, że klikacze są uczciwi i nie wykorzystują np mechanizmu zmiany IP neostrady po restarcie modemu ma jakichś 20 MAX popierających ... Dużą zaletą za to jest to, że są zdeterminowani i lubią klikać ;) ( grunt to rodzinka nie ? ;P )

P.S. Doktor prawa ? powinien zjadać przeciętnego sędziego/adwokata/prokuratora ze skarpetkami... a przegrywa raz za razem w tak bzdurnych rozprawach, że szkoda gadać ... Taki z niego prawnik jak z czegoś tam coś tam ;) ( każdy sobie uzupełni wg uznania )

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 03 - 2013
... zyz komentuje +13
Wadowice24 to stronnicza strona na usługach pani burmistrz i starosty. Taka prawda!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... m1 komentuje +8
Sprawiedliwość pomału chodzi, ale dziennikarzynie i mocodawcom dogodzi...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013

Zupełnie stracił kontrolę na swoim językiem, seplenił i bredził, stawiając coraz to nowe oskarżenia o przestępostwa.

Jeżeli dalej będzie rąbał na pałę, to zostawi go SLD, IWW, Ruch Palikota, Siłkowskie i antyklerykalna partia Racja Lewicy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... Tomy komentuje +3
Swoją drogą ten Klinowski jest po tych samych pieniądzach co pani burmistrz , kocicho, pseudo dziennikarz , strażak z Choczni itp.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... Tomy komentuje +11
Kocicho zabierz się do roboty , a nie cenzuruj komentarzy, bo znowu niekorzystne pousuwałeś , abo twój nieudolny pismak.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... ale komentuje +6
do trybunału europejskiego, to proces polityczny, wyrok był z gory ustalony przez mocodowcó- wrogów Mateusza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... Boskie Ciało komentuje +0
Pan Jurczak tak,Jończyk zdecydowanie NIE!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... avw komentuje +2
@ Stanisław - bo to jest aktualizacja artykułu, nie nowy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... Makak komentuje +16
No i tak kończą zadymiarze. Najlepszym lekarstwem na głupotę jest uderzenie po kieszeni jednego, czy drugiego delikwenta. Widzę, że Odrozek śmiało podąża za Klinowskim w polityczny niebyt. Myślałem, że jednak ma więcej oleju w głowie. No cóż, starość nie radość.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... wolny1 komentuje +15
a kto wygrał zaśmiecanie wadowic??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... jam komentuje +25
Sąd zdecydował gdzie leży prawda

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... stanislaw komentuje +2
Witajcie.
Mam pytanko:
Qui bono są tutaj komentarze z grudnia 2012 ?
Miłego Dnia tyż Staszek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013
... Wadowice1 komentuje +9
Jakie 100 tys. za co,po co,nikomu się nic nie należy,dopoki nie zrobi cos z jajem{PS}

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2013

Mówi się, że Odrozek już nie ludzi puszek, ale czy to prawda?

Browar to browar i polonista lubi językowe kalambury.

Browar na KLINA z rana jak smietana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013
... Szymulek komentuje +25Klinu dowalił sam sobie i musi zapłacić swojemu ulubionemu dziennikarzowi i sądowi jakieś 2 tysiaki.

Fajnie, całe miasto sika ze smiechu

Za co dostał te 100 tysięcy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013


Odnośnie porażki klina można wiele, ale słyszałem, że przegrał też niejaki Jamrożek z IWW

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013
... edek1 komentuje +7
DO MIŁOŚNIKA MAGISTRATU... nasz Naczelny to tylko z racji kciuka jest :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013
... obserwator komentuje +21
daremny człowiek...
to wszystko jest śmieszne i niepoważne...
już go chyba wszyscy mają dość, czas zająć się istotnymi sprawami a nie tym kabaretem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013
... DRIVER1988 komentuje +0
My jesteśmy tutaj w przewadze
Zawsze gramy u siebie
My trzymamy tu władzę
Podpisz się, no podpisz się
My jesteśmy tutaj w przewadze
Zawsze gramy u siebie
My trzymamy tu władzę
Podpisz się, bo wyjdzie z tego zonk
I w pył zmieciemy wszystko

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013
... asumi komentuje +1
Przyszły burmistrz????? ha ha ha !!!1 to chyba jakaś kpina!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013
... asdfasdfasdf komentuje +15
Taki z Klinowskiego Prawnik jak z Kotarby (niedo)rzecznik....
Oni się tak naprawdę niewiele różnią. Kotarba mówił że "policja będzie was tropić" a Klinowski za byle pierdoły ciąga każdego po sądach.

Jesteście siebie warci Panowie. A od władzy obaj wara - potrzebny nam trzeci kandydat na najbliższe wybory.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013
... Chcecie komentuje +13
miec burmistrza z opaską na wlosach? Bo ja nie, za żadne skarby tego świata.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013
... j23 komentuje +13
Teraz będziemy czekać na ruch Klinowskiego który pewnie zastosuje Kodeks Hammurabiego paragraf 196 bo do staropolskiego przysłowia mają jeszcze daleką drogę - ,,zgoda buduje niezgoda rujnuje". Pewnie niedługo dowiemy się kto ma twardszy lub też odporniejszy charakter.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 02 - 2013
... Do Jolan komentuje +1
Oczywiscie Pan Jurczak z Panem Jończykiem bo powstał UKŁAD
Wszystko jasne po ostatniej i przedostatniej sesji Rady Powiatu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 12 - 2012
... jolan komentuje +26
Ps. „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.”-S.Lem
Po przeczytaniu komentarzy powyżej straciłem wiarę w ludzi. Co za zaścianek i poglądy prosto z prowincjonalnego pola przekazywane z pokolenia na pokolenie, niestety.Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 12 - 2012
... jolan komentuje +23
cytując:"Mateusz Klinowski to już zdarta płyta. Ten proces, jak i inne jego wyskoki ostatnio pokazują, że nasz radny, w którym upatrywaliśmy zbawcy Wadowic jest w głębokiej defensywie. Szkoda. Szkoda, bo mógł osiągnąć wiele, no ale nie miejsce i czas być może dla niego. Na pewno taka porażka boli i wciska człowieka w fotel. Mateuszu! ale przyznaj szczerze. troszkę ci się należało. Ostatnio zbyt dużo ludzi obraziłeś i pomówiłeś o różne rzeczy. Pycha cię człowieku zgubiła, a pamiętaj pycha kroczy przed upadkiem. "
- niestety jestem zmuszony zgodzić się z tą opinią i podobnie jak Miłośnik napisać SZKODA.Wielka szkoda. W tym momencie jedyną nadzieje na nowego burmistrza pokładam w Zbyszku Jurczaku.
Mam wielką nadzieję,że będzie startował. I ta nadzieja się we mnie mocno tli

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 12 - 2012
... yrek komentuje +8
Używacie pojęć, których nie rozumiecie.
Guziczarnia to zakład sprzedaży używanych komórek na Mydlarskiej. Miejsce spotkań zwolenników Klinowskiego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2012
... Notabene komentuje +2
Guziczarnia - zakład produkcyjny w Andrychowie.

Andrychowianinie powinieneś to wiedzieć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2012
... APAWE komentuje +6
Mówisz- masz:
guziczarnia - kloaka pełna ludzkiego syfu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2012
... andrychowianin komentuje +2
bardzo proszę o wyjaśnienie określenia "guziczarnia" , zwrot czesto stosowany, będę wdzięczny

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2012
... Medyceusz Drugi komentuje +8
Ja się bardzo cieszę z tego rozstrzygnięcia. Guziczarnia dostała solidnie po głowie.
W końcu ich kłamstwa i hipokryzja wychodzą na wierzch. Brawo panie Marcinie. Dzięki takim jak pan to miasto ocaleje przed barbarią, ćpunami i całą resztą anarchistów, których głównym zamiarem jest zasiać nienawiść wśród wadowiczan i podpalić nam to spokojne galicyjskie miasto. Jeszcze raz wielkie brawa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2012
... Olek S. komentuje +9
Pisanie prawdy o politykach jest jak najbardziej chrześcijańskie. Prawda was wyzwoli. Dla sympatyków Klinowskiego prawda jest bolesna i nie do przyjęcia, ale tak to już z prawda jest. Boimy się jej, odpychamy ją, a niestety prawda jest taka jaka jest i leży tam gdzie leży. Z tego co widać, na pewno nie leży po stronie Klinowskiego.
Klinowski przegrał bój o prawdę.
Niechrześcijańsko postępuje za to on sam, pan Klinowski, który kłamie i obraża ludzi. W końcu mu ktoś przytarł uszu i z tego bardzo się cieszę. Wygrana zwykłego dziennikarza, którego się ciągle obraża, z wielkim doktorem prawa UJ to duża sensacja. Pokazuje tylko jaką wiedzę o prawie ma nasz doktor, który chce zamykać usta dziennikarzom niepochlebnie o nim piszącym i w ten sposób ograniczyć wolność słowa. Nie wątpię, że gdyby Klinowski dorwał się do władzy to w Wadowicach mielibyśmy drugą Białoruś.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2012
... F1. komentuje +7
Robi chłopina co może,
bo nikt nie chce zrobić go cysorzem

Cysorz to ma klawe życie
Oraz wyżywienie klawe!
Przede wszystkim już o świcie
Dają mu do łóżka kawę,

A do kawy jajecznicę,
A jak już podeżre zdrowo,
To przynoszą mu w lektyce
Bardzo fajną cysorzową.

Słychać bębny i fanfary,
Prezentują broń ułani:
- Posuń no się trochę, stary!
Mówi Najjaśniejsza Pani.

Potem ruch się robi w izbach,
Cysorz z łóżka wstaje letko,
Siada sobie w złoty zycbad,
Złotą goli się żyletką

I świeżutki, ogolony,
Rześko czując się i zdrowo
Wkłada ciepłe kalesony
I koszulkę flanelową.

A tu przyjemności same
Oraz niespodzianek wiele:
Przynoszą mu "Panoramę",
"WTK" i "Karuzelę",

"Filipinkę" i "Sportowca"
I skrapiają perfumami
I może grać w salonowca
z Marszałkiem i Ministrami.

Salonowiec sport to miły,
Lecz cesarska pupa - tabu!
On ich może z całej siły,
A oni go muszą słabo...

Po obiedzie złota cytra
Gra prześliczną melodyjkę,
Cysorz bierze z szafy litra
I odbija berłem szyjkę.

Sam popije - starej niańce
Da pociągnąć dla ochoty.
A kiedy już jest na bańce,
To wymyśla różne psoty

Potem ciotkę otruć każe
Albo cichcem zakłuć stryjca...
...dobrze, dobrze być cysorzem,
Choć to świnia i krwiopijca!

Na dodatek na świadka powołał kandydata na partnera do salonowca, pardon marszałka albo ministra.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2012

Aha, to Klinowskiemu wolno obrażać ludzi i wypisywać bzdury, ale jak się o nim prawdę pisze to jest be. Co za obłuda? A od kiedy to nie wolno krytykować Klinowskiego?
Przecież Klinowski nie jest święta krową.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 12 - 2012
... Ks komentuje +19
Pan Klinowski ma swoich wiernych wyborców i ich reprezentuje, a że nie ma możliwości przedstawienia swoich racji, to myślicie że można tak bezkarnie kogoś opisywać.
Przecież to nie po chrześcijańsku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... Echo komentuje +0
@m1
Poprzednie pytanie przemilczałaś, zapytam więc ponownie. Co robisz z screenami? Gotujesz twórczą zupę, mającą podnieść cię intelektualnie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
Blednie lico polityka co kolczyka w ucho wtyka

Śmieszne loki, fryz z opaską, jak by był, piękną laską

Szczekaczkę ma u boku i mikrofon prawie w kroku

Dziwny jest świat polityki, gdy się taki indor nabzdyczy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... pcc88 do józefa k komentuje +24
nie interesuje mnie co robi KLINOWSKI i PŁASZCZYCA ale jak się pisze a to trzeba też napisać b a nie zamiatać niewygodnych spraw pod dywan trzeba być obiektywny pozdrawiam pana

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012


Słynne zdjęcie puszki piwa spożywanej publicznie przez Odrozka przypomina porażkę w sądzie rajcy Klinowskiego, który skompromitował się prawnie.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
Bo nie tylko, że mu pożyczył pieniądze na zakup mieszkania w Krakowie, ale pomógł z uzyskaniu tytułu dra.
Można powiedzieć, że dobry z niego wujek.
Jednak Klinowski chce zrobić karierę, ale mu coś nie wychodzi. Najgorzej mu idzie w Wadowicach, gdzie złapał już etykietkę oszołoma, awanturnika, lewaka i rewolucjonisty. Chciał łapnąć stołek przewodniczącego rady, ale radni nie bezradni, szybko poznali się na ptaszku klinu i go nie wybrali. Zrozpaczony klinu nie może pogodzić się z porażką i ciągle się rzuca licząc, że może mu skapnie jakiś bardziej eksponowany stołeczek.
Złości się na władze, że nie poznały się na jego kwalifikacjach, ale zapomina, że już wszyscy mają po dziurki w nosie jego fochy i skandaliczne zachowanie.
Można powiedzieć, że jego portret psychologiczny jest wyjątkowo prosty i niesympatyczny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... JózefK komentuje +1
do pcc88: bo takich przegranych nie zaliczył to i pisać nie ma o czym. Klinowski jest niedojrzałym dzieciakiem: sam ludzi obraża ale jak ktoś coś o nim powie albo napisze to od razu do sądu niby żeby koledzy ze studiów a może i wykładowca od pożyczki sprawę przepchnęli.Przynajmniej tak to wygląda.Nie popieram ratusza ale IWW przeginają.A to oznacza lada moment polityczny niebyt

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... pcc88 komentuje +12
jeszcze nie przegrał a czemu pan PLASZCZYCA nie pisze o swoich przegranych chyba się wstydzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... JózefK komentuje +4
Dla przypomnienia: artykuł 212 kodeksu karnego pochodzi z 1984 roku. To zapewne czasy i ustrój bliski Klinowskiemu i jego poplecznikom.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... dyt komentuje +3
Precz z komuną , Klinowski odejsdz z z wadowic!!Nikt cie nie uznaje !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
Pomalowane usta i kolczyki nie zawsze oznaczają, że się jest modnym zwłaszcza jeżeli się jest podstarzałym kawalerem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... Bania komentuje +5
Od kiedy to Klinowski jest doktorem prawa ? On jest doktorem, owszem, ale z filozofii. Na prawie on się zna tak samo jak każdy inny przeciętny zjadacz chleba.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... m1 komentuje +12
@Miłośnik m.
Nikt ,kto ciebie zna w takie wpisy jak poniżej nie wierzy, jakiś uczony magistracki podszywa się pod różne nicki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +8
Kurde, czytam i oczom nie wierzę. Żeby to kilka wpisów poniżej tak dziwnie zmieniły mi się poglądy. No wręcz niesłychane. Ale buractwo zapomniało o jednym ważnym elemencie podpisu, który jak zwykle zamieszczę na końcu.

Odnośnie sprawy, ciężko powiedzieć coś sensownego o bezsensie. Ale słowo "dziennikarz" bardzo ładnie się komponuje. I ten styl, ten polot.


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... a także hejter i wadowicki ćwok, nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

PS dla naczelnego
Jak zwykle robię screena każdego swojego komentarza.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... iritt komentuje +3
brawoooo a za śmieci zapłacił??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... piotrandr1 komentuje +3
Andrychów popiera Klinowskiego !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 12 - 2012
... andrychowianin komentuje +3
no. to jest artykuł.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... wspomnienia sraszka kocicha komentuje +27
@damska opaska itd... - sraszek kocicho, zapomniałes jak złapali cie w szkole przed Wf-em jak nosiłes czarne rajstopy i czerwone damskie majtki???? szkoda, że wtedy stringów i lajkry nie było, to by wszyscy zdechli ze śmiechu a tak to tylko opowiadają w twojej szkole w hucie o dziurawych damskich rajstopach na twojej romskiej d.u.p.i.e.!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... kiss komentuje +2
a ja Marcinie kibicuje Ci i zazdroszczę odwagi i nonszalancji. pamiętaj o zasadzie ŻYWOPŁOTA....polega to na tym, że kiedy jeden badyl z całego krzaka wystaje to trzeba natychmiast nożycami opitolić aby był równy z resztą. Nie da się na to patrzeć , całe życie z wariatami. ach..."męczy mnie POLSKA, wisi mi krzyż"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012


Jak facet może nosić damską opaskę na włosy i kolczyk w uchu?

Ciekawe czy nosi też pończochy, albo jakieś inne damskie fatałaszki?

Rajco Klinowski opowiedz nam coś więcej o sobie i o modzie.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... dziadunio komentuje +30
Cóż powiedzieć - kiedy ostatnio zaglądałem do ustawy Prawo Prasowe, biznesmeni prowadzący informacyjne geszefty nie byli wymienieni pośród tych którzy mają prawo mówić o sobie dziennikarz. No, ale mniejsza o to.

Mateusz rzucił się trochę głową naprzód no i nabił sobie guza. Tekst o którym mowa dobrze pamiętam - prawdziwy zarzut, prawdziwy news miałby "dziennikarz" wówczas gdyby Klinowski nie złozył papierów o pożyczce do skarbówki. Robiąc to tym samym wypełnił w pełni najbardziej nawet restrykcyjne wymagania transparentności funkcjonariuszy publicznych i walenie go po głowie bzdurnym oświadczeniem majątkowym, i to w sytuacji gdy koalicyjni radni wyceniają swoje majątki warte setki tysięcy złotych na grosze i oświadczenia takiej treści składający to oczywista polityczna gierka.
Niemniej pozew był skazany na porażkę i Mateusz powinien raczej zaufać zdrowemu rozsądkowi mieszkańców niż w takiej sytuacji kopać się z koniem
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... zbychu12345 komentuje +1
Przeczytałem wszystkie komentarze ,co mi się rzadko zdarza !!! super że Klin przegrał, nie czuje do niego sympati ,faktycznie gość wygląda tek gejowsko trochę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... zwykły chłop komentuje +4
Doktor prawa nie zna prawa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... Kitek piwosz komentuje +6
Ale jaja facet w opasce na glowie. Kto to wogole jest? Musze to kolegom pokazac... Ubaw po pachy...opaska to chyba kobiecy element ubioru...,ale sie cholera pozmienialo, a tylko godzine spalem po poludniu:-),a tu takie zmiany.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... gazda komentuje +0
Odrozek za świadka? Klinu ty chyba oszalałeś!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... Wadowic komentuje +3
Normalnie jak Kaczyński z Tuskiem.
Dzisiaj spadł śnieg.Kaczyński : to wina Tuska!!!
Tusk : zapobiegł bym tym opadom tylko Kaczyński mi przeszkodził.....itd

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... dyt komentuje +0
Precz z komuną!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... gość1111 komentuje +2
I dobrze mu tak, niech teraz płaci za wszystko.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... mareczek komentuje +2
Mati fakt. Przelicytowałeś! Pamiętaj, że walczymy z władzą, a nie mediami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... crazy komentuje +6
Kurcze. Już sam nie wiem, co o tym wszystkim sądzić. Doktor prawa, a tu taka wtopa!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... Miłośnik Magistratu komentuje +7
Mateusz Klinowski to już zdarta płyta. Ten proces, jak i inne jego wyskoki ostatnio pokazują, że nasz radny, w którym upatrywaliśmy zbawcy Wadowic jest w głębokiej defensywie. Szkoda. Szkoda, bo mógł osiągnąć wiele, no ale nie miejsce i czas być może dla niego. Na pewno taka porażka boli i wciska człowieka w fotel. Mateuszu! ale przyznaj szczerze. troszkę ci się należało. Ostatnio zbyt dużo ludzi obraziłeś i pomówiłeś o różne rzeczy. Pycha cię człowieku zgubiła, a pamiętaj pycha kroczy przed upadkiem.

Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch... nieponiżający mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz niesączący jadu. Lubiący Wadowice i wszystko, co jest z nimi związane.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... york komentuje +18
Klinu żal! Znów dałeś chłopie ciała.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... Mgr Dziwak komentuje +10
Znajomy na uczelni mówi, że na wydziale wszyscy się z niego śmieją. Stał się pośmiewiskiem prawników. W końcu tajemnicą poliszynela jest to, za co dostał te sto tysięcy. Cóż, może szkoda gościa. Zorientowani twierdzą, że po czymś takim siedzenie boli latami, a i na psyche się to rzuca.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... Alik nie kot. komentuje +8
Kilnowski tak już ma, że potrafi rzucać oskarżeniami na lewo i prawo, a gdy przyjdzie co do czego, to albo podkuli ogon, albo nie przyjdzie do sądu, albo po prostu nie ma racji. Moim zdaniem podwójna kompromitacja. W pierwszym przypadku skompromitował się tymi 100 tysiącami złotych które pożyczył od swojego profesora. Sory, ale dla mnie to sprawa nieco śmierdząca. Drugi raz się skompromitował, gdy rzucił się na dziennikarzy.
Facet dla mnie niewiarygodny i Broże broń, by wygrał w przyszłości jakiekolwiek wybory. Tym razem nie zmieści się już listę biorąca, a będzie musiał startować z jakiego własnego komitetu. polegnie na narkotykach, kłamstwach i pożyczonych 100 tysiącach. Tak uważam.
Za dwa lata po wyborach kurz opadnie i nikt nie będzie już pamiętał, kto to był Klinowski.
Byłoby również uczciwie, jakby tego skompromitowanego doktora wyrzuciły władze uczelni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
Trochę mnie to zaskoczyło, że facet nosi na głowie nosi damską opaskę na włosy. Ktoś tu już wspomniał, że w uchu ma kolczyk.

Czy to coś oznacza?

Facet niezbyt piękny, a jednak stroi się jak panienka. Proszę zwrócić uwagę na fryzurę.

Ciekawe ile Klinowski codziennie spędza czasu przed lustrem?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... Szymon77 komentuje +3
No i tak to już jest w naszym pięknym kraju...doktor prawa co nie zna się na prawie a sądy zawalone są takimi idiotycznymi sprawami...ot byłby człowiek a tak to tylko radny doktorek a może ranny doktorek w głowę!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... j23 komentuje +12
Jak z tego artykułu można wywnioskować jeden i drugi udowadnia swoją rację. W takich sytuacjach prawda leży po środku. Jeżeli mówimy o zniesławieniu to co tu ma wspólnego problem narkotyków. Kiedyś zastanawiało mnie czym się dosłużył radny Henryk Odrozek przychylności i zainteresowania tego portalu lub dziennikarza - już wiem. A więc gdzie tu jest obiektywizm i rzetelność przekazywanych relacji? Jeden i drugi traci czas i pieniądze zresztą nie małe a przecież wszyscy jesteśmy ludźmi a ludzie powinni znajdować porozumienie, rozwiązywać wspólnie problemy a nie walczyć bez sensu między sobą a przy okazji zyskują ci których wzmacnia podział społeczeństwa. Pewnie w większości gmin powiatu nie tylko radni ale i wójtowie mają problemy z oświadczeniami majątkowymi i nie raz im to wytykał Urząd Skarbowy. Może podać taką informację.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... vulcan komentuje +7
podobno tak był zajęty ściganiem układów, ze zapomniał o takich groszach jak 100 tys. ale śmieci na rynek to już nie zapomniał wysypac. strasznie wybiórcza pamięć panie pogromco magistratu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... norman komentuje +1
he he he a nie mówiłem? Nietrudno mieć rację w tym zaścianku - inna opcja odpowiedzi niźli tylko i wyłącznie zaakceptowana przez radnego doktora jest natychmiast minusowana! Jakie to żałosne! Klinu weź na wstrzymanie bo ci nerwów zabraknie i co wtedy? Maryśka nie wystarczy to tylko chwilowo , lekko i podobno nieuzależniająco pomaga na rozładowanie stresu!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... Tak to jest komentuje +3
niestety to się nazywa hipokryzja - Klinowski może napisać o sobie jako to on jest cacy a Płaski do kitu a Płaski na Klina już nie może napisać? To się nazywa obłuda! I ci ludzie chcą nami rządzić po "zmianie warty"? Nic się nie zmieni a moze nawet na gorsze!!!! Wystarczy, ze dorwą się do władzy i zaczną z niej korzystać, a wtedy bardzo zmienia się punkt widzenia! NIC SIĘ NIE ZMIENI PO TAKIEJ ZMIANIE WŁADZY!!! fuuu!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012

Chciał ukarać dziennikarza, który pisał prawdę i rzeczy niewygodne dla Klinowskiego.

Tak się tłumi wolność mediów strasząc procesami karnymi...

Wstyd panie Klinowski

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... tralalala komentuje +11
To był dopiero sąd pierwszej instancji, poczekajcie trochę, bo może być jak z lekarzem Krupnikiem i radnymi powiatowymi o rozpowszechnianie kłamstw przez Krupnika . Jak pamiętam, to sąd I-szej instancji oddalił pozew kilku radnych, a później sąd drugiej instancji bez jakichkolwiek zastrzeżeń te pozwy uznał za zasadne i nakazał temu lekarzowi umieszczenie przeprosin w prasie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... norman komentuje +4
po co się trudzicie zaraz tutaj wskoczą jego pieski i zaczną minusować , opluwać itp.. nie trzeba się wysilać tylko wiedzieć swoje. Z takim narcyzmem to niestety może i jest fajnie w życiu swoim własnym ale też wielu ludzi można do siebie zrazić!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... jowita komentuje +4
ten człowiek to nawet w sowim towarzystwie uchodzi za "wszechwiedzącego" i to z ironią, bo jak można na pewno zakładać -i to podobno znając prawo -że się wygra w taki procesie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
... heh komentuje +20
no niestety tak jest - kto mieczem wojuje od miecza ginie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 12 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był