b579ddea311e01b09634f9d000f75c37.html Milczeć już nie wypada

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Milczeć już nie wypada

Email Drukuj
Zgodnie ze znaną już narracją radnego Mateusza Klinowskiego, to my wszyscy, pozostali radni nie rozumiemy sensu jego jakże trafnych i celnych uwag. Z tym akurat mógłbym się zgodzić, bo trudna to mowa - pisze w swojej polemice radny Krzysztof Salachna.Angielska pisarka Sybille Bedford pisała, że ustępować w pewnych sprawach jest często najlepszą polityką. Zapewne w większości przypadków miała ona rację, są jednak momenty, gdy ustąpić i milczeć już nie wypada.

Po prawie dwóch miesiącach od grudniowej sesji budżetowej Rady Miejskiej w Wadowicach doczekaliśmy chwili gdy głos zabrał radny Mateusz Klinowski. W swoim już zwyczaju obraża radnych, burmistrz, a tym razem dodatkowo skarbnika gminy zarzucając wszystkim m.in. brak debaty nad budżetem gminnym.

Zapomina, być może dlatego, że sam często nie bierze w nich udziału, że dyskusja nad uchwałami, w tym budżetową ma miejsce na komisjach stałych Rady Miejskiej – ale przecież na komisjach brak jest kamer, więc trudno kreować się tam na polityka zaangażowanego.

Nazywanie radnych, wybranych w demokratycznych wyborach „wasalami Ewy Filipiak” dlatego, że startowali oni z komitetu wyborczego Wspólny Dom - jest co najmniej niestosowne, nie mówiąc już, że obraża nie tylko radnych ale przede wszystkim grupę popierających ich mieszkańców, których najwidoczniej doktor z Krakowa uważa za grupę bezmyślnych mieszkańców prowincji.

Wypowiedz ta jest o tyle dziwna u Klinowskiego, że sam – do czego się na razie jeszcze przyznaje – nie startował z niezależnego komitetu wyborczego. Jego postawę co prawda trudno nazywać wasalstwem - lecz w języku polskim istnieją na nią inne, barwne określenia, których z uwagi na szacunek do Czytelnika tutaj nie przywołam.

Co do kandydatów z komitetów wyborczych PO i PiS, z insynuacji snutych przez Klinowskiego wynikałoby, że zarówno radny Henryk Odrozek jak i Paweł Janas - również są wasalami, a przynajmniej zostali przez burmistrza wytypowani na kandydatów w wyborach.

Co jest o tyle zabawne, co snute niegdyś, również przez Klinowskiego, wymysły, iż rezolucja Rady Miejskiej, podpisana m.in. przez radną Janinę Kamińską z SLD, skierowana była przeciw jej znajomym tj. paniom Siłkowskim.

Radny w swym tekście w barwnych opisach zarzuca brak wizji i strategii budżetu oraz nierealizowanie wielu potrzebnych projektów, lecz miałby problem ten, kto chciałby znaleźć zgłoszone przez (za)radnego Klinowskiego projekty czy też wnioski do uchwały budżetowej - bo takich po prostu brak!

Człowiek, który twierdzi, iż większość projektów unijnych realizowanych przez Gminę przychodzi mimochodem i „z łapanki” musi wykazywać się wyjątkowo złą wolą albo zwyczajną ignorancją, ponieważ nawet osoby mające nikły kontakt ze środkami unijnymi mają większą wiedzę w tym zakresie – a wypadałoby, aby radny orientował się również w tym zakresie funkcjonowania Gminy w sposób profesjonalny, a nie tylko z zasłyszanych opinii.

Zgodnie ze znaną już narracją radnego Klinowskiego, to wszyscy pozostali radni nie rozumieją sensu jego jakże trafnych i celnych uwag. Z tym akurat mógłbym się zgodzić, bo trudna to mowa. Kolejny już raz, zamiast sięgnąć do ustawy o finansach publicznych i samorządzie gminnym, jak przystało na uczonego - radny Klinowski kompromituje się publicznie posługując się anonimowymi e-mailami wyborców i zarzucając na tej podstawie skarbnikowi gminy ”kreatywną księgowość”.

A przecież dziś nawet kilkuletnie dziecko wie, że wystarczy sięgnąć np. do Wikipedii aby poznać definicję określenia, którego się nie rozumie.

Nadużywane przez radnego określenie to nic innego jak synonim przestępstw: kreatywna księgowość – termin, który się pojawił po wykryciu wielkich skandali finansowych w USA w 2002 r. (…) Z czasem kreatywną księgowością zaczęto nazywać wszelkie przypadki księgowania operacji finansowych przedsiębiorstwa sprzeczne z zasadami księgowania, czy też ze stanem faktycznym. (wikipedia.org )

Jeśli uzmysłowić sobie, iż radny zajmuje się zawodowo m.in. logiką, to porażająca jest niekonsekwencja jego wypowiedzi, w jednym miejscu podkreśla on, że wraz z radną Marią Potoczną nie interesujemy się losami mieszkańców Jaroszowic, aby w innym zarzucać, iż budżet przeznaczany jest w dużym stopniu dla Choczni i Jaroszowic z uwagi na radnych Józefa Cholewkę i Krzysztofa Salachnę.

Rewitalizacja rynku, kultura wsi, poprawa jakości powietrza to dla radnego Klinowskiego projekty niszowe. Zapewne sam wymyśliłby o wiele lepsze projekty, szkoda tylko, że nie zechciał się z nami tą wiedzą i tymi pomysłami podzielić, ale łatwiej jest krytykować to co zrobił ktoś inny, niż wymyślić coś samemu.

W swym tekście radny odnosi się również do uchwały dot. sprzedaży mieszkań dotychczasowym wynajmującym, zarzucając innym radnym, iż nie zainteresowali się kim są te osoby, jakie nieruchomości i za jaką cenę nabywają. I tym razem, dla własnych celów propagandowych wolał zadawać pytania, na które inni radni już dawno poznali odpowiedzi analizując tę tematykę na posiedzeniach komisji mieszkaniowej.

Radnemu przeszkadza również miejsce gdzie odbywała się XI sesja Rady Miejskiej – Chocznia. Nie podoba mu się aktywność OSP, w sposób demagogiczny pisze o planowanej pływalni, której realizacja nie ma nic wspólnego z finansami Gminy Wadowice.

Być może dla człowieka urodzonego w mieście i mieszkającego w Krakowie wizyty na prowincji stanowią dużą niedogodność, jednak moim zdaniem radni gminni powinni poznać cały teren gminy o ile jeszcze go nie znają, a nie tylko centrum miasta.

Konkludując, na uchwałę budżetową Gminy Wadowice, przeciwko której radny Klinowski głosował nie miał on wpływu - ponieważ nie chciał go mieć. Nie zgłosił żadnych konkretnych projektów zmian uchwały, a samo głosowanie przeciw - pozwala w razie jakichkolwiek problemów powiedzieć, że było się przeciw bez konsekwencji.

Zresztą staje się to już modne wśród radnych opozycyjnych, którzy głosują przeciw, bo nie mieli odpowiedniej wiedzy, czasu itp. aby zapoznać się z projektami głosowanych uchwał mimo, iż pracuje się nad nimi na komisjach i są one dostępne przynajmniej siedem dni przed sesjami.

Uchwała budżetowa dla gminy Wadowice została przyjęta przez Radę Miejską 21 grudnia 2011 roku przy trzech głosach przeciw /Klinowskiego, oraz J. Kamińskiej i A. Petka z SLD/ i osiemnastu głosach popierających.

Fałszowanie, kłamstwa, przestępstwa, pseudo-umowy, niegospodarność, niewiedza i inne epitety kierowane do radnych, urzędników, prezesów gminnych spółek czy też burmistrza Wadowic – to niestety znane już i stałe elementy narracji prowadzonej przez radnego Klinowskiego.

Radny stawiając swoje zarzuty pisze o wynikającej z nich odpowiedzialności karnej oskarżanych utyskując, iż nikt z tym nic nie robi. Dla myślących osób rodzi się tylko jedno pytanie: Dlaczego wykształcony radny, nauczyciel akademicki, prawnik, filozof, niezależny samorządowiec – posiadając tak ogromną wiedzę na temat rzekomych nieprawidłowości czy wręcz przestępstw – nie zgłosił jeszcze żadnej sprawy do odpowiednich organów?

Przecież zgodnie z art. 304 kpk jako funkcjonariusz publiczny ma wręcz taki obowiązek, a jedyne sprawy sądowe jakie kojarzymy z publiczną działalnością radnego Mateusza Klinowskiego – lepiej pominąć jest milczeniem.

Krzysztof Salachna
Radny Rady Miejskiej w Wadowicach (PiS)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (104)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Janosik komentuje +2
@milosnik magistratu

Klinowski pa.acu z ku.ionym dyplomem nie ponizaj sie jeszce bardziej:] idz zapal sobie skreta a pozniej wypnij d.pe na rynku, niech ci co maja ochote zrobia co trzeba bo chyba masz taka chetke na to tylko oficjalnie nie wypada sie prosic;] pewnie za zd.ny egzamin namawia studentow do plusowania jego komentarzy xD

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 02 - 2012
... Michałek komentuje +4
Pan Klimowski według mnie jako człowieka który dużo widział od każdego z pozostałych jest pan mądrzejszy przynajmniej 150 razy bo po reszcie wypowiedzi to widać jak byk oby więcej takich kreatywnych młodych nieskażonych ukladami z PRL oby oby tylko wyższe wykształcenie w radzie reszta do prac fizycznych a nie spanie i zajadnie paluszkow i popijanie soczków dziękuje za film z obrad teraz wiem jaki kto jest mądry bo na plakacie można napisać wszystko ładna fryzurka ubranko a potem w rzeczywistości nie umieć złożyć żadnego sensownego wniosku na radzie kto mi zaprzeczy że tak nie jest jest kłamcą!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2012
... Michałek komentuje +3
Witam jako człowiek już wiekowy stwierdzam co następujące tylko pan Klinowski moim zdaniem z całej rady miejskiej jest tak wykształcony i na tyle inteligentny widać to gołym okiem i w każdej jego wypowiedzi myśli logicznie analizuje fakty wysuwa konkretne argumenty stawia hipotezy ,przypuszczenia a reszta nie licząc pana Odrozka bo on widać też mówi mądrze i myśli jak człowiek mądry oczytany a reszta z co z przykrością stwierdzam zdania nie potrafi sensownego sklecić bez stękania ,sapania "tak,yey,youyoy,bo u a ma ra" reszta wypowiedzi jest na poziomie rolników na jarmarku w Zawoi i to jest ta smutna prawda że bez ludzi z wykształceniem zachodu nie dogonimy ,era traktorów ,wiejskich sklepów ,spółdzielni ,OSP pijanych już mineła i nie wróci ludzie wiedze o świecie o zażądzaniu zdobywa się na uczelniach,stażach międzynarodowych a nie w remizie na festynie dziękuje za wypowiedz jestem za ludzmi którzy zawsze mają swoje zdanie i potrafią na poczekaniu znalężć riposte a nie szukać po kartkach i czytać z kartek a najgorsi są wogule tacy co mają spuszczone głowy i boją się podnieść wzrok choćby na władze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2012
... kabaret komentuje +18
Hajnosz jaki to z ciebie młody naukowiec ,przecież ty nawet studiów nie możesz skończyć,bo jesteś mało zdolny,ostatni twój występ prima kabaret

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2012
"Miłośnik magistratu, spadaj na swój lewacki, gejowski portal Ć P U N Y . P L

Tam się wyżywaj do woli, a nie zaśmiecaj naszego porządnego portalu!

Wszelkim ćpunom i lewakom mówimy stanowcze N I E !!!"

Popieram z całej mocy. Dość już nasza polska ziemia wycierpiała się pod lewackim butem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +7
Zdaje mi się, że już kiedyś ktoś kazał mi tym samym sformułowaniem się "przenieść" gdzie indziej.
A ja pytam, co Was tak drażni w tym moim gejowskim i lewackim pisaniu? Coś konkretnie Wam przeszkadza, czy może podpis zmienić tylko? Ogólnie jestem otwarty na wszelkie propozycje. Tak więc jak już Stasiu z Piotrusiem i Krzysiem ochłoniecie to napiszcie bez emocji o co Wam chodzi.
A jutro proszę się wyspowiadać i przyjąć komunię... jak przystało na prawdziwych komunistów w płaszczach "zawsze wiernych".


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2012
... ? komentuje +6
Szanowny internauto ,który rozkazujesz Miłośnikowi magistratu pytam czy obojnacy mogą korzystać z tego portalu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2012
... @Miłośnik magistratu komentuje +17
Miłośnik magistratu, spadaj na swój lewacki, gejowski portal Ć P U N Y . P L

Tam się wyżywaj do woli, a nie zaśmiecaj naszego porządnego portalu!

Wszelkim ćpunom i lewakom mówimy stanowcze N I E !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +11
Statywowi zazdrościmy PO-parcia... na stolec chyba.
Czy jeszcze mógłbyś dodać komu czego zazdrościmy, bo tak się walasz po portalach z tą zazdrością? Napisałbyś w jednym miejscu i byłoby git.


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2012
... współczujący komentuje +16
Zazdrościcie Hajnoszowi odwagi i poparcia normalnych młodych ludzi, to zrozumiałe. Też bym si ę na Waszym miejscu bał, bo zostaną tylko emeryci jako ewentualny elektorat a oni na legalizację narkotyków nie polecą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2012
... Jaśka komentuje +10
Czytając oceny komentarzy,zadaje sobie pytanie.Kogo jest garstka w Wadowicach?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2012
... Fakty dnia komentuje +23

Podoba mi się jak komuchy pieją ze złości na świetny komentarz Piotra Hajnosza, politologa, młodego naukowca UJ z Wadowic, który w wyjątkowo celny sposób obnażył niekompetencję miejscowej lewicy.

Wszystkie te wściekłe i zajadłe posty ćpunów i lewaków, a może i gejów świadczą tylko o zapędzeniu lewaków w kozi róg.

OZNACZA TO POWAŻNY KRYZYS I DEGRENGOLADĘ WADOWICKIEJ LEWICY


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2012
... m1 komentuje +25
Echo to miałeś kiedyś teraz już nie,powiedzcie koledze z Wiadomości Powiatowych,aby się nauczył pisac bez błędów ortograficznych nietrafiony pisze się zawsze razem artykuł ma taką wartość jak jego ciekawa ortografia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2012
... współczujący komentuje +36
Brawo Panie Hanjosz ! już widać echo ostatnich podrygów tej grupy w komentarzach !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2012
... m1 komentuje +32
W oddziale terenowym Rydzyka u Bieńka ukazał się rewelacyjny monodram Piotra Hajnosza objawienia roku 2011

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 02 - 2012
... Henryka Bochniarzyk komentuje +11
do gościa spamującego komentarze pod tym tekstem - przyjmij do wiadomości , że twoja głupota przekłada się tutaj na ilość odsłon tego portalu, czyli także na czysty zysk moderatora i publikująych tutaj osób. Tak ich nie lubisz, a jednocześnie nabijasz im oglądalności ! To jest dopiero głupota!!! ;/

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2012
... Wasyl komentuje +20
Salachna nadepnął na odcisk kłamcy Klinowskiemu. Tak trzymać. Trzeba ćpunów zagnać do narożnika, walić po ryju i tylko patrzeć czy równo puchnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2012
... m1 komentuje +31
Jutro z rozpaczy,że Mateusz wygrał będzie bal na tytaniku

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2012
... x3 komentuje +27
Cóż da usuwanie komentarzy rzeczywistości się nie zakrzyczy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2012
... współczujący komentuje +27
Rozumiem, że grupa sympatyzująca z poglądami lewackimi postanowiła pokazać wszystkim, iż potrafi używać klawiatury. Po prostu żenujące.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2012
... Krzysztofie super artykuł komentuje +15
wreszcie ktoś im mówi dość,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2012
... Krzysztofie super artykuł komentuje +16
Tak trzymaj

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2012
... Krzysztofie super artykuł komentuje +18
gratuluję, nie dajcie się lewakom

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2012
... sonda na czasie DZIĘKUJE komentuje +20
sonda widzi że już 20 osobom niepodobają sie rządy pani burmistrz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 02 - 2012
... sonda na czasie komentuje +51
czy podobają wam sie rządy pani burmistrz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2012
... Zenek komentuje +36
Krzychu, panie radny Krzychu. Przecież głupio tak udawać, sam pan wiesz, że gdyby Ewa Filipiak nie chciała, to pan nie byłby radnym. Po co nas ćmić, chyba, że przy okazji ćmi się siebie samego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 02 - 2012
... Xionc komentuje +27
@ x3

Tak - ja też zauważyłem, że posty dziwnie "wyparowują" pod artykułem...

Jutro pewnie ze 120 postów zostanie tu tylko 20 (oczywiście TYCH JEDYNIE SŁUSZNYCH)

;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2012
... Perspektywa komentuje +4
moglibyście się młodzi (20-36) w końcu dogadać i poza wzajemnym obrzucaniem i wytykaniem błędów zrobić coś konkretnego dla miasta i gminy. Nie bierzcie przykładów ze starych wilków...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2012
... @do BIERUTA komentuje +19
bierut stary capie za duzo sobie pozwalasz tu , odwal sie od naszego Klinowskiego - dobrze ze jest taki gosciu jak Klin , zrobi z was miazge po wyborach na burmistrza i przy okazji zmienimy kilka nazw ulic w tym miescie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2012
... Observatore Rynku'ano komentuje +25
Autor wspaniałomyślnie i "inteligentnie" wyjaśnił nam (maluczkim) co oznacza termin:
"kreatywna księgowość".

PROSIMY TERAZ O WYJAŚNIENIE NAM RÓWNIE INTERESUJĄCYCH POJĘĆ tj.:
- grafomania
- wazeliniarstwo

;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2012
... dziadunio komentuje +11
@Kręgosłup Moralny

Zdejmij łokieć z Caps Locka:):)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2012
... emerytka ze starostwa komentuje +30
co wy tak tego Klinowskiego nienawidzicie , przeciesz te komentarze powinny byc o tym młodym lisusie karerowiczu co chce zgnoic Klinowskiego - człowieka który chce reform w Wadowicach i rozwalenia układow , korupcji kumoterstwa i cwaniactwa urzednikow z magistratów na czele z ewą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2012
... Bierut Bol komentuje +43

do Klinowskiego, Wyroby i Odrozka - wynoście się z tego forum.

Macie swój lewicowy portal to tam sobie nawalajcie i minusujcie, ale nie tu.

Wynocha

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... lalola komentuje +26
Ale jestescie denni a znacie wszystkich radnych moze sie okazac ze wasz sasiad czy sasiadka siedzi w tej ławie. Widze ze ktos z Urzędu kto zna Krzyska niezle po nim jedzie i wytyka uzyskanie stanowiska.WSTYDŹ SIĘ!!! Trzeba było pracowac to moze stanowisko byłoby Twoje!!! A normą jest to ze ktokolwiek by obsmarował Pana Klinowskiego to i tak zmieszano by go tutaj z błotem. Na kazdego jest paragaf :D Ja osobiscie nie wiem kto zasiada w radzie miasta dowiadujac sie kto tam jest polowa szczegolnie ta starsza powinna siedziec na emeryturze dajac mlodym miejsca pracy a co maja nadmiar pracy powinni miec nakaz zrezygnowania z czegoś aby KAZDA Z UMOW REALIZOWAC NALEZYCIE!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Xionc komentuje +29
Oj, Panie Krzisiu!

Na końcu powinieneś (wzorem Gombrowicza) dodać:
"Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba".

WTEDY TO BY MOŻE MIAŁO JAKIŚ SENS! :P


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Ernestyna komentuje +23
Pożyjemy, zobaczymy-jeśli kiedykolwiek zobaczymy Klinowskiego " przy korycie" ( bo o to chodzi przecież-bez czarów), to pokaże wszystkim swoim " zwolennikom" ( z tego forum też, a jakże)plecy, albo d**e. W myśl maksymy: "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" zostawiam Państwa z nadzieja,że tak naprawdę to te Wadowice nie są takie , jakie są...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... krowa komentuje +31
Jaroszowice nie wstyd wam to co ten niewyuczony księżyna opowiada nie udało sie mu w seminarium teraz chce zaistnieć w polityce przyklaskuje scurzycy nie mówiąc już o cholewusie co myśli że postradał zmysły prostak cham co z tego że chocznia go popiera patrzmy na swoje wioski wybierajmy tych co myślą o nas

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... smutno mi Boże komentuje +9
Smutno mi Boże gdy się spać położę ,a Klinowski z antychrystami szeregiem maszerują łóżka mego brzegiem .......jak tu żyć ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... MSZ komentuje +17
Skąd się w Wadowicach bierze tyle oferm i palikotowej rąbanki? Pan Bóg chyba się obraził na to miasto.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... kto mi da więcej minus komentuje +29
Super Panie Radny ! w końcu Pan prezentuje stanowisko większości a nie taj mniejszości lewackiej z czerwoną łasicą i uryną na czele

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... @bajtek@Kasia 1983 komentuje +28
tu kasia 1983, Panie, jak coś piszesz to chociaż sprawdź datę nim zaczniesz bzdury wygadywać. Wiem że Cię to boli że dobrych ludzi i odważnych jak Pan Krzyś się chwali w dzień wolny od pracy - bo była to niedziele. Ciebie nikt nie chwali, bo nie ma za co !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Viewer komentuje +25
Ten artykuł to niezły paszkwil na Radnego Klinowskiego, ale brak w nim merytorycznych zarzutów, stwierdzanie gołych faktów opatrzone komentarzem z własną opinią. Może warto byłoby zacząć nagrywać posiedzenia komisji? Wtedy by naprawdę wyszło kto ma rację, czy Salachna twierdząc, że brak kamer nie pozwala na lansowanie się Klinowskiego, czy Klinowski twierdząc, że na komisjach nic się nie dzieje poza towarzyskim spotkaniem. Tylko kto za to zapłaci? Bo nie sądzę by prywatni przedsiębiorcy byli na tyle naiwni by jeszcze sponsorować wadowickiej Radzie relacje z jej pracy, relacje , które są tej Rady zakichanym obowiązkiem wobec wyborców. Gdzie w budżecie jest miejsce na relacje video z sesji RM? Nie widziałem takiego punktu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... m1 komentuje +45
Panie Salachna poznawanie okolicznych wsi to nie organizowanie obrad rady w tych miejscowościach i przebieranie nogami kiedy Klinowski wreszcie skończy zadawać pytania bo czeka kapłan z Choczni na imprezę świąteczną, Co Pan jeszcze w tej Choczni zwizytował oprócz cholewkowej remizy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... x3 komentuje +48
Krzyś chciał byc kapłanem i głosic dobrą nowinę nie wyszło więc zawarł pakt z diabłem i oto efekt w postaci artykułu j/w

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... m1 komentuje +46
Syte pokolenie buntu /SOLIDARUCHY/ dorwało w " SWOJE PAZURY ''władzę czasem dokoptują takiego bez kręgosłupa jak Salachna i myślą ,że mogą kształtować umysły i gust wyborców już te czasy minęły przynajmniej w Wadowicach społeczeństwo stało się obywatelskie i 2700 wie jaką to ma siłę bo odczuł to na własnym grzbiecie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... POTLIKOTEK komentuje +25

Jak to przecież klinowski sam pisał, że od samego początku posłużył się oszustwem, aby dorwać się do władzy i teraz realizuje swój plan dorwania się do koryta.

Twierdzi nawet że mu się udało, ale zapomina dodać że ciągnie na dno swoich politycznych sojuszników, którzy wreszcie wyleźli z nor .

W demokracji i nowej ordynacji wyborczej postkomuszki nie mają żadnych szans nawet na jeden mandat.

Ich wybryki zakończą się wraz z upływem kadencji.

Żegnaj Klinu, Petku, Wyrobo, Silkowsko, Odrozku, Janosie, lewa Aga i Guziku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... CZŁOWIEK KARDYNAŁA komentuje +10
ale jestescie jadowici , szatan w was siedzi , wadowiczanie jaka obłudą plujecie , jak zwykle zawisc prostactwo i chamstwo przemawia przez ludzi z wadowic , poniekad was rozumie nalezy znalesc przyczyne tego stanu , czyzby ta przyczyna była miejscowa wladza???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... do@ Palikotek komentuje +49
Tak startował z WSPÓLNEGO DOMU bo został poproszony przez S 2700 ,jednak po otrzymaniu mandatu zorientował się iż znalazł się w WSPÓLNYM KORYCIE ,a jak na inteligenta z idealistycznym podejściem do życia wspólne koryto jest niestrawne.Wadowice nie są odosobnione w Polsce małomiasteczkowej,zaściankowej koryt takich dużo i z tych koryt wybieramy potem posłów na szczęście u nas to zablokowano skutecznie.MATEUSZ POTRZEBUJE KLONÓW ,DUŻO KLONÓW bo tylko w ten sposób można ludzi małych,myślących tylko o swoich interesach pozbawić stanowisk.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... lalola komentuje +1
Krzysiek i po co Ci to było, teraz będą po Tobie psy wieszać. A prawda jest taka ze połowa Wadowic nie wie kto jest radnym a kto nie i na czym polega praca radnych, kto za co odpowiada itd. moze by tutaj coś takiego napisać. Zgodze sie z któymś z przedmówców ze są wazniejsze rzeczy do naprawy w Wadowicach niz rewitalizacja rynku, który jest rewitalizowany non stop. No chyba że pieniądze na rewitalizacje pochodzą nie z gminnego urzędu tylko z Unii i z Unii dofinansowanie jest tylko możliwe na rewitalizacje centrum gminy. A odnośnie radnego Pana Klinowskiego prosze dać filmik z jego mową to internauci się zainteresują i możę otworza sie niektórym oczy.
Popatrzmy tez na piękną mowe no tego z PO szefa :D też miał takie piękne plany dlka ludzi póki nie był na szczycie, teraz jest i co? I już zmienił zdanie...wszystkim fajnie się mowi póki nei trzeba decydowac w waznych sprawach a jak sie decyduje to się liczy z odpowiedzialnoscia jaka si ena siebie przyjmuje i wtedy juz tak pieknie i ''dla ludu'' nie jest!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Pytek z sld komentuje +43
1. Klinowski sięga dna - komentarze + 19

2. Podsumowując tę dyskusję i kretyńskie komentarze mogę tylko jedno powiedzieć, że Klinowski sięga dna.

3. Skończyły mu się argumenty i wali na oślep.

4. Przypomina to schyłkowy okres dyktatury Jaruzelskiego.

5. Radny Krzysztof Salachna właściwie zdemaskował politykę Klinowskiego, który jest zwykłym narzędziem w rękach lewicy.

6. Na szczęście do wyborów już tylko dwa lata i Klinowski przegra je, bo zupełnie nie pasuje do papieskich Wadowic.

7. Mało tego Klinowski pociągnie za sobą w czarną dziurę polityczną Wyrobę, Petka, Kamińską, Janasa, Odrozka i Jurczaka.

8. Tak jest i tak będzie bo Klinowski już nikogo więcej nie oszuka.

9. i to wszystko w tym temacie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Ubodzy radni.? komentuje +31
A majątki rosną..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Ruch Palikota komentuje +24
Dlatego Panów radnych z PO zapraszamy do siebie.Odbijemy Wadowice.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... vater komentuje +23
Uważam, że Klinowski marnuje się w zapyziałych Wadowicach i w najbliższych wyborach powinien wystartować na prezydenta Krakowa. Przecież problemy Krakowa zna równie dobrze jak problemy Wadowic. Zwycięstwo ma w kieszeni i wreszcie się będzie kompleksowo mógł zrealizować.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... admin komentuje +23
janasa już nie musi na dno ciągnąć, przecież on razem z Odrozkiem to PO - podwładni pana Kotarby.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Zofia Terciarka komentuje +26
Panie radny....Jak rzyć?,...Jak rzyć?!.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... @ Klinowski sięga dna komentuje +30
"Skończyły mu się argumenty i wali na oślep. " - chyba wam sie koncza !!!!
"...Tak jest i tak będzie bo Klinowski już nikogo więcej nie oszuka. ..." ja bym to nazwał tak że to Wy juz nikogo nie oszukacie !!!! bo ludzie zaczynaja otwierac oczy !!! i sie skonczy nareszcze wieloletnie Panowanie i ukladziki w Kremowkolandzie !!!!!!!
Koniec podejmowania decyzji bez rozmów z mieszkancami !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Klinowski sięga dna komentuje +45
Podsumowując tę dyskusję i kretyńskie komentarze mogę tylko jedno powiedzieć, że Klinowski sięga dna.

Skończyły mu się argumenty i wali na oślep.

Przypomina to schyłkowy okres dyktatury Jaruzelskiego.

Radny Krzysztof Salachna właściwie zdemaskował politykę Klinowskiego, który jest zwykłym narzędziem w rękach lewicy.

Na szczęście do wyborów już tylko dwa lata i Klinowski przegra je, bo zupełnie nie pasuje do papieskich Wadowic.

Mało tego Klinowski pociągnie za sobą w czarną dziurę polityczną Wyrobę, Petka, Kamińską, Janasa, Odrozka i Jurczaka.

Tak jest i tak będzie bo Klinowski już nikogo więcej nie oszuka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... dziadunio komentuje +28
@Observatore

Nie, myślę ze radny ma tak, jak Obelix - podczas gdy inni muszą sobie porcjować - on w dzieciństwie wpadł do beczki:D:D:D

W dzieciństwie bądź na studiach;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... MSZ komentuje +32
ten Klinowski to chyba w ogóle nie pracuje. Siedzi i wklepuje komentarze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Observatore Rynku'ano komentuje +27
@ dziadunio napisał: "...Spiritus flat ubi vult..."

MYŚLISZ, ŻE TO NAPISAŁ TYLKO PO SAMYM SPIRYTUSIE ???

;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Radek komentuje +29
Z ciekawości o pochodzeniu tak polskiego nazwiska poszukałem w sieci i co znalazłem:

Etymologia nazwisk :
Salachna - od salach, salacha ‘kobieta rozpustna’.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... dziadunio komentuje +32
Niniejszym pragnę przeprosić pana radnego Salachne.

Wyrażam szczery zal i ubolewanie ze zgrzeszyłem wobec niego myślą i mową, pisząc pod tym tekstem to co napisałem a myśląc (o zgrozo!) jeszcze gorsze rzeczy.

Moim jedynym usprawiedliwieniem niech będzie fakt ze nie sprawdziłem wcześniej kim jest i jaką drogę przeszedł pan radny.

Gdybym zdawał sobie sprawę ze radny jest posiadaczem tytułu magistra teologii nigdy nie pozwoliłbym sobie na krytyczne wobec radnego uwagi.

Magister teologii oznacza ze radny Salachna w stopniu eksperckim posiadł wiedzę o zaświatach, ma więc pełne prawo, ba, ma moralny obowiązek być cokolwiek oderwanym od rzeczywistości.

Co uczciwie przyznając, ponawiam wyrazy ubolewania za krytyczne słowa i mało przyjemne myśli którymi szamana potraktowałem.

Spiritus flat ubi vult - i nie dziaduniową rzeczą jest ten stan rzeczy próbować zmieniać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... kibic komentuje +31
może by się ktoś zainteresował podziałem dotacja na SPORT !!! JEDEN WIELKI PRZEKRĘT !!!! Co to jest ten KAROL co tyle dotacji dostał ??? Klub SKAWA która sięgneła dna !!!! dostaje w nagrodę ta duże pieniądze !!! PANIE KLINOWSKI ,PANIE
MAMCARCZYK proszę o interwencję !!! prokuratura mile widziana !!!!! MOŻE KTOŚ MI TO WYJAŚNI !!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... alex321 komentuje +38
Ciekawe czy Krzyś otrzyma tantiemy od redaktura za swój artykuł czy pisze tylko hobbistycznie jak żona Bogumiła z IT właściwie to przecież ten portal jest opłacany z naszych podatków 1.650 zł to za takie dzieło redaktur powinien mu coś odpalić bo chodzi o wspólnego wroga K

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... Obcy komentuje +32
Ehh miałem Pana za lepszego człowieka że jak na radach tak i w mediach nie bedzie Pan się udzielał , ale no cóż wyszło szydło z worka nie wart jest Pan nawet mojej uwagi. BOSHE WIDZISZ A NIE GRZMISZ :( hehe jeden człowiek w wad walczy o wyzwolenie z pod totalitarnych rządów Pani burmistrz a wszyscy, cooo NIE zja****ć h**ja!! on nie ma racji, przez niego nie będzie bonusów :'( hehhe ehhh polskie realia:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... m1 komentuje +41
Milczeć już nie wypada po takim artykule trzeba się zapaść pod ziemię .....jaroszowicką

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2012
... obserwator... komentuje +38
...przepraszam, że zapytam: czy portal 'wadowice24.pl' zamieszczając "artykuł" o wyraźnie określonej, niekoniecznie obiektywnej, jak widać treści, dopuści także tzw. "drugą stronę" do wyrażenia swojej opinii, tym bardziej, że chyba prawo tego wymaga?
;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Krs komentuje +40
Pan Mateusz został wybrany w wolnych wyborach i reprezentuje zdanie i poglądy swoich wyborców. To dobrze że ma odwagę głosić swoje zdanie, w dotychczasowym jednolitym środowisku. Na tym polega demokracja.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... GRZECHO !!! komentuje +47
Pan radny Klinowski za te pieniądze z kredytu na mieszkanie powinien sobie wykupić dożywotnio pokój w Krakowie w w budynku szpitala Babińskiego -- jest nadzieja że mu tam pomogą a i szpital jest już nie na peryferiach Krakowa więc lokalizacja powinna p.Klinowskiemu pasować !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Kasia 1983 komentuje +57
Brawo Panie Krzysztofie, tak trzymać ! Innym Radnym dużo odwagi !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... XX komentuje +63
Panie Krzyśku - gwoli ścisłości wypada dodać, że Sybille Bedford pisząc "ustępować w pewnych sprawach jest często najlepszą polityką" cytowała Napoleona. Jak już jesteśmy
przy Napoleonie to zacytuję coś specjalnie dla Pana z jego wypowiedzi "Od świetności do śmieszności jest tylko jeden krok."

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Wodnik Szuwarek komentuje +31
Tutaj pyskówka, a na osiedlu XX - lecia PRL pękła kolejna rura. U Guzika już o tym piszą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Glosujacy komentuje +49
Pan Krzysztof zapomniał ujac to co bardzo wazne moim zdaniem a mianowicie p.Klinowski zarzucil p.BURMISTRZ ze jest niekompetentna w swoim urzedowaniu.Jezeli pełni juz 4 kadencje stanowisko Burmistrza swiadczy to iz wyborcy uwazaja ze jest osoba kompetentna, dobrym gospodarzem i w Burmistrzyni widza dalszy rozwoj Wadowic. Wiec kierujac slowo "niekompetencja" do p.Burmistrz p.Klinowski po prostu sie osmiesza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... aannaaa komentuje +22
@ rychuu ja chętnie też bym wpadła na takie spotkanie z p. Krzysztofem. Przypuszczam, że jest jeszcze wiele osób, które na takie przedstawienie by się wybrało... Tylko na 100% powiem, że p. Krzysztof nie da się namówić :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... lewackie ostatki komentuje +57
Wadowiczanie nigdy nie będą głosować na ćpunów, lewaków i antychrystów. Dlatego rozpisywanie się na temat jakiegoś lewaka jest zupełnie niepotrzebne. Od czasu śmierci Stalina lewica ma coraz gorsze notowania wśród społeczeństwa.
Nawet popularyzacja narkotyków i rewolucja seksualna nie poprawi reputacji lewicy. To jest już koniec. Powoli gaśnie tolerancja wobec patologii i rozwydrzenia seksualnego.
Lewackie podkultury stają się niemodne i schodzą na margines.
Współczesna młodzież nie chce kończyć swojego żywota w kiblach galerii handlowych z podziurawionymi od strzykawek żyłami.
Atrakcyjność lewicowych oszołomów popierających wolne konopie, czy wolny seks gdzie popadnie i z kim popadnie zawsze kończy się wszawicą umysłową i ćpuniarstwem.
W tej lewackiej degrengoladzie taplają się jeszcze nieliczne lewackie ostatki, ale to jest już koniec i nie warto o tym pisać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... pawelbajnosz komentuje +45
Przykre trochę dla Radnego Salachny, jak wszystkie przychylne komenentarze mają po -15 ;) Radny Salachna się odezwał i wyskrobał paszkwila na temat radnego Klinowskiego - jedynego człowieka w tym mieście, który cokolwiek działa. Niestety spotyka się z bezmyślną, niebywałą krytyką. Ale tak już jest jak się myśli kremówką a nie mózgiem. Wasz Paweł. ps. Dzisiaj widziełem prawdziwą drewnianą żyrafę na jednym z osiedli.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
Rewitalizacja ludzi magistrackich niebawem i to bez dotacji unijnych ,podobno już myślą gdzie się przed wyborami w jakiej spółce umościć ,strach powoduje iż popełniają coraz większe błędy .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... staś komentuje +50
Palikotem też wszystkich straszyli ,a rośnie mu w zastraszającym zwłaszcza dla pisu tempie , Ma już 17% i nadal mu rośnie.Nawet się wam nie śni , jakie poparcie ma Klinowski , zwłaszcza u młodych , żegnajcie dziadki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +27
m111 przypomniałeś mi.

Bogumił, Bogumił!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... POLECENIE SŁUŻBOWE komentuje +38
Radna W-" Krzysiu ty tak obeznany z tymi komputerami napisz coś ,broń nas ,ten Klinowski nas zamęczy, a Panią Ewę wpędzi w na..g"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... alibaba komentuje +34
Cytat: "...grupę bezmyślnych mieszkańców prowincji".
Nie ma Pan racji panie radny - to grupa zastraszonych mieszkańców prowincji.
Ale strach mija:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... m111 komentuje +36
Ciekawi mnie dlaczego oszołomy uaktywniają się zawsze w niedzielę ,a to Bogumił,a to brat Krzyś ciekawe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Xionc komentuje +55
KRZISIO SALACHA NAPISAŁ:
"...moim zdaniem radni gminni powinni poznać cały teren gminy o ile jeszcze go nie znają, a nie tylko centrum miasta".

NO TO MOŻE ZACZNĄ "REWITALIZOWAĆ" W TYM MIEŚCIE COŚ INNEGO NIŻ RYNEK???


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +59
Nie no, "gupoty nie zniese"!
Panie radny?! Może by tak przy pisaniu więcej konkretów a mniej przedruków? Co Wam wielmożni bez-radni Klinu zarzuca to my wiemy gdzie znaleźć i gdzie jest napisane. Na co to parafrazy i wybitne językowe próby?

Ale do rzeczy, krótko i zwięźle bo z głupotą polemika nie ma większego sensu.

1.
"Zgodnie ze znaną już narracją radnego Klinowskiego, to wszyscy pozostali radni nie rozumieją sensu jego jakże trafnych i celnych uwag. Z tym akurat mógłbym się zgodzić, bo trudna to mowa."

Panie Radny, kończyłeś Pan jakąś uczelnię podobno? Nie nauczyli czytać ze zrozumieniem tego co pisze Klinowski? Bo, że nie rozumiecie co do Was mówi to mnie nie dziwi. Tak trochę głupio przed wyborcami przyznawać się, że się nie rozumie czyichś celnych uwag.

2.
"Fałszowanie, kłamstwa, przestępstwa, pseudo-umowy, niegospodarność, niewiedza i inne epitety kierowane do radnych, urzędników, prezesów gminnych spółek czy też burmistrza Wadowic – to niestety znane już i stałe elementy narracji prowadzonej przez radnego Klinowskiego."

Fałszowanie... protokołów z sesji.
Kłamstwa... dotyczące nieistniejącej IT.
Przestępstwa... przy Karmelickiej.
Pseudo-umowa... rzecznika prasowego.
Niegospodarność... przy rewitalizacji rynku choćby nawet, a przy mrozach wychodzi i Karmelicka i Sienkiewicza.
Niewiedza... cały Pański arcyciekawy wywód tego dowodzi.

3.
"Jeśli uzmysłowić sobie, iż radny zajmuje się zawodowo m.in. logiką, to porażająca jest niekonsekwencja jego wypowiedzi, w jednym miejscu podkreśla on, że wraz z radną Marią Potoczną nie interesujemy się losami mieszkańców Jaroszowic, aby w innym zarzucać, iż budżet przeznaczany jest w dużym stopniu dla Choczni i Jaroszowic z uwagi na radnych Józefa Cholewkę i Krzysztofa Salachnę."

Panie Radny, czy 52 tysiaki dla "łorkiestry" to według Pana dbałość o mieszkańców?
Czy brak dobrej infrastruktury drogowej w mieście to według Pana dbałość o mieszkańców?
Są jakieś priorytety i raczej w obecnej sytuacji nie jest to "łorkiestra", przy całym szacunku dla kultury, a mam go zapewne nieco więcej niż Wy tam Radni wszyscy razem wzięci.

4.
"Dlaczego wykształcony radny, nauczyciel akademicki, prawnik, filozof, niezależny samorządowiec – posiadając tak ogromną wiedzę na temat rzekomych nieprawidłowości czy wręcz przestępstw – nie zgłosił jeszcze żadnej sprawy do odpowiednich organów?"

Odpowiem jednym zdaniem Panie Radny, nie wiem tylko czy Pan zrozumie.
Otóż, nikt nie powinien być sędzią we własnej sprawie!
Wadowicka Temida niestety UTRACIŁA pewne zdolności.To tyle, szerzej mi się nie chce analizować bo jak już wspomniałem... nie ma co polemizować z "bele czym".


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch


PS
Za moje pieniądze to chociaż na tym portalu powinni jakoś lepiej pisać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... do majter klin komentuje +24
90 procent ludzi bedzie na niego głosować, powiadasz ? Mam poważne wątpliwości, co do twego stanu poczucia realnego świata i tu mam propozycję. Zmień dealera, bo ci dostarcza jakieś halucogenne świństwa. Odstaw je, a potem zobaczysz jaki świat jest piękny bez tych wszystkich obelg i wyzwisk ,no i oczywiście trafnie bedziesz typował kandydatów. Tylko nie być miętki !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... dyduch komentuje +52
Salachna ale sie wysilił cały magistrat chyba to skladal przez tydzien ,człowieku lepiej łaz na pielgrzymki z moherami tam twoje miejsce

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... zauroczona komentuje +32
Pan radny to chyba nie może się odpędzić w Jaroszowicach od bab,taka dobra partia ,a i guścik dobry latem spacerek w bryczesach na kant każda niewiasta o tym marzy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... PiotrAndr komentuje +54
Mateusz trzymaj się nie zakłamią tego co jest ...Wolne Wadowice ... to przyszłość to alternatywa dla nas wszystkich .. Czas sznurkowego Kotarby i Filipiakowej dobiega końca społeczeństwo Wadowic juz jest zmęczone tyle lat tyle dziadostwa ... Wadowice potrzebują zmian i te zmiany nadejdą potrzeba czasu i rozwagi ... Salachna niech się schowa bo to koleś z tamtej bajki, choć młody to dał sobie wmówić że Wadowice nie maja szans na zmiany ale w tym przypadku się myli ... Inicjatywa WW popieram ...............

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Tomeczek12 komentuje +33
Jak Klinowski obraża to jest dobrze. Jak Klinowskiego obrażają - to jest źle. Nie dogodzisz, oj nie dogodzisz... :)

Ta nasza lokalna polityka jest tak żałosna że żal tyłek ściska. Centrala z Warszawy nas okrada, podatki podnoszą, paliwo drogie, bezrobocie wysokie a waszym tematem jest referendum w Kalwarii, Kotarba w Wadowicach i Pietras z Żakiem w Andrychowie.

Normalnie rzygać się chce od tego lokalnego pier.... kto jest gorszy a kto jest lepszy. Czas się wreszcie zjednoczyć i zrobić porządek najpierw z centralą W WARSZAWIE a dopiero potem bawić się matołki w porządki na swoim podwórku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... rychuu komentuje +37
Krzychu, wpadnij na rozmowę gdzieś do miasta. Mam cholerną ochotę poznać kogoś z takim ostrym piórem z pod którego jak tłusta oliwa tuwimowskiej bajki wypływa prawda na temat dr Mateusza. Zapewne będę miał ubaw bo nie potrafię sam odnaleźć się w twojej logice a raczej jej braku. Czy chęć bycia giermkiem przy Władzy sprawia, że człowiek się tak poniży? Za ile się sprzedasz? W ten sposób chcecie krok po kroku wprowadzić prostytucje do tego Świętego Miasta. A przecież Ewcia nigdy nie chciała się zgodzić:P
Dobre, Krzychu spal sobie coś i wydaj jakoś te pieniądze :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... dziadunio komentuje +53
"Fałszowanie, kłamstwa, przestępstwa, pseudo-umowy, niegospodarność, niewiedza i inne epitety kierowane do radnych, urzędników, prezesów gminnych spółek czy też burmistrza Wadowic – to niestety znane już i stałe elementy narracji prowadzonej przez radnego Klinowskiego."

Mam dla ciebie dobre wieści panie Salachna - pierwsza bądź jedną z pierwszych decyzji
nowego burmistrza będzie zatrudnienie firmy audytorskiej. A gdy skończą swoja prace - jestem przekonany ze dostanie pan do reki wyniki. Jak wszyscy pozostali mieszkańcy gminy.

Będziesz się pan mógł przekonać czego dzisiaj pan bronisz.

Ale w lustro pan nie spojrzysz. Ani ludziom w oczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... gonzo komentuje +43
panie salachna zanim pan strzeli to pierwsze niech pan nabije aleś sie waść ośmieszył

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... m11 komentuje +52
Magistrat na grząskim gruncie tego osuwiska już się nie uratuje nawet artykułami takiego tuza jak Salachna czy kapciowy statyw,klika drży i to ostatnie podrygi .Dziwne iż brat Salachna dopiero teraz się obudził przecież sesja była w grudniu i to jaka sesja z kapłanem i dużą ucztą w Cholewkowie Strażackim

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... g. komentuje +24
Nie sądziłem, że rozbite kolano może tak komuś zaszkodzić...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... m1 komentuje +72
Klinowskiemu jest potrzebny klon dużo klonów bo sam jeden na to bagno magistrackie to za mało,pisz Salachna pisz doznałeś ostatnio weny twórczej napisz o kwiatuszkach,jaskini ty biedny nieszczęśliwy człowieku bez kręgosłupa moralnego ,oglądam wszystkie sesje i nie widzę abyś się udzielał i robił coś konstruktywnego wyłania się tylko obraz osobnika patrzącego z uwielbieniem na Szczura i burmistrzową bo i pracę u nich masz i pieniądze wartkim strumieniem lecą na stowarzyszenie Pod Łysą Górą ,ludzie mają oczy i nie pomoże wypisywanie ,ani twoje,ani Bogumiła .Artykuł sponsorowany przez magistrat

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... adas miauczynski komentuje +40
To że Chocznia jest faworyzowana przez włodarzy Wadowic to wiadomo od dawna.Tak samo jak wiadomo od dawna że raczej nikt nienamaszczony przez SK do Rady Miejskiej się nie dostanie.A potem mamy sprawną maszynę do głosowania(w skrócie BMW)-zdolna do glosowania nawet przeciwko swoim uchwałom.Dobrze ze są przynajmniej tacy,którzy wzucą trochę dziegciu do tego garnca miodu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... papi komentuje +29
Poprawa jakości powietrza za 1,5 miliona na pływalni Delfin to jest nie lada ściema... nasza pływalnia ogrzewana gazem emituje mniej zanieczyszczeń niż nie jedno gospodarstwo domowe ogrzewane mułem i śmieciami... solary to jedna wielka ściema, prosze mi pokazac obliczenia opłacalności inwestycji i poziom obniżenia emisji gazów...inwestycja która nigdy się nie zwróci... za tą kase można by naprawde wiele zrobić aby polepszyć powietrze w naszej okolicy....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... jeremiasz komentuje +51
"Niech żyje Infant i Jego Wuj Regent!"

"Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje Prezes naszego Klubu!"

Pisz Pan tak dalej Panie Salachna. Pięknie pan pisze. Co za samodzielność myślenia! Co za horyzonty! Co za odwaga i bezkompromisowość w głoszeniu swoich poglądów !
Widzę, jak przed Panem rysuje się świetlana przyszłość.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... pcc88 komentuje +64
chłopczyku kto ci te bzdury dyktował jak KLINOWSKI zabiera głos to was skręca jak byście mieli owsiki chyba wiesz gdzie pisz prawde albo idź do pracy fizycznej ale czy ty umiesz pracować łopatą ? a propo zaraz to usunie twój mocodawca

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Kapitan Klos komentuje +74
Klinowski ma racje , bo wytyka wam niedbalstwo , niegospodarnosc i kumoterstwo , ten gosciu Krzysztof to z układu i klanu i dlatego tak tu wypisuje takie dyrdymały i banieluki , a wszystko bo chce sie podlizac Ewie
lub druga wersja to Ewa kazała mu to napisac bo jest jej sługusem i nawet buty jej wyliże

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... surowe jajo komentuje +66
Nie ma to jak napisać artykuł o samym sobie, atakując przy okazji kogoś innego.

Ludzie, kiedy WY w końcu zrozumiecie, że przez takie pie.prze.nie stoimy cały czas w miejscu!? ZERO ROZWOJU. Według niektórych radnych, najlepiej to żeby po prostu nic nie robić, bo jest dobrze. Ludzie ponarzekają i im przejdzie. TRALALALA. Średniowiecze umysłowe! Konserwatyzm ponad wszystko!
Z tego co tak się przyglądam temu wszystkiemu, to Klinowski ma chyba najbardziej nowoczesne podejście i dlatego wszystkim pozostałym się to nie podoba. Bo chce zmienić stare, konserwatywne poglądy i ideały! W życiu trzeba się rozwijać, ewoluować! Technika idzie do przodu, świat idzie do przodu, a ludzie dalej zapyziali i tępi!
No ale przeeecież dobrze jest jak jest. No nie?
Dzięki takim konserwatywnym pajacom, Wadowice przemienią się w umysłową wieś.
MATKA EWOLUCJA ŁAPIE SIĘ ZA GŁOWĘ!

Obudźcie się, zanim zdziadziejecie w nędzy i rozpaczy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
my mamy takiego radnego co to za jeden ???? , pierwszy raz go słysze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... meqwe komentuje +3
No klinciu bye,bye :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
... Ancymon komentuje +11
Całkowicie się zgadam z panem Krzysztofem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był