6bb0a8dda6c5e7f9cadc1a16499f2738.html Odnalazło się 100 tys. zł Klinowskiego

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Odnalazło się 100 tys. zł Klinowskiego

Email Drukuj
Nie jest dobrze z tymi oświadczeniami majątkowymi, skoro prostego formularza nie potrafi poprawnie wypełnić nawet doktor prawa Mateusz Klinowski. Radny nie wpisał do oświadczenia pożyczki 100 tys. zł. Interweniował Naczelnik Urzędu Skarbowego.Mateusz Klinowski znany jest ze swojej krzykliwej działalności publicznej w Wadowicach. Radny Rady Miejskiej przedstawiając się często jako "doktor prawa" i znawca przepisów administracyjnych lubi pouczać innych, wytykać im błędy i oskarżać o łamanie prawa.

Wydawałoby się, że tropiciel afer, spisków i nieprawidłowości sam powinien być czysty jak łza i nie powinien niczego ukrywać. A tu mamy taki klops!

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wadowicach przypomniał radnemu, by poprawnie uzupełnił  formularz, jakim jest oświadczenie majątkowe. Klinowski miał z tym problem dwukrotnie.

Raz w roku samorządowcy składają oświadczenie do biura Rady Miasta, które potem jest sprawdzane i weryfikowane przez Urząd Skarbowy. Weryfikacja oświadczeń majątkowych Mateusza Klinowskiego nie wypadła dla niego pomyślnie. Okazało się, że podane przez radnego w oświadczeniu majątkowym z kwietnia 2011 roku (tutaj) oraz z grudnia 2010 roku (tutaj) dane nie są do końca prawdziwe.

Klinowski w oświadczeniu zapisał w rubryce "zobowiązania pieniężne", że posiada kredyt hipoteczny w banku Nordea w związku zakupem mieszkania. Wysokość kredytu miała wynosić 200 tysięcy złotych, a całkowita jego spłata ma nastąpić po 30 latach. Taką samą kwotę kredytu w banku Nordea Klinowski wskazywał we wcześniejszym oświadczeniu majątkowym z grudnia 2010 roku. Po weryfikacji oświadczeń w Urzędzie Skarbowym wyszło na jaw, że to jednak nie wszystko, co powinno się tam znaleźć.

W związku z tym Mateusz Klinowski został zobowiązany przez Naczelnika Urzędu Skarbowego, by podał pełne dane dotyczące swojego majątku i zobowiązań.

Na oficjalnej stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej w Wadowicach ukazało się uzupełnienie oświadczenia mająkowego (tutaj) radnego podpisane przez Mateusza Klinowskiego.

Dowiadujemy się z niego, że tak naprawdę kredyt hipoteczny w banku Nordea, który miał zaciągnąć Klinowski na zakup mieszkania, wynosi nie 200 tys. złotych, ale dokładnie 50 825, 67 euro (stan na dzień 21 kwietnia 2011).

Ale co ciekawsze, w poprzednich oświadczeniach majątkowych radnemu umknęła jeszcze jedna niebagatelna pożyczka. W uzupełnieniu oświadczenia majątkowego, czytamy, że Klinowski ma dodatkowo pożyczkę pieniężną od osoby prywatnej w wysokości... 100 000 złotych. Oprócz tego ma również spłacić  wierzycielowi należne odsetki.

Jak wynika z dokumentu osoba podana z imienia i nazwiska, która pożyczyła Klinowskiemu pieniądze, to znany krakowski prawnik i profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim w katedrze, gdzie pracuje nasz wadowicki radny.

Co więcej, nieścisłe były również dane dotyczące jego dochodów. W oświadczeniu majątkowym z kwietnia 2011 roku, Mateusz Klinowski w rubryce dochody z tytułu zatrudnienia i działalności zarobkowej podał, że jego dochód za poprzedni rok wyniósł 52 802, 85 zł, do tego uzyskał w postaci diety radnego jeszcze 616,05 zł.

Tymczasem po interwencji Naczelnika Urzędu Skarbowego dowiadujemy się, że Klinowski pracując na Wydziale Prawa i Administracji UJ zarobił 40 637, 31 zł, z tytułu umów o dzieło uzyskał 8 470, 65 zł i z tytułu praw autorskich 3 674,08 zł. To akurat uszczegółowienie rubryki o dochodach.

Do ujawnienia dochodów radny jest bezwzględnie zobowiązany wypełniając formularz oświadczenia, w którym jak byk napisano "z podaniem kwot uzyskiwanych z każdego tytułu". Klinowski jednak i w tym prostym przypadku miał problem z wypełnieniem rubryki.

Dlaczego Mateusz Klinowski nie wpisał pożyczki 100 tysięcy złotych w poprzednich dwóch oświadczeniach majątkowych, choć był do tego zobowiązany? Tego nie wiemy i nie będziemy tutaj spekulować o jego intencjach.

Trudno jednak uwierzyć w to, aby radny, który zapalczywie zwalczając innych potrafi u nich dostrzec źdzbło trawy, tym razem w swoim oku nie dojrzał belki wartej bagatela... 100 tysięcy złotych wraz z odsetkami.

Inna sprawa, że wypełnienie prostego formularza oświadczenia majątkowego jakoś nie sprawia trudności innym radnym, którzy nie mają tytułu magistra filozofii, czy doktora prawa, a jedynie wykształcenie zawodowe.

Przypomnijmy, że to właśnie Mateusz Klinowski często zarzuca innym radnym, że nie znają się na prawie, nie potrafią czytać przepisów lub co gorsza są niewystarczająco wykształceni. Takiego problemu z wypełnieniem oświadczenia nie miała choćby radna Stanisława Wodyńska, której pozycję w szeregach Rady Miasta Klinowski swego czasu podważał nazywając ją zwykłą "pielęgniarką".

Człowiek uczy się przez całe życie i miejmy nadzieję, że Mateusz Klinowski również czegoś się nauczył.


(Aktualizacja 1.2.12)

W odpowiedzi na artykuł, który ukazał się na Wadowice24.pl radny Mateusz Klinowski przesłał nam pocztą mailową pismo, w którym sam potwierdza, że Naczelnik Urzędu Skarbowego wezwał go do uzupełnienia oświadczenia majątkowego.
Urząd Skarbowy w tym samym czasie przesłał grupie radnych prośby o uzupełnienie danych podanych w oświadczeniach zarówno z 2010 jak i 2011 roku. W przypadku oświadczenia M. Klinowskiego chodziło o informacje o aktualnym stanie zadłużenia (nie szacunkowym) na dzień złożenia oświadczenia oraz rozbiciu dochodów zgodnie ze złożonym zeznaniem podatkowym - wyjaśnia nam Mateusz Klinowski.
Klinowski twierdzi, że zgłosił pożyczkę w urzędzie skarbowym oraz dodatkowo wykazał wszystkie zarobki w swoim zeznaniu podatkowym. Zaznacza też, że zarówno pożyczka, jak i zarobki radnego były Urzędowi Skarbowemu doskonale znane, ponieważ zgłosił on pożyczkę w urzędzie oraz wykazał wszystkie zarobki w swoim zeznaniu podatkowym.
Informacja o pożyczce została dodana do sprostowania oświadczenia majątkowego z inicjatywy samego radnego - zapewnia nas radny Mateusz Klinowski.
Radny w swoim mailu nie wyjaśnia jednak, dlaczego w poprzednich dwóch oświadczeniach z grudnia 2010 i z kwietnia 2011 zabrakło informacji o pożyczce 100 tysięcy złotych.

Sprawę oświadczeń majątkowych wadowickich radnych będziemy nadal wyjaśniać i przyjrzymy się też innym błędom, które popełniali nasi samorządowcy wypełniając prosty formularz.Marcin Płaszczyca

(Atualizacja 1.2)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (107)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ibanez komentuje +1
Wypadało by wkleić całą odpowiedź radnego a nie tylko wycinki....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 02 - 2012
... Marcin.W komentuje +1
Film pierwsza klasa a o tym lewaku idiocie co więcej no idiota i tyle, a wyraz twarzy tak podobny do głównego bohatera coś jest na rzeczy ,film klasyk!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2012
... Wadowicznin komentuje +1
A ja jestem ciekaw czy ten profesorek co pożyczył klinowi te 100 tys.w swoim zeznaniu PIT to wykazał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2012
... wyborca komentuje +2
Fajne. A z tym Edkiem-super!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +2
@ Kolasa

Ja się piszę Miłośnik magistratu - przez małe "m". Ale ogólnie całkiem niezłe. Przytyk do Edka głupkowaty. Całość jednak in plus. Parę poprawek językowych też by nie zaszkodziło. Tylko wyjaśnię, że ani Pajdy ani Dziadunia osobiście nie znam, ale biorę to za swobodę "scenarzysty".

Swoją drogą polecam "Upadek". Rola Bruno Ganza brawurowa.


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 02 - 2012
... Kolasa-86 komentuje +4
Nasz doktor popada w coraz większe opary absurdu. Ale nie ma się co napinać. Trzeba to wszystko przekuć w żart i iść dalej.
Polecam filmik o doktorku, który dziś dostałem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 02 - 2012
... Miłośnik komentuje +0
Medyceusz jest dobry. Widać, że gość zna się na logice bardziej niż pan doktor. Medyceusz młot na Klinowskiego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 02 - 2012
... Ancymon komentuje +6
To nie są żadne ataki to są fakty ,jeżeli pan Mateusz K poniża ,szkaluje ,narusza dobra osobiste pana Marcina i włącza do tego jeszcze osobę z rodziny to jest wg Ciebie fajnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 02 - 2012
... J.J.J komentuje +3
Widać nieznajomość historii pewnych osób. Nierozważnym np. jest pokazywanie się pod nickiem "Medyceusz", ród di Medici nie skończył dobrze :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 02 - 2012
... asia22222 komentuje +1
Ale sie uwzieli na niego.... A sami co minute popelniaja bledy....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2012
... iritt komentuje +3
robi takie same machloje jak jego przygłupawy Palimłot

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2012
... yrek komentuje +1
@matis
No dobre. Biedny ten Klinowski, straszliwie się skompromitował.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2012
... matis komentuje +4
Szkoda, że Klinowski jest taki głupi. Widać, ze w szkole niczego go nie nauczyli.
"Nie pomogą doktoraty, kiedy człowiek chamowaty"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2012
... yrek komentuje +4
Dla mnie i tak najlepszy był komentarz MEDYCEUSZA. W pełni się zgadzam i popieram:

Skupmy się na faktach.
Miał wypełnić poprawnie oświadczenie majątkowe - NIE WYPEŁNIŁ DWUKROTNIE.
Miał podać poprawnie dochody majątkowe : NIE PODAŁ DWUKROTNIE.
Miał ujawnić pożyczki - NIE UJAWNIŁ DWUKROTNIE
Czyli miał zrobić, nie zrobił. To jest FAKT. A reszta to już ocena.
Może zataił źródła dochodów i pożyczkę na 100 tysięcy złotych, a może nie.
A teraz pytanie i test.
Co by się stało, gdyby artykuł dotyczyłby na przykład jakiegoś innego radnego albo starosty Jacka Jończyka, czy Ewy Filipiak.
Oto dobry przykład.
Co by się stało, gdyby taki sam błąd zrobiła EWA FILIPIAK?
Otóż tak:
1. Jakub Florczyk napisałby tekst na portalu Guzika o wielkiej sitwie, która pierze brudne pieniądze. Pojawiłoby się tysiąc komentarzy guziczarni obrażających FILIPIAK wyzywających ją od najgorszych.
2. Mateusz Klinowski zorganizowałby protest pod urzędem miasta oskarżając Filipiakową o przestępstwo, pranie brudnych pieniędzy itd. Do tego napisałby jeszcze setki artykułów na swoich rozlicznych blogach, uruchomiłby Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny i pewnie jeszcze Trybunał w Hadze.
3. Edward Wyroba złożyłby zawiadomienie do prokuratury, żądałby zamknięcia Filipiakowej w więzieniu.Przez wiele lat w dzikim szale i spazmie wyżywałby się na kobiecie za to, że pożyczyła od profesora 100 tysięcy złotych i tego nie ujawniła.
4. Inicjatywa Siłkowskiej blokowałaby ulice, a autorytet Szczepański darłby szaty na środku rynku twierdząc, że demokracja jest zagrożona.
5. W liceum swoim zwyczajem radny Henryk Odrozek organizowałby lekcje poglądowe o mafii wadowickiej i trąbiłby na lewo i prawo o tym, że transparentność finansów miasta to kpina.
6. Radny Paweł Janas żądałby zwołania sesji nadzwyczajnej od Zdzisława Szczura i pisałby donosy do wojewody Millera.
7. Dostałoby się też Kościołowi, który podczas spowiedzi rozgrzeszał włodarzy miasta z jawnego oszustwa
To wszystko działoby się, gdyby Płaszczyca zmienił w tym artykule "Mateusz Klinowski" na "Ewa Filipiak".
Niestety jest tak, że dla wielu ludzi, którym nic w tym mieście się nie podoba, nawet to, że Klinowski nie potrafi, czy też nie chce wypełnić poprawnie oświadczenia majątkowego nie będzie żadnym argumentem na jego nieudolność.
Bo po prostu Klinowskiemu można więcej.
Bo jest fajny i jest cool, super gość. Oj, gdyby to była Filipiakowa, to co innego.
Wtedy to już do ziemi! Nie ma zmiłuj się!
Tego naprawdę chcecie?
Czy nie dostrzegacie hipokryzji w swojej postawie moralnej?
Tylko, że jest to tak naprawdę "etyka Kalego", czyli po prostu:
"JAK KLINOWSKIEMU UKRAŚĆ KROWĘ TO ŹLE, ALE JAK KLINOWSKI UKRAŚĆ KROWĘ TO DOBRZE".
A prawda jest taka, że skoro nawet pielęgniarka potrafiła wypełnić oświadczenie majątkowe i potrafiła uczciwie zeznać co ma, to tym bardziej doktorowi praw nie powinno to nastręczać kłopotów.
To nawet po ludzku rzecz biorąc nie przystoi. To wstyd.
Płaszczyca ma rację: Pan doktor nie ma prawa się mylić w sprawie swojego majątku, bo jak się myli to już zaczyna być podejrzane.
Jeśli ktoś widział kiedyś formularz oświadczenia, to naprawdę musi przyznać, że tekst jest prosty i nie wymaga doktoratu, by go zrozumieć.
Tak drogi Mateuszku.
Król jest nagi i warto to przyznać.
Nie jesteś już taki klarowny,
jakim chciałeś by Cię przedstawiono.
Rzeczywistość skrzeczy i Twoja też.
Płaszczyca znów ma rację, warto się uczyć przez całe życie.
Tym razem Cię dopadł i zrobił to celnie.
Musisz przyznać, bo to boli i nie ma się do czego przyczepić
Życzę Ci Mateuszku dużo sukcesu.
Obyś rzeczywiście wyciągnął z tego naukę.
I tyle w temacie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2012
... Wałkoń komentuje +1
Klinowski jest żałosny. Jeśli myśli, ze wszyscy uwierzą mu, że promotor udzielił mu pożyczki na 100 tysięcy złotych to jest naiwny. Ludzie nie są takimi głupkami by wierzyć w taką ściemę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +5
Marcinku!

W aktualizacji zaczynasz nieźle bredzić. Sądzę, że w nieodległej przyszłości popełnisz taki błąd, z którego nie wyciągną Cię nawet Twoi pracodawcy. Manipulacje słowne są dobre dla idiotów, może oni się na to nabiorą. Myślę jednak, że w ogólnym rozrachunku się pogrążasz.

Jak chcesz to usuń ten komentarz. Mam to gdzieś. Powinieneś jednak mieć na względzie to, że ludzie wbrew pozorom nie są tak głupi za jakich ich uważasz.


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +0
31 tysięcy plus skoszona trawa...

Po raz pierwszy...

Kto da więcej?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 02 - 2012
... kandydat na fryzjera komentuje +2
Wydaje mi się że radny Klinowski pomylił sobie role. Zamiast być społecznikiem stał się politykiem i to słabym, żeby nie powiedzieć złym.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 02 - 2012
... Ile UM płaci lizusom?? komentuje +5
Dam 31 jak sam kosą skosi trawę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... Tidesson komentuje +8
RE: Henio
@Medyceusz

Aleś się upisał chłopie, ale masz rację. Byłoby dokładnie tak jak napisałeś i to w tym wszystkim jest najzabawniejsze.

--------------

Nie masz racji. Co drugi poseł robi błędy i większość radnych. Dlatego nie ma o czym pisać, no chyba że o ludzkiej omylności.

A popatrz:

Radna powiatowa Bożena Flasz, skarbnik Gminy Wadowice, w oświadczeniu majątkowym z dnia 06.12.2010 podaje wartość domu o pow. 170m2. Dom to jej zdaniem 230 tyś. zł, a działka o pow. 0,35 ha warta jest 20 tyś. zł.

Radny powiatowy Stanisław Kotarba, uczciwy i odważny rzecznik burmistrz (zatrudniony na fikcyjnej umowie – dla przypomnienia), w oświadczeniu majątkowym z dnia 09.12.2010 podaje wartość działki o pow. 0.87 ha – 24 tyś. zł.

Radna gminna Maria Potoczna w oświadczeniu majątkowym z dnia 30.08.2010 w ogóle nie podała wartości domu o pow. 168 m2. Natomiast w oświadczeniu majątkowym z dnia 13.04.2011 podała, że jest on wart 160 tyś. zł;

Aż się prosi o komentarz, no chyba że dom 170 m2 za 230 tys to wg Ciebie norma. A może działka prawie hektarowa za 24 tys to też rynkowa cena?

Koniec końców radni jak i posłowie piszą bzdury a majątki i tak są na rodziny a nie na nich.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +6
30 tysięcy po raz pierwszy....


Kto da więcej?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... Tidesson komentuje +9
Radna powiatowa Bożena Flasz, skarbnik Gminy Wadowice, w oświadczeniu majątkowym z dnia 06.12.2010 podaje wartość domu o pow. 170m2. Dom to jej zdaniem 230 tyś. zł, a działka o pow. 0,35 ha warta jest 20 tyś. zł.

Kupię, od ręki!

Radny powiatowy Stanisław Kotarba, uczciwy i odważny rzecznik burmistrz (zatrudniony na fikcyjnej umowie – dla przypomnienia), w oświadczeniu majątkowym z dnia 09.12.2010 podaje wartość działki o pow. 0.87 ha – 24 tyś. zł.

Kupię nawet za 30 tysięcy a co mi tam!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... #### komentuje +14
Całe Wadowice ,od kolegi przy wódce dowiedziałem się ile mam w banku na koncie .Gdy pewnego dnia udałem się do banku , w okienku pokazała mi się jego córka, i co miałem powiedzieć , trzymam kasę o sakwie, a zdrowie na uwięzi , i tak wiedzą na co choruje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... ana33 komentuje +9
Ktoś mi może wytłumaczyć czy od pożyczek płaci sie haracz skarbówce , że takie hallo! Czy ukrywając to Pan K działał na czyjąś szkodę ?Nawet będąc osobą publiczną nie oznacza to, że Pan K nie może mieć swojej prywatności a pożyczka od znajomego to sprawa prywatna. Kontrol kontrolą ale bez przesady.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... rychol komentuje +0
Ciekawe , gdybym ja zataił w zeznaniu podatkowym taką sumę czy dyr US też zadzwonił by do mnie? Jak myslicie? Nasi wybrańcy dają nam przykład. Chyba nie najlepszy. Więc mamy precedens. Jeżeli przydaży się wam taka sytuacja i US będzie chcial was ukarać to można w sądzie powołać si e na ten precedens

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... aaa76 komentuje +2
Jaka prośba o uzupełnienie?! Na etapie weryfikacji przez US powinno się już karać za celowe ukrycie dochodów!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... Jaśka z Chocznie komentuje +15
@I sekretarz KC PZPR
Wiemy że dorabiałeś jako cinkciarz,ale że w Komitecie Centralnym?No ale w Nowej Hucie istniała taka ewentualność.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... I sekretarz KC PZPR komentuje +18


Miasto Wadowice dużo by zyskało gdyby Klinowski przestał kłamać i wszystko obrzydzać. Jego działalność szkaluje dobre imię Wadowic i mieszkańców miasta Jana Pawła II.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... gosc komentuje +16
Ciekawe czy wszyscy z Urzędu złożyli prawidłowo oświadczenie majątkowe?? Każdy urzędas powinien iść pod LUPĘ, a "WŁADZA" w pierwszej kolejności... Sytuacja polityczna w mieście Wadowice jest jaka jest i dla mnie to jest śmieszne bo są 2 portale i na jednym pisze inaczej a na drugim inaczej... Ale to co "WŁADZA" zrobiła z IT w Wadowicach to na tym portalu ani słowa.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 02 - 2012
... Henio komentuje +2
@Medyceusz

Aleś się upisał chłopie, ale masz rację. Byłoby dokładnie tak jak napisałeś i to w tym wszystkim jest najzabawniejsze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Lewa komentuje +5
Ja sobie myślę, że to chyba nie tak, bo obaj znajdują się na dwóch różnych biegunach. Płaszczyca bardzo na prawo, a Klinowski bardzo na lewo. To faktycznie jest wojna na słowa tego samego pokolenia. Tej samej generacji. Obaj wyrażają sobą dwie różne postawy i trzeba im przyznać, że potrafią mieszać w głowach. Tam gdzie się dwóch bije skorzysta trzeci, ale te zawody robią się coraz ciekawsze.

@ Oj tam doktor nauk
Tak sobie pomyślałem, że i Płaszczyca i Klinowski mają jedną wspólną cechę: są inteligentni. Jakby okiełznali własne ego i połączyli siły to razem mogliby zrobić coś dobrego dla naszego miasta. Wiem , że to herezja takie pomysły w Polsce pełnej rodaków wzajemnie sobie źle życzących, ale...jestem marzycielem. Płaszczyca, Klinowski co wy na to? Partykularne interesy czy sojusz dla dobra miasta i mieszkańców? Czekam na wasz odzew

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... edgard komentuje +8
edgard komentuje +5
Jacek buduj.nie rob jaj.Masz wladze buduj.Twoj zarzad ,krolik i zwierzaki w tym tomo ,dlaczego oklamujesz ludzi,tego ci nie zapomnimy.acta w powiecie tez sa.zopbaczysz w krotce.mowiles ze bedziesz budowal ateraz g....o.przestan sie obijac za cos ci placa.a jak nie to wyjazd do choczni .masz emeryture spocznij w spokoju.zabierz staszkai caly wadowicki dwor..wielka kompromitacja jestes mniej niz zero.zacznij cos robic i sprzedawaj raczej to co wybudowales.mlodziez ci w najblizszych wyborach podziekuje za schronisko w lanckoronie ,za szkole w zatorze i inne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Krys komentuje +10
Artykuł ze względu na zjadliwy sposób przedstawienia tematu wydaje mi się mało wiarygodny. Jak na razie to radny Pan Klinowski, wybrany w wyborach , ma po prostu inny punkt widzenia na niektóre sprawy. Na tym właśnie polega demokracja że można mieć inne zdanie, akurat reprezentatywne dla swoich wyborców.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... burak komentuje +2
a wiecie jakie przezwisko mial ojciec p mateusza w szkole

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Oj tam doktor nauk komentuje +1
Tak sobie pomyślałem, że i Płaszczyca i Klinowski mają jedną wspólną cechę: są inteligentni. Jakby okiełznali własne ego i połączyli siły to razem mogliby zrobić coś dobrego dla naszego miasta. Wiem , że to herezja takie pomysły w Polsce pełnej rodaków wzajemnie sobie źle życzących, ale...jestem marzycielem. Płaszczyca, Klinowski co wy na to? Partykularne interesy czy sojusz dla dobra miasta i mieszkańców? Czekam na wasz odzew

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... muniek komentuje +7
to chyba doktor Lewa i Niesprawiedliwości

"rynce opadajom"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... g. komentuje +20
A w 2009 roku czytaliśmy na tej stronie takie oto słowa o Klinowskim: "Okazuje się, że to jeden z młodych, zdolniejszych ludzi polskiej szkoły prawa. Pochodzi z Wadowic." Wtedy Mateusz był "cacy".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Gumiś komentuje +5
Taa, profesor mu pożyczył 100 tysięcy!!! Ehh, weźcie ludzie nie przesadzajcie, przecież to jest żałosna ściema.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... anty Medyceusz komentuje +10
Niedoszły poseł niech przeczyta artykuł "Zamiast fałszerzy złapano ........" na WP,a wypociny medycejskie niech zostawi na wolny czas po przyszłych wyborach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... GRZECHO !!! komentuje +1
DO PRZYJACIELA KLINA -- widzę że jesteś bardzo mocny w gębie ćwoku i chętnie chcesz machać swoimi marnymi rączkami więc proponuję Ci żebyś to Ty nie bluźnił i gadał głupoty bo może dla p. Klinowskiego i Ciebie Ćwolu 100 tyś. to nie dużo normalny zjadacz chleba o takiej kwocie pieniędzy może tylko pomarzyć !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Rafał S. komentuje +3
W sumie to trzeba się zgodzić z Medyceuszem. Rzeczywiście jest tak, że Klinu może krytykować do bólu, ale Klina krytykować nie wolno. Znam gościa od lat i wiem, że ma fioła na swoim punkcie. Megalomania do kwadratu. Ja to, ja tamto, ja tu, ja tam, ja uważam, bo ja coś tam, coś tam. Ci co siedzą w temacie, wiedza o czym mówię. Po prostu oczy i uszy zamknięte na inne argumenty. Zero pola manewru w dyskusji. Oj coś widzę, że trafiła kosa na kamień. Klinu masz trochę przerąbane, bo gość punktuje cię celnie jak brzytwa. Oj, bardzo celnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Sympatyczna 30-stka komentuje +9
Komentarz poniżej to już po prostu żenada. W ten sposób środowisko Klinowskiego pokazuje jaka buta, pewność siebie i pogarda dla ludzi drzemie w ich umysłach. Serca macie czarne, a gardła przeżarte od krzyku nienawiści i maryśki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Przyjaciel Klina komentuje +17
Płaszczyca a kim ty jesteś żeby krytykować Mateusza Klinowskiego. Jak śmiesz draniu zadawać mu w ogóle pytania? Czy zawsze musisz wścibiać ten swój nos w nie swoje sprawy? Gówno cię palancie obchodzą jego pieniądze!!! I co z tego że ukrył 100 tysięcy złotych! Nie twoje to się nie interesuj. Profesor mu dał bo widocznie uznał że Mati zasłużył. Jak mu brakowało na mieszkanie to dostał od profesora i nic ci do tego. Co to jest dzisiaj zresztą 100 tysięcy złotych? No co, żal ci? Nawet mieszkania za to się nie kupi. Płaszczyca przeproś Matiego bo jak nie to dostaniesz w mordę na ulicy gdy cię tylko spotkam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... m1 komentuje +10
Dzisiaj się dowiedziałem ,że pracownicy ZUS i US też czytają portale panie mącicielu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... an_wad_165 komentuje +2
Cytat: "Mateusz Klinowski znany jest ze swojej krzykliwej działalności publicznej w Wadowicach..."
Brednia!!! Pan Klinowski broni nas - wadowiczan - publicznie. Ale nie krzykiem (jak to robi np. pan Cholewka), a bardzo, ale to bardzo kulturalnie. Czego mu nie jeden radny zazdrości:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... m1 komentuje +8
Jeżeli ktoś jest niewiarygodny to mu nikt nie pożyczy bawet 2 groszy i dla zdobycia pieniędzy zatrudnia ludzi ma lewo bez ZUS ,US , Pan ,którym się tak gorączkujecie tego by nigdy nie zrobił

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... g. komentuje +2
Jeremiasz, nie ma go tam gdzie być powinno, ale poszukaj pod "Urząd".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Zwolennik innego portalu komentuje +11
Klinowski jest Bogiem i maluczcy nie mają prawa go krytykować

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... zoologista komentuje +1

Klinowski jako funkcjonariusz publiczny musi nauczyć się cierpliwie słuchać krytyki mieszkańców pod swoim adresem. Nie jest ponad prawem.
Pewnie sobie myślał, że tylko jemu wolno krytykować wszystkich i wszystko. Takie słońce rumuńskie, a tu nagle kompromitacja.

Jak widać homo sovieticus nadal modne zwłaszcza w środowiskach lewicowych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... jeremiasz komentuje +6
Proszę dobrze poinformowanych, o adres miejsca, gdzie można znaleźć oświadczenie majątkowe pani Burmistrz. Na stronie gminy, w BIP go nie ma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Medyceusz komentuje +8
Skupmy się na faktach.
Miał wypełnić poprawnie oświadczenie majątkowe - NIE WYPEŁNIŁ DWUKROTNIE.
Miał podać poprawnie dochody majątkowe : NIE PODAŁ DWUKROTNIE.
Miał ujawnić pożyczki - NIE UJAWNIŁ DWUKROTNIE
Czyli miał zrobić, nie zrobił. To jest FAKT. A reszta to już ocena.
Może zataił źródła dochodów i pożyczkę na 100 tysięcy złotych, a może nie.
A teraz pytanie i test.
Co by się stało, gdyby artykuł dotyczyłby na przykład jakiegoś innego radnego albo starosty Jacka Jończyka, czy Ewy Filipiak.
Oto dobry przykład.
Co by się stało, gdyby taki sam błąd zrobiła EWA FILIPIAK?
Otóż tak:
1. Jakub Florczyk napisałby tekst na portalu Guzika o wielkiej sitwie, która pierze brudne pieniądze. Pojawiłoby się tysiąc komentarzy guziczarni obrażających FILIPIAK wyzywających ją od najgorszych.
2. Mateusz Klinowski zorganizowałby protest pod urzędem miasta oskarżając Filipiakową o przestępstwo, pranie brudnych pieniędzy itd. Do tego napisałby jeszcze setki artykułów na swoich rozlicznych blogach, uruchomiłby Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny i pewnie jeszcze Trybunał w Hadze.
3. Edward Wyroba złożyłby zawiadomienie do prokuratury, żądałby zamknięcia Filipiakowej w więzieniu.Przez wiele lat w dzikim szale i spazmie wyżywałby się na kobiecie za to, że pożyczyła od profesora 100 tysięcy złotych i tego nie ujawniła.
4. Inicjatywa Siłkowskiej blokowałaby ulice, a autorytet Szczepański darłby szaty na środku rynku twierdząc, że demokracja jest zagrożona.
5. W liceum swoim zwyczajem radny Henryk Odrozek organizowałby lekcje poglądowe o mafii wadowickiej i trąbiłby na lewo i prawo o tym, że transparentność finansów miasta to kpina.
6. Radny Paweł Janas żądałby zwołania sesji nadzwyczajnej od Zdzisława Szczura i pisałby donosy do wojewody Millera.
7. Dostałoby się też Kościołowi, który podczas spowiedzi rozgrzeszał włodarzy miasta z jawnego oszustwa
To wszystko działoby się, gdyby Płaszczyca zmienił w tym artykule "Mateusz Klinowski" na "Ewa Filipiak".
Niestety jest tak, że dla wielu ludzi, którym nic w tym mieście się nie podoba, nawet to, że Klinowski nie potrafi, czy też nie chce wypełnić poprawnie oświadczenia majątkowego nie będzie żadnym argumentem na jego nieudolność.
Bo po prostu Klinowskiemu można więcej.
Bo jest fajny i jest cool, super gość. Oj, gdyby to była Filipiakowa, to co innego.
Wtedy to już do ziemi! Nie ma zmiłuj się!
Tego naprawdę chcecie?
Czy nie dostrzegacie hipokryzji w swojej postawie moralnej?
Tylko, że jest to tak naprawdę "etyka Kalego", czyli po prostu:
"JAK KLINOWSKIEMU UKRAŚĆ KROWĘ TO ŹLE, ALE JAK KLINOWSKI UKRAŚĆ KROWĘ TO DOBRZE".
A prawda jest taka, że skoro nawet pielęgniarka potrafiła wypełnić oświadczenie majątkowe i potrafiła uczciwie zeznać co ma, to tym bardziej doktorowi praw nie powinno to nastręczać kłopotów.
To nawet po ludzku rzecz biorąc nie przystoi. To wstyd.
Płaszczyca ma rację: Pan doktor nie ma prawa się mylić w sprawie swojego majątku, bo jak się myli to już zaczyna być podejrzane.
Jeśli ktoś widział kiedyś formularz oświadczenia, to naprawdę musi przyznać, że tekst jest prosty i nie wymaga doktoratu, by go zrozumieć.
Tak drogi Mateuszku.
Król jest nagi i warto to przyznać.
Nie jesteś już taki klarowny,
jakim chciałeś by Cię przedstawiono.
Rzeczywistość skrzeczy i Twoja też.
Płaszczyca znów ma rację, warto się uczyć przez całe życie.
Tym razem Cię dopadł i zrobił to celnie.
Musisz przyznać, bo to boli i nie ma się do czego przyczepić
Życzę Ci Mateuszku dużo sukcesu.
Obyś rzeczywiście wyciągnął z tego naukę.
I tyle w temacie.
................................................................................................................................................

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Rafał Dębski komentuje +9
Klinowski ma to na co sobie zasłużył. Doktor prawa nie umie wypełnić formularza oświadczenia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Barbi komentuje +5
Odetchnijcie spokojnie uff.....przecież radnemu Klinowskiemu nic oprócz drobnej wpadki wręcz błahostki tu się nie zarzuca.Tekst jest bardziej prześmiewczy niż szkalujący albo atakujący. Jak się ma poczucie humoru i dystans to nie razi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... anett komentuje +11
ta skrywana pożyczka to raczej dowód na uczciwość , nie kradnie a pożycza, cała reszta robi co innego, więc nie musi się zadłużać , a swoją drogą rozumiem ukrywanie dochodu ale pożyczki jeszcze prywatnie ... co to ma za znaczenie dla mnie, zwykłego obywatela? Może Pan K. się najzwyczajniej w swiecie wstydził, że pożycza , nie przyszło Wam do głowy? Tylko od razu oszust? Wadowiczanie to tacy chrzścijanie, że jak jeden nogę złamie to drugiemu się lepiej chodzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Wesoły Tomek. komentuje +4
W telewizji mówią że mało nas chodzi do wyborów.

A na kogo ja mam głosować?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... I sekretarz KC PZPR komentuje +1

Jako I sekretarz KC PZPR polecam mateuszowi przeprosić.

Bo jeżeli nie udało mu się za pierwszym razem należycie wypełnic druczek oświadczenia to może za kolejnym mu się uda.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Ralfunio komentuje +4
Od początku mu nie wierzyłem, więc mnie to akurat nie dziwi. Nigdy nie zagłosuję na tego człowieka i jego partię Ruch Palikota. Jeśli pan radny nie potrafi wypełnić prostego formularza, to jak będzie potrafił zarządzać gminą jako burmistrz, gdzie trzeba się pilnować na każdym kroku. Cała ta historia świadczy albo o jego dużej niewiedzy i nieporadności, albo o tym, że coś chciał zmataczyć. Gdyby wypełnił formularz poprawnie Urząd Skarbowy nie miałby do niego pretensji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Mariola Wójcicka komentuje +1
Prawda jest taka, że radny powinien był wpisać w oświadczeniu majątkowym wysoką pożyczkę, a tego nie zrobił. Jeśli chce innych oskarżać, sam powinien się pilnować, bo w tym momencie cała jego działalność związana z krytyką polityczną jest trochę niewiarygodna. Ach ci politycy, zawsze coś chcą przed nami ukryć. Dobrze ze są jeszcze dziennikarze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... MSZ komentuje +10
Klinowski? To ten oszołom z palikociarni? Niech się od swojego mocodawcy nauczy jak się zarządza kasą i do rajów podatkowych wyprowadza, wtedy nie będzie miał problemów z dziennikarzami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Don Pedro komentuje +13
Tyle zarabia się przy korycie !
Dochód ponad 150 tyś. zł rocznie !

http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/0AD9BC9C-05DA-4FAF-8B1A-5B4ABCB07ED9/862128/Flasz1.pdf

Ta również nie potrzebuje pożyczek i kredytów !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... ana33 komentuje +15
ale mi afera, kogo to obchodzi, Wy wszyscy niby tacy uczciwi, a każdy z Was patrzy gdzie by tu skorzystac, pozorne rozwody, płodzenie dzieci dla kasy z zapomogi, okradanie pracodawców, czarna strefa i tak mozna długi by....Jechałam kiedys busem i koleś opowiadał jak kradna paliwo z zapory, same złodzieje i kombinatorzy, nigdy w Polsce nie bedzie dobrze jak takie społeczeństwo ......Ludzie nawet na szmatach kradna ...patologia!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... I sekretarz komentuje +9
Za fałszywe informacje Klinowski już dwukrotnie musiał przepraszać pana Kotarba.
Nie dziwi mnie, że Klinowski ma problemy z prawidłowym wypełnieniem oświadczenia majątkowego bo on ze wszystkim się chce boksować.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +11
No dobra, pośmiałem się z rana a teraz wołam:

Bogumił, Bogumił!
Gdzie jesteś?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... agnieszka..@ komentuje +17
Ciekawe dlaczego nie opisali innych radnych którzy też sie bardzo mylą w podaniu swoich dokładnych wyliczeń majątkowych a może są po tej "lepszej stronie magistratu" i im mozna wszystko wybaczyć? dlaczego? A może przydało by się bardziej oficjalnie zainteresować najwyższą władzą w Wadowicach jakie majątki wpisują a jak wiele kasy i nieruchomości ukrywaja bo przeciez nimi Skarbówka się nie zajmie!!! A wiele jeszcze nie wiemy!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Jędrzej komentuje +17
Oj Panie Marcinie a myslalem ze stać Pana na więcej.
Poprostu szkoda słów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Studentka Z kraku komentuje +6
Ja też chcę by mój promotor pożyczył mi 100 tysięcy złotych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... rudolf komentuje +0
a ja sie tez pytam gdzie krzyz ,gdzie ten krzyz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Oj tam doktor nauk komentuje +4
Edku, polecam ci kolejny ciekawy tekst. Zaiste internet jest kopalnią wiedzy.:
"Szmalcownik – gwarowe słowo, które w Polsce przed II wojną światową miało kilka podobnych znaczeń: przemytnik, paser lub łapówkarz.
Podczas okupacji niemieckiej słowo nabrało nowego, bardziej pejoratywnego znaczenia, jako określenie osoby wymuszającej okup na ukrywających się Żydach i pomagających im Polakach lub donoszącej na nich za pieniądze do władz okupacyjnych. Zjawisko szmalcownictwa było traktowane przez Armię Krajową jako akt zdrady i karane śmiercią. 18 marca 1943 Kierownictwo Walki Cywilnej ogłosiło:
Każdy Polak, który współdziała z ich morderczą akcją czy to szantażując, czy denuncjując Żydów, czy to wyzyskując ich okrutne położenie lub uczestnicząc w grabieży, popełnia ciężką zbrodnię wobec praw Rzeczypospolitej Polskiej i będzie niezwłocznie ukarany"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Oj tam doktor nauk komentuje +2
Edku. Ciekawy artykuł znalazłem ostatnio na wikipedii:
"Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego (MBP) – organ bezpieczeństwa wewnętrznego o statusie ministerialnym, zorganizowany w czasie budowy dyktatury komunistycznej w powojennej Polsce na polecenie i pod dyktando władz radzieckich. Obok tzw. Informacji Wojskowej, odpowiedzialne za masowe krwawe represje na obywatelach w okresie stalinizmu[1]. W terenie Ministerstwo reprezentowały podległe mu Urzędy Bezpieczeństwa Publicznego, dlatego potocznie te instytucje były określane skrótem UB"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Oj tam doktor nauk komentuje +2
Cześć Edek, słyszałem, że ci bloga znów zamknęli. Piszesz teraz na murach?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Observatore Rynku'ano komentuje +21

NAJBARDZIEJ ROZBAWIŁ MNIE FRAGMENT TEGO TZW. "ARTYKUŁU":
"...nie będziemy tutaj spekulować o jego intencjach".

Hehe, no jasne - jak zwykle poprzestaniecie NA WYLANIU NA KOGOŚ KUBŁA POMYJ.

;-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Krzyżak komentuje +7
Gdzie jest krzyż!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... wyborca komentuje +8
Wstyd. Takie uczucie jest Panu obce? Proszę się wytłumaczyć swoim wyborcom.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Cichociemy komentuje +45
Zgadnijcie czyje to oświadczenie majątkowe ? ;)
- UM Wadowice - 20 tyś zł
- UM Kalwaria Z. 20 tyś. zł
- WCK - 20 tyś. zł
- reklamy spółek gminnych itd. - 20 tyś. zł
- paszkwile na zlecenie - 20 tyś. zł
- polityczna prostytucja - 50 tyś. zł
Przy takich dochodach kredyty i pożyczki są niepotrzebna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Cichociemy komentuje +39
Z tego co widzę na stronie BIP, to np. przewodniczący Szczur również uzupełniał swoje oświadczenia majątkowe.
Redakcino pisz rzetelnie !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Tomeczek12 komentuje +18
No to ładne kwiatki. Mateuszek stracił moje poparcie. Myślałem że choć on będzie wporządku. FUUUJ.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... JJ* komentuje +14
Marcin jesteś bardzo odważny pisząc ten artykuł. A co będzie jeżeli się okaże ,że Bogumił jest rodziną z Mateuszem i zacznie bronić honoru rodu (pojedynek pewny).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Radek komentuje +9
To że ma pożyczkę to chyba w tych czasach normalność, jak ktoś nie ma to albo bogaty z dziada pradziada albo kradnie, i dlatego boję się że po obaleniu tej rady wyjdą na wierzch całkiem inne pieniądze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... dziadunio komentuje +26
Uzupełnienie oswiadczenia Klinowski złozył w październiku ubiegłego roku.


Klasyczna tragedia, gdy jej zaburzyć zasadę trójjedności, staje się zwykłą prostacką farsą.


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... m1 komentuje +9
Mówi się iż co ekologiczne to zdrowe , to jednak tak nie jest prawda nawet woda ze studni może być szkodliwa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Oj tam doktor nauk komentuje +10
Podoba mi się linia obrony obrońców Klinowskiego bo przy okazji pokazuje ich mentalność oraz postawę życiową, która w głównej mierze kształtowana jest w domu rodzinnym. Ta linia obrony to : "No to co z tego, inni też tak robią". Żenada

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... vader komentuje +8
Jedni na drugich a tak naprawdę WSZYSCY tacy sami i lecą szybciutko tylko DO KORYTA SIĘ NAŻREĆ I NACHAPAĆ- RZYGAĆ się chce co zwykłego śmiertelnika czeka jeszcze w tej Waszej tzw. UNII CHAMOROPEJSKIEJ Z resztą ACTA i PODWYŻKI znów mamy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +19
m1, chyba wiesz, że to jest pisane dla tzw. "elektoratu urzędowego".

Polityka rządzi się swoimi prawami, mediami, służbami itd. Każda strona ma swoje metody. Akurat ta wybrała metodę mniej inteligentną. Ale do głupców trafi z pewnością. Będzie to widać jutro z rana w minusach do tego komentu. Niech tylko przyjdą trolle do urzędu.


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... m1 komentuje +18
Wejdzie sobie na oświadczenia poselskie co 2 poseł popełnia taki błąd ,artykuł na zamówienie polityczne i inne......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... otak komentuje +5
bo to była kasa którą wkupił się Rzecznikowi :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... lalola komentuje +7
A moze to trzeba coś u nas w Państwie zmienić, ze tak trudno wypełnić papierki zwykli ludzie mają się nie mylić, a nasi radni takie pomyłki. NOnono. Swoją drogą czy zatajenia faktu dochodów ma jakiś wpływ na to czy jest się radnym czy nie? Chce sobie smiecic niech smieci byle by dla ludzi faktycznie potrafil duzo wywalczyc.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Miłośnik doktoratu komentuje +2
Może rezerwa budżetowa Holandii załatwi sprawę ? :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +20
Krótko i zwięźle napiszę.

Poziom jak zwykle żenujący, ale chyba wiem co jest powodem. Mnie za tauzena z groszem brutto też by się nie chciało lizać 24h/dobę z należytą jakością.

Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

PS
Bogumił, Bogumił!
Gdzie jesteś?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... polak1 komentuje +1
artykuł jak zwykle stronniczy i jednostronny, ale w tym przypadku się bardzo nie oburzam, trafiła kosa na kamień, i to nie chodzi że źle zrobił, bo każdy jest omylny i nie myli się ten kto nic nie robi, chodzi o to że każdemu wytyka wszystko, wszędzie szuka punktu zaczepienia i za wszelką cenę chce być na szklanym ekranie jako sprawiedliwy i praworządny "doktor prawa" a tu taka wpadka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... m1 komentuje +6
GÓRA urodziła mysz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... olala komentuje +10
jeżeli chodzi o Granty Nauki Polskiej finansowane z ministerstwa, to pewnie jest to projekt jego książki wydanej góra półtora miesiąca temu "logiczna problematyka czynu i sprawstwa" wiec nie doszukujmy sie byle argumentow do ukamieniowania

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... Oj tam doktor nauk komentuje +5
Się pożyczyło, Się zapomniało, czemu jednak Skarbówka pamiętała? Inaczej to miało być...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... g. komentuje +13
Uzupełnienia są z października. Obudziliście się naprawdę wcześnie. Znowu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... m1 komentuje +3
Bogumił zadziałał pisał dzisiaj o tej bzdurze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... treku komentuje +14
Proste kolejny atak na OPOZYCJE i głos krytyki dla "władzy"
która nie powinna się nazywać władzą!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 02 - 2012
... g. komentuje +18
Inni radni również składali uzupełnienia m.in. przewodniczący rady, wszystko jest na BIPie, ale po co o tym wspominać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... m1 komentuje +16
Urząd Skarbowy może wezwać każdego pana moderatora również,przestępstwa tutaj żadnego nie ma tylko znowu zmasowany atak,który nic nie da ,sprawa stara i dla maluczkich ,napuszczanie jednego na drugiego podziwiam uczciwość moderatora mądremu dość

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... g. komentuje +24
A dlaczego nie ma nic napisanego o innych radnych?

radny S z c z u r:
http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/43B2587F-A606-405D-AB8C-7F9D4ED7875C/910501/skanuj0009.jpg

radna Z a d o r a:
http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/340C8E7B-8E18-4AFC-ABCC-FAF9057D4F06/910505/skanuj0010.jpg

radny O g i e g ł o:
http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/7D7ABDF8-A455-42EA-B8EA-FC839B5FD93C/910479/skanuj0006.jpg

radny K u z o n:
http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/44F007FA-8D27-459A-979D-A4A4B8DA824F/910468/skanuj0005.jpg

radny C h o l e w k a:
http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/247A3AB8-2B29-4713-9E67-49376A84EE87/910449/skanuj0001.jpg

i jeszcze kilka innych...


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Alik nie kot. komentuje +0
Nic. To wszystko dziwne. I jeszcze to:

Granty Nauki Polskiej finansowane z ministerstwa.

Projekty badawcze finansowane przez MNiSW (dawniej MEiN,MNiI i KBN)
Numer:1 H02A 013 29
Tytuł:Teoria sprawstwa w indeterministycznym świecie
(promotorski)
Kierownik (promotor):prof. dr hab. Tomasz Gizbert-Studnicki
Doktorant:mgr Mateusz Klinowski
Miejsce realizacji:Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Wydział Prawa i Administracji
Okres realizacji:12 miesięcy
Data rozpoczęcia:02.12.2005
Data zakończenia:01.12.2006
Przyznane środki ogółem:15000 zł
Zespół roboczy:Nauk Humanistycznych i Społecznych
Zespół specjalistyczny:Prawa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Jarek Kolasa komentuje +3
@ Alik
Co sugerujesz?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Alik nie kot. komentuje +4
Nawet dyżury mają o tej samej porze i w tym samym pokoju.


Ze strony UJ:

W KATEDRZE ZATRUDNIONE SĄ NASTĘPUJĄCE OSOBY (podane terminy dyżurów dotyczą 2 semestru roku akademickiego 2011/2012, miejsce - ul. Bracka 12):

Kierownik:

Prof. dr hab. Tomasz GIZBERT-STUDNICKI ŚRODA 17.00-18.00, p. 304
.......
Dr Mateusz KLINOWSKI ŚRODA: 17-18:00, p. 304 (w sem. zimowym kontakt: mateusz.klinowski(at)uj.edu.pl)

......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Jarek Kolasa komentuje +13
Ciekawe czy inne tak zwane niezależne media też się zainteresują tą zagadkową pożyczką. Pewnie nie. Brawo Wadowice24.pl. To celny strzał, w samo serce.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Mariolka2000 komentuje +2
No! Niezła bomba. Jestem w szoku. A tak się kreował na obrońcę uciśnionych. Ciekawe dlaczego chciał ten fakt zataić?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Oj tam doktor nauk komentuje +2
To bagatela 100 tys., jakieś grosze, przynajmniej dla radnego miasta Wadowice. Czemu mój psor nigdy mi ani grosza nie pożyczył?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Alik nie kot. komentuje +4
@Sympatyczna

Doktorat dał mu ten, kto mu pożyczał. Oj, coś tu mi śmierdzi. Śmierdzi na kilometr.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Sympatyczna 30-stka komentuje +10
Może ten Pan po prostu nie umie czytać Ja cię pieprzę, kto mu dał doktorat!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Miłośnik komentuje +2
Hehehehe. Dobre. No po prostu zapomniał biedaczek. Ten gość od początku mi nie pasował.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był