df0133f994d932f7f973429e4a41a939.html Sami przychodzili i podpisywali się

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Sami przychodzili i podpisywali się

Email Drukuj
W Wadowicach ogólnopolski wiosek NSZZ Solidarność o zwołanie referendum w sprawie wieku emerytalnego poparło ponad 9 tysięcy osób. Ludzie chętnie podpisywali się pod akcją, która jest swoistym protestem przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego.W całej Polsce pod wnioskiem ws. referendum nt. wieku emerytalnego podpisało się 1,5 miliona osób. W Wadowicach tych podpisów jest też sporo. Trwająca od kilku tygodni zbiórka  zaowocowała w naszym mieścieo ponad 9 tysiącami podpisów. To jedna z największych tego typu akcji od lat - oceniają zwiazkowcy.

Związek zbierał podpisy pod wnioskiem od połowy grudnia. W siedzibie związku NSZZ Solidarność przy ul. Kościelnej mówią, że akcja zbiórki podpisów przerosła najśmielsze oczekiwania.
Właściwie nikogo nie trzeba szczególnie namawiać. Plany rządu zwiększenia wieku emerytalnego są powszechnie znane i wielu naszych mieszkańców jest tym faktem zdenerwowana. Sprawa podniesienia wieku emerytalnego dotyczy przecież każdego. Zbieraliśmy też podpisy po zakładach pracy, w stowarzyszeniach - mówi nam Zdzisław Szczur, szef wadowickiej Solidarności.
Związek zaczął zbierać podpisy pod referendum po expose premiera Donalda Tuska, w którym zapowiedział stopniowe wydłużanie wieku emerytalnego do 67 lat.
Dla wielu schorowanych ludzi 67 lat to wiek nieosiągalny. Rozumiem, ze średnia życia się wydłuża, ale jest też duże prawdopodobieństwo, że gdy będę chorować nie dożyje emerytury. Nie chcę pracować do śmierci i dlatego popieram wniosek referendalny- mówi nam Mariola z Wadowic, która poparła akcję Solidarności.
Minimum jakie trzeba zebrać, by rozpocząć procedurę ustanowienia takiego referendum to 500 tys. podpisów.

Solidarność wspierają w zbiórce także inne organizacje, ile podpisów zebrały, jeszcze nie wiadomo. Związkowcom zależy na tym, by wniosek o referendum był gotowy równolegle z początkiem konsultacji społecznych w Sejmie nad rządowym projektem ustawy podnoszącej wiek emerytalny.

NSZZ Solidarność chce przeprowadzenia szerokiej debaty społecznej ws. wieku emerytalnego. Związek zarzuca rządowi brak prowadzenia "rzeczywistego" dialogu. Związkowcy proponują, aby Polacy odpowiadali w referendum na pytanie:
Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego wieku uprawniającego do przejścia na emeryturę wynoszącego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?
Akcję promowały ulotki i plakaty, na których znajdują się informacje, gdzie można składać podpisy z poparciem wniosku, a także emerytalne propozycje Solidarności.

Związkowcy uważają, że zamiast podnosić wiek emerytalny, Polska powinna na początek np. zająć się tzw. umowami śmieciowymi (umowy zlecenia, samozatrudnienia, umowy o dzieło), których poziom w Polsce - według Komisji Europejskiej - sięga 27 proc., podczas gdy standard w UE to 12 proc.

(mp)
Aktualizacja (8.2)
NAPISZ OD NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (47)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kkkkkk komentuje +7
jo tyż

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2012
... KISZCZAK komentuje +7
NIECH ŻYJE pzpr w nowym wydaniu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2012
... kik komentuje +12
Niech SOLIDARNOŚĆ powie ilu ma członków w powiecie wadowickim ,i niech powiedzą co robili przez ostatnie 20 lat, niech pochylą głowy przed niepełnosprawnymi ,którzy harują jak konie po 16 i więcej godzin ,a pracodawcy za pieniądze z FUNDUSZU NIEPEŁNOSPRAWNYCH budują przyszłość swoim wnuką /pokarzcie ludziom coście obiecywali ROBOLOM w latach 80!!!!!!!a co zafundowaliście im dziś/

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2012
... iritt komentuje +0
chociażby było 20 mln podpisów to ryży i jego banda POwska zrobi swoje!!!!!!!!!!! plebs POwski był potrzebny tylko żeby ich wybrać na kolejne 4 lata teraz ryży ma was w d...pie!!!!!!!!!!! . zadowoleni z ryżego?????????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... rudolf komentuje +3
acha to zdjecie super ide o zaklad ze to dziewcze jeszcze roku nie przepracowalo a juz mysli o emeryturze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... rudolf komentuje +4
Sami przychodzili i podpisywali się - a co w lektykach ich moze trzeba bylo przyniesc ,a co do podpisywania to za prl kazdy umiał czytac i pisac ,a ci chybaa III -IV RP

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... driver komentuje +1
głosowaliście na Tuska-to teraz zapieprzać do śmierci a nie narzekać!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... klakierek komentuje +1
Pokolenie dzisiejszych emerytów zrobiło sobie przywileje emerytalne na niespotykaną skale w latach 80-tych a teraz ich dzieci na nich muszą płacić! I teraz ciężko się pozbyć tych przywilejów mimo że średnia wieku się wydłużyła, jestem za zwiększeniem długości pracy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... polak1 komentuje +3
brak wiedzy nt ekonomi i sytuacji demograficznej jest zbyt niska żeby prowadzić szerszą rozmową i oddać społeczeństwu prawo głosu w tej sprawie, ale na szczęście część wypowiadających się sprawia że nie jest najgorzej, ciekaw jestem czy chociaż 5% osób podpisujących się pod referendum jest w stanie obliczyć ile w ciągu swojego życia może odłożyć na emeryturę (ZUS, OFE) i obliczyć następnie ile będzie ja pobierał emeryturę (przy obecnym systemie) zakładając średnią długość życia, biorąc pod uwagę inflacje a następnie obliczyć o ile byłaby większa emerytura (biorąc pod uwagę procent składany) pracując np tylko o rok lub dwa dłużej, ludzie dalej myślą że to Państwo Polskie ma DAĆ, że to nie daje ja, Pan, Pani.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... 7777 komentuje +15
tusku podnieś wiek jaruzelskiemu ,kiszczakowi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... edek komentuje +17
Ja jestem za podwyższeniem wieku emerytalnego ale dla służb mundurowych ,a o to kto będzie robił na naszą EMERYTURĘ to wam powiem ,te stare SBki które nas gonili gdyśmy tworzyli SOLIDARNOŚĆ /którą wałęsa sprzedał za swoje przywileje/ z emeryturami w wysokości waszej rocznej wypłaty ,pracujący na umowy śmieciowe ,pracujący po 12 godz.za minimum socjalne ,lekarze z pieniędzy z których nie odprowadzają składek ,adwokaci z kas fiskalnych i jeszcze zostanie na przywileje dla posłów ,sędziów ,prokuratorów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... JAŚ 45 komentuje +8
Wszyscy tu wypisujecie jakieś dyrdymały ja uważam że kobieta powinna mieć przepracowane 35 lat składkowych, a mężczyzna 40 lat składkowych i wtedy może przejść na emeryturę.Wielu z was zaczyna płacić składkę emerytalną lub zaczyna legalnie pracować dopiero po 40 lub 50 i uważa ze to wystarczy bo po co się wysilać,a potem macie pretensje że emerytura to jałmużna i nie da się z tego wyżyć.Ja pytam za co?za to parę lat pracy,jeżeli wszyscy będą pracować odpowiednią ilość lat to powinno być ok.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... Wadowicznin komentuje +3
Dzięki Solidarności że myślą o nas ja już podpisalam, a Tusk ze swoim PO niech pracuje do usranej śmierci cwaniak jeden to dopiero darmozjad.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... ateista komentuje +7
A dlaczego podatnik ma utrzymywać armię czarnych darmozjadów?Zobaczcie co dzieje się w Wadowicach.To jest już plaga,gdzie nie popatrzysz to ksiądz,zakonnik lub zakonnica.Utrzymywani za nasze pieniądze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... guzik komentuje +1
dłużej pracowac a nie nie tlyko emeryture brac i nci nie robic!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... miśka ,piśka komentuje +2
Skoro pluliście na PRL a teraz narzekacie.To idzcie po pomoc do księdza dobrodzieja.Na pewno Wam pomoże.Tylko musicie dać na ofiarę co łaska.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... malarz,lakiwenik komentuje +3
@ robota do śmierci.Człowieku jesteś kompletnym debilem!.Sytuacja w jakiej znalazł się polski robotnik to efekt sprzedania Polski ....Watykanowi i USA przez zdrajców z obozu solidarności.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... Jankes Socjalista komentuje +1
taaaa idzcie wszyscy na emeryture w wieku 35 lat a na Wasze emerytury to kto bedzie pracowal, jak mało kto odważa się na dziecko he?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... ROBOTA DO ŚMIERCI komentuje +8

TO PRZEZ TAKICH POLITYKÓW JAK PALIKOT, TUSK, MILLER, KLINOWSKI, PETEK, WYROBA MAMY W KRAJU TAKIE ZŁE USTAWY.

KTO TO WIDZIAŁ ŻEBY LUDZIE DO ŚMIERCI MUSIELI ROBIĆ ?

MY NIE JESTEŚMY NIEWOLNIKAMI

DLACZEGO TYLKO MILICJANCI, WOJSKOWI I KLAWISZE MOGĄ IŚĆ NA EMERYTURĘ W WIEKU 40 LAT ?

TO JEST CHORE

A ILE LAT WYROBA SIEDZI NA RENCIE ?


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2012
... vader komentuje +0
Kobiety żyją dłużej, bo więcej PRZEGADAJĄ z innymi niż PRZEPRACUJĄ i prawie zawsze mają SPONSORÓW. Bardzo łatwo wtedy DAMĘ zgrywać, malować paluszki, kupować stale ciuszki i inne pierdółki, chodzić po sklepach i lekarzach. A jak facet podskoczy i kasą nie sypie to ciach go w alimenty i wio za następnym. Do rzadkości należy że jest odwrotnie, wielkiej i sporadycznej rzadkości.Jak faceci umordowani przy maszynach, budowach i gospodarkach rolnych poganiani wiecznie przez swe KOBITKI mają żyć długo ? Kobiety same sobie sponsorują na przykład swoje wykształcenie ? No ile takich jest wyuczonych tłumoków z dyplomami ? To nie wiecie Panowie, że jak coś nie jest po babskiemu to jest po nijakiemu ? :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 01 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +5
@ Dziadunio

Tylko czy oby nie jest tak, że system wymusił na ludziach obojętność? Dobrowolność ubezpieczeń powinna jednak być. Albo inaczej, powinna być wolność wyboru sposobu ubezpieczenia. I o to głównie i chodzi w tych moich "wolnościowych wystąpieniach". Żyjemy w społeczeństwie, które jest traktowane jakby było upośledzone. Temu chyba nie zaprzeczysz. Przykładów na własnym podwórku mnoga ilość jest.

Nie twierdzę, że cała administracja powinna zniknąć, tylko 80% :)
Tak samo powinno być z systemem emerytalnym, jeśli chcę uczestniczyć w państwowym to uczestniczę, ale jak nie chcę to niech mnie nikt nie okrada pod przymusem. Ludzie chorowali i umierali od zawsze bo to jest nieodłączna część życia. Dziś chce się nas chronić przed chorobami grabieżą ciężko zapracowanych pieniędzy.

I nie do końca rozumiem porównanie mądrej maksymy do umierania na chodnikach? To nie dotyczy tych, którzy z przyczyn obiektywnych nie mogą się ubezpieczać. Dlatego też nie mówię, że system publiczny powinien przestać istnieć. ZUS powinien przestać istnieć a to twierdzenia nierównoznaczne :)

Tak więc prawdą jest, że chcącemu nie dzieje się krzywda, bo jak chcesz umrzeć to raczej nie jest to kara tylko WOLNY wybór. Dziś mimo obowiązku ubezpieczenia, śmierć nadal pozostaje nieubłagana. Nie da się tego zmienić. Ale dlaczego w imię poczucia bezpieczeństwa mamy się dać okradać?


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

PS
Olej lekarza, jak chcesz wypić piwko to... chcącemu... itd. :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2012
... dziadunio komentuje +0
@Miłośnik
:):) Wiesz jak jest - tylko krowa nie zmienia skarpetek....eeee, to znaczy poglądów:):):)

Co do powszechnego systemu ubezpieczeniowego - już ci kiedyś mówiłem - jestem świadomy ze istnieje duży, bardzo znaczący kraj który realizuje jego brak w praktyce - to Chiny;):)

Volenti non fit iniuria - jeśli chcesz konsekwentnie utrzymać prawomocność tej maksymy - mówię poważnie - MUSISZ, państwo i społeczeństwo musiałoby pozwalać umierać ludziom na ulicach, chodnikach i skwerach.

A doświadczenie pokazuje ze oni tak własnie by umierali, nie będąc w stanie, z powodów obiektywnych, bądź przez własne zaniedbanie - ubezpieczyć się dobrowolnie.

Używam tych, najbardziej jaskrawych przykładów wewnętrznej sprzeczności wolnościowych postulatów nie dlatego ze zawierałem pakt krwi z Ikonowiczem, a dlatego ze teoretyczna dyskusja nie może się odbywać w postaci posta na forum - a w praktycznym przełożeniu takie własnie sytuacje byłyby punktem odniesienia.

Pozdrawiam:)

P.S - Piwo będzie musiało poczekać - mój lekarz nijak nie chce pojąc ze "chcącemu
nie dzieje się krzywda" i twierdzi ze mam mieć dietę:):):)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +2
@ dziadunio
"wtedy, gdy ty, ja i wszyscy pozostali będą w stanie w spokoju przechodzić mimo żebrzących masowo, schorowanych , bezdomnych , kalek."

Ja tam jestem w miarę stały w poglądach więc moich wystąpień wolnościowych nie zwalczysz :) Musisz przywyknąć. Jeżeli zaś chodzi o cytat powyżej to sądzę, że system, którego tak zaciekle bronisz, prowadzi do takich właśnie scen. A czy wolność jest iluzją... nie sądzę, ilekroć jestem w górach to czuję wolność ponad wszystko. Tylko ja i skała + najbliższa osoba. W dup.e mam wtedy Stasia, Carycę, Gryzonia i Polewacza, podatki i inne brednie.

Czyli jednak można być wolnym.

Co z browarem? :)


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2012
... roni komentuje +3
Nie liczcie, że coś się zmieni dopóki w europie będzie dominować międzynarodówka socjalistyczna pod hasłami centroprawicy.Już jedna międzynarodówka doprowadziła niektóre narody do nieszczęść,teraz kolej na ta "nową" kierowaną przez "di capo Schulza",jak go nazwał Berlusconi.A nasza centroprawica i ludowcy temu przyklaskują będąc daniem do obiadu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2012
... dziadunio komentuje +0
@Miłośnik

:):)
Tak myślałem ze wyśpiewasz jakiś pean o wolności:):)
Nie chcę ci psuć nastroju, więc tylko napomknę ze ta hołubiona przez ciebie wolność całkiem możliwe ze jest zwyczajną iluzja;)

Zas na poziomie niefilozoficznym - poprawna odpowiedź na moje pytanie powinna brzmieć jakoś tak - "wtedy, gdy ty, ja i wszyscy pozostali będą w stanie w spokoju przechodzić mimo żebrzących masowo, schorowanych , bezdomnych , kalek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 01 - 2012
... lilunia komentuje +5
do ehh

Kobiety maja skrócony wiek emerytalny czyli logiczne że na tą emeryturę jednak muszą sobie zapracować, nie ma opcji "urodzić dziecko i nic nie robić"
ale próbować możesz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... ehh komentuje +4
ja to bym chetnie urodzil dziecko i nic nie robil potem ;P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... anty komentuje +0
proponuje w referendum dodać jeszcze kilka pytań odnośnie innych kwestii tzn:
-legalizacja marihuany
-opodatkowania kleru
-aborcja
-eutanazja
lód się wypowie i będzie sprawa jasna a nie ciągłe słuchanie ze ci za a ci przeciw w końcu mamy demokracje wiec niech lód zdecyduje :)
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +2
@dziadunio
Będzie realnie możliwe kiedy ludzie zrozumieją, że wolność jest gwarantem dobrobytu. I od razu, aby posłodzić Twej demokratycznej mózgownicy dodam, że wolność nie wyklucza demokracji. Co nie oznacza, że demokracja z definicji przetrwa. ;)

A jeśli chodzi o browara to stawiam. Bardzo chętnie. Dawaj tylko jakiś prywatny namiar i się zgadamy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... dziadunio komentuje +7
@Miłosnik

Nie marudź, Korwini synu:):):)

Był tu na portalu(obu chyba nawet) ktoś kto co i rusz obiecywał(Agnostyk?) ze stawia mi kolejne piwo. Otóż sceduje na ciebie wszystkie jego wobec mnie zaległości, jeżeli odpowiesz mi na pytanie: kiedy zniesienie powszechnego systemu ubezpieczeń będzie realnie możliwe?:):):)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... lilunia komentuje +10
do ehh

Jak faceci zaczną rodzic dzieci, karmić cyckiem i je wychowywać, pracowac na 2 etaty( zawodowo i w domu) to będą mieli skrócony wiek emerytalny. Proste.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... J23 komentuje +9
Nie no pomysł świetny powinniśmy zap.......ć DO ŚMIERCI po co nam jakaś emerytura.
I tak nie ma żadnej różnicy między wypłatą a emeryturą, tak z jednego jak i z drugiego nasz kochany rząd kradnie nam podatek w wysokości 60% a nam zostają jakieś marne 800 złotych.
@ Miłośnik magistratu

ten podatek deszczowy to chyba będzie bo widziałem jak mierzyli dach magistratu
paliwo po 9 złotych
szkoły zlikwidować

I SZYBA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... Miłośnik magistratu komentuje +4
Cały przymusowy system emerytalny powinien zniknąć. Wolnemu człowiekowi nikt nie ma prawa dyktować jak długo ma pracować. Jeśli mnie nie-rząd nie będzie okradał to za 20 lat pracy odłożę solidną emeryturkę (z prywatnych pieniędzy) i zrobię miejsce młodym. Teraz ZUS kradnie co miesiąc na potęgę i nie zapewnia minimum socjalnego, że o godności emeryta nie wspomnę. Dlaczego umowa społeczna każe nam płacić złodziejom? Głosujmy dalej na PiS-dy, PO-paprańców, LSD, socjalistyczny PSL to będziemy pracować do 90 lat... pod warunkiem, że dożyjemy.

A czy wiadomo już coś o podatku od deszczu w Wadowicach? Halo, Ewka... wprowadzasz go czy nie?


Pozdrawiam,
Gej, ćpun, komuch

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... ehh komentuje +8
no szanuja zdrowie siedzac sobie w domku ogladajac m jak milosc podczas gdy maz pracuje w kopalni na trzy zmiany?;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... anett komentuje +6
do ehh
Ty osiołku, kobiety dłużej żyją bo w przeciwieństwie do was szanują zdrowie i chodzą do lekarza, a wy się boicie nawet dentysty!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... iritt komentuje +9
dlaczego głosowaliście na te ścierwa POwskie????????????? te matoły od KORYTA same nie odejdą brak HONORU to główna przyczyna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... asp. borewicz komentuje +4
najlepiej sprawę opisał były milicjant

przeczytajcie:

były milicjant komentuje -6

Ludzie musicie dłużej pracować aby były pieniądze na nasze milicyjne emerytury.
Dzięki temu, że będziecie robić do 67 roku życia my byli milicjanci możemy być spokojni o nasze wysokie emerytury, już po 15 latach służby.
Teraz mam 46 lat i od siedmiu lat jestem na emeryturce i jest mi fajnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... roni komentuje +10
No nie za bardzo wpatruje się w Niemcy,ponieważ tam jak i winnych krajach UE jest dobrowolność przejścia na emeryturę wcześniejszą ale na mniejszy procent.W Anglii jest to 55 lat,we Francji 50 lat ,w Grecji 57.Polakom Tusk i jego media wciska kit, że we wszystkich krajach UE podnosi się wiek uprawniający do e-mki do 67,a to nieprawda bo we Francji ostatnio podniesiono do 62 lat, w Grecji do 61 i we Włoszech do 62,to były protesty a nikt nie mówi w Europie o 67 latach tylko Polska.A tam gdzie o tym mówią to jest możliwość wyboru wcześniejszego przejścia ze względu na stan zdrowia.Tusk takiej opcji nie bierze w ogóle pod uwagę.Mordasewicz podpowiada mu o rosnącej średniej życia ale roczników przedwojennych.Mówi też o likwidacji rent rodzinnych i dla wdów.Tylko co powiedzą wdowy po zabitych żołnierzach w Afganistanie za Mordasewicza i państwo Izrael i USA bo przecież to nie jest nasza wojna,tak jak nie będzie przygotowywana następna wojenka z Iranem o ropę,tylko co my mamy z tego kiedy u nas ropa po 6zł a w USA po niecałe 5o centów.Tu nie chodzi o godziwe emerytury dzięki dłuższej pracy tylko o niepłacenie ich bo już nie będzie komu.Ja bym się zgodził na 67 gdyby był zapis o dziedziczeniu emerytur lub rent.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... ehh komentuje +2
a ja mam takie pytanie...techniczne :) dlaczego do tej pory wiek emerytalny kobiet wynosil 60 a mezczyzn 65 lat? powinno byc odwrotnie poniewaz srednia dlugosc zycia kobiet jest o kilka lat dluzsza :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... kedar komentuje +9
Polityka nie mojego Rządu Tuska sprowadza się do małpowania wszystkiego od Niemców.Tusk wszystko robi co mu każe Angela Merkel ,bo ma swój cel aby przenieść się na fotel Barosiego . To jest już dawno mu obiecane . A pomysł wydłużenia wieku emerytalnego jest mu na rękę bo rozwiąże problem skąd wziąć pieniądze na przyszłe emerytury- mało kto dożyje .A emerytury dla kast uprzywilejowanych tj.mundurówek są przecież finansowane z podatków ,które się zawsze znajdą albo się wymyśli jakiś nowy podatek. Taki fajny mamy ten rząd Tuska ,nic tylko dalej go wspierać najlepiej każdy powinien się poddać eutanazji , jeszcze lepiej od razu się skremować, tak aby nie było żadnych kosztów pogrzebowych które by ZUS musiał wypłacać .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... KIKA komentuje +11
jeśli bezrobocie nadal będzie rosło i się utrzymywało to wielu, nawet do 67 roku życia nie znajdzie pracy;/ może niech pomyślą o milionach bezrobotnych a nie o podwyższaniu wieku emerytalnego;/

choć z drugiej strony prawda też jest taka, że wielu emerytów nadal pracuje na etatach pobierając i emeryturę i normalną pensję i jakoś żaden nie narzeka, że jest za stary na pracę a jednocześnie zabiera etat bezrobotnemu....

albo wóz albo przewóz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... fikusik komentuje +12
Zauważcie: węgierski premier nie pozwala robić ze swojego narodu niewolników międzynarodowej finansjery !

Wydaje mi się, że ten kierunek jest właściwą drogą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... znajomy komentuje +12
Cóż za głupi pomysł z tym referendum !

Przecież to oczywiste, że praktycznie 100% (w tym również ja) będzie za utrzymaniem dotychczasowego wieku emerytalnego - pytanie jest z gatunku : czy wolisz być młody, piękny i bogaty, czy stary, brzydki i biedny.

Szkoda pieniędzy na organizację głosowania, bo potem i tak parlament odrzuci ten "wniosek społeczny".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... Jaśka z Chocznie komentuje +14
A na przykład taki nasz starosta,to jest na emeryturze ma dodatek za "przewlekły syndrom pola walki' i ciężko ,bezinteresownie pracuje dla dobra mieszkańców powiatu wadowickiego.A Wy nieroby chcecie obniżenia wieku emerytalnego.Skandal.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... Szymon77 komentuje +4
no właśnie o to chodzi że nie każdy jest traktowany równo-były milicjancie co robiłeś w Policji?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... Szymon77 komentuje +21
A może tak np.35 albo 40 lat pracy anie 60 czy 65 lat życia!!! Niektórzy pracują od 15 roku życia i w wieku 65 lat będą mieli 50 lat pracy , a niektórzy 30 czy 40 to nie sprawiedliwe-jedni pracują a inni się migają-znam takich paru!!! Na każde dziecko 3 lata do emerytury dla matek-to też jest jakieś rozwiązanie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
... były milicjant komentuje +14
Ludzie musicie dłużej pracować aby były pieniądze na nasze milicyjne emerytury. Dzięki temu, że będziecie robić do 67 roku życia my byli milicjanci możemy być spokojni o nasze wysokie emerytury, już po 15 latach służby. Teraz mam 46 lat i od siedmiu lat jestem na emeryturce i jest mi fajnie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 01 - 2012
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był