Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Powstaje zakon: Rycerze Jana Pawła II

Email Drukuj
W Polsce powstaje Zakon Rycerzy Jana Pawła II. Na razie organizacja jest w powijakach, ale kto wie. Rycerze Jana Pawła II to dawni bracia amerykańskiego Zakonu Rycerzy Kolumba. Teraz chcą się odwołać do polskiego papieża. Przy okazji. Wybierają się na beatyfikację do Wadowic.„Gazeta Wyborcza” napisała niedawno, że amerykańskie władze zabroniły Stowarzyszeniu Rycerzy Kolumba w Polsce używania nazwy i godła organizacji. Jednak odpowiedź polskich rycerzy może budzić zdumienie.

Po rozwiązaniu przez amerykańską centralę Zakonu Rycerzy Kolumba część jej dotychczasowych członków zakłada nową organizację - Zakon Rycerzy Jana Pawła II. Do nowej organizacji przystępują dotychczasowi Rycerze Kolumba, którzy nie zgadzają się z decyzjami amerykańskiej centrali i jej delegata terytorialnego Krzysztofa Orzechowskiego.

Cały konflikt rozpoczął się od tego, że Orzechowski sprzeciwił się wykluczeniu z szeregów Rycerzy Kolumba posłów Platformy Obywatelskiej Michała Szczerby i Ireneusza Rasia.

Posłowie PO głosowali przeciw poprawce do ustawy Prawo prywatne międzynarodowe, mówiącej o tym, że małżeństwo to wyłącznie związek kobiety i mężczyzny. Tymczasem Krzysztof Orzechowski przywracając obu posłów PO, zawiesił jednocześnie Arkadiusza Urbana, sekretarza Rady Krajowej Stowarzyszenia Rycerzy Kolumba, który obu polityków Platformy właśnie z Zakonu usunął.

Na to wszystko odezwała się centrala z New Haven (USA), która miała już dość wewnętrznych waśni w bractwie zakonnym w Polsce. Teraz do Rycerzy Jana Pawła II przystąpi zapewne większość dotychczasowych członków Rycerzy Kolumba, w tym Arkadiusz Urban, sympatyzujący z PiS oraz Krzysztof Wąsowski, współprzewodniczący Komisji Majątkowej, która w styczniu zakończyła swe prace.

Organizujący się Rycerze Jana Pawła II oświadczyli na Facebooku, że nowa organizacja nie odwołuje się ani nie życzy sobie, aby ktokolwiek sugerował jakiekolwiek związki tego Zakonu z organizacją Knights of Columbus z siedzibą w New Haven, USA.
Zakon Rycerzy Jana Pawła II stanowi oryginalną inicjatywę polskich mężczyzn, katolików świeckich, mającą stanowić swoisty hołd i dziękczynienie Panu Bogu za posługę na Stolicy Piotrowej naszego rodaka Jana Pawła II Wielkiego - czytamy w oświadczeniu członków nowego zakonu.
Co ciekawe Rycerze Jana Pawła II chcą podkreślać swoje związki z papieżem Polakiem. Nawet do tego stopnia, że być może utworzą osobną radę w jego rodzinnym mieście w Wadowicach, jeśli znajdą się oczywiście chętni. Jak na razie wybierają się na beatyfikację  do Rzymu i do Wadowic, by promować idee rycerskie.

(Marysia Reuter)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (23)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
xxx Miron Kokluszewskixx komentuje +1
sutki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 03 - 2011
"RYCERZE" to brzmi DUMNIE. Gorzej z prezentują się poszczególne "egzemplarze"... qqłka komentuje +6
Łatwo znaleźć w necie informacje o tym panu. Cytuję:

"...W czerwcu 2010 r. warszawska prokuratura okręgowa postawiła zarzuty siedmiu osobom ws. nieprawidłowości związanych z przekazaniem zakonowi elżbietanek działki w stolicy przez Komisję Majątkową. Jak podawały media, zarzuty poświadczenia nieprawdy dotyczyły m.in. właśnie Wąsowskiego, a także ks. Mirosława P., pełnomocnika zakonów w komisji. Miało chodzić o to, że orzeczenie podpisali tylko przedstawiciele strony kościelnej, a przedstawiciele strony rządowej zrobili to w innym terminie."

...ŁADNI MI TO "RYCERZE" SĄ WCIELANI DO TEGO ZAKONU !!! :(((


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2011
... greg0 komentuje +4
Jak na Marysię tekst nader kulturalny. Wprawdzie bez wzmianki, że Wąsowski jest aktualnie najbardziej znany z zarzutów prokuratorskich w sprawie przekrętów w Komisji Majątkowej, ale za to o rycerzach z PO nader łagodnie.
Pytanie Kirkora o zgodęWatykanu na posłużenie się JP2 nader zasadne.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 03 - 2011
NIESTETY Europejczyk komentuje +3
Niestety rycerze porozwalają swoje lśniące zbroje o dziury na wadowickim rynku. Nie ma szans by przebudowa zakończyła się do maja.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
Zakon kirkor komentuje +5
Ma m pytanie co na to Stolica Apostolska i nasi biskupi czy ci ???mają zgode na używanie Wizerunku Ojca Świetego który nigdy nie był zadnym rycerzem wojującym mieczem chyba wystąpię do sądu o obrazę uczuć religijnych i szarganie swietoscim JPII

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
zakon kirkor komentuje +7
puk,puk kto tam/
GŁUPOTA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
A co! Pompa komentuje +4
No cóż! Jak można pojeździć po Platformie, to trzeba korzystać! A co!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
rycerz robotnik komentuje +9
w łbach się już niektórym ludziom przewraca a nielepiej ratować zakłady pracy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
KOTARBA kandydat komentuje +5
co tak kotarba ucichł nigdzie go nie widac - gdzie on sie podziewa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
do pan P Pimpek komentuje +9
NA TRONIE,MOŻE KOTARBA BO JUŻ JEST ZASIEDZIANY MIESZCZANIN....A PIKNIK BĘDZIE TEŻ NAD SKAWĄ, NA PLAŻY PANI FILIPINKI .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
a czy przyjmiecie mnie jako wojke do tego zakonu DZIEWKA komentuje +5
dziewki tez sa potrzebne w takim zakonie , jam chętna wstąpic , tatu ma duzy posag dla mnie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
nie ta epoka n komentuje +8
" W 1882 roku została zalegalizowana organizacja Rycerzy Kolumba." dlatego też to zdjęcie walczących rycerzy ( czyż nie jest to inscenizacja bitwy pod Grunwaldem ? ) nijak ma się do samej organizacji.Bardziej pasowało by zdjęcie Kolumba odkrywającego Amerykę . W końcu do tego wydarzenia odwoływali się założyciele organizacji, a sam Kolumb jest patronem zakonu. A poza tym RK są mocni w ubezpieczeniach , a nie w fechtunku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
chetni proszeni o kontak ----- JUNGINGEN WIELKI MISTRZ komentuje +7
chetni do nowego zakonu z malborka proszeni sa o kontak
wiek od 35 -do 55 lat
powinni opływac w kase , niebieskie oczy , nie karani

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
nowy zakon - JUNGINGEN WIELKI MISTRZ komentuje +11
nie wiem czy wiecie ale w wadowicach powstaje druzyna zakonu z malborka , jest juz nas 6 rycerzy uzbrojonych po zeby i nie zyczymy sobie tu jakiegos nowego zakonu ------- wiec po co nam w wadowicach drugi zakon , to moze doprowadzic do wojny kzyzowej na siekiery w rynku wadowickim

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
ci rycerze to poganie i ateisci kto zainspirował powstanie takiego zakonu pod taka nazwą komentuje +5
oczywiscie kler - to ich robota

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
... dexter komentuje +9
Wasze komentarze świadczą, że ulegliście ideologi promowanej przez GWno i WSI24. Współczuję.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
chyba brak im roboty no pasaran komentuje +8
Wysłać"palantów"do Afganistanu....to im barzo szybko wybiją wojowanie z zakutych łebów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2011
... panP komentuje +6
a stocza chociaz jakas popisowa walke jak na rycerza przystoi? będzie jakis piknik rycerski? moze nawiazujac do naszego Papieża kremowki beda wcinac?chce popatrzec... :)
powiem Wam ze fajna sprawa drodzy mieszczanie :) ciekawe tylko kto bedzie na tronie siedzial :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 03 - 2011
... CheDka z Choczni komentuje +14
Wydaje sie,że jednak ci goście potrzebują doktora,a nawet dwóch.Obydwoma specjalnościami na szczęście dysponuje powiat wadowicki,Uff,ale mi ulżylo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 03 - 2011
Drodzy Obywatele !!! kałakolczik komentuje +12
Miejmy się na baczności . Wykażmy spostrzegawczość , trzeźwość umysłu , koncentrację . Obserwujmy . W razie niebezpieczeństwa ostrzeżmy współbraci . Licho nie śpi .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 03 - 2011
"niebezpieczne związki" "mag" komentuje +17
Widzę tu niestety związki nowego zakonu z zakonem toruńskim i jego "wielkim mistrzem O.Rydzykiem", myślę, że ten poseł z Komisji Majątkowej ma za co oddawać hołd i dziękczynienie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 03 - 2011
brrrrrr don Staszot z Mogiły komentuje +16
Moim zdaniem ci rycerze są mocno obciążeni! Genetycznie też! To i nie dziwota, że śpieszą do Zwadowic.
Cóż zatem z tego, że przyłbica otwarta, skoro łeb nadal zakuty!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 03 - 2011
współprzewodniczacy Komisji Majatkowej dziadunio komentuje +14
to najlepsza rekomendacja. Jak cholera - chyba sie do nich przyłacze - moze beda mieli jakis nowy pomysł na latwe miliony::D:D:D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 03 - 2011
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był