e4d76bc37ce19455807b5331611894d3.html Piłkarski podokręg prowadzi się dobrze. Absolutorium dla prezesa

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Piłkarski podokręg prowadzi się dobrze. Absolutorium dla prezesa

Email Drukuj
Zarząd Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wadowicach podsumował okres dwuletniej kadencji i na czele z prezesem Henrykiem Sochackim otrzymał absolutorium bezsprzeczną większością głosów. Podczas uroczystego zebrania wręczono również oznaczenia i poruszono kilka ważnych wątków.


W restauracji Badura Okręgowy Związek Piłki Nożnej zorganizował zebranie sprawozdawcze za okres dwuletniej kadencji pod sterami Prezesa Henryka Sochackiego. Na zebranie przybyło gości, m.in. senatora Andrzeja Pająka, który – jak sam przyznaje – jest zagorzałym kibicem piłkarskim i chętnie przyjeżdża na wszelkie spotkania podokręgu, służąc swoją pomocą lokalnym działaczom.

Poza Andrzejem Pająkiem do Hotelu Badura przybyli lokalni samorządowcy, jak wójtowie gmin: Brzeźnica - Bogusław Antos, Zawoja – Tadeusz Chowaniak, oraz Tomice – Adam Kręcioch. Nie mogło również zabraknąć oczywiście władz Małopolskiego Związku Piłki Nożnej – prezesa Ryszarda Niemca oraz wiceprezesa Jerzego Kowalskiego, a także przedstawicieli Kolegium Sędziów oraz delegatów z klubów piłkarskich.
Dobrze, że w ojcowskim przemówieniu Henryka Sochackiego pojawiły się te wątki, że może nie mamy Realu, Barcelony, Ajaxu w powiecie suskim i wadowickim, ale mamy wyraźny postęp w zakresie infrastruktury i w zakresie popularyzacji tej dyscypliny. 7700 uczestników z tego regionu zarejestrowanych w Polskim Związku Piłki Nożnej to oznacza więcej jak 1/10 całego „potencjału ludzkiego” Małopolskiej Piłki. To znaczy, że sprawy biegną w dobrym kierunku, budujemy cały czas fundamenty wysokiego wyczynu, a kiedy ten wyczyn przyjdzie , to nie jestem w stanie przewidzieć. Wiem jednak, że cierpliwość to wasza mocna strona i na drugich Lubańskich, Smolarków i Deynów w tym regionie możemy jeszcze poczekać – mówił między innymi w swoim długim wystąpieniu prezes Niemiec.
Celem zebrania było oczywiście sprawozdanie z działalności Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej w Wadowicach za lata 2012 – 2014, a następnie głosowanie o udzielenie absolutorium dla prezesa OZPN Henryka Sochackiego. Bezsprzeczną większością głosów prezes Sochacki otrzymał absolutorium.

Delegaci głosowali również za przyjęciem bądź odrzuceniem poszczególnych wniosków, które wcześniej każdy zebrany mógł zaproponować. Ważnym punktem była dyskusja na temat przywrócenia pod stery wadowickiego podokręgu ligi okręgowej oraz 1 ligi juniorów starszych, którą w sezonie 2013/2014 prowadził piłkarski związek w Oświęcimiu, a w sezonie 2014/2015 prowadzić będzie OZPN Chrzanów. Taki wniosek działacze OZPN Wadowice przedstawią na najbliższym posiedzeniu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Padła również propozycja o składanie raportów przez kierowników drużyn po meczach na temat pracy sędziów, a także prośba o otoczenie opieki młodych sędziów, którzy zbyt szybko rezygnują z tej funkcji ze względu na obelgi, jakich słuchają podczas prowadzenia spotkań, niejednokrotnie z ust samych klubowych prezesów i działaczy.

Podczas zebrania przyznano również kilka oznaczeń, m.in. Mecenasem Futbolu Małopolski został przewodniczący Rady Gminy Spytkowice – Jerzy Piórowski, z kolei były piłkarz m.in. Skawy Wadowice oraz Legii Warszawa, a obecnie wiceprezes Skawy Wadowice i koordynator ds. sportu w gminie Wadowice Stanisław Sobczyński otrzymał Złotą Oznakę Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Piłkarski podokręg w Wadowicach zrzesza aktualnie 76 klubów, 162 drużyny oraz 7770 zawodników zarejestrowanych w systemie EXTRANET. W skład obecnego zarządu OZPN Wadowice wchodzą: Henryk Sochacki - prezes, Aleksander Cimer - prezes honorowy, Józef Mamoń – wiceprezes ds. sportowych, Zygmunt Sankowski – wiceprezes ds. organizacyjnych, Kazimierz Walus – sekretarz oraz członkowie zarządu: Jerzy Chylewski, Marian Pamuła, Eugeniusz Grodecki, Krzysztof Chorąży, Maciej Romanowski, Filip Niewidok oraz Andrzej Ziemla.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Tolek komentuje +0
Dlaczego Relaks Wysoka nie zgłosił się do rozgrywek A- klasy , termin minął 30 czerwca ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... Okis komentuje +0
Dobre PRL, wystapienia, przemowy, pierdy w stołek, medale.
Jest dobrze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 07 - 2014
... Sędziowie komentuje +2
Sędziowie którzy grają w piłkę z OZPN Wadowice w klubach zrzeszonych w Wadowickim Podokręgu te kluby muszą mieć obsade sedziowską z innego podokręgu np. Chrzanów, Oświęcim, koniec kolesiostwa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
... działacze i politycy komentuje +6
Kiedy sport będzie sportem a piłka nożna piłką nożną?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był