5161d2a2275219929ebafa5f15bdd27b.html Koniec sezonu i wszystko jasne

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Koniec sezonu i wszystko jasne

Email Drukuj
Sezon 2013/2014 dobiegł końca. Wiemy już, kto świętuje awans, a kto opłakuje spadek. W A klasie przepustkę do okręgówki rzutem na taśmę wywalczyła Paszkówka. Skawa popsuła święto Stryszawie, która awansowała do IV ligi.


Skawa ograła mistrza okręgówki
Bez Skawiny, Gawlika, Jończyka, a także braci Kuzia przystąpiła do rywalizacji z mistrzem okręgówki drużyna Skawy Wadowice. Trener Jamróz nie miał wyjścia i musiał postawić na juniorów, którzy stanowili połowę całego zespołu. Nie zawiódł się.

W pierwszym składzie Skawy zagrało aż trzech 17 - Latków: Pietrzak, Balon oraz Żuk, a także trzech 19 - latków: Płoskonka, Gacek i Mamcarczyk, którzy kończą wiek juniora. Młodzi pokazali, że drzemię w nich ogromny potencjał i w połączeniu z kilkoma doświadczonymi piłkarzami mogą ograć każdego w okręgówce.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

To przecież Jałowiec miał w Wadowicach odnieść łatwe zwycięstwo i w znakomitych nastrojach przystąpić do świętowania awansu. Po końcowym gwizdku miny piłkarzy ze Stryszawy nie były jednak za ciekawe.

Skawa po zabójczej końcówce meczu wygrała 2:0, a prawdziwe „show" zaprezentował Klemens Drobniak. W 72 minucie napastnik wadowickiego zespołu otrzymał znakomite podanie od szarżującego lewą flanką Piotra Gaudyna, przyjął futbolówkę w polu karnym i popisał się efektownym wolejem, pakując piłkę do siatki.

Kilka minut później Drobniak „huknął jak z armaty" z około 25 metrów i bramkarzowi gości pozostało jedynie odprowadzić futbolówkę wzrokiem.

Historyczny sukces Paszkówki
Naprawdę ciężko będzie sobie teraz wyobrazić A klasę bez Paszkówki. Drużyna Dębu występowała w tej lidze aż 12 lat i wydawało się, że nigdy jej nie opuści. Ale stało się. Paszkówka świętuje historyczny awans do okręgówki, gdzie czekają ją derby m.in. ze Skawą Wadowice i Sosnowianką.

W niedzielę Dąb postawił „kropkę nad i", zwyciężając 1:0 z Relaksem. Ale to zwycięstwo wcale nie przyszło tak łatwo, choć Wysoka kończyła ten mecz w „dziewiątkę". Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym ukarany został golkiper Relaksu - Jakub Witkowski. Osłabiony Relaks miał jednak swoją szansę.

W drugiej części gry, przy stanie 0:0 stuprocentową sytuację na gola zmarnował Damian Wycisk. Gdyby skrzydłowy Relaksu trafił do siatki i do końca spotkania wynik nie uległby zmianie, Paszkówka straciłaby awanse kosztem Orła Ryczów, który przed tym meczem tracił do lidera trzy punkty, a w ostatniej kolejce rozgromił 5:1 Lachy Lachowice.

Nie ma jednak co gdybać. Po chwili gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. W 70 minucie spotkania arbiter wyrzucił jeszcze z murawy Łukasza Jurzaka.

Sporą cegiełkę do sukcesu Paszkówki dołożyli byli piłkarze Skawy: grający trener Dębu Krzysztof Dyrcz, a także Daniel Pawlik oraz Jakub Wyka. Rywalizacja tych piłkarzy z wadowicką drużyną w przyszłym sezonie okręgówki zapowiada się pasjonująco.

Skawa Witanowice tłumaczy się z walkowera
Bez większych emocji przebiegała ostatnia kolejka w B i C klasie. Łysa Góra przegrała z zespołem Żurawia Krzeszów aż 1:5. Piłkarzy Bogdana Talagi stać było jedynie na honorowe trafienie Mariusza Kondaka.

Olimpia poległa w prestiżowym meczu w Tomicach. Podopiecznym Marka Praciaka, który już po raz drugi wybiegł na boisko, nie pomogła nawet ładna bramka z rzutu wolnego, strzelona przez Jakuba Woźniaka. Po dwóch golach Pawła Piotrowskiego oraz jednym trafieniu Krzysztofa Kacprzaka tomiczanie wygrali 3:1.

O wiele weselej przebiegało zakończenie sezonu w szeregach Skawy Jaroszowice oraz Amatora Babica. Jaroszowianie przegrywali w Grodzisku 0:1, ale po trafieniach Warchała oraz Kaczora zdołali odwrócić losy spotkania i wygrali 2:1.

Prawdziwą wymianę ciosów zaprezentowali kibicom piłkarze Amatora oraz Astry Spytkowice. Sytuacja na boisku w Babicy zmieniała się jak w kalejdoskopie.
Amator błyskawicznie objął prowadzenie po dwóch golach Marcina Wojtaszka, ale jeszcze przed przerwą Astra strzeliła trzy gole, zmieniając wynik na 3:2. Po zmianie stron wyrównał jednak Michał Woźniak, a pod koniec meczu szalę zwycięstwa przechylił Marcin Wojtaszek, zapewniając Babicy trzy punkty i kompletując przy okazji hattricka.

Tak wesoło nie było w C klasie. Zaskawianka już po raz trzeci z rzędu, wliczając w to mecz z Iskrą Klecza, który wadowiczanie grali w osłabieniu od 40 minuty), musieli walczyć w dziesiątkę przeciwko jedenastu rywalom. W dwóch poprzednich takich meczach zdobyli cztery punkty, tym razem byli o krok od utarcia nosa Kossowej, która już przed tym spotkaniem miała pewny awans do B klasy. Przełęcz prowadził 1:0 po pierwszej połowie, ale po zmianie stron Zaskawianka wyrównała po bramce Tomka Jamroza.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Chwilę później Marek Czuba trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego, a wyprowadzający z tej akcji kontrę gospodarze strzelili na 2:1. Chwilę później Kossowa podwyższyła prowadzenie, ale Zaskawianka odpowiedziała kontaktowym golem Tomka Jamroza, który wykorzystał świetne dogranie Adama Zwierza. Na wyrównanie zabrakło już jednak czasu.

Dużo słabiej zaprezentowały się rezerwy Iskry, przegrywając w Woźnikach aż 2:7. Przed tym spotkaniem Wikliniarz miał jeszcze szanse na awans do B klasy, ale musiał liczyć na stratę punktów Sokoła Frydrychowice, który miał zagrać u siebie ze Skawą Witanowice. Problem jednak w tym, że piłkarze z Witanowic w ogóle nie przyjechali do Frydrychowic, za co spadła na nich ogromna fala krytyki.
Jak tłumaczy tę sytuację prezes Skawy, Paweł Jucha?
Nie daliśmy rady zagrać, bo część zawodników miała zawody strażackie, a inni egzaminy na studiach. Złożyliśmy jednak stosowne pismo do podokręgu z prośbą o przełożenie tego meczu. Niestety, Sokół Frydrychowice nie wyraził zgody. Nie pojechaliśmy zatem na to spotkanie, bo mieliśmy do dyspozycji tylko sześciu zawodników - tłumaczy się prezes Skawy Witanowice

30 kolejka okręgówki:
Babia Góra Sucha Beskidzka 1:4 Orzeł Balin
Przeciszovia 3:3 Nadwiślanin Gromiec
Sosnowianka 3:1 Górnik Brzeszcze
Soła Łęki 4:1 Iskra Brzezinka
Tempo Białka 0:0 Unia Oświęcim
KS Chełmek 9:1 Cedron Brody
Zagórzanka 2:5 Brzezina Osiek
Skawa Wadowice 2:0 Jałowiec Stryszawa
Skawa: Pietrzak - Balon, Płoskonka (46'Gacek), Dyrcz, P.Gaudyn, M.Gaudyn, Prażnowski, Żuk, Lipka (46'Mamcarczyk), Żywczak, Drobniak

Awans: Jałowiec Stryszawa
Spadek: Cedron Brody, Iskra Brzezinka, Przeciszovia Przeciszów


Zaległa 22 kolejka A klasy:
Strzelec Budzów 2:0 Znicz Sułkowice
Stanisławianka 4:2 Błyskawica Marcówka
Naroże Juszczyn 3:2 Jubilat Izdebnik
Leskowiec Rzyki 3:4 Burza Roczyny
LKS Leńcze 2:0 Orzeł Wieprz
Orzeł Ryczów 5:1 Lachy Lachowice
Dąb Paszkówka 1:0 Relaks Wysoka
Relaks: Witkowski - Wróbel (35'Kajfasz) Skowronek, Jurzak, Putek, Wycisk, Rolka, Kalinowski, Jończyk, Mackiewicz, Gałuszka

Awans: Dąb Paszkówka
Spadek: Błyskawica Marcówka, Leskowiec Rzyki, Lachy Lachowice, Jubilat Izdebnik


Zaległa 18 kolejka I grupy B klasy:
Dąb Sidzina 3:1 Zryw Lanckorona
Tarnawianka 1:1 Huragan Skawica
Żarek Barwałd 3:0 Burza Zakrzów
Filkówka Barwałd 2:3 KS Bystra
Grom Grzechynia 5:1 Żarek Stronie
Łysa Góra Zawadka 1:5 Żuraw Krzeszów
Łysa Góra: Kapała - Żywczak, Warchał, Leń, Talaga, Jończyk (70'Sumera), Leń, Rupa, Kondak, Gaudyn, Paluchowski

Awans: Grom Grzechynia, Żarek Stronie
Spadek: Zryw Lanckorona, Burza Zakrzów


Zaległa 18 kolejka II grupy B klasy:
Orzeł Radocza 1:5 Wisła Łączany
Huragan Inwałd 2:2 Borowik Bachowice
Halniak Targanice 8:3 Płomień Sosnowice

Gród Grodzisko 1:2 Skawa Jaroszowice
Skawa: Chmiel - Leń (46'Warchał), Fila, Leszczyński, Jucha, Ciepły, M.Galas, Dębski, Grzyb (W.Galas), Słupski, Cholewa

Dąb Tomice 3:1 Olimpia Chocznia
Dąb: Dyrcz - Kaczor, Knapik, M.Pyka, Kacprzak, J. Graca, Pamuła, Targosz (Bober), Adamik, Garb (Sabuda), Piotrowski (B.Graca)Olimpia: Kapela, Bąk, Danek, Świątek, Bizoń, Garus, Woźniak, D.Góra, K.Góra, Kukuła, Ruła(40' Praciak)

Amator Babica 4:3 Astra Spytkowice
Amator: M.Kołodziejczyk - Chlebicki, P.Kołodziejczyk, Brańka, Wojtaszek, Pułka, Lempart, Skupień (P.Wojtaszek), Michał Woźniak, Dziewiński, Mikołaj Woźniak,

Awans: Halniak Targanice, Astra Spytkowice
Spadek: Gród Grodzisko, Orzeł Radocza

Zaległa 17 kolejka I grupy C klasy:
Spartak Skawce 7:0 Czarni Koziniec
Chełm Stryszów 1:2 Pogoń Bugaj
Jałowiec II Stryszawa 0:2 Watra Zawoja
Jastrzębianka 0:2 Kalwarianka II
LKS Bieńkówka 3:2 Olimpia Zebrzydowice
Pauzuje - Świt Osielec

Awans: Olimpia Zebrzydowice, Watra Zawoja

Zaległa 14 kolejka II grupy C klasy:
Victoria Półwieś 9:4 Gronie Zagórnik
Sokół Frydrychowice 3:0 (walkower) Skawa Witanowice
Sokół Chrząstowice 7:0 Spartak Przybradz
Wikliniarz Woźniki 7:2 Iskra II Klecza

Przełęcz Kossowa 3:2 Zaskawianka
Zaskawianka: Góralczyk - Zwierz, J.Czuba, Załuski, Piwowarczyk, M.Czuba, Jamróz, Leńczowski, Brożyna

Awans: Przełęcz Kossowa, Sokół Frydrychowice


(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... krynio komentuje +1
olololo.Ty jak guzik wiesz o meczach to głupot nie pisz bo jak byś oglądał to zmienił zdanie to w Ryczowie też kupili mecz,apropo kupowania to chyba mowa o Ryczowie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 06 - 2014
... HEJ komentuje +2
Tatary na wyjazdach niepokonane !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... neptun komentuje +1
Prawda jest taka ze kazdy boji sie myslenia o awansie do trzeciej lidze,wiele druzyn woli odpuscic awans zeby nie narazac sie na dziure w budzecie i miec duze klopoty.Weszla Trzebinia majaca stadion gdzie bedzie mogla u siebie grac to jest dobre rozwiazanie.Problem w Trzebini maja tylko musza zrobic oddzielny sektor dla kibicow gosci bo takie sa przepisy.Niech taka Jutrzenka wygra czwarta lige to musi szukac boiska po Krakowie wynajmowac zeby mogla grac w wyzszej lidze to jest zle rozwiazanie rozgrywac mecze u siebie oddalone o 20km.Jednym slowem awans do trzeciej ligi niesie ze soba duzo problemow,ale potem sa naprawde dobre mecze do ogladania.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 06 - 2014
... olololo komentuje +2
do kiero...

Ty wogole wiesz co napisales? w jednym zdaniu piszesz ze paszkowka kupuje a w drugim piszesz ze wygrywa 12 z 13 meczy... to chyba logiczne ze jak kupuje to i wygrywa...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... kiero komentuje +0
Aha...Tak dla Ryczowian... to ze Paszkówka kupuje ok Ale wygrac12 z 13meczów i jeden zremisowac to wydaje mi sie ze trzeba cos prezentowac!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... do kaki komentuje +0
Wyjazdy w czwartej lidze sa dwa razy dalsze niz w piatej lidze co za tym idzie koszty sa dwa razy wyzsze.Natomiast warto wspomniec ze przeciez przyjazd kibicow Hutnika do Iskry czy do Sokola spowodowal ze na meczu bylo bardzo duzo ludzi to musiala byc ochrona i policja zeby zabezpieczyc bo przy takiej publice moglo cos sie wydarzyc.Swoja droga zazdroszcze Beskidowi trzeciej ligi przeciwnikow tam maja uznanych nie tylko Hutnik,Tarnow,Ostrowiec,Sandomierz i innych kazdy mecz ma duza ilosc kibicow do tego wysoki poziom sportowy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... kakaka komentuje +4
Jakie dalekie wyjazdy do kalwarii, Zembrzyc makowa,oświęcim i krakow nie robilibyście jaj.a kto zabezpiecza mecze w Kleczy jakie grupy kibiców zorganizowane w IV lidze zobacz na tabelę kto tam gra

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... tokaj komentuje +1
Iskra jest klubem w prywatnych rekach dlatego tak prosperuje,poza tym Skawa juz byla w czwartej lidze to same problemy z tego byly bo koszty utrzymania druzyny i dalekie wyjazdy i oprocz tego koszty zabezpieczenia meczu na wypadek zorganizowanej grupy kibicow i bylo kilka razy tak ze przyjazd kibicow Beskidu wydatek siegal rzedu 7 tys. zl. dlatego magistrat doszedl do wniosku zeby lepiej niech Skawa gra w piatej lidze bo przynajmniej koszty sa male.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... gosc22 komentuje +7
to już zaczyna być nude. ciągłe narzekania gdzie Skawa gra a gdzie nie gra i kto gra i kto w niej nie gra. wstyd wstyd i wstyd w każdej wypowiedzi o Skawie pod każdym postem o Skawie.. ludzie ogarnijcie się, zamiast się mądrzyć weźcie się w garść i zacznijscie działać na rzecz lepszej przyszłości w klubie. Od gadania to jeszce nikt nic nie zdziałał..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... bratek komentuje +4
Oj Wadowice,Wadowice miasto 20 tyś powiat i gmina do której należy mala wioska Klecza która ma drużynę w IV lidze i sobie daje radę a Skawa walczyła o utrzymanie w okręgówce.Nie ma czym się zachwycać bo Stryszawa grala rezerwowym składem nie było 8 podstawowych zawodników no cóż wynik idzie w świat.to się w głowie nie mieści żeby w takich Wadowicach nie było IV ligi bez przerwy beczą że pieniędzy nie ma .to skąd taka Klecza ma przecież takie miasto ma większe możliwości niż malutka klecza Powinno być tak że ambicją zawodników z pobliskich klubów powinna być gra w Skawie tylko skawa powinna też być wyższej lidze o chyba że władze klubu nie chcą mieć IV ligi w Wadowicach no to niech powiedzą to wyraźnie że ich to satysfakcjonuje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był