2dbe9eda1ebfc04c13ef5bb7e5e6dc76.html Ostatnia niedziela naszych piłkarzy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ostatnia niedziela naszych piłkarzy

Email Drukuj
Już w niedzielny wieczór wszystko będzie jasne. Losy spadkowiczów są już praktycznie przesądzone, sprawa awansu rozstrzygać się będzie w trzech ligach. Karty będą rozdawać nasi piłkarze. Relaks może zepsuć święto w Paszkówce, z kolei Iskra może pokrzyżować plany Woźnikom…


Post użytkownika Wadowice24.pl.
Przed nami ostatni piłkarski weekend w tym sezonie. Do rozegrania została jeszcze ostatnia kolejka okręgówki i zaległa kolejka A, B i C klasy, która w weekend 17/18 maja nie mogła się odbyć ze względu na gwałtowne ulewy na południu Polski i zły stan piłkarskich boisk.

Ilość spadków w poszczególnych klasach w dużej mierze zależeć będzie od Cedronu Brody. Przed ostatnią serią spotkań Cedron ma tyle samo punktów co plasujący się na 14. miejscu (zagrożonym spadkiem) Orzeł Balin. Jeśli Brody wygrają w sobotę w Chełmku, raczej na pewno zapewnią sobie utrzymanie, jeśli nie wygrają, będą z niecierpliwością czekać na wynik meczu Balina w Suchej Beskidzkiej. Jeśli Cedron pozostanie w okręgówce, zmniejszy się liczba spadków w A klasie.

Wiemy już, że do B klasy wypadają na pewno trzy drużyny: Leskowiec Rzyki, Jubilat Izdebnik oraz Lachy Lachowice. O losach czwartej od końca Marcówka lub mającego punkt więcej LKS Leńcze zadecyduje właśnie mecz Cedronu Brody. Jeszcze ciekawiej wygląda walka o mistrzostwo okręgówki. W tej rywalizacji karty rozdawać mogą … piłkarze Relaksu Wysoka, którzy w ostatniej kolejce wybierają się do liderującej Paszkówki. Tylko zwycięstwo Relaksu z Dębem da nadzieje na awans drużynie Orła Ryczów, która do Paszkówki traci trzy punkty, ale ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

W obu grupach B klasy właściwie wszystko jest już przesądzone. Z awansu cieszą się drużyny Gromu Grzechynia, Żarka Stronie oraz Halniaka Targanice i Astry Spytkowice. Spadek opłakują z kolei zespoły Burzy Zakrzów oraz Orła Radoczy, natomiast przedostatnie w swoich grupach Zryw Lanckorona oraz Gród Grodzisko czekają na losy Cedronu Brody, bo może się okazać, że jeśli Brody pozostają w okręgówce, zespoły z Grodziska oraz Lanckorony zagrają między sobą baraż o utrzymanie. Bardzo ciekawie jest także w C klasie. W obu grupach mistrzostwo i awans zapewniły już sobie, Olimpia Zebrzydowice oraz Przełęcz Kossowa.

Wciąż za to toczy się zażarta walka o drugiej miejsce w obu ligach. W pierwszej grupie szanse na awans mają jeszcze rezerwy Kalwarianki, które przed ostatnią kolejką tracą do wiceliderującej Zawoi jeden punkt, z kolei w drugiej grupie drugi w tabeli Sokół Frydrychowice ma identyczną liczbę punktów co trzeci Wikliniarz Woźniki, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań, i jeśli w niedzielę ogra Skawę Witanowice, to spotkanie Woźnik z rezerwami Iskry Klecza nie będzie miało większego znaczenia.

Pozostałe drużyny z naszej gminy zagrają w ostatnie spotkanie o przysłowiową „pietruszkę”. Skawa zagra u siebie z mistrzem okręgówki – Jałowcem Stryszawa. Bez względu na wynik tego starcia piłkarze Jałowca będą na boisku w Wadowicach świętować awans do IV ligi.

Ostatni raz w tym sezonie przeprowadzimy relacje na żywo, którą można śledzić za pośrednictwem naszego fanpage’a na Facebook.

30 kolejka okręgówki:
Babia Góra Sucha Beskidzka 1:4 Orzeł Balin
Przeciszovia 3:3 Nadwiślanin Gromiec
Sosnowianka 3:1 Górnik Brzeszcze
Soła Łęki 4:1 Iskra Brzezinka
Tempo Białka 0:0 Unia Oświęcim
KS Chełmek 9:1 Cedron Brody
Zagórzanka 2:5 Brzezina Osiek

Zaległa 22 kolejka A klasy:
Strzelec Budzów 2:0 Znicz Sułkowice
Stanisławianka 4:2 Błyskawica Marcówka
Dąb Paszkówka 1:0 Relaks Wysoka
Naroże Juszczyn 3:2 Jubilat Izdebnik
Leskowiec Rzyki 3:4 Burza Roczyny
LKS Leńcze 2:0 Orzeł Wieprz
Orzeł Ryczów 5:1 Lachy Lachowice

Zaległa 18 kolejka I grupy B klasy:
Dąb Sidzina 3:1 Zryw Lanckorona
Tarnawianka 1:1 Huragan Skawica
Żarek Barwałd 3:0 Burza Zakrzów
Filkówka Barwałd 2:3 KS Bystra
Grom Grzechynia 5:1 Żarek Stronie
Łysa Góra Zawadka 1:5 Żuraw Krzeszów

Zaległa 18 kolejka II grupy B klasy:
Orzeł Radocza 1:5 Wisła Łączany
Dąb Tomice 3:1 Olimpia Chocznia
Huragan Inwałd 2:2 Borowik Bachowice
Halniak Targanice 8:3 Płomień Sosnowice
Amator Babica 3:2 Astra Spytkowice
Gród Grodzisko 1:2 Skawa Jaroszowice

Zaległa 17 kolejka I grupy C klasy:

Spartak Skawce 7:0 Czarni Koziniec
Chełm Stryszów 1:2 Pogoń Bugaj
Jałowiec II Stryszawa 0:2 Watra Zawoja
Jastrzębianka 0:2 Kalwarianka II
LKS Bieńkówka 3:2 Olimpia Zebrzydowice
Pauzuje – Świt Osielec 

Zaległa 14 kolejka II grupy C klasy:
Przełęcz Kossowa 3:2 Zaskawianka
Victoria Półwieś 9:4 Gronie Zagórnik
Sokół Frydrychowice 3:0 (walkower) Skawa Witanowice
Wikliniarz Woźniki 7:2 Iskra II Klecza
Sokół Chrząstowice 7:0 Spartak Przybradz

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (36)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... nepsi komentuje +3
Cieszy awans Targanic przynajmniej bedzie glosno na meczu i kolorowo z ich udzialem bo ciezko gdzie indziej doczekac sie dopingu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... Obojetny komentuje +2
Czekam te 2 tygodnie!!! Wtedy rozpoczniemy przygotowania do gry w V LIDZE!!! Nie Macie JAJ!!! Przegrac tez trzeba umiec a My bylismy o te 3 punkty LEPSI!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... Karpielorz komentuje +5
Pieniądze to nie wszystko! Trzeba było walkę pokazać na boisku (mecz z Paszkówką) a nie teraz dawać kasę Wysokiej. Paszkówka kupuje mecze - może ten z Ryczowem albo Bolęciną? eee nie, pewnie ten z Wieprzem! (zapłacone przez Juszczyn żeby Paszkówka przegrała). (do zlew): Teraz pewnie Wasz wielki inwestor poleci do związku dać w łapę i za 2 tygodnie okaże się, że Ryczów w 5 lidze - nawet gdyby to Ryczów awansował to za rok zawitał by ponownie w A klasie. Sami jesteście sobie winni, że nie awansowaliście, mając ogromną przewagę po rundzie!
Teraz zamiast wypisywać oszczerstwa powinniście skulić ogon i pogratulować mistrzom !!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... pioma komentuje +0
patrze na te mistrzostwa swiata w brazyli cos europie nie bardzo idzie,zwinni murzyni i ci z amaeryki poludniowej pokazuja ze sa lepsi,az zal pomyslec jak polskie orly by wypadly gdyby nie daj bog tak sie dostali

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... ;) komentuje +1
Relaks Karaibów nie będzie :) Ale My będziemy pamiętać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... do look komentuje +5
Hahaha Ryczów gra dobrą piłkę, kiedy..... Loga w przód i można przepychać ,a coś wpadnie ty chyba nie na ten ryczów chodzisz na mecze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... zlew komentuje +3
Paszkówka, za wcześnie się cieszycie ! Poczekajmy jeszcze 2 tygodnie ^^

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... dd komentuje +3
z tej a-klasy to może paszkówka była najlepsza - powtarzam może. tylko co oni poczną w okręgówce. z tą grą z 10-tką z relaksu i mogli wtopić. zal mi ich. zobaczymy czy ci co śpiewali dziś Paszkówka w okręgówce, będą na koniec sezonu 2015. zobaczymy i zaśpiewany pewnie nic nie stało Paszkówka nic się nie stało

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... vv komentuje +0
Dąb 1-0 Relaks awans Dębu do okręgówki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... look komentuje +4
Dramat, luzerstwo. Paszkówka kupuje w dobre mecze, jak się da i gdzie się da. Ryczów, który gra dobrą piłkę musi cierpieć przez tych kurwiarzy, a zarząd ozpn przymyka oczy, grunt żeby się w budżecie zgadzało. Banda złodziei...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... gogo445 komentuje +4
Wygrywając derbowy mecz z Czarnymi Koziniec, Spartak Skawce zdobył równocześnie puchar Wójta Gminy Mucharz! Gratulacje!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... emsi_11 komentuje +5
jakby nie połamali nóg niektórym to miałby kto w Witanowicach grać...a tak to sorry, taki mamy klimat Woźniki;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... magic komentuje +2
Frydrychowice są mistrzami w sprzedawaniu i kupowaniu meczy są na to dowody ale jak zwykle zmowa milczenia.. Prezes ,,Stasa,, ma już długoletnie doświadczenie w przekręcaniu....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... spartak komentuje +1
spartak-koziniec 7-0 do przerwy 6-0

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... trufel komentuje +0
Na dzien dzisiejszy Beskidowi nawet po przeprowadzeniu reformy jego miejsce daje mozliwosc gry w trzeciej lidze.Wogole wiekszosc druzyn czwartej ligi co by mogla podjac walke o awans to rezygnuje ze wzgledy na wysokie koszty dojazdow np. Jutrzenka,Wislanie,Iskra,niewiem co z Kalwarianka ale na teraz tez nie widze tam checi walczenia o tak wysokie cele

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... Michałek34 komentuje +2
Na zdjeciu jeden z najlepszych wadowickich sportowców ,ma gość talent i zamiłowanie Zdeno wielki szacun dla Ciebie przesyła wujek z Ameryki Rysiek mąż Heleny

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... Dęby komentuje +4
Wczorajszy Mecz w Tomicach mógł się podobać dużo Walki jak na mecz o Nic.
Pokazanie kilku skladnych Akcji.ze strony Gospodarzy.
Niestety druzyna Gości na wiele nie mogla sie wspiać.
Gdyby nie Bardzo dobrze grajaca obrona mimo straty 3 bramek.
To wynik mógłby być naprawde duzo wyzszy.
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... nawas komentuje +0
Beskid po reformie moze miec klopot utrzymac trzecia lige bo z tego co wiem to teraz ma leciec polowa druzyn i musza naprawde mega sie spiąc.Wogole w Beskidzie jest dobra atmosfera do robienia takiej ligi,sa kibice dopingujacy i robiacy oprawy oraz pilkarze ktorzy graja naprawde dobrze reprezentujac powiat wadowicki na tak wysokim szczeblu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... Tolek komentuje +0
C-klasie bez emocji władze szykują reformę i stworzyć 3 B- klasy po 10 drużyn od nowego sezonu i jedną C- klasę , wejdzie po 5 ekip z obu grup, Kraków ma trzy okręgówki po 12 drużyn a o kształcie niższych lig decydują podokręgi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... milkiway komentuje +0
Paszkowka weszla moze wie ktos? chcialbym kiedys zobaczyc jakas druzyne z naszego powiatu grajaca razem w trzeciej lidze z Beskidem Andrychowem.Narazie nic nie wskazuje zeby taka druzyna sie mogla dostac to ubolewam na tym.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 06 - 2014
... stachuu komentuje +1
brody leca i papa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... ;) komentuje +1
Kolejka 30 - 21 czerwca

Babia Góra Sucha Beskidzka 1-4 Orzeł Balin 21 czerwca, 17:00
Przeciszovia Przeciszów 3-3 Nadwiślanin Gromiec 21 czerwca, 17:00
Skawa Wadowice 2-0 Jałowiec Stryszawa 21 czerwca, 17:00
Soła Łęki 4-1 Iskra Brzezinka 21 czerwca, 17:00
Sosnowianka Stanisław Dolny 3-1 Górnik Brzeszcze 21 czerwca, 17:00
Tempo Białka 0-0 Unia Oświęcim 21 czerwca, 17:00
KS Chełmek 9-1 Cedron Brody 21 czerwca, 17:00
Zagórzanka Zagórze 2-5 Brzezina Osiek 21 czerwca, 17:00

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... ;) komentuje +1
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1. Jałowiec Stryszawa 30 69 22 3 5 75-24 13 1 1 37-9 9 2 4 38-15
2. Sosnowianka Stanisław Dolny 30 67 20 7 3 74-28 12 2 1 48-13 8 5 2 26-15
3. Unia Oświęcim 30 60 18 6 6 61-34 10 3 2 35-15 8 3 4 26-19
4. Babia Góra Sucha Beskidzka 30 55 16 7 7 66-41 9 3 3 36-20 7 4 4 30-21
5. Soła Łęki 30 53 15 8 7 69-39 7 4 4 39-17 8 4 3 30-22
6. Tempo Białka 30 52 15 7 8 60-34 6 5 4 33-14 9 2 4 27-20
7. Brzezina Osiek 30 48 14 6 10 68-37 8 2 5 44-19 6 4 5 24-18
8. Górnik Brzeszcze 30 45 13 6 11 59-44 7 2 6 29-20 6 4 5 30-24 2 3 1 0 1 3-3
9. KS Chełmek 30 45 14 3 13 67-53 7 2 6 36-22 7 1 7 31-31 2 3 1 0 1 3-3
10. Nadwiślanin Gromiec 30 42 12 6 12 61-51 7 3 5 37-21 5 3 7 24-30
11. Zagórzanka Zagórze 30 38 11 5 14 56-67 7 4 4 31-26 4 1 10 25-41
12. Skawa Wadowice 30 35 9 8 13 40-44 6 4 5 22-15 3 4 8 18-29
13. Orzeł Balin 30 27 8 3 19 32-59 4 1 10 14-29 4 2 9 18-30
14. Cedron Brody 30 24 6 6 18 47-103 4 3 8 30-47 2 3 10 17-56
15. Iskra Brzezinka 30 9 2 3 25 23-105 1 1 13 13-47 1 2 12 10-58
16. Przeciszovia Przeciszów 30 7 1 4 25 22-117 1 4 10 14-48 0 0 15 8-69

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... zawodnik witanowic komentuje +11
Dziwne te komentarze ze sprzedalismy mecz. Az smiac sie chce:)
nawet pelnym skladem mieli bysmy ciezko z frydrychowicami bo jak widac po tabeli to oczywiste. Wiec skladem zlozonym z 7/8 zawodnikow którzy mogli by byc na meczu watpie bysmy wygrali ten mecz. A jeżeli wozniki sa lepsze to awans powinni sobie sami zagwarantowac a nie liczyc na innych:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... ABG komentuje +3
do mini; ty serio weź rozpedz sie i pieerdo*nij w ściane idioto.. 15tyś?;p serio dawno takiego kretyna tu nie widziałem. i ty chyba nie wiesz ile klub na ROK kasy dostaje. ale posmiałem sie wiec luz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... miki124 komentuje +3
Los Woźnik po raz kolejny zależy od Witanowic. Wiec na pewno nie przyjadą..... a spokojnie by ograli Frydrychowice bo mają Wyzgała w ataku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... zosia z zagornika komentuje +6
16 tysi, 3 piłki z najki i zgrzewke cisowianki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... miki124 komentuje +3
15 tys. to kwota tego rzedu podobno...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... kibic komentuje +5
pytanie ile Frydrychowice daly Witanowica za to że nie przyjadą.. bo tlumaczenie sie ze maja zawody strażackie jest trochę słabe..:-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... Elemele komentuje +0
Ta ostatnia niedziela,dzisiaj się rozejdziemy,
dzisiaj się rozstaniemy,na wieczny czas.
Ta ostatnia niedziela,więc nie żałuj jej dla mnie,
spojrzyj czule dziś na mnie...................ostatni raz .....ha,ha,ha,ha,ha.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... zamora komentuje +0
wszysccy maja juz chyba dosc sezonu tym bardziej ze mundial leci w tv wiec czesc ludzi woli mecze przed tv.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... Czarni komentuje +0
Podobno Skawce sprzedały mecz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... Łysy8686 komentuje +1
Derby w C klasie Skawce -Czarni chyba najwięcej emocji tam będzie Zawoja mecz ustawiony z Stryszowem awans Zawoi do B klasy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... nope komentuje +1
No niestety Woźniki pokazały że są lepsze tylko brakowało 1 bramki Woźniki zdecydowanie byli lepszą drużyną i należał się jej awans bardziej niż Frydrychowicom.
No niestety jest inaczej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... ehhs komentuje +0
Woźnikom już nikt nie pokrzyżuje planów bo już są pokrzyżowane, Witanowice zdecydowały się nie jechać na mecz z Frydrychowicami. Bezpośredni pojedynek przesądził o tym, że to Sokół przejdzie do B klasy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
... kibic komentuje +0
Witanowice nie przyjeżdżają na mecz więc niestety słabsze Frydrychowice awansują :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był