7127d10984fd07be2f99940a3953962b.html Kung-fu zamiast futbolu. Deszcz zalewa boiska. Wszystkie mecze odwołane!

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kung-fu zamiast futbolu. Deszcz zalewa boiska. Wszystkie mecze odwołane!

Email Drukuj
Paskudnie złamana noga w piszczelu na meczu w Witanowicach oraz pęknięte żebro po spotkaniu w Choczni – to bilans strat po ostatniej kolejce ligowej. Pytamy po raz kolejny, ile jeszcze trzeba takich wypadków, żeby piłkarze opamiętali się i zrozumieli, że to tylko sport amatorski?


Powtarzamy na każdym kroku, że to tylko futbol amatorski i zdecydowanie ważniejsze od wyniku jest zdrowie, ale niektórzy traktują ten sport śmiertelnie poważnie. Piłkarze z drużyn B i C klasowych w większości grają za przysłowiową „wodę mineralną”, a na co dzień pracują lub jeszcze się uczą.

W niedzielę wybiegają na lokalne boiska, aby – owszem – walczyć o punkty dla swojego ukochanego zespołu, ale pragną czerpać z tego tylko i wyłącznie przyjemność, a po końcowym gwizdku chcą cali i zdrowi powrócić do codziennych obowiązków. Dlatego, w stykowych sytuacjach na boisku należy bezwzględnie odstawić nogę, aby nie narazić się na kalectwo.

Niestety jednak, nie wszyscy o tym pamiętają. W ostatniej kolejce doszło do dwóch bardzo groźnych wypadków. W głównych rolach wystąpili tym razem bramkarze. W Choczni, miejscowa Olimpia grała ważny mecz, w kontekście walki o utrzymanie z Grodem Grodzisko. Do 60 minuty tego spotkania wszystko układało się dla gospodarzy wyśmienicie. Olimpia prowadziła 4:1 i pewnie zmierzając po upragnione trzy punkty, walczyła o kolejne gole.

Właśnie w tym czasie Dawid Góra wyszedł w sytuację sam na sam z bramkarzem gości – Danielem Cichoniem.
Dawid uciekał z piłką do boku, a bramkarz gości na pełnej szybkości wpadł na niego kolanami. To był brutalny atak – relacjonuje nam trener Choczni, Marek Praciak.
Nie osądzamy, czy bramkarz Grodu zrobił to z premedytacją i wściekłością na niekorzystny wynik, utrzymujemy, że po prostu chciał trafić w piłkę, ale nie zdążył. Bądź co bądź, każdy zawodnik, a szczególnie tak doświadczony jak 42 – letni już weteran lokalnych boisk – Cichoń, powinien, a nawet musi w takiej sytuacji odpuścić. A Efekt jest taki, że Dawid Góra wylądował na kilka dni w szpitalu i ma pęknięte żebro.

Jednak najbardziej absurdalnym w całym zdarzeniu jest fakt, że za ten faul Cichoń nie dostał nawet żółtej kartki, ponieważ pędzący na bramkę Góra … był na spalonym.

Dużo poważniejszej kontuzji doznał zawodnik Skawy Witanowice Tomasz Godzik. W pierwszej połowie derbowego starcia z Wikliniarzem Woźniki Tomasz Godzik „nadział się” na wślizg bramkarza z Woźnik – Dariusza Hałata, w efekcie czego doszło do paskudnego złamania dwóch kości z przemieszczeniem piszczelowej oraz strzałkowej, na samym środku pomiędzy kolanem a stopą.
Bramkarz z Woźnik był po tym zdarzeniu blady jak ściana. Mówił, że po tym meczu kończy karierę. Nie osądzamy tego zawodnika, tłumaczył się że nie zrobił tego złośliwie. – mówi nam prezes Skawy, Paweł Jucha.
Za ten atak golkiper gości zobaczył czerwoną kartkę, a mecz został przerwany na pół godziny. Tomasz Godzik wylądował na stole operacyjnym. Operacja trwała trzy godziny i jak się dowiadujemy, zawodnik ma w nodze śruby i jest już w domu.

Skąd my to znamy? We wrześniu do podobnego zdarzenia doszło w … Choczni, gdzie podczas meczu Olimpii z Dębem Tomice nogę w piszczelu złamał piłkarz gości, Mariusz Kaczor.
Po tym zdarzeniu przestaliśmy grać, bo myślami byliśmy przy Tomku. Nawet po końcowym gwizdku nikt nie mówił o wyniku, który w tym momencie zszedł na dalszy plan. Wszyscy pytali się o zdrowie Tomka. Nie wiemy, czy zdoła wrócić na boisko. Bardzo byśmy chcieli, bo jest to jeden z najlepszych zawodników w naszej drużynie. – ubolewa prezes Jucha.
Już w ten weekend miała się odbyć kolejna ligowa kolejka, jednak z powodu obfitych opadów deszczu, w wyniku których lokalne boiska nie nadają się do gry, wszystkie spotkania z udziałem drużyn z naszego powiatu, od IV ligi do C klasy, zostają odwołane. Nowe terminy rozegrania większości zaległych meczów nie zostały jeszcze podane. Na obecną chwilę wiemy jedynie, że mecz Iskry Klecza z Cracovią II został przeniesiony na środę (21.05) o godzinie 17.30.

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (22)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... sartor komentuje +0
Nie trenuja potem wylaza nie przygotowani na boisko i fauluja na potege tacy.W Choczni to ciagle komus na tym boisku komus sie cos dzieje,jak nie noga zepsuta to reka uwalona,jakies fatum krazy.Mecz to ma byc walka o pilke,ale to co sie dzieje na tam to jest polowanie na przeciwnika,jak ktos niewie na czym polega pilka to niech wezmie sie za szachy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 05 - 2014
... piszecie glupoty komentuje +0
ta zlamana noga to nieszczesliwy wypadek nie bylo wtym wogole zlosliwosci sam mecz tez nie byl brutalny chyba byly tylko 2 zolte kartki oprocz tej czerwonej przewaznie po takich sytuacjach od razu jest mlyn a tu byl spokoj a skoro wozniki brutalnie graja to mozna zobazyc klasyfikacje kartek i kar nalozonych na zawodnikow

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... Popieram Fakty komentuje +2
Polecam tekst ze strony internetowej Wikliniarza Woźniki wpisany zaraz po meczu ze Skawą Witanowice. Wynika z niego, że:
1. "złamana noga gracza" w cudowny sposób złamała się sama. Ten zawodnik nazywa się Tomasz Godzik, a nogę złamał mu bramkarz z Woźnik, Dariusz Hałat.
2. bramkarz Wikliniarza został "wyrzucony" z boiska. Co za brutalność, mógłby przecież jeszcze komuś coś złamać
3. tekst "Dla nas jednak najważniejsza jest informacja że Wikliniarz ograł Skawę i zdobył kolejne punkty" pozostawiam w ogóle bez komentarza....gratulacje Panowie "sportowcy"!

Całe spotkanie przyćmiły dwie bardzo przykre sytuacje, pierwsza z nich to śmierć byłego zawodnika Skawy Witanowice; druga przykre zdarzenie miało miejsce w czasie meczu (złamana noga gracza Skawy).

Dla nas jednak najważniejsza jest informacja że Wikliniarz ograł Skawę i zdobył kolejne punkty. Mecz był kontrolowany przez większość czasu przez naszych zawodników, chociaż pierwszą bramkę udało sie zdobyć dopiero w 65 minucie; jednak w pierwszej godzinie gry nasi piłkarze stworzyli sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich. Cieszyć może również dobra gra naszego trzeciego bramkarza Krzysztofa Kwartnika który dobrze zastąpił nieobecnego Andrzeja i wyrzuconego z boiska po pół godziny gry Darka Hałata.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2014
... Tolek komentuje +0
W jedynym meczu 4 ligi Nowa Wieś - Jutrzenka 1-1

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... Objektyw. komentuje +5
widze chlopaki z Grodziska chcą się pokazać ze zostali skrzywdzeni.
Niestety nie wasz bramkarz zlapal pilke.
tylko pilka go minela a on wpadl w Zawodnika.
poźniej pilka wyszla poza linie.
Chocznia zawsze była Charakterną ekipą na Boisku a poza nim jeszcze Bardziej.
Jak chłopaki z Grodziska po wizycie w podokregu?
Zaprezentowaliście śmieszne filmy?
może macie jeszcze nagrania z podłuchu w Szatni?
pAJace.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... bhgvhg komentuje +3
Po Pierwsze to Cichoń złapał piłkę a nie jak redakcja pisze ,że nie zdążył. A na marginesie złość w chłopakach jest najczęściej następstwem złego sędziowania tj.tak było w CHOCZNI. Sędziowało trzech kretynów co albo nie umieją albo nie chcą umieć tego robić a swymi decyzjami wypatrują wynik. NO CÓŻ ale jak powiedział obserwator, oni się jeszcze uczą. Mam propozycje by sędziowie uczyli się sędziować w trampkarzach i juniorach gwiżdżąc za darmo a tylko nadający się do tego fachu na tym zarabiali.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... terapeuta komentuje +6
Kto za to płaci ? - podatnik. Amy szukamy pieniędzy na sport dla młodzieży. To skandal. Wyrzucamy pieniądze w błoto. Płacimy jak te durnie, żeby grupka miała ubaw. Może z tym skończymy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... do terapeuty komentuje +4
Niedawno kibice Ryczowa byli postrachem kibicow w calej a klasie wizyta ich wywolywala duze poruszenie u organizatora meczu bo obawiano sie najgorszego i wiadomo nie od dzis ze mecze Ryczowa musza byc ochraniane bo inaczej znowu moze dojsc do samosadow.Mecze w Andrychowie jakby nie policja zabezpieczala na przyjazd zorganizowanych duzych grup kibicow gosci ktorych w trzeciej lidze jest sporo to by karetki non stop na sygnale kursowaly pod szpital.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... terapeuta komentuje +11
Jak rozumiem mam rację. Bardzo ważny temat. Wrogość na małych stadionach. Skąd to się bierze? Powinien być piknik a jest jest bijatyka, przeklinanie, wrogość, łamanie kości.

To okropne. Sami niszczymy sobie życie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... Tolek komentuje +0
W 4 lidze gra tylko Nowa Wieś - Jutrzenka o 16, w 3 lidze gra Wisła z Łysicą o 16 , dwa mecze odwołali , w niedzielne mecze na razie nie odwołali

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... do terapeuty komentuje +6
Panie terrapeuto takie faule wynikaja z braku umiejetnosci w panowaniu nad pilka co za tym idzie nie ma czuja pilki.Jak chodzi o kibicow to naogladaja sie tv i zwlaszcza na meczach derbowych np. Krakowa,Lodzi lub wojewodztwa panuje atmosfera strasznej wrogosci,lokalna spolecznosc naoglada sie tego i lyka to,do poziomu kibicow potem dostosowuja sie pilkarze walczac o kazdy skrawek boiska jak lwy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2014
... polska mentalność komentuje +0
podniecają się... jakbym grał w I lidze to nawet bym się tak nie poświęcał

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... terapeuta komentuje +13
Często się zastanawiałem skąd się biorą ( na boiskach - C, B, A - klasy te złamania i częste kontuzje. Dochodzę do wniosku, że to brak umiejętności i wytrenowania i kibiców, którzy tworzą atmosferę wrogości. Natomiast to powinno być wielkie święto. To są amatorzy, którzy często wychodzą na boisko w Niedzielę. Stwarza się atmosferę wojny futbolowej, której ulegają zawodnicy. Zamiast wielkiego święta i odpoczynku są same kłopoty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... Szał Ch*ja komentuje +3
jak tam Pan Praciak?? Szykuje kolejny przekręt na kolejny mecz?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... pikar komentuje +0
Mecz Iskry Klecza z Halniakiem Makow autor zapomnial dodac Kapera wyybija zeby Lipce z Iskry,po meczu melduje sie policja na spisy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... kakako komentuje +1
krzyknoł ?? to chyba pisal chlop z grodziska..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... widz komentuje +3
ciekawe co powie praciak o meczu z bachowicami gdzie wiekszosc atakow jego zawodnikow ladowala na achilesach przeciwników oczywiscie bez konsekwencji kartkowych

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... jhsgdd komentuje +2
''Powtarzamy na każdym kroku, że to tylko futbol amatorski i zdecydowanie ważniejsze od wyniku jest zdrowie, ale niektórzy traktują ten sport śmiertelnie poważnie.'' przecież wypadki sie zdarzają! brawa dla autora!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... do sedzia. komentuje +1
Mijajac piłke i wpadajac czysto w przeciwnika?
Oczywiscie czysta sytuacja.
Chyba gdy się jest odwroconym w druga strone.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... sedzia komentuje +5
bramkarz z Grodziska nie dostal nawet zoltej kartki bo nie bylo faulu krzyknol moja i poszedl na pilke a ambitny Gora lecial jak cma do swiatla to jak inaczej mialo sie to skonczyc ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... aaaa komentuje +4
Źle piszecie. Od 45 minuty do końca meczu wszystko układało się dla gospodarzy wyśmienicie. Wtedy główny arbiter podyktował dwa karne w 2 minuty, wyrzucił piłkarza Grodu z boiska oraz uznał bramkę ze spalonego. Nie bójcie się prawdy redaktorzy bo nigdzie takich wałów jak w Choczni w zeszłą niedzielę nie było :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
... ....... komentuje +4
I po co taki artykół. Wszyscy dobrze wiedzą, że nikt nie chce nikomu zrobić krzywdy. To sport kontaktowy a takie rzeczy się zdarzają. Nie ważne, czy to cklasa czy ekstraklasa...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był