ea441c918464cdbaffa1a03151aad919.html Jan Serwin zadebiutował w reprezentacji Polski! To był wspaniały gest

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Jan Serwin zadebiutował w reprezentacji Polski! To był wspaniały gest

Email Drukuj
Gra w reprezentacji to marzenie każdego piłkarza, ale tylko szczęśliwcy dostępują tego zaszczytu. Jan Serwin musiał czekać 74 lata, aby w końcu otrzymać powołanie. W rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II Reprezentacja Polski Oldbojów zagrała z oldbojami Zaskawianki. Jaki był wynik?Highslide JSTakie mecze zdarzają się raz na kilkadziesiąt lat. Prawdopodobnie po raz pierwszy w Wadowicach zagrała piłkarska reprezentacja Polski. Nie chodzi tutaj oczywiście o naszych orłów z pierwszej drużyny, których za kilka dni czeka towarzyski mecz z Niemcami, choć złośliwi twierdzą, że gdyby podopieczni selekcjonera Adama Nawałki rzeczywiście przyjechali do naszego miasta, nie byłoby czego oglądać.

Do Wadowic zawitała za to Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu, która zagrała towarzyskie spotkanie z zespołem Oldbojów Zaskawianki Wadowice, z okazji zbliżającej się dziewięćdziesiątej czwartej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II. Ta drużyna powstała w 1995 roku, a od 2010 roku jest oficjalną drużyną Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Od początku powstania naszego zespołu zagraliśmy już około 500 spotkań, w tym część międzypaństwowych (m.in. z reprezentacją Belgii, Niemiec, czy Ukrainy – przyp. Red.) i nie znam w tej chwili dokładnych statystyk, ale około 400 z nich wygraliśmy, jesteśmy też jedyną piłkarską reprezentacją, która nie przegrała z Niemcami – mówił przed pierwszym gwizdkiem arbitra selekcjoner reprezentacji Tomasz Porwet.
Polska kadra składa się w większości z piłkarzy mieszkających w południowej Polsce, z województw: Małopolskiego, Świętokrzyskiego, Podkarpackiego oraz Śląskiego. W drużynie występują byli futsalowcy, jak m.in. selekcjoner Porwet, który grał w ekstraklasie futsalu w barwach Promontu Kielce, piłkarze znani z boisk trawiastych, a także trzech … pięciokrotnych Mistrzów Europy Księży (Rafał Lasota, Marcin Olszewski oraz Edward Giemza), którzy ostatni tytuł wywalczyli w lutym 2014 roku.

W dwunastoosobowej kadrze, jaką selekcjoner powołał na mecz z Zaskawianką, znalazł się także … Jan Serwin. Były piłkarz, trener oraz działacz wielu lokalnych klubów, m.in. Iskry Klecza oraz Zaskawianki, w wieku 74 lat nareszcie doczekał się powołania do reprezentacji.  Powołanie od Tomasza Porweta to miły gest i zwieńczenie całej kariery Janka Serwina. Panu Jankowi zakręciła się w oku łezka, kiedy w koszulce z orzełkiem na piersi i z numerem „10” na plecach wysłuchiwał Mazurka Dąbrowskiego.

Właśnie od Hymnu Polski rozpoczął się sobotni mecz na Orliku. Oldboje Zaskawianki zaczęli to spotkanie bardzo obiecująco, gdyż po kilku minutach wygrywali 2:1, obejmując prowadzenie po fantastycznej akcji, zakończonej pięknym golem Janusza Okołota. Później jednak, na murawie rządzili już tylko nasi reprezentanci, raz po raz pakując futbolówkę do bramki strzeżonej przez Pawła Dańca. Polska zadała wadowiczanom porządną lekcję futbolu, ale warto pochwalić Zaskawiankę, że nie oddała tego meczu bez walki. Zdołała bowiem strzelić faworyzowanym rywalom aż 5 bramek, autorstwa Sławomira Leśniaka (dwie), Marka Korzeniowskiego (dwie) oraz Janusza Okołota. Goście odpowiedzieli piętnastoma trafieniami, ale tego dnia nie wynik był najważniejszy.

Najistotniejsze było uczczenie rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, która wypada na dzień 18 maja. Z tej okazji po końcowym gwizdku arbitra obie drużyny otrzymały z rąk przedstawiciela Urzędu Miejskiego - Marka Ciepłego pamiątkowe puchary, następnie wszyscy piłkarze oraz kibice wysłuchali jednej z ulubionych pieśni naszego Papieża – Barki, a na końcu zawodnicy obu drużyn udali się na obiad do Restauracji - Dworek Mikołaj.

Warto zaznaczyć, że zarówno puchary, jak i obiad został ufundowany przez honorowego potronata dzisiejszego meczu - Urząd Miejski w Wadowicach. Zarząd Zaskawianki pragnie serdecznie podziękować klubowi MKS Skawa Wadowice za udostępnienie szatni oraz sprzętu nagłaśniającego, umożliwiającego przeprowadzenie imprezy.

Zaskawianka Wadowice (oldboje) 5:15 Polska Oldboje
Zaskawianka: Paweł Daniec, Adam Serwin, Sławomir Leśniak (2 gole), Waldemar Nowak, Andrzej Zmysłowski, Mieczysław Mamcarczyk, Bogdan Jarosz, Maciej Kokoszka, Stanisław Sordyl, Jakub Pławny, Marek Korzeniowski (2), Janusz Okołot (1).  

Polska: Jan Serwin, Tomasz Porwet, Marek Mizierski, Edward Giemza (2 bramki), Piotr Szczepanowski, Piotr Albin, Mariusz Ilnicki (5), Jacek Ślęzak (1), Rafał Lasota (2), Marcin Olszewski (3), Paweł Równicki (1), Jacek Machynia (1).


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... " L" komentuje +1
Rocznica urodzin Św. Jana Pawła 2 jest 18 maja !!!!!!!!!!!!1

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 05 - 2014
... terapeuta komentuje +7
To był piłkarz ( drugi rząd pierwsze zdjęcie). Technika, podanie czy strzał na miarę prawdziwego mistrza futbolu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 05 - 2014
... Kibic Zaskawianki komentuje +5
Brawa dla Pana Janka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 05 - 2014
... kochana komentuje +4
super!Poproszę więcej takich meczów! Przynajmniej było na co popatrzeć. Widać było zaangażowanie a nie pilnowanie fryzury ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był