4f3d4aab1a5a10747b2064226893103d.html Skarb kibica B klasy: Dziadki wracają

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Skarb kibica B klasy: Dziadki wracają

Email Drukuj
Jak mówi nasza piłkarska legenda – Jan Serwin, nie ważne jest, że w sporcie nie osiągamy sukcesów jak (Rafael) Nadal, najważniejsze że gramy … nadal. W myśl tej maksymy byli świetni piłkarze, a obecnie trenerzy Choczni oraz Zawadki zgłosili się do rozgrywek B klasy. Razem mają ponad 100 lat…Po 158 dniach przerwy nareszcie wraca…
Kiedy jest – narzekamy, że słaby poziom i jeszcze słabsi sędziowie, kiedy z kolei jej nie ma – tęsknimy, i choć po wznowieniu rozgrywek wciąż narzekamy, przychodzimy i oglądamy, bo w amatorskich klasach rozgrywkowych zawsze coś się dzieje. Albo pobiją się kibice, czasem piłkarze, czasem sędziowie zostaną pobici przez piłkarzy, innym razem przez kibiców. Taka już jest ta nasza B klasa, to właśnie w tej lidze mamy najwięcej drużyn z gminy Wadowice. Co u nich słychać?

Przez ponad pięć miesięcy przerwy zimowej sporo się zmieniło, ale nie u wszystkich. Drużyny z Babicy oraz Jaroszowic przyzwyczaiły nas już od kilku lat, że w swojej polityce transferowej stawiają przede wszystkim na stabilizację. Co pół roku w tych zespołach dochodzi jedynie do kosmetycznych zmian, oba kluby nie mają chorych ambicji, liczy się tylko i wyłącznie spokojne utrzymanie w B klasie. Takie podejście przynosi coraz lepsze efekty. Zarówno Amator, jak i Skawa nie mają u siebie wielkich gwiazd, a mimo to plasują się w samym środku ligowej tabeli, z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową. Amator może być w rundzie wiosennej jeszcze silniejszy, bowiem trzon drużyny został zachowany, a po powrocie z zagranicy do składu wraca jeden z liderów tej drużyny – Kamil Bylica.
Celem na tą rundę jest przede wszystkim utrzymanie się na pozycji z rundy jesiennej, ale będziemy walczyć o jak najwyższą pozycję w tabeli – wyznaje nam kapitan i jednocześnie prezes Amatora, Mateusz Lempart.
Nieco gorzej wygląda sytuacja w Jaroszowicach, znani w piłkarskim świecie zawodnicy jak: Adrian Warchał, Paweł Maćkowicz oraz Maciej Prokopiuk z różnych przyczyn na wiosnę nie zagrają, ale i tak na jesień ci piłkarze nie pojawiali się zbyt często na przedmeczowych zbiórkach, więc ich strata nie będzie aż nadto widoczna.
Siódme miejsce w tabeli wcale nie jest takie bezpieczne. Wystarczą dwa, trzy potknięcia i wylądujemy w dole tabeli. Dlatego trzeba dobrze wystartować, choć na początku mierzymy się prawie z samą czołówką. Jestem jednak dobrej myśli, bo tak to już u nas jest, że im lepszy zespół, tym lepiej gramy – zdradza nam trener Skawy, Andrzej Zawadzki.
Tajemniczy snajper w Choczni, kryzys w Zawadce
O bezpieczne utrzymanie w B klasie Amatora oraz Skawy jesteśmy zatem w miarę spokojni, dużo bardziej obawiamy się przyszłości w Choczni, a przede w Zawadce. Kiedyś te dwa zespoły wiodły prym nad rywalami z Babicy i Jaroszowic, obecnie role odmieniły się o 180 stopni. Zespoły z Choczni oraz Zawadki zapowiadają na wiosnę ciężką walkę o utrzymanie w B klasie. Łysa Góra plasuje się co prawa w czołówce grupy „góralskiej”, ale w przerwie zimowej straciła kilku kluczowych piłkarzy. Mowa tutaj przede wszystkim o dwóch „mózgach” drużyny, Mateuszu Żywczaku oraz Marcinie Fili, którzy postanowili spróbować nieco poważniejszej piłki i obrali ster na Skawę Wadowice.
Bez tej dwójki, a także bez kilku innych doświadczonych piłkarzy, którzy nas opuścili nasza kadra będzie opierać się głównie na juniorach– wyznaje szkoleniowiec Łysej Góry Bogdan Talaga.
Średnia wieku w drużynie wcale się jednak specjalnie się nie pomniejszy, bowiem z powodu szczupłej kadry 48 – letni trener Zawadki zgłosił się do rozgrywek. Bogdan Talaga to jednak „młodzian” w porównaniu z Markiem Praciakiem, który mimo 54 lat na karku również wyraził chęć do gry, w swojej Olimpii Chocznia.
Oczywiście nie będę grał w każdym meczu, na boisko wyjdę tylko wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Chce pokazać chłopakom, że nawet po pięćdziesiątce można strzelać bramki – wyznaje z uśmiechem trener Praciak.
Mamy nadzieję, że nasi weterani nie obrażą się, że nazwaliśmy ich w tytule „dziadkami”. Jesteśmy pewni, że obaj czują się młodo i z pewnością na wiosnę pokażą na boisku niejednemu młokosowi, jak się gra w piłkę.

Innym sporym wzmocnieniem Olimpii jest powrót do gry Tomasza Fortuny. Drużyna z Choczni wciąż boryka się z kolei z obsadą bramkarza, ale jest szansa, że w trakcie trwania rundy wiosennej między słupki powróci Mirek Starzyk. Drużyna Marka Praciaka finalizuje jeszcze jeden transfer, trener Olimpii nie chce nam zdradzić nazwiska, dopóki to wzmocnienie nie zostanie zaklepane, ale podobno chodzi o jakiegoś bardzo dobrego napastnika.

Pierwsze mecze już w tą sobotę (5.04). W miarę możliwości, aktualny przebieg meczów naszych B klasowych drużyn będziemy podawać na żywo za pośrednictwem naszego fanpage’a.

}} Prezentujemy Skarb kibica naszych B - klasowych drużyn na rundę wiosenną sezonu 2013/2014:

Łysa Góra Zawadka:
Trener:
Bogdan Talaga
Bramkarze: Rafał Skowron (80), Paweł Warmuz (90),
Obrońcy: Łukasz Curzydło (90), Jakub Curzydło (89), Wojciech Gajewski (95), Rafał Kapała (89), Piotr Listwan, Szymon Żywczak (81), Bogdan Talaga (66), Kacper Merak (96), Szymon Kapłon (96),
Pomocnicy: Bartosz Boguń (97), Kamil Chrapek (96), Bogdan Jurkowski (86), Łukasz Koczot (84), Mariusz Kondak (91), Piotr Pawlik (96), Damian Sajdak (96), Daniel Warchał (96), Tomasz Zaręba (81),
Napastnicy: Mirosław Gaudyn (66), Wojciech Leń (91), Tomasz Listwan (84), Sławomir Rupa (77), Bogdan Talaga (66)

Przybyli: Kacper Merak, Szymon Kapłon (obaj z juniorów), Bogdan Talaga (Skawa Witanowice),
Odeszli: Mateusz Żywczak, Marcin Fila (obaj Skawa Wadowice) Paweł Barcik, Michał Jagiełka, Maciej Has, Maciej Stopa, Mariusz Wiecheć, Bartłomiej Karelus (wszyscy zrezygnowali z gry).

Olimpia Chocznia:
Trener:
Marek Praciak
Bramkarze: Michał Kwaśny (90), Mirosław Starzyk (88),
Obrońcy: Przemysław Danek (93), Rafał Kapela (82), Sebastian Świątek (88), Adrian Nowak (91), Jakub Bąk (96), Tomasz Fortuna (89), Tomasz Bąk (82),
Pomocnicy: Jakub Bachorczyk (97), Mateusz Garus (89), Maciej Grzyb (90), Michał Kencki (94), Jakub Woźniak(91), Krzysztof Góra (87), Paweł Trojan (86),
Napastnicy: Kamil Kukuła (88), Mariusz Ramenda (93), Marek Praciak (60), Bartosz Bałamucki (90),

Przybyli: Bałamucki (Magórka Czernichów) Fortuna, Kwaśny, J.Bąk, T.Bąk, Góra, Trojan, Praciak (wznowili treningi).
Odeszli: Jakub Bąk, Jarosław Garus, Rafał Nowak, Kamil Sternalski, Dawid Dąbrowski, Dawid Turała, Michał Wójcik, Przemysław Ramenda (zrezygnowali z gry).

Amator Babica:
Trener:
Roman Potoczny,
Bramkarze: Krzysztof Koczot (78), Mirosław Kołodziejczyk (93),
Obrońcy: Adam Brańka (87), Mateusz Lempart (81), Rafał Płaczek (83), Michał Woźniak (90), Bartłomiej Woźniak (95), Dominik Rzycki (86)
Pomocnicy: Kamil Bylica (89), Mariusz Chlebicki (78), Wojciech Dziewiński (86), Piotr Kołodziejczyk (91). Andrzej Moskała (90), Mikołaj Woźniak (94),), Dariusz Skupień (92),
Napastnicy: Krystian Okrzesik (90), Marcin Wojtaszek (90), Marcin Pułka (85), Przemysław Wojtaszek (94).

Przybyli: Bylica (powrót z zagranicy), Kołodziejczyk (wznowił treningi),
Odeszli: Jarosław Zawiła (wyjazd za granicę).

Skawa Jaroszowice:
Trener:
Andrzej Zawadzki,
Bramkarze: Artur Chmiel (74),
Obrońcy : Grzegorz Fila (76), Michał Galas (94), Wojciech Galas (92), Ryszard Jucha (86), Mariusz Leń (88), Leszczyński Adrian (96), Krystian Łysoń (90),
Pomocnicy: Dominik Chmiel (79), Krzysztof Cholewa (94), Marcin Ciepły (77), Mateusz Dębski (94), Arkadiusz Grzyb (90), Kamil Grzyb (87), Andrzej Jamróz (88), Mariusz Słupski (82), Bogusław Potoczny (89), Damian Mamcarczyk (95),
Napastnicy: Michał Pietrzak (89), Michał Ramęda (91),

Przybyli: Łysoń (Wznowił treningi), Mamcarczyk (z juniorów),
Odeszli: Łukasz Śliwa, Adrian Warchał , Jarosław Malinowski , Adrian Morkisz, Jakub Stanaszek (wszyscy zrezygnowali z gry), Maciej Prokopiuk (studia), Paweł Maćkowicz, Krzysztof Jamróz (oboje kontuzja).

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Kibic Zawadki komentuje +1
Szkoda że 11 zawodników wymienionych w drużynie z Zawadki już nie gra. A Kamil Chrapek z tego co mi wiadomo trenuje w juniorskiej drużynie Skawy Wadowice. I zdeklarował że już grać tam nie będzie. Niestety bardzo nieaktualne macie te wiadomości. Szkoda, ale kadra Zawadki jest na prawdę krucha bo grali na prawdę dobrą piłkę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... kudek12 komentuje +0
jak to Fila odszedl jak podobno jest zgloszony nadal w zawadce??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 04 - 2014
... skawa komentuje +1
Waldek Nowak z Zaskawianki 42 lata

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... eqeq komentuje +5
W Zawadce to nawet połowa tej kadry nie wznowiła treningów. Oj cięzko będzie, ciężko

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... ignac komentuje +7
nazwanie kogoś dziadkiem w sensie że posiada wnuki jak najbardziej ale pisanie "dziadki" na 50 - cio latków to lekka przesada, a tłumaczenie pod zdjęciem to już w ogóle pomyłka, po co pisać i się głupio tłumaczyć typu "mamy nadzieje że się nie obrażą", trzeba było po prostu nie pisać, w piłce jest dość innych sympatycznych określeń typu np. senior czy oldboy. Myślę że było by milej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... Czy to prawda? komentuje +0
Z tego co się dowiedziałem to jeden z napastników z babicy ma nie grać prawda to?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
... hehe komentuje +6
Dawid Góra w Choczni! coś słabego masz informatora redaktorze ;p

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był