7917fefea31980ba01a70b9be619411a.html Ale się rozstrzelali! Trzynaście bramek w trzech meczach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ale się rozstrzelali! Trzynaście bramek w trzech meczach

Email Drukuj
Zapowiadaliśmy, że nasi piłkarze są głodni zwycięstw i nie pomyliliśmy się. Nasze drużyny wykazały się świetną skutecznością, ale nie wszyscy są zadowoleni. Skawa aż trzykrotnie traciła prowadzenie i po kuriozalnym meczu, w którym dzień konia miał Piotr Gaudyn, wraca bez zwycięstwa.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS


Aż trzynaście bramek padło w trzech spotkaniach Iskry, Skawy oraz Relaksu. Każda z naszych drużyn strzeliła po trzy gole, ale nie wszyscy piłkarze schodzili z murawy zadowoleni. Zanosiło się na cudowną sobotę i komplet punktów, ale pod koniec meczu humory popsuła nam nieco Skawa.

Karpaty zaskoczyły Iskrę tylko raz
Zacznijmy jednak od meczu w Kleczy Dolnej, w końcu Iskra gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, a poza tym wiosną prezentuje się wyborowo i choćby z tych powodów należy jej się pierwszeństwo. Podopieczni Filipa Niewidoka rozpoczęli mecz podobnie jak z makowskim Halniakiem, przed dwoma tygodniami.

W pierwszych minutach, ku niezadowoleniu kibiców, znów dali się wyszaleć rywalom, przegrywając 0:1. Później rządziła już tylko Iskra, najpierw wyrównał Orłowski, następnie królowanie w ataku przejął Kukieła, który jeszcze przed przerwą dwukrotnie trafił do siatki, i … to by było na tyle. Po przerwie bramek już nie było i mecz zakończył się wynikiem 3:1.
Poza strzelonymi golami, mieliśmy jeszcze kilka stuprocentowych okazji na gola, najlepsze sytuacje mieli Kowalczyk z Orłowskim. Cieszy kolejne zwycięstwo, cieszy również dobra gra. Musimy zbierać te punkty, gdzie tylko się da – powiedział po meczu trener od przygotowania fizycznego Iskry, Mariusz Rusinek.
Iskra - Gaudyn 3:3
Dobrą drużynę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale po tym jak kończy, o czym dobitnie przekonali się piłkarze Skawy Wadowice, którzy trzykrotnie obejmowali prowadzenie w Brzezince.

Mecz z Iskrą Brzezinką przypominał poziom bardziej C klasowy, niż okręgowy, padło sześć bramek, ale praktycznie wszystkie były bardziej dziełem przypadku, niż kunsztu piłkarzy. Dzień konia miał Piotrek Gaudyn. Najpierw zaliczył asystę przy … samobójczym trafieniu rywala, następnie jego ni to strzał, ni dośrodkowanie przelobowało bramkarza i wpadło do siatki, a żeby było mało, po zmianie stron Gaudyn trafił po raz drugi, po strzale bezpośrednio z … rzutu rożnego.

Nie tylko bramkarz gospodarzy miał jednak słaby dzień. Młody golkiper Skawy Michał Odrzywolski, który zastąpił kontuzjowanego Gawlika, mógł zdecydowanie lepiej zachować się przy straconych bramkach, ale akurat 19 – letniego bramkarza byśmy nie winili, bo nie ma jeszcze doświadczenia.
Skawa wyjechała z Brzezinki z remisem 3:3.
Nie będę oceniał postawy bramkarza, bo Michał jest jeszcze młody i ma się dopiero uczyć. Podczas meczu panował wielki chaos, a bramki były kuriozalne z jednej i drugiej strony. Szkoda tego spotkania, ale gdyby w 5 minucie sędzia pokazał gospodarzom czerwoną kartkę po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Piotrku Gaudynie, mogło być po meczu. – mówi nam trener Skawy, Bogusław Jamróz.
Gała i Dżudżi pokazali, jak się strzela wolne
Piękne bramki oglądaliśmy za to w Izdebniku, gdzie na boisku Jubilata rządził i dzielił Relaks Wysoka. Podopieczni Romana Skowronka musieli chyba sporo ćwiczyć rzuty wolne na treningach, gdyż aż dwukrotnie w taki sposób znaleźli drogę do siatki rywali. Autorami pięknych bramek ze stałych fragmentów gry byli dobrze nam znani Gałuszka oraz Jurzak, trzecią bramkę dorzucił Wycisk.

Piłkarze Jubilata chyba nie spodziewali się, że przegrają u siebie z Wysoką aż 0:3.
Przeważaliśmy cały mecz. Mieliśmy sporą przewagę w posiadaniu piłki, na oko jakieś 65 procent, co przełożyło się na dużą ilość sytuacji strzeleckich. Gospodarze stworzyli sobie tylko dwie dobre okazje, na początku pierwszej i na początku drugiej połowy – komentuje kierownik drużyny Sławomir Żak.
To była bardzo emocjonująca sobota. Relacje na żywo ze wszystkich tych spotkań prowadziliśmy za pośrednictwem naszego fanpage’a.

}} 18 kolejka IV ligi:
Jutrzenka Giebułtów 1:0 Świt Krzeszowice
Zieleńczanka 0:2 Kalwarianka Niwa
Nowa Wieś 6:1 Borek Kraków
Wiślanie Jaśkowice 3:2 Halniak Maków Podhalański
Garbarz Zembrzyce 4:1 Orzeł Piaski Wielkie
Górnik Wieliczka 0:3 Sokół Przytkowice
Cracovia II 3:1 MKS Trzebinia/Siersza

Iskra Klecza 3:1 (3:1) Karpaty Siepraw

Iskra: Kozieł – Marek, Drechny, Wasilewski, Czaicki (82’Stopa), Woźniak (80’Żak), Sobala, Smagło, Kowalczyk (65’Frączek), Orłowski (70’Niewidok), Kukieła

}} 16 kolejka okręgówki:
Brzezina Osiek 0:0 KS Chełmek
Unia Oświęcim 2:2 Sosnowianka
Górnik Brzeszcze 1:2 Soła Łęki
Cedron Brody 0:1 Tempo Białka
Nadwiślanin Gromiec 1:0 Orzeł Balin
Babia Góra Sucha Beskidzka 4:1 Zagórzanka
Jałowiec Stryszawa 4:2 Przeciszovia

Iskra Brzezinka 3:3 (1:1) Skawa Wadowice

Skawa: Odrzywolski – Skawina, Dyrcz, Jończyk, K.Kuzia, M.Kuzia (75’Mamcarczyk), Prażnowski, Żywczak (20’Bober), P.Gaudyn, Lipka, Drobniak,

}} 14 kolejka A klasy:
Orzeł Wieprz 3:0 Błyskawica Marcówka
Stanisławianka 2:3 Leskowiec Rzyki
Burza Roczyny 3:0 Znicz Sułkowice Bolęcina
LKS Leńcze 1:3 Naroże Juszczyn
Orzeł Ryczów 0:2 Dąb Paszkówka
Lachy Lachowice 2:3 Strzelec Budzów
Burza Roczyny 3:0 Błyskawica Marcówka

Jubilat Izdebnik 0:3 (0:1) Relaks Wysoka

Relaks: Kajfasz - Putek, Skowronek, Traczyk (75’Koczur), Jurzak - Wróbel, Kalinowski, Jończyk (80’ Pyrek), Gałuszka, Wycisk (70’Stanek), Rolka.
Post użytkownika Wadowice24.pl.


(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... tocius komentuje +2
tak miała ale najdłużej dwa sezony i spadła .Po drugie koszt utrzymania drużyny w IV lidze dla wadowic powinien być bezproblemowy .przecież klub jest miejski jak nazwa wskazuje Miejski Klub Sportowy a jak właściciel nie dba i mu nie zależy to niech zrezygnuje i odda komu innemu ale nie bo działka piękna na której stoi stadion.Po trzecie jak wam wystarcza kopanina okręgówki to gratulacje nie macie ambicji podniesienia poziomu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... do lkokl komentuje +3
Skawa juz miala czwarta lige to narobiono duzych kosztow przeplacano pilkarzy obiecujac im dlatego urzad doszedl do wniosku ze bezsensu pakowac kase w pilke,lepiej to dac na turystyke pielgrzymkowa gdyz to przynosi dochody.Co do Iskry co wspomniales bez kasy sponsora to Iskra grala by w a klasie,zaden obcy by tam nie poszedl grac,sami najemnicy to samo w Kalwariance zaciezna armia z malopolski i skonczy sie kasa to bedzie spadek za spadkiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... lkokl komentuje +6
Po artykule na temat skawy na temat wzmocnień drużynie myślałem że wreście kierownictwo klubu poszło po rozum do głowy i będą chcieć naprawdę odbudować druzynę a nie tylko siedzieć na krzesłach i jakoś to będzie.Jednak po pierwszym meczu widać że dalej jest dziadostwo przecież to była kopanina jak w B klasie.Jak nie wstyd takiemu miastu grać z takimi drużynami gdzie w okolicznych miastach i wioskach jest IV liga. Przecież mecz to jest widowisko a na widowisko przychodzą ludzie bo to dla nich drużyna gra.W takiej kalwariance to zrozumieli i teraz widać że drużyna jest jedną z lepszych w IV lidze ale robią konkretne wzmocnienia i tam nikt nie mówi że jest zaciąg obcych piłkarzy bo tak jest w każdej dobrej drużynie sami mówią że grają dla kibiców i chcą odbudować zaufanie i ściągnąć na trybuny jak największą ilość kibiców.Taka klecza wioseczka malutka i co IV liga w czubie i niech nikt nie mówi że ten klub posiada duże pieniądze tylko są ludzie którzy naprawdę robią to co do nich należy kiedy wreście weżniecie przykład od innych Sezon za sezonem mija jak było dziadostwo tak jest Jaki macie plan jakie zostaly postawione cele do czego dążycie a tu tyle lat mija nie widać żadnego postępu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... otok komentuje +1
W trzeciej lidze o awans walcza Granat Skarzysko,Sola Oswiecim i Lysica,z tego co wiadomo to Hutnika nie stac na druga lige.W czwartej lidze supremeacja Jutrzenki Giebultow,Trzebinia chyba nie da rady,w dodatku rezerwy Cracovi bez wzmocnien z pierwszego skladu nie maja szans na trzecia lige.Piata liga to duza przewaga Jalowca Stryszawa nad Brzeszczami i Unia ale chyba Jalowiec awansuje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
... buk komentuje +1
Zawadka w sparingu z Woźnikami poległa 10:2

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... ROCKI komentuje +0
A BURZA ROCZYNY GRAŁA DZISIAJ DWA MECZE?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... do Jozin komentuje +2
Nie mow ze cienka bo Iskra zagrala dobry mecz,nie da sie wygrywac po piec-zero to nie te czasy.Jak dla ciebie w trzech meczach zdobyte siedem punktow to malo to walnij ty sie w glowe.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... jożinzbażin komentuje +3
Iskra cienka jest strasznie, ten wynik wymęczony... poczekajmy z 5 kolejek i zobaczymy co pokażą np w Przytkowicach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... Hibs komentuje +4
Co w tym wrednego? Takie prawo rezerw że wystawia się tych co nie grają w pierwszej drużynie, Iskra w C-klasie też tak czasami czyni. Normalna sprawa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... helczner komentuje +1
Rezerwy Cracovi zachowuja sie po cwaniacku wrednie, u siebie zawsze wystawiaja kilku pilkarzy co maja ogranie w ekstraklasie,to nie sposob zeby zadna druzyna z czwartej ligi im dala rady.Jak na wyjazdy nie biora nikogo to prawie kazdy ich leje rowno i sa zerem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... Dante komentuje +0
Cracovia - Trzebinia 3-1(0-1) od 27 pasy grały w 10 po czerwonej kartce dla Pedrijica ale wzmocnieni Kusiem, Mikulicem, Zejdlerem , Dudzicem odwrócili losy meczu . Iskra po dobrym starcie stać na podium na koniec sezonu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był