65a04703fc99083eca1b3d58b51d23c0.html Szykował się na Lechię Gdańsk, zagrał z…Pcimianką

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Szykował się na Lechię Gdańsk, zagrał z…Pcimianką

Email Drukuj
Tylko jeden z trójki naszych piłkarzy, grających w ekstraklasie, wybiegł w ten weekend na murawę. Adam Kokoszka powrócił na swoją nominalną pozycję i zagrał na zero z tyłu. Damian Chmiel pokutował za nadmiar żółtych kartek, a Michał Szewczyk strzelił dwie bramki...Pcimiance Pcim.


Jak co tydzień, prezentujemy raport poczynań piłkarzy z powiatu wadowickiego, grających w ekstraklasie. Z trójki naszych zawodników, występujących na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, w 24 kolejce na ligowe boiska wybiegł jedynie Adam Kokoszka.

Wychowanek Beskidu Andrychów w pierwszych dwóch spotkaniach ligowych występował nie nietypowej dla siebie pozycji defensywnego pomocnika, gdzie nie czuł się najlepiej. Po zwolnieniu Stanisława Levego z funkcji szkoleniowca Śląska i zatrudnieniu na tym stanowisku Tadeusza Pawłowskiego, Kokoszka w końcu powrócił na swoją nominalną pozycję środkowego obrońcy i w spotkaniu z Cracovią był pewnym punktem zespołu.

Wrocławianie wygrali 1:0, zdobywając pierwsze punkty w rundzie wiosennej. Ich sytuacja w tabeli wciąż jest jednak nie do pozazdroszczenia. Po 24 kolejkach Śląsk zajmuje dopiero 13 miejsce z czterema punktami straty do pierwszej „ósemki”, która po rundzie zasadniczej powalczy o mistrzostwo Polski oraz europejskie puchary.

Jeszcze dalej do pierwszej „ósemki” mają piłkarze Podbeskidzia, którzy po bezbramkowym remisie z Pogonią Szczecin „umocnili się” na przedostatnim miejscu w tabeli, tracąc do bezpiecznej 14. Pozycji dwa punkty. W składzie bielszczan zabrakło tym razem Damian Chmiela ze Sułkowic, który pokutował za nadmiar żółtych kartek.

Na ekstraklasowych boiskach nie oglądaliśmy także Michała Szewczyka. Wychowanek Astry Spytkowice wciąż czeka na pierwszy występ w Wiśle Kraków po powrocie z wypożyczenia do Okocimskiego Brzesko. Bezbramkowe spotkanie z Lechią Gdańsk znowu przesiedział na ławce rezerwowych. Kilka dni wcześniej zagrał za to w sparingu wiślackich rezerw. III ligowcy z Krakowa ograli Pcimiankę Pcim 7:1, a popularny Szewa strzelił dwie bramki.

Jak widać, po trzech kolejkach ekstraklasy nie mamy za wiele powodów do radości z występów naszych piłkarzy. W najbliższy weekend może się to jednak zmienić, bowiem do ligowej rywalizacji powraca 1 liga. Na zapleczu ekstraklasy nasze oczy zwrócone będą głównie na Puszczę Niepołomice, w składzie której zagra dwóch piłkarzy z Wadowic: Andrzej Sobieszczyk oraz Krzysztof Zaremba.

Najbliższe spotkania naszych piłkarzy:
Sobota (8.03): Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnice (15.00), Wisła Kraków – Ruch Chorzów (transmisja o 18.30 w Canal Plus Sport),

Niedziela (9.03): Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko – Biała (15.30 w Polsat Sport Extra oraz Canal Plus Sport), Śląsk Wrocław – Legia Warszawa (18.00 w Polsat Sport oraz Canal Plus Sport).

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... SSmuddaa komentuje +0
Sie podniecacie tym Szewczykiem jakby nie wiem co

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... vgjvv komentuje +1
Tylko że Wisła gra padline od 5 lat :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 03 - 2014
... nemezis komentuje +0
Legia ma klopoty z chuliganeria,Lech gra mocno w kratke,Gornik w duzym kryzysie i wobec tego stwarza sie szansa dla bialej gwiazdy,moze Ruch i jeszcze Pogon mocno nacisna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był