a24ff883bc999ce4955b46a9dd280090.html Z Karola Wadowice do pierwszej ligi

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Z Karola Wadowice do pierwszej ligi

Email Drukuj
Prędzej czy później musiało się to stać. Wykwalifikowany trener bramkarzy Daniel Pawłowski opuszcza Wadowice i zajmie się teraz poważniejszą piłką. Przed Danielem sporo pracy, bo jego nowy klub, w którym będzie trenował bramkarzy, zajmuje ostatnie miejsce w pierwszej lidze.Już dawno wspominał nam, że chciałby w przyszłości zająć się szkoleniem bramkarzy w seniorskim klubie z najwyższej klasy rozgrywkowej. Po 10 latach (z kilkoma przerwami) współpracy z Karolem Wadowice, Daniel Pawłowski odchodzi z Uczniowskiego Klubu Sportowego i obiera ster na poważniejszą piłkę. Daniel został trenerem bramkarzy Okocimskiego Brzesko.
Z żalem żegnam zawodników i trenerów - muszę wyznać, że byłem bardzo wzruszony pożegnaniem grupy Ibrahimovic oraz Neymar, z którymi mocno współpracowałem - chciałem też zapewnić, że nie opuszczam Wadowic duchem, ponieważ będę cały czas w bliskim kontakcie z trenerami. Do zobaczenia! – mówił Daniel Pawłowski na pożegnanie z Karolem.
Do sztabu szkoleniowego włączył go trener pierwszoligowca, znany na lokalnych środowisku piłkarskim Piotr Stach, były piłkarz Kalwarianki oraz Beskidu Andrychów, a także były trener Halniaka Maków Podhalański. Przed Stachem oraz Pawłowskim stoi teraz ogrom pracy, bo po rundzie jesiennej Okocimski zajmuje ostatnie miejsce w 1 lidze, do gwarantującej utrzymanie 14. Pozycji traci jednak zaledwie dwa oczka.
Pierwsza liga czy ekstraklasa nie ma dla mnie większego znaczenia. Koncentruje się przede wszystkim na tym, aby moi podopieczni byli jak najlepsi. W Okocimskim mam naprawdę bardzo dobrych bramkarzy. W Brzesku będę robił to, co robię od 10 lat, czyli trenuje bardzo dobrych bramkarzy, poprzez nowoczesne metody coachingowe– wyznaje nam Daniel Pawłowski.
Daniel Pawłowski wychował się na stadionie w Skawie Wadowice, grając w wadowickim klubie w latach 1994 – 2003. Po przerwaniu kariery zaczął się szkoleniem bramkarzy. Daniel Pawłowski ukończył w tym czasie studia na Uniwersytecie Napier w Edynburgu, wydziału Sports and Exercise Science (Sports Psychology).

Przeszedł staże szkoleniowe w tak znakomitych klubach jak: FC Barcelona, PSV Eindhoven, Valencia, FC Porto, czy londyński Fulham oraz przy reprezentacji piłkarskiej Szkocji kobiet podczas Cyprus Cup.  Współpracował m.in z reprezentacją Polski U-15, reprezentacją Polski U-17 kobiet, MSP Szamotuły, Hibernian LFC, Livingston FC, Elite Soccer Scotland, Coerver Coaching Scotland, a także z naszym klubem PUKS Karol Wadowice.

W 2010 roku przyznano mu dyplom Life Coach, a dwa lata wcześniej NLP Practitioner. Wreszcie, jest jednym z nielicznych trenerów bramkarzy w Polsce posiadających licencję trenerską (IFA Goalkeeping Licence).  30 – letni trener zebrał już tak szeroki bagaż doświadczeń, że postanowił napisać i wydać książkę – „Szkolenie bramkarzy w piłce nożnej. Wiek 12 – 16 lat.”

Tomasz Mamcarczyk
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... tsw komentuje +1
Wszystko dzięki wujkowi wtajemniczeni wiedzą...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 02 - 2014
... Maratończyk Chocznia komentuje +0
Gratuluję :) i życzę Panu dzużo wytrwaości i dążenia do wyznaczenia przez siebie celów oraz drogi trenerskij :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2014
... jaaaaa. komentuje +4
Super :) POWODZENIA!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... adam1 komentuje +3
Gratulacje, będzie nam Pana brakowało w PUKS Karol.Powodzenia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... tokaj komentuje +2
Wybije sie do pierwszej ligi,chociaz ja bardziej chcialbym przeczytac o transferach naszych lokalnych druzyn sokola iskry i tak dalej bo o tym cos cicho

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... lump komentuje +9
mnie to wali

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
... Rio F. komentuje +5
Gratuluję Panie Danielu!

I dziękuję za wszystkie wspólne treningi, wyjazdy na mecze, rozmowy motywacyjne :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był