0186582e3c09e98e102cf39c9a3669d5.html Pech Olimpii. Dwa słupki i poprzeczka uratowały Skawę

• Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Pech Olimpii. Dwa słupki i poprzeczka uratowały Skawę

Email Drukuj
Bez Mosóra Skawa nie miała kim straszyć z przodu i przegrała trzeci mecz z rzędu.  W Iskrze na dobre odblokował się Kukieła i kleczanie wywieźli trzy punkty z Wieliczki. W Choczni oglądaliśmy mecz godny derbów zakończony remisem.

IV liga: Kukieła znowu straszy bramkarzy

Górnik Wieliczka 1:3 (1:2) Iskra Klecza

Iskra: Kozieł - Kozioł, Witek, Drechny, Galos, Kowalczyk (85'Chlebicki), Sobala, Wasilewski, Smagło (71'Rzeszutko), Kryjak (80'Woźniak), Kukieła

W tym sezonie kleczanie wychodzą na murawę z myślami „Wszystko albo nic”. Iskra gra póki co bez kompromisowo, nie notując do tej pory żadnego remisu. Nie inaczej było w Wieliczce, gdzie na początku spotkania zanosiło się na porażkę.

Wszystko za sprawą Księżyca, który dostał świetne podanie z rzutu wolnego i w starciu z Koziełem, przelobował młodego bramkarza Iskry, trafiając na 1:0. Na szczęście kleczanie bardzo szybko wyrównali.

Z rzutu wolnego wrzucał Galos, a rosły napastnik Iskry Konrad Kukieła głową skierował futbolówkę do siatki. To trafienie podziałało na naszą Iskrę bardzo mobilizująco i już w 30 minucie kleczanie cieszyli się z prowadzenia, choć bramkę na 2:1 strzelili w okropnych męczarniach.

Najpierw po rajdzie prawą stroną w poprzeczkę trafił Kowalczyk, dobijał Kukieła, ale jego strzał obronił bramkarz i dopiero za trzecim razem Kryjak zdołał pokonać wielickiego golkipera.

Po objęciu prowadzenia w drużynie Iskry wszystko szło zgodnie z planem, ale w 55 minucie zrobiło się niewesoło, ponieważ z murawy za drugą żółtą kartkę wyleciał Sobala.

Iskra jednak nic nie robiła sobie z tej straty i 10 minut później zrobiła rywali na szaro, strzelając trzecią bramkę, autorstwa Kukieły. Warto zaznaczyć, że asystę przy tej bramce zaliczył ... golkiper Iskry Krystian Kozieł.
Po dwóch porażkach z teoretycznie słabszymi przeciwnikami każdy wspiął się na wyżyny i jeden za drugiego biegał. Każdy przyłożył się do meczu od pierwszej do ostatniej minuty, dzięki czemu - moim zdaniem - zagraliśmy najlepsze spotkanie w tym sezonie. Wydaje mi się, że przyczyną tych naszych porażek jest głowa. Mówiłem już nie raz, że naszym piłkarzom przydałby się psycholog - wyznał szczerze trener Iskry, Filip Niewidok.

Skawa Wadowice 0:1 (0:1) KS Chełmek

Skawa: Galwik - Pietraszewski (46'Światłoń), Dyrcz, B.Jamróz (70'Śliwa), P.Gaudyn, M.Gaudyn, Skawina, Prażnowski, Bober (46'Mamcarczyk), Jamróz, Góra.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Skawa zagra w tym sezonie o utrzymanie, można to śmiało stwierdzić po ostatniej przegranej z Chełmkiem. Goście, którzy podobnie jak wadowiczanie plasują się tuż nad strefą spadkową, przyjechali do Wadowic po trzy punkty i nie mieli większych problemów, aby je zdobyć.

Wynik meczu został ustalony w 30 minucie, kiedy to po nieporozumieniu Góry ze Skawiną piłkę przejęli goście i w sytuacji sam na sam nie dali szans Gawlikowi. W pierwszych 45 minutach wadowiczanie nie mieli ani jednej sytuacji na gola.

Nieco lepiej było w drugiej połowie, a najlepszą sytuację na gola miał Mamcarczyk, który minął jednego rywala w polu karnym, ale w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił.

Relaks:
Witkowski - Wróbel, Putek, Jurzak, K.Koczur, Rolka, Jończyk (Stanek), Wiecheć, Wandzel (Nicieja), Wycisk, J.Koczur

Niemożliwe stało się możliwe. Marzący o okręgówce Relaks przegrał sensacyjnie z outsiderem A klasy Leńczanką.

W pierwszej połowie goście dwa razy obejmowali prowadzenie po trafieniach Jacka Koczura, ale beniaminek z Leńcz za każdym razem doprowadzał do wyrównania. W drugiej części Relaks atakował, ale to gospodarze strzelili dwa gole i sensacyjnie pogonili faworyzowaną Wysoką.

"Przy remisowym wyniku odkryliśmy się po przerwie i ruszyliśmy do przodu, ale zamiast strzelić, straciliśmy dwa gole." - mówi nam piłkarz Relaksu, Sławomir Wiecheć.

Ta porażka jest szczególnie bolesna dla prezesa Krzysztofa Dziedzica, którego firma ma siedzibę właśnie w Leńczach.

Zryw Lanckorona 1:2 (0:1) Łysa Góra Zawadka:
Łysa Góra: Warmuz – S.Żywczak, Curzydło, Kondak, Koczot, M.Żywczak, Listwan, Wiecheć, Fila (Gaudyn), Masłowski (Sajdak), Rupa

Zawadka była faworytem spotkania ze Zrywem i nie zawiodła, choć zwycięstwo przyszło Łysej Górze w okropnych męczarniach. Podopieczni Bogdana Talagi objęli prowadzenie po strzale Tomasza Listwana i do przerwy prowadzili 1:0, ale w drugiej części gry gospodarze przejęli inicjatywę, czego efektem był wyrównujący gol w 70 minucie.
Od 65 minuty gra kompletnie nam się nie układała. Rywale rozbijali nasze ataki, strzelili bramkę na 1:1 i mieli nawet szansę na zwycięstwo. Bardzo dobrze spisywał się jednak Warmuz, który obronił trzy stuprocentowe sytuację. Przyznam, że powinniśmy ten mecz przegrac - mówi trener Łysej Góry Bogdan Talaga.
Nie wykorzystane sytuację jendak się mszczą, o czym dobitnie przekonali się gospodare. W 84 minucie Mateusz Żywczak, widząc że jego kolegom z drużyny kompletnie nic nie wychodzi, wziął sprawy w swoje ręce i po indywidualnej akcji przesądził o zwycięstwie Łysej Góry.

Płomień Sosnowice 2:2 (0:1) Amator Babica
Amator: Kołodziejczyk - Lempart, Płaczek, Rzycki, M.Woźniak, Dziewiński, Moskała, Chlebicki (B.Woźniak), Zawiła, Okrzesik, Pułka (Wojtaszek).

Wyjazdowy remis zanotowała za to Babica. Amator prowadził po pierwszej połowie po trafieniu Zawiły, ale w drugiej części gry gospodarze dwukrotnie znaleźli sposób na Kołodziejczyka i to oni byli teraz górą.

Gdy zanosiło się na zwycięstwo Płomienia, remis gościom strzałem z dystansu uratował Mikołaj Woźniak i oba zespoły podzieliły się puntkami. Warto również odnotować, że po ostatnim incydencie z drzwiami działacze Amatora zainwestowali w nosze i teraz, jako jedno z nielicznych klubów w naszym podokręgu, mogą się pochwalić takim sprzętem.

Olimpia Chocznia 2:2 (1:1) Skawa Jaroszowice
Olimpia:
P.Ramenda - Kukuła, Danek, Świątek, Fortuna, M.Ramenda, A.Nowak (75'Bachorczyk), J.Woźniak, R.Nowak, Kencki (46'Woźniak), Bizoń
Skawa: Chmiel - Jucha, Fila, Leszczyński, Leń, Ciepły, Potoczny, Chmiel, M.Galas, Słupski, Mamcarczyk (66'W.Galas)

W Choczni oglądaliśmy spotkanie godne gminnych derbów. Po końcowym gwizdku obie drużyny schodziły z murawy z poczuciem niedosytu. Goście dlatego, że stracili zwycięstwo w końcówce spotkania, z kolei gosodarze żałowali wielu suprocentowych sytuacji w ciągu całego spotkania.

Po dominacji Olimpii na początku spotkania gola niespodziwanie zdobyli goście, a konkretnie Michał Galas, który wykorzystał sytuację sam na sam, choć przy próbie przyjęcia futbolówki, zdaniem gospodarzy, pomagał sobie ręką.

Olimpia nie mogła odżałować tej straty, zwłaszcza, że chwilę wcześniej Kencki trafił w słupek. Jednak chwilę później gospodarze cieszyli się z wyrównania po bramce Danka, który zaskoczył Chmiela strzałem z półobrotu.

Podopieczni Marka Praciaka, ożywieni tym trafieniem ruszyli do zdecydowanych ataków, które trwały także po zmianie stron. Olimpia dominowała, ale gola znowu zdobyli goście.

Autorem tego trafienia był Słupski, który kapitalnie przyjął sobie piłkę przed polem karnym, wygrał pojedynek biegowy z rywalem i na wślizgu wepchał futbolówkę do siatki.

Chocznia znowu mogła błyskawicznie wyrównać, ale Śiwątek trafił tylko w poprzeczkę, z kolei kilka minut później rozgrywający kapitalne spotkanie 16 - letni Mateusz Woźniak ostemplował słupek.

Olimpia w końcu dopięła swego na kilka minut przed końcem spotkania za sprawą Kukuły, który podpatrzył trafienie Słupskiego i także na wślizgu wpakował futbolówkę do siatki.

Ta bramka nie miałaby jednak znaczenia, gdyby chwilę wcześniej Słupski, w trudniejszej sytuacji od porpzedniej, pokonał Ramendę w sytuacji sam na sam.

5 kolejka I grupy B klasy:

Highslide JSŻarek Barwałd – Tarnawianka (przełożony)

Zaskawianka Wadowice 3:2 (2:0) Gronie Zagórnik
Zaskawianka: Góralczyk - Piwowarczyk, W.Nowak, Kiernoziak, Musiał, Mamcarczyk, Brożyna (65'Maluty), G.Nowak, Wawro, K.Mamcarczyk, Caputa (77'Ramian)

Sokół Chrząstowice 3:8 (1:5) Iskra Klecza II
Iskra:
Kawaler - Chmielarz (55'Błachut), Stopa, Stuglik, Tekielak, Wysogląd, Chlebicki, Woźniak (75'Kawaler), Balon, Niewidok, Rzeszutko (55'Kleszcz)

Zaskawianka coraz wyżej w C klasowej tabeli. Po dwóch ostatnich zwycięstwach tym razem wadowiczanie nie dali większych szans Zagórnikowi. Po pierwszej połowie podopieczni Adama Serwina wygrywali 2:0.

Pierwszą bramkę głową zdobył Brożyna, wykorzystując dobre dośrodkowanie Piotra Mamcarczyka z rzutu wolnego. Pod koniec pierwszej połowy Zaskawianka strzeliła drugiego gola, autorstwa Caputy, który wykończył zagranie Kamila Mamcarczyka.

Zaraz po zmianie stron asystent drugiego gola został sfaulowany w polu karnym i sam wymierzył sprawiedliwość, strzelając z jedenastu metrów.

Wadowiczanie rozluźnili się nieco tym prowadzeniem i pod koniec meczu stracili dwa gole, ale na szczęście dowieźli korzystny rezultat do końca meczu.

Po trzy punkty sięgnęła także Iskra, która w czterech pierwszych kolejkach zanotowała komplet zwycięstw, gromiąc wysoko wszystkich rywali. Nie inaczej było w Chrząstowicach, gdzie udało się aż 9 zawodników z IV ligowego składu Iskry.

Lisem pola karnego okazał się Filip Niewidok, który ustrzelił hattricka. Dwa gole strzelił Woźniak, a po jednej bramce dorzucili Tekielak, Chlebicki oraz jeden z rywali, strzelając samobója.

Beskid Andrychów 2:1 (1:0) Kszo Ostrowiec Świętokrzyski
Beskid: Felsch - Kaczmarczyk, Nahle, Kapera, Jurczak, D. Rupa (82'Kierczak), Słupski, Ł. Rupa, Marczak, Chowaniec (73'Adamus), Moskała (90'Tarabuła).

Efektowny powrót do Beskidu zaliczył 39 - letni Jacek Felsch, były piłkarz m.in. Kalwarianki oraz Iskry Klecza  , który wobec absencji dwóch golkiperów: Michała Kurzyńca oraz Kamila Sytego, zgodził się wrócić do andrychowskiej bramki.

Beskid zwycięźył prestiżowe spotkanie po bramkach Łukasza Rupy oraz Tomasza Moskały, choć od 55 minuty przy stanie 1:1 podopieczni Krzysztofa Wądrzyka musieli grać w "10" (czerwona kartka Marczaka), a w doliczonym czasie gry z murawy wyrzucony został jeszcze Tarabuła.