88ba5f852209a9c00dc81dbdd3be1087.html Walczyli do upadłego. Pierwsze takie zawody na kortach w Wadowicach

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Walczyli do upadłego. Pierwsze takie zawody na kortach w Wadowicach

Email Drukuj
Ta impreza odbyła się pierwszy raz, ale już na starcie zebrała sporą rzeszę uczestników. Gminne Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym " O Puchar Burmistrza Wadowic" można uznać za udane i jak zapewnia organizator na długo zapadną w pamięci uczestnikom.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
To była wymarzona, słoneczna pogoda dla uczestników pierwszych gminnych Mistrzostw w Tenisie Ziemnym „O Puchar Burmistrza Wadowic” rozgrywanych na kortach tenisowych w Parku Miejskim w Wadowicach.

Celem Turnieju, który odbywał się przez weekend,  było popularyzowanie gry w tenisa ziemnego wśród dzieci i młodzieży oraz seniorów na terenie miasta i gminy Wadowice, a także promocja sportu i zdrowego stylu życia. Organizatorem zawodów był Ludowy Klub Sportowy „OLIMPIA” Chocznia, a współorganizatorem Urząd Miejski w Wadowicach.
Wydarzenie to przyciągnęło do Parku Miejskiego w Wadowicach ponad 30 zawodników i zawodniczek grających w tenisa ziemnego oraz wielu kibiców- mówi prezes LKS „Olimpia” Chocznia Daniel Mastek.
Zawody zostały zorganizowane w kategoriach: klasy 1 – 3 i 4 – 6 szkoły podstawowej, klasy I – III gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, seniorzy do 45 roku życia – kobiety, mężczyźni, seniorzy powyżej 45 roku życia.
Rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych była bardzo zacięta, a uczestnicy walczyli o każdy punkt z wielkim zapałem i ogromną wolą walki - dodaje prezes Olimpii.
Żeby wszystko było zgodnie z przepisami nad konkursem czuwali sędziowie Paweł Mielec oraz Filip Lazar. Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie, i inni uczestnicy Mistrzostw, kierowani wspaniałymi przeżyciami nie kryli nadziei, że konkurs stanie się już cykliczną imprezą. Fundatorem pucharów i medali była burmistrz Wadowice Ewa Filipiak.
Tegoroczne zmagania w tenisie ziemnym stały się już historią, ale długo będziemy sięgać do nich pamięcią ze względu na fantastycznie przygotowane korty tenisowe oraz wysoki poziom rozgrywek sportowych- dodaje na koniec Daniel Mastek.
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Klasy 1 – 3 szkoły podstawowej:
1. Paulina Bąk
2. Patryk Cygan
3. Marcin Bieniek

Klasy 4 – 6 szkoły podstawowej:
1. Piotr Wolanin
2. Julia Węgrzyn

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Wojciech Pająk
2. Filip Lazar
3. Kamil Frączek

Open Kobiet:
1. Ewa Mleczko
2. Renata Kacperek
3. Renata Leśniak

Open mężczyzn:
1. Olgierd Urbanowicz
2. Tomasz Talaga
3. Michał Worecki

Seniorzy 45+:
1. Ryszard Antosz
2. Andrzej Jędrzejewski
3. Ryszard Sajdok
4. ks. Józef Gwiazdoń.

(DM)(kp)
Fot. LKS Olimpia Chocznia
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kibic komentuje +0
a wyniki kategorii gimnazjum?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 05 - 2014
... Areek komentuje +9
czy wcześniej bylo tu coś wspomniane o tym turnieju? Gram w tenisa wiele lat, czekałem długo na turniej jakikolwiek w wadowicach, a teraz nic o nim nie wiedziałem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... kkekk komentuje +3
Na konkurencyjnym portalu tego pana z prawej wycięli. Dlaczego?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... arik komentuje +1
a ja byłem z aga radwanską grałem !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... chaszcze komentuje +4
rewelacja! Byłam i na razie patrzyłam, ale chyba kupię sobie rakiete i też poćwiczę. To piękny sport!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był