e8caf83e2750fb67ffe23752258c9a39.html Gdybyśmy pod koszem mieli pięciu takich Konradów Mamcarczyków...

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Gdybyśmy pod koszem mieli pięciu takich Konradów Mamcarczyków...

Email Drukuj
Zabrali wolne w pracy, na studiach, zrezygnowali z odpoczynku w weekend, i przez trzy dni jeździli do Wieliczki, walczyć o honor wadowickiej koszykówki. Walka zakończyła się kompletem porażek, jednak honor został uratowany, bo momentami Skawa pokazała, że potrafi grać w koszykówkę.


Jak podsumować turniej, w którym koszykarze Skawy Wadowice w trzech meczach ponieśli trzy wysokie porażki? Moglibyśmy ich skrytykować, napisać że zawiedli oczekiwania kibiców, ogólnie nie zostawić na nich suchej nitki. Nie będziemy jednak tego robić, gdyż wcale tak nie uważamy.

Ci panowie grają przecież w koszykówkę dla przyjemności, nie otrzymują z tego tytułu żadnych wynagrodzeń, a mimo to zdecydowali się poświęcić pracę, studia i weekend, który mogli spędzić z żoną, dziećmi, czy przyjaciółmi, i przez trzy dni sumiennie jeździli do Wieliczki.  To właśnie w "mieście soli" zorganizowany został turniej play-off z udziałem czterech najlepszych drużyn w III lidze, które walczyły o dwa miejsce premiowane awansem do barażów o II ligę.

Skawa od początku tego turnieju stała na straconej pozycji, bowiem punkty z rundy zasadniczej zostały przeniesione do fazy play-off i nawet w przypadku kompletu zwycięstw w Wieliczce, wadowiczanie nie ruszyliby się z czwartego miejsca, bowiem do trzeciej pozycji tracili aż cztery punkty.

Podopieczni Adama Kunowskiego pojechali jednak na turniej z wielką ochotą, aby zdobyć cenny bagaż doświadczeń przed kolejnym sezonem. Ten dopiero za pół roku, ale już teraz trener Kunowski wyraźnie odmłodził skład, trzon drużyny w Wieliczce stanowili zawodnicy urodzeni w 1994 i 1995 roku, czyli Konrad Mamcarczyk, Karol Macięga, Bartłomej Jędrzejowski, Patryk Zarzycki i powracający po kontuzji Karol Kosiński.

W parze z doświadczonymi zawodnikami mogą już za kilka lat stworzyć mieszankę wybuchową, ale póki co przed większością z nich jeszcze sporo nauki, a takie turnieje, jak ten w Wieliczce, to najlepsza lekcja basketu. Nasza drużyna zakończyła te rozgrywki bez zwycięstwa, ale w dwóch pierwszych spotkaniach miała przebłyski, które dają dobry prognostyk na przyszłość.

Takie mecze, jak te z Wieliczką oraz krakowską „polibudą”, w których to Skawa prowadzi, a zaraz potem na własne życzenie traci szanse na wygraną, zdarzają się niestety wadowiczanom bardzo często, właściwie w przypadku wszystkich porażek w tym sezonie.

Pięciu Konradów Mamcarczyków niestety nie mamy, gdybyśmy mieli, już dawno gralibyśmy w II lidze. 20 – letni koszykarz dwoił się i troił na turnieju w Wieliczce, w trzech meczach zdobył w sumie 70 punktów, ale to nie wystarczyło, aby Skawa odniosła choćby jedno zwycięstwo. Kroku próbował dotrzymywać drugi w klasyfikacji „strzelców” wadowickiej drużyny - Sebastian Skrok, który w trzech meczach zdobył 47 punktów.

Reszta sporo odstawała, choć nie można odmówić im walki. Do półfinałowych turniejów o II ligę awansowały: Mistrz III ligi Regis Wieliczka oraz Politechnika Krakowska, która „rzutem na taśmę” wyprzedziła swoją imienniczkę z Kielc

Wyniki:

Politechnika Świętokrzyska Kielce 58:65 Politechnika Krakowska
Regis Wieliczka 100:81 (26:13, 20:29, 25:14, 29:25) Skawa Wadowice
Skawa: Mamcarczyk (26), Skrok (14), Macięga (10), Zarzycki (8), Świerkosz (8), Jochymek (6), Jędrzejowski (5), Pabich (2), Styła (2)

Regis Wieliczka 70:65 Politechnika Świętokrzyska Kielce
Skawa  77:102 (18:14, 15:40, 20:29, 24:19) Politechnika Krakowska
Skawa: Mamcarczyk (23), Macięga (13), Pabich (12), Świerkosz (8), Skrok (7), Jochymek (7), Kosiński (3), Stopka (2), Wieczorek (2).

Politechnika Krakowska 84:75 Regis Wieliczka
Politechnika Świętokrzyska 106:67 (25:13, 29:11, 23:22, 29:21) Skawa
Skawa: Skrok (26), Mamcarczyk (21), Jochymek (10), Kosiński (4), Świerkosz (4), Zarzycki (2), Pabich (1).

Końcowa tabela III ligi:
1. UKS Regis Wieliczka 32 pkt.
2. Politechnika Krakowska 30 pkt.
3. AZS PŚK Kielce 29 pkt.
4. MKS Skawa Wadowice 23 pkt.


(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... charlesbronson komentuje +0
Jak jest kasa zacznijcie trenować młodszych, zmieńcie trenera i sukcesy mogą się pojawić, macie chyba problem z naborem, bo zamykacie się szukając tylko w świętym mieście, macie prawno, ale w okolicy chyba sporo młodych talentów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2014
... SebaSkawa komentuje +0
W okresie posezonowym mlode sily sa bardzo pomocne i mile widziane zapraszamy na treningi wtorek i piatek. jest kilka miesiecy aby pokazac swoje mozliwosci. Zachecam do zweryfikacji swoich mozliwosci na parkiecie z weteranami.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2014
... jaromir 86 komentuje +1
Dobrze ze ten turniej otworzył oczy trenerowi,bo 2 lata sa stracone dla tych chłopcow ktorzy teraz pokazuja ze potrafia grac.To Oni mieli grac a starsi mieli pomagac.Jak widac weterani sie krusza,nie wytrzymuja obciazenia,a młodziez pojdzie na studia wiec moze byc problem.Popełniono bład gubiac po drodze pozostała grupe młodziezy.Moze pomoze grupa ktora sie szkoli .Koszykówka jest tak prosta gra ale tylko wtedy gdy sie ja oglada z trybun i krytykuje sie trenera,bo MY to zrobimy lepiej co z reszta widac.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 04 - 2014
... kibic komentuje +3
oj widzę ze z obrażania siatkarek przenosimy się na koszykarzy żenada jordan oj żenada

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 04 - 2014
... jordan komentuje +3
CIP Y I TYLE

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był