606ded03cf96e0d2c81b5e0752ebeefc.html Góralczyk pokonał Marzannę. Wyprzedził 2451 zawodników

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Góralczyk pokonał Marzannę. Wyprzedził 2451 zawodników

Email Drukuj
Prawie dwa i pół tysiąca zawodników ukończyło popularny krakowski Półmaraton Marzanny. W tej grupie nie mogło zabraknąć naszego maratończyka Pawła Góralczyka, który uplasował się w ścisłej czołówce zawodów. Startowali też inni biegacze z Wadowic.


Jak co roku o tej porze na krakowskich Błoniach setki zawodników witało wiosnę, biegnąc przez 21 kilometrów po mieście. W tegorocznym XI Półmaratonie Marzanny do mety dobiegło aż 2461 biegaczy. To zdecydowany rekord frekwencji w 10 letniej historii tych zawodów, pobity aż o prawie 800 zawodników.

Na starcie prestiżowego krakowskiego biegu stanęło również sześciu zawodników z gminy Wadowice, na czele z Pawłem Góralczykiem. Maratończyk z Choczni nie zawiódł naszych oczekiwań i odniósł kolejny sukces, stając na podium w swojej kategorii wiekowej i robiąc kolejny duży krok w swojej karierze. 10. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. pozycja w kategorii wiekowej 18 - 30 lat i czas 1 godzina 15 minut i 59 sekund, który jest lepszy o 139 sekund w porównaniu do ubiegłego roku, budzi szacunek.

W krakowskim półmaratonie Polacy odgrywali jednak drugoplanowe role. Rywalizację zdominowali Ukraińcy, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium.
Start w tych zawodach miał ogromne znaczenie, gdyż był odpowiedzią, czy dobrze przepracowałem zimę i czy nie pojawią się żadne komplikacje. Atmosfera podczas biegu była znakomita, kibice dopisali, nawet muzyka towarzyszyła nam w czasie biegu. Przyznam, że trasa była bardzo wymagająca. Było dużo krótkich podbiegów i zakrętów. Przed startem liczyłem na pierwszą piętnastkę, więc jestem zadowolony z tego 10 miejsca, które dedykuję mojemu siostrzeńcowi, który urodził się dwa dni wcześniej. Gratuluję również biegaczom z gminy Wadowice, którzy wzięli udział w Półmaratonie Marzanny- mówi nam Paweł Góralczyk.
Pozostali zawodnicy z naszej gminy spisali się dużo słabiej od naszego maratończyka, ale sam fakt, że zdecydowali się na udział w tak morderczym biegu, budzi wielki szacunek. Bartłomiej Jończyk uplasował się na 549 miejscu, Adrian Klasa na 991, Jakub Skrzypczak zajął 1118 pozycję, a Grzegorz Polak oraz Anna Kozieł nie zostali sklasyfikowani.

Przed Pawłem Góralczykiem kolejne zawody. Już niedługo nasz zawodnik stanie do jednego z najważniejszych startów w jego życiu, w wyjątkowej intencji . O tym napiszemy jednak już niebawem.

Tomasz Mamcarczyk
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (10)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Speedy Gonzales komentuje +1
Skupmy jednak uwagę na Góralczyku, bo niewątpliwie jest to ciekawa
postać. Nie należy jednak promować jego wyników narazie bo są
przeciętne. Warto zauważyć jego upór w dążeniu do celu mimo
niekoniecznie sprzyjających warunków! Pasja w życiu, która odciąga
młodego człowieka od alkoholu i pokazuje piękną sferę ludzkiej natury!
Niech będzie przykładem uchwycenia sensu w życiu! Takiego artykułu o
nim oczekuję!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... technik komentuje +1
Tak go wychwalacie a zauważyć należy, że kobieta była przed nim. 1:15 na półmaratonie to nie jest super wynik jeśli chodzi o czołówkę. W chwilę znajdę biegaczy co biegają minimum 1:12, a nie startują w takich biegach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... Speedy Gonzales komentuje +1
Heh dlaczego akurat 1.40? Przebiegnięcie połówki po 4.45/km czemuś dowodzi? Kogo to obchodzi. W Biegu Marzanny w tym czasie przebiegło 599 zawodników... Akurat dla mnie to żaden problem, więc na szacunek nie zasługuję. Co innego wielu początkujących... Wyrazy uznania dla nich, ale nie o wynik chodzi, który jest w dużej mierze warunkowany genotypem. Trzeba się zastanowić jak inaczej docenić trud maratończyków.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2014
... DFD komentuje +2
Startowały także dwie osoby z poza gminy Wadowice ale z powiatu wadowickiego i uważamy ze trasa wcale nie była wymagająca raczej płaska, pogoda także dopisywała
Pozdrawiamy pozostałych biegaczy!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... do "Speede Gonzales" komentuje +3
jeśli przebiegniesz półmaraton poniżej 1h40m to zyskasz mój szacunek. Wtedy sam będziesz wiedzał za co!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... WTF? komentuje +0
Po pierwsze- Tępy?? Dziewczyna tępy.. Bez komentarza zostawię..
A po drugie jak nie rozumiesz treści pytania to nie staraj się na nie odpowiadać..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... Speedy Gonzales komentuje +3
"sam fakt, że zdecydowali się na udział w tak morderczym biegu, budzi wielki szacunek."
HaHaHa morderczy? przecież oni biegają dla zdrowia!
Szacunek? Za co? Kto nie biega w dzisiejszych czasach!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... @WTF komentuje +3
nie rozumiesz bo jestes tępy, pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... kibol komentuje +2
Ukraińcy zajęli cale podium w klasyfikacji ogólnej a Paweł zajął miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
... WTF? komentuje +4
-"Maratończyk z Choczni nie zawiódł naszych oczekiwań i odniósł kolejny sukces, stając na podium w swojej kategorii wiekowej i robiąc kolejny duży krok w swojej karierze."

-"Rywalizację zdominowali Ukraińcy, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium."

Czy tylko ja czegoś tu nie rozumiem?????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był