20d126de7e5de6fd5aa2d3eeee14f090.html Szermierze w dobrej formie. Mają wyniki

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Szermierze w dobrej formie. Mają wyniki

Email Drukuj
Ostatnie tygodnie były  niezwykle udane dla zawodników klubu szermierzy Grass-Hopper Kalwaria. Młodsza grupa zawodników osiągnęła sukces w Międzynarodowym Turnieju Szermierczym w Gliwcach, a starsi koledzy  w zawodach kadetów w Sninie na Słowacji.Słowa uznania należą się najmłodszym członkom klubu, startującym w Gliwicach kategorii „skrzat”. Pomimo tego, że dla większości z nich były to dopiero drugie w życiu prawdziwe zawody, zdobyli oni aż cztery medale.

Wśród chłopców tej kategorii walka finałowa odbyła się pomiędzy zawodnikami klubu „Grass-Hopper Kalwaria”. Po pięknej i zaciętej walce pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył Szymon Wodniak a drugi był Adrian Burdek. Startujące po chłopcach dziewczęta również wypadły bardzo dobrze: Oliwia Garus stanęła na drugim stopniu podium a Aleksandra Goczał zajęła trzecie miejsce. W kategorii „zuch” po raz kolejny na podium stanął Ireneusz Filek zdobywając drugie miejsce wśród licznej grupy zawodników.

Starsi reprezentanci klubu z Kalwarii Zebrzydowskiej startujący w słowackiej Sninie również pokazali, że reprezentują wysoki poziom. W kategorii „junior młodszy” trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Jakub Wodniak, „po drodze” pokonując w walce grupowej aktualnego drużynowego mistrza Europy Wojciecha Lubienieckiego. Karolina Biela startująca w dwóch kategoriach wiekowych najpierw wywalczyła trzecie miejsce wśród „juniorów młodszych” a w drugi dzień zawodów zdobyła srebrny medal w kategorii „młodzik”.

Pierwszy swój sukces odniósł również Elliot Harrison – trzecie miejsce wśród „młodzików” to bardzo dobry wynik. Dwa tygodnie później odbył się pierwszy z cyklu turniejów o „Puchar Żubrów” w niedalekiej Skawinie. Najlepszy wynik spośród reprezentantów Kalwarii wywalczył Mikołaj Radosz pewnie wygrywając kategorię „dzieci” i pokonując w walce finałowej swojego częstego rywala Przemysława Cnotalskiego z Krakowa.

W kategorii „zuch” wysoki poziom umiejętności pozwolił Ireneuszowi Filkowi ponownie stanąć na podium - drugie miejsce i srebrny medal. Bardzo dobrze spisali się ponownie najmłodsi: w kategorii „skrzat” dziewcząt srebrny medal zdobyła Oliwia Garus a brązowy Aleksandra Goczał. Chłopcy nie byli gorsi bowiem drugie miejsce wywalczył Adrian Burdek a Szymon Wodniak był trzeci.

W sumie w marcu zawodnicy SKS Grass-Hopper Kalwaria zdobyli aż piętnaście miejsc medalowych! Na koniec z przyjemnością informujemy, że w uznaniu osiąganych wyników, reprezentantka „Grass-Hopper Kalwaria” Karolina Biela została powołana przez Polski Związek Szermierczy na obóz szkoleniowy kadry narodowej kadetów który odbył się w marcu w kompleksie szkoleniowym w Spale.

Maciej Wodniak
Foto: Maciej Wodniak, Bogdan Biela
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był