08438a1d7c5483c0bb3b80065ee14a8a.html Ponad dwieście szpad zmierzyło się w Kalwarii Zebrzydowskiej

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ponad dwieście szpad zmierzyło się w Kalwarii Zebrzydowskiej

Email Drukuj
Przez dwa dni na sali sportowej liceum w Kalwarii Zebrzydowskiej mierzyli się ze sobą szpadziści, nie tylko z naszego kraju. Wśród ponad 200 zawodników byli także reprezentanci Słowacji i Ukrainy. Turniej o Puchar Miasta zgromadził prawdziwe tłumy widzów.


W miniony weekend (15 – 16.02) w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się ogólnopolski Turniej Szermierczy „II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej. Rozgrywany po raz drugi, tym razem miał również międzynarodowy charakter za sprawą zawodników przybyłych z Ukrainy i ze Słowacji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali starosta powiatu Jacek Jończyk, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Zbigniew Stradomski oraz prezes SKS „Grass-Hopper Kalwaria” Bogdan Biela.

Zawodnicy rywalizowali w sali sportowej kalwaryjskiego liceum w trzech kategoriach wiekowych: 9 – 11 lat, 12 – 13 lat oraz 14 – 15 lat. Początkowo wszyscy zawodnicy walczyli systemem „każdy z każdym” w 6 – 7 osobowych grupach. Kolejne decydujące walki odbywały się systemem pucharowym zgodnie z klasyfikacją po eliminacjach grupowych aż do wyłonienia zwycięzcy.

Walki obserwowała licznie przybyła publiczność dla której na dużym ekranie na bieżąco wyświetlane były wyniki poszczególnych walk.
Nawet dla widzów mających kontakt po raz pierwszy z tą dyscypliną sportu przebieg walki szermierczej był przez cały czas czytelny - mówi nam Maciej Wodniak, jeden z organizatorów.
W szpadzie sportowej trafienia zalicza się bowiem na podstawie wskazań specjalnych aparatów sygnalizujących trafienia zainstalowanych przy każdej planszy. Osoby które nie mogły przybyć osobiście do Kalwarii, wyniki i przebieg zawodów mogły śledzić w internecie dzięki przekazowi wideo realizowanemu „na żywo” przez dwie zainstalowane kamery.

W kategorii 1999-2000 dziewcząt zwyciężyła Barbara Brych z UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie, w kategorii 2001-2002 Julia Kwiecień klubu Muszkieter Gliwice a wśród najmłodszych roczników 2003 – 2005 Maria Podolska z KKS Kraków.

Wśród chłopców w kategorii wiekowej 1999-2000 najlepszy okazał się Wojciech Kolańczyk z UKS Irwin Manieczki a w kategorii 2001-2002 zwyciężył Patryk Adamczyk z MDK nr1 Bytom. W rocznikach 2003 – 2005 zwyciężył przedstawiciel naszego Klubu Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria” Kacper Morek, gorąco dopingowany w czasie walk przez zgromadzoną publiczność a po zwycięstwie w walce finałowej nagrodzony długą owacją i oklaskami.

Inni zawodnicy kalwaryjskiego klubu również walczyli bardzo dobrze. W kategorii chłopców 2001 – 2002 trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Mikołaj Radosz a Dorian Herbut był szósty. Wśród zawodników najstarszych roczników Franciszek Koc był szósty a Karolina Biela siódma.

Miejsca pozostałych zawodników z Kalwarii w swoich kategoriach: Gabriela Herbut (10), Michał Płaczek (11), Daniel Filek (14), Dawid Dębicki (17), Ireneusz Filek (17), Elliot Harrison (20), Wioletta Rzepa (26).

Dodatkowo korzystając z przywileju gospodarzy turnieju w zawodach wystąpiło także kilku najmłodszych siedmio i ośmioletnich przedstawicieli organizatorów turnieju Klubu Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria”, dla których był to pierwszy start w zawodach: Szymon Wodniak, Adrian Burdek, Oliwia Garus, Alicja Goczał i Nina Piotrowska. Pomimo początkowej tremy, zdobywali swoje pierwsze trafienia ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami.

W Turnieju Szermierczym „II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w sumie wzięło udział 209 zawodników w tym 11 zawodników ze Słowacji i Ukrainy. Turniej odbył się dzięki pomocy Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej i Starostwa Powiatowego w Wadowicach oraz wsparciu sponsorów tj. firm Grass-Hopper, Rumtex, Quest, Optisofa, Aviva, Ryłko, ArtexIT, Cukiernia Wadowice, Płoszczyca, WGB, Ardik, WadowiceNet, ZINK, Maspex, Piekarnia Stryszów oraz dzięki zaangażowaniu dużej grupy osób związanych z miejscowym klubem.

Więcej informacji na stronie www.szermierka-kalwaria.pl. Pełne wyniki turnieju zamieszczone są na stronie www.pzszerm.pl.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(MW), (kp)
Fot: Zuzanna Radosz, Katarzyna Dębicka, Wadowice24
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kguycsdg komentuje +0
GRATULACJE WSZYSTKIM ZWYCIĘŻCĄ I UCZESTNICZĄCYM

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 02 - 2014
... Kiciuś komentuje +3
Brawo Mikołaj! :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... korektor komentuje +4
Bardzo proszę o korektę. To był impreza " II Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Kalwaria Zebrzydowska" a nie jak napisano burmistrza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... honoratla komentuje +2
nie byłeś nie wiesz u góry nie było jak się przecisnąć! Bardzo fajna zgraja młodych sportowców, jestem pod wrażeniem zaangażowania rodziców! To musi być wiele wyrzeczeń dla nich żeby tak dla dziecka jeździć po zawodach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
... ioP>3 komentuje +0
Gdzie te tłumy ? W Stopie obok ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był