Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Koszykarze walczą o honorowe zwycięstwo

Email Drukuj
Koszykarze Skawy Wadowice mogą mówić o sporym pechu. Przegrali już dwa spotkania na turnieju w Wieliczce, mimo że w każdym z nich mieli swoje pięć minut. Przed Skawą ostatni mecz z Politechniką Świętokrzyską. Podajemy wynik na żywo.


Koszykarze Skawy Wadowice rozpoczęli trzydniowy turniej koszykówki. Podobnie jak rozgrywkach siatkówki kobiet, cztery pierwsze zespoły na koniec sezonu w III lidze powalczą o dwa miejsca premiowane awansem do turniejów. Różnica pomiędzy koszykówką, a siatkówką jest jednak taka, że punkty zdobyte w rundzie zasadniczej basketu przechodzą do kolejnej fazy rozgrywek.

Taki regulamin powoduje, że koszykarze Skawy do Wieliczki, która jako zwycięzca pierwszej rundy pełni rolę gospodarza turnieju, pojadą na wycieczkę, bowiem w tabeli zajmują czwarte miejsce, tracąc aż cztery punkty do trzeciej Politechniki Krakowskiej. A jak wiadomo w koszykówce za zwycięstwo otrzymuje się tylko dwa punkty, a za porażkę jeden, i nawet w przypadku kompletu wygranych, wadowiczanie pozostaną na czwartym miejscu.
Ten regulamin stawia nas w beznadziejnej sytuacji, ale uważam, że jest bardziej sprawiedliwy, od tego w siatkówce, bo nie po to gra się cały sezon, aby po rundzie zasadniczej kasowały się punkty. Szans za wielkich nie mamy, ale potraktujemy ten turniej bardzo poważnie. To będzie dla nas spore doświadczenie i znakomity sprawdzian przed kolejnym sezonem. A kto wie, może w jakiś sposób uda nam się awansować dalej? Wiele zespołów wycofuje się bowiem z baraży o II ligę ze względów finansowych, więc na pewno trzeba walczyć do końca - zapowiada trener Skawy, Adam Kunowski.
W pierwszym spotkaniu koszykarze Skawy polegli z gospodarzami turnieju Regisem Wieliczka różnicą aż 19 punktów, mimo że do przerwy przegrywali tylko czterema punktami - 42:46. Bardzo dobra była zwłaszcza druga kwarta, którą wadowiczanie wygrali różnicą 9 punktów, a rywali raz po raz ośmieszał Konrad Mamcarczyk, który w całym spotkaniu zdobył aż 26 punktów.

Po przerwie Skawa jeszcze bardziej zaskoczyła gospodarzy i po rzutach Jochymka oraz Skroka sensacyjnie wyszła na jednopunktowe prowadzenie. To było jednak wszystko, na co tego dnia stać było naszą drużynę. 

"Myślę, że był to niezły mecz w naszym wykonaniu. Do przerwy graliśmy jak równy z równym, ale zastój w trzeciej kwarcie spowodował, że rywale nam odjechali. Później trochę odrobiliśmy, ale to nie wystarczyło." - mówi nam koszykarzy Skawy, Wojciech Świerkosz.

W kolejnym meczu Skawa przegrała z Politechniką Krakowską, w niedzielę rano gra z Politechniką Świętokrzyską. Za pośrednictwem naszego fanpage’a podajemy wyniki na żywo z meczów naszych koszykarzy na turnieju w Wieliczce.

Faza play-off o wejście do półfinałowego turnieju o II ligę
- Kampus Wielicki, ulica Józefa Piłsudzkiego 105:

Piątek (28.03):
Regis Wieliczka  100:81 (26:13, 20:29, 25:14, 29:25) Skawa Wadowice
Skawa: Mamcarczyk (26), Skrok (14), Macięga (10), Zarzycki (8), Świerkosz (8), Jochymek (6), Jędrzejowski (5), Pabich (2), Styła (2)

Politechnika Świętokrzyska Kielce 58:65 Politechnika Krakowska

Sobota (29.03):

Skawa Wadowice 77:102 Politechnika Krakowska
Regis Wieliczka 70:65 Politechnika Świętokrzyska Kielce

Niedziela (30.03):
Politechnika Świętokrzyska Kielce 106:67  Skawa Wadowice
Politechnika Krakowska 84:75 Regis Wieliczka

Końcowa tabela III ligi:
1. UKS Regis Wieliczka 32 pkt.
2. Politechnika Krakowska 30 pkt.
3. AZS PŚK Kielce 29 pkt.
4. MKS Skawa Wadowice 23 pkt.

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... jaromir 86 komentuje +0
W koszykowce mecz trwa 40 minut ,a 5 minut to troche mało aby walczyc o zwyciestwo,i trzeba miec siły a tego im brakuje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był