220e935ab22c5b213b83b763d16c8ce6.html Gimpel wicemistrzem w koszykówkę

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Gimpel wicemistrzem w koszykówkę

Email Drukuj
To była ostatnia szansa na koszykarski sukces w tym sezonie. W rejonowym finale licealiady uczniowie z Gimpla musieli uznać jednak wyższość odwiecznych rywali z Oświęcimia. Naszej drużynie nie pomogła nawet bardzo dobra gra Płonki oraz Jędrzejowskiego, gry został MVP turnieju.Po trwającej trzy lata hegemoni szkoły w Gorzeniu, mistrzostwo powiatu trafiło w tym roku w ręce uczniów 1 LO w Wadowicach. Dzięki temu, koszykarze popularnego „Gimpla” wystąpili w finale rejonowych, w którym zmierzyli się ze zwycięskimi szkołami z powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego oraz olkuskiego. Po kilkunastu latach przerwy finał rejonowy powrócił do sali gimnastycznej wadowickiego ogólniaka, który pełnił rolę gospodarza tego turnieju.

Highslide JSPółfinałowe starcia potoczyły się bez większych emocji i żadnych niespodzianek. Uczniowie szkoły im. Marcina Wadowity zwyciężyli 31:17 z 1 LO z Olkusza, z kolei Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących w Oświęcimiu rozgromił Powiatowe Centrum Edukacyjne z Chrzanowa 78:19. W wielkim finale doszło zatem do zawsze budzącego wielkie emocje odwiecznego starcia wadowicko – oświęcimskiego.

W ubiegłorocznym finale uczniowie z Gorzenia uporali się z Oświęcimiem, a w finale wojewódzkim zajęli 4. miejsce. W tym roku, faworytem rejonowego etapu byli jednak - prowadzeni przez koszykarza Skawy Artura Styłę - oświęcimianie, w składzie których większość zawodników gra na co dzień w juniorskiej drużynie Niwy Oświęcim.

Skazywany na porażkę Gimpel, dowodzony przez zawodników Skawy Wojciecha Płonkę oraz Bartłomieja Jędrzejowskiego, walczył jednak z rywalami jak równy z równym. Dopiero w końcówce meczu goście odjechali na kilkanaście punktów, wygrywając ostatecznie 53:40.
Mimo tego, że oświęcimianie mieli bardzo wyrównaną grupę 10 zawodników, większości ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, to udało nam się nawiązać walkę. Cały czas byliśmy blisko rywali, jednak dwa rzuty za trzy punkty spowodowały, że oświęcimianie trochę nam odskoczyli. Myślę jednak, że był to pozytywny wynik, próbowaliśmy walczyć z nimi od początku do końca spotkania – komentuje dla nas opiekun koszykarskiej drużyny gimpla, Andrzej Jędrzejowski, prywatnie ojciec grającego w zespole Bartłomieja.
I właśnie Bartek Jędrzejowski był tego dnia najjaśniejszą postacią w wadowickiej Sali, za co otrzymał wyróżnienie MVP całego finału rejonowego. Wielkie brawa należą się również publiczności, a konkretnie uczniom oraz uczennicom wadowickiego ogólniaka, którzy gorącym dopingiem wspierali swoją drużynę. Na finał wojewódzki pojedzie jednak „Ogólniak” z Oświęcimia.

Po zakończeniu turnieju uczestnicy turnieju otrzymali puchary oraz dyplomy z rąk kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Aliny Wolas, Dyrektora I LO w Wadowicach - Janiny Turek oraz koordynatora ds. Sportu Szkolnego w Powiecie Wadowickim – Adama Kunowskiego.

Uczniowie LO w Wadowicach wystąpili w składzie: Bartłomiej Jędrzejowski, Wojciech Płonka, Tomasz Śpiewla, Michał Karamański, Konrad Zajda, Jakub Skrzyński, Dawid Paczyński, Krystian Prorok, Krzysztof Paździora.

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (3)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ciekawski komentuje +2
Co oznacza w pełnym składzie? Włączając absolwentów?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 02 - 2014
... realista15515 komentuje +7
Obiektywnie patrząc gdyby Gorzeń występował w pełnym składzie to byłby 4 raz z rzędu na szczycie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 02 - 2014
... stefan25 komentuje +22
Bartek Jędrzejowski pokazał w finale prawdziwą klasę.. 36 na 40 zdobytych punktów przez Gimpla rzucił ten zawodnik, brawo !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był