365c75f0e6bc88bb1627dde9fb4a53cf.html Chcesz zostać grafikiem? Postaw na wielostronny rozwój

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Chcesz zostać grafikiem? Postaw na wielostronny rozwój

Email Drukuj
Projektant grafiki, by odnieść sukces zawodowy, musi poruszać się równie dobrze w sferze marketingu, zagadnień technologicznych, jak i artystycznych środków wyrazu. Rynek reklamy odczuwa wyraźny brak tak wszechstronnie wykształconych osób - mówi Anna Treska- Siwoń, grafik i opiekun kierunku.


Artykuł sponsorowany

Highslide JS
Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Projektowaniem plakatów reklamowych w XIX wieku zajmowali się artyści, którzy w ten sposób uzupełniali braki w budżecie. Z początkiem wolnego rynku powstał w naszym kraju zawód projektanta grafiki reklamowej. W tym samym czasie nastąpiły gigantyczne zmiany technologiczne i plastycy działający w branży nie byli na nie przygotowani. Tradycyjny sposób edukacji artystów plastyków skupiał się na kształceniu warsztatu artystycznego, pomijał kwestię posługiwania się podstawowym współcześnie narzędziem projektanta – komputerem oraz kwestie związane z marketingiem. Niestety, mimo upływu lat, na wielu uczelniach wciąż dominuje tradycyjny sposób postrzegania zawodu projektanta grafiki. - Projektant grafiki, by odnieść sukces zawodowy, musi poruszać się równie dobrze w sferze marketingu, zagadnień technologicznych, jak i artystycznych środków wyrazu. Rynek reklamy odczuwa wyraźny brak tak wszechstronnie wykształconych osób - mówi Anna Treska- Siwoń, doświadczony grafik i opiekun kierunku Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

Nowe podejście do studiów graficznych
Studenci nowego kierunku w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera Grafika reklamowa i multimedia zdobędą niezbędną wiedzę w zakresie zasad percepcji wzrokowej odbiorcy, marketingu, psychologii konsumenta czy brandingu, dlatego będą potrafili prawidłowo określić cele swojej pracy i dobrać odpowiednie środki wyrazu do ich realizacji oraz weryfikować efekty swojej pracy. Od pierwszego semestru prowadzony będzie zestaw kursów obsługi podstawowych programów graficznych. Dla wszystkich obowiązkowe są Adobe Illustrator, Photoshop i After Effects. W ramach wybranej specjalności Grafika reklamowa i edytorska jest kurs Adobe InDesign, a studenci specjalności Multimedia i grafika interaktywna poznają trzy inne programy z pakietu Adobe: Dreamweaver, Flash i Premier. Znajomość tych programów będzie pogłębiana w ramach kolejnych kursów, i tak np. Adobe Photoshop będzie wykorzystywany zarówno do tworzenia ilustracji (Grafika ilustracyjna), wizualizacji opakowań (Projektowanie opakowań), jak i do tworzenia krótkich prezentacji reklamowych (Tworzenie multimedialnego przekazu reklamowego). W programie studiów nie zabraknie także nauki klasycznego rysunku, gdyż jego podstawy są również niezbędne w pracy grafika.

Dodatkowe atuty
Studia kładą duży nacisk na naukę autoprezentacji. Kursy specjalistyczne zakończone będą prezentacją realizowanego przez studentów projektu, a odbywać się one będą w taki sam sposób, jak prezentacje projektów dla potencjalnego klienta. Ta umiejętność da absolwentom kolejną, dużą przewagę na rynku pracy. Kierunek Grafika reklamowa i multimedia skierowana jest do osób, które chcą swoje plastyczne zdolności przekuć w umiejętności cenne dla grafika, ale także tych którzy chcą zajmować się marketingiem, bo zdobyta wiedza pozwoli im na lepszą współpracę z agencjami reklamowymi i interaktywnymi. - Bez względu na to, czy absolwenci zdecydują się na pracę dla kogoś, karierę freelancera, czy założenie własnej firmy, na pewno przydadzą im się też umiejętności z zakresu zarządzania zespołem i projektem - mówi Anna Treska- Siwoń.

Wsparcie partnerów

Praca grafika nie ogranicza się tylko do procesu kreacji. Projektując pracę przeznaczoną do druku, musi on także od samego początku uwzględniać możliwości technologiczne. Dlatego partnerem kierunku został Małopolski Klaster Poligraficzny, który skupia przedsiębiorstwa związane z tą dziedziną.. Projektant grafiki powinien także znać podstawy fotografii, a także umieć współpracować z fotografiami. Dlatego studenci tego kierunku będą uczyli się jak operować zdjęciem, zorganizować sesję zdjęciową, ale również samodzielnie wykonać zdjęcie produktowe lub wizerunkowe. Pracownię fotografii, stworzoną w ramach studiów, będą wspierać zawodowcy z Podgórskiego Domu Fotografii.

Artykuł sponsorowany

 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Wieści z kraju

 

Dziś rozpoczyna się kampania wyborcza

Po opublikowani...

 

Radni wzywają do pomocy dla Kurdystanu

Władze Małopo...

}} Praca

 

W Wadowicach ponad 4000 osób zdecydowało się na OFE

Liczba osób, które chciałyby zostawić swoje składki ubezpieczeniowe w OFE nie miała przekroczyć pół miliona. Tymczasem już teraz wiadomo, że może być ich nawet 2 miliony. W Wadowicach do piątku (1.08) aż 4000 osób zdecydowało, że nie oddadzą całości swoich składek ZUS-owi.

 

Pensje w szpitalu za niskie?

Jest możliwe, że niektórzy pracownicy wadowickiego szpitala nie dostawali nawet minimalnej wypłaty. -  W tym momencie pracownicy szpitala podpisują aneksy, by przeskoczyć granicę najniższej krajowej pensji. Teraz będzie o 20, 30 zł więcej – informuje jeden z naszych Czytelników.

}} Muzyka

 

Wielki finał koncertów w Ogrodowej

Za nami już osiem czwartków, które dla wielu były stałym elementem na kulturalnej mapie Wadowic. Po wspaniałym koncercie Angeliki Kot i Kasi Kołodziejczyk w Ogrodowej czeka nas uczta muzyczna serwowana przez Krystynę Prońko przy akompaniamencie Big Bandu Małopolskiego.

 

Angelika i Kasia zapraszają na koncert

To już przedostatni koncert w Ogrodowej tego lata. Cykl muzyczny, tak bardzo ceniony przez wielu mieszkańców miasta, zakończy się 28 sierpnia. Tymczasem w czwartek (21.08) na scenie pojawią się Angelika Kot i Kasia Kołodziejczyk, które dały się poznać w The Voice of Poland.
Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był