463e6937859e2c70982f2fe6b068c20a.html Fryzjer na swoim

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Fryzjer na swoim

Email Drukuj
Krzysztof Nowak nie uznaje kompromisów – albo będzie po jego myśli, albo wcale. Tak też od początku do końca było z salonem Fengii, który rok temu otworzył przy Rynku w Kalwarii. Z okazji okrągłej rocznicy fryzjer opowiada w czym tkwi tajemnica jego pasji.Artykuł sponsorowany

Co jest najważniejsze w pracy fryzjera?
Jest kilka czynników, które składają się na osobowość dobrego fryzjera stylisty — mówi Krzysztof Nowak, znany także pod pseudonimem „Fengii”.
Najważniejszą kwestią jest otwartość wobec ludzi, pomysłowość i odwaga, a przede wszystkim dużo chęci do kreowania wizerunku innych osób. Odwagą kalwaryjski fryzjer wykazał się już na początkowym etapie swojej kariery, kiedy stawiał pierwsze kroki na wymagającym rynku. Szkolenia w ekskluzywnych salonach w całej Polsce oraz międzynarodowe kursy strzyżenia i stylizacji były impulsem do działania.
Pomysł był prosty: stworzyć miejsce, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było — opowiada Nowak o powstaniu swojego studia. Chciałem dostarczyć klientom nowych wrażeń i inspiracji, ale także dać impuls do rozwoju Kalwarii i moim rodzinnym stronom, które przecież mają ogromny potencjał.
W taki sposób zrealizował się drugi z istotnych dla fryzjera czynników: narodziła się idea „Fengii” – miejsca, gdzie fryzjerstwo spotyka się z nowoczesnym designem i malarstwem (Nowak sam tworzy obrazy, zdobiące salon), a wysokim kompetencjom towarzyszy indywidualne podejście do każdego klienta.

Podążanie za trendami było okupione godzinami szkoleń, ale efekty nie kazały na siebie długo czekać. „Fengii” szybko stało się miejscem modnym, do którego warto wpaść nie tylko po częściową lub całkowita zmianę wizerunku, ale też po inspirację dla samego siebie.
Najpierw musieliśmy wydłużyć godziny otwarcia, a ostatecznie rozszerzyć naszą ekipę — opowiada Krzysztof.
Dziś w „Fengii” pracują trzy osoby – oprócz samego pomysłodawcy i właściciela są to: Kasia Baran (odpowiedzialna za zarządzanie kalendarzem i promocję) oraz Paweł Rusin (specjalista od strzyżeń i koloryzacji).

Cały czas trwają jednak poszukiwania osób, które mogłyby zasilić studio „Fengii” swoją kreatywnością, młodzieńczą fantazją i otwartością.
Najlepiej, żeby byli podobni do mnie. Ale o to chyba będzie bardzo trudno… — śmiejąc się, tłumaczy fryzjer.
Swoją popularność „Fengii” zawdzięcza także świetnie prowadzonym działaniom promocyjnym. Szczególnym echem w Kalwarii odbiły się billboardy i plakaty z pracownikami studia.
Krzysztof to człowiek, który nie uznaje kompromisów — mówi Damian Łęcki z firmy Awake.pl, współautor kampanii. Przyszedł do mnie z dokładnym planem, a ja mogłem tylko pomóc ubrać go w odpowiednie barwy i kształty. Wszystko, począwszy od każdego zdania opublikowanego na portalach społecznościowych, aż do fotografii, musiało być na najwyższym poziomie- dodaje Łęcki.
Nic dziwnego, że studio Krzysztofa Nowaka szybko zostało dostrzeżone poza Kalwarią – „Fengii” współpracował m.in. z Fashion Magazine (obsługa pokazu mody w warszawskim SohoFactory, kwiecień 2013) czy z organizatorami konkursu Miss Powiatu Suskiego (czesanie kandydatek i wybór Miss Pięknych Włosów, listopad 2013), zaś Paweł Rusin zasiadał w komisji Ogólnopolskiego Turnieju Fryzjerskiego „Stylista XXI wieku”, który odbył się w Hotelu Badura w Wadowicach (grudzień 2013).

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
W międzyczasie powstało kilka artystycznych sesji zdjęciowych oraz program telewizyjny „Metamorfoza” (we współpracy ze Studiem Metamorfozy z Suchej Beskidzkiej).
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Krzysztofa znam już od kilku lat, jednak wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać — mówi Paulina, jedna ze stałych klientek salonu.Sama nie wiem skąd w jego głowie biorą się takie szalone pomysły, które już po realizacji okazują się strzałem w dziesiątkę!- dodaje klientka.
Mowa tu zresztą nie tylko o samym strzyżeniu – oprócz działań z zakresu stylizacji i sztuki fryzjerskiej, „Fengii” przyczynia się także do rozwoju kulturalnego regionu – był sponsorem m.in. koncertu Piotra Roguckiego oraz występów Piotra Bałtroczyka czy Wojciecha Cejrowskiego w Lanckoronie.

Sam Krzysztof Nowak zaprezentował swoje obrazy podczas wystawy „Płótna przyjemne i mniej przyjemne” w jednym z krakowskich lokali. 13 marca minie okrągły rok od zainaugurowania działalności studia „Fengii” w Kalwarii.

Co się przez ten czas zmieniło?
To był bardzo intensywny czas. Nauczyłem się bardzo dużo i czasami aż sam byłem w szoku, że wszystko dzieje się tak szybko. Nasz salon się rozwija, czasami wizytę u któregoś ze stylistów trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Wciąż mamy wiele pomysłów i planów na przyszłość, związanych nie tylko z rozwojem „Fengii”, ale także z działalnością społeczną i kulturalną- śmiejąc się, odpowiada Krzysztof.
A jaka jest recepta na sukces?
Trzeba widzieć przyszłość w szerokiej perspektywie — wyjaśnia „Fengii”. Takie obszerne pole widzenia pozwala planować i przewidywać pewne rzeczy, wierząc, że prawdziwy sukces dopiero przed nami. Dziś jestem zadowolony z teamu, z którym pracuję, i z miejsca, które razem tworzymy. Cieszę się, że klientów jest coraz więcej i że podoba im się to, co robimy – a wszystko robimy z myślą o nich. Zgodnie z ideą rozwoju uważam jednak, że najlepsze dopiero przed nami — kończy Krzysztof Nowak Fengii.
Rynek 41/1 piętro
Kalwaria Zebrzydowska
Tel. 880 619 812

www.fengii.pl

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Artykuł sponsorowany

 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Wieści z kraju

 

Dziś rozpoczyna się kampania wyborcza

Po opublikowani...

 

Radni wzywają do pomocy dla Kurdystanu

Władze Małopo...

}} Praca

 

W Wadowicach ponad 4000 osób zdecydowało się na OFE

Liczba osób, które chciałyby zostawić swoje składki ubezpieczeniowe w OFE nie miała przekroczyć pół miliona. Tymczasem już teraz wiadomo, że może być ich nawet 2 miliony. W Wadowicach do piątku (1.08) aż 4000 osób zdecydowało, że nie oddadzą całości swoich składek ZUS-owi.

 

Pensje w szpitalu za niskie?

Jest możliwe, że niektórzy pracownicy wadowickiego szpitala nie dostawali nawet minimalnej wypłaty. -  W tym momencie pracownicy szpitala podpisują aneksy, by przeskoczyć granicę najniższej krajowej pensji. Teraz będzie o 20, 30 zł więcej – informuje jeden z naszych Czytelników.

}} Muzyka

 

Wielki finał koncertów w Ogrodowej

Za nami już osiem czwartków, które dla wielu były stałym elementem na kulturalnej mapie Wadowic. Po wspaniałym koncercie Angeliki Kot i Kasi Kołodziejczyk w Ogrodowej czeka nas uczta muzyczna serwowana przez Krystynę Prońko przy akompaniamencie Big Bandu Małopolskiego.

 

Angelika i Kasia zapraszają na koncert

To już przedostatni koncert w Ogrodowej tego lata. Cykl muzyczny, tak bardzo ceniony przez wielu mieszkańców miasta, zakończy się 28 sierpnia. Tymczasem w czwartek (21.08) na scenie pojawią się Angelika Kot i Kasia Kołodziejczyk, które dały się poznać w The Voice of Poland.
Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był