2aec7b64ff98ecd15b953954ced33d24.html Szkoła, którą można pokochać. Dni otwarte szkół ZDZ

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Szkoła, którą można pokochać. Dni otwarte szkół ZDZ

Email Drukuj
Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów, rodziców i wychowawców, którzy są zainteresowani wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. W godzinach od 10.00 do 13.00, 3 marca 2014 do Andrychowa, ul Rynek 12 tel. 33 875 31-22 i 4 marca 32014 do Wadowic, ul Nadbrzeżna 25 a. 33 873 14-74.


Artykuł sponsorowany

Dni otwarte szkół ZDZ Andrychów w Wadowice. W programie:

1. Poznanie programów nauczania Technikum FRYZJERSKIE, LOGISTYCZNO –MUNDUROWE, ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH, Szkoły Zawodowe – Murarz, Fryzjer, Kucharz, Technolog robót wykończeniowych, Elektryk, Mechanik pojazdów samochodowych, Kucharz, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Operator obrabiarek skrawających i inne zawody w klasie wielozawodowej…

2. Udział w zajęciach tematycznych, pokazy sprzętu, pomocy dydaktycznych – pierwsze zajęcia na pracowni fryzjerskiej, DEMONSTRACJA BRONI, SPRZĘTU I ELEMENTÓW SZKOLENIA WOJSKOWEGO….badanie predyspozycji do pracy w gastronomii i inne.

3. Poznanie nauczycieli, poczęstunek dla uczestników. UWAGA !!! Rozmowa z przyszłymi pracodawcami i przedstawicielami CECH-u Andrychowa i Wadowic. Zapraszamy na stronę: ZDZ Andrychow

Szkoły w Andrychowie i w Wadowicach

Szkoła prowadzi kształcenie w technikum w zawodach: Technik usług fryzjerskich i Technik logistyk z zajęciami wojskowymi ,Technik usług fryzjerskich od września Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. W szkole zawodowej prowadzimy kierunek Fryzjer, Murarz tynkarz, Kucharz i klasę wielozawodową.

Technik logistyk to KLASA MUNDUROWA, w której uczniom proponujemy "trzy w jednym": przygotowujemy do matury, do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz do podjęcia kształcenia i pracy w resorcie służb mundurowych. W czteroletnim cyklu kształcenia młodzież będzie miała możliwość miedzy innymi zdobycia dodatkowych umiejętności z zakresu: pierwszej pomocy przedlekarskiej, sztuk walki i samoobrony, ochrony osób i mienia, wiedzy i umiejętności strzeleckich i innych.. Uzupełnieniem kształcenia są udziały w obozach szkoleniowo-kondycyjnych w Centrum Szkolenia Na Potrzeby Sił Pokojowych w Kielcach i zajęciach sprawnościowych na poligonie wojskowym oraz praktykach zagranicznych w Hiszpanii, Anglii i we Włoszech z zakresu logistyki z programu Leonardo da Vinci. W celu realizacji programu z zakresu wojskowości zawarliśmy porozumienie z 18 Bielskim Batalionem Powietrzno-Desantowym oraz z 5 Batalionem Dowodzenia w Krakowie, w celu wspierania merytorycznego prowadzonych zajęć.

}} Zobacz zdjęcja klasy mundurowej

}} Zobacz zdjęcia wirtualnego labolatorium

Technikum Usług Fryzjerskich. Szkoła posiada , nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone pracownie: fryzjerską i kosmetyczną oraz nauczycieli z dużą wiedza i doświadczeniem zawodowym., W ramach programu Leonardo da Vinci nasi uczniowie odbywają praktyki m.in. w Anglii i Hiszpanii i Włoszech. Dzięki nowoczesnej metodyce pracy z młodzieżą wzbogaconej o zajęcia pozalekcyjne z kosmetyki, stylizacji i wizażu, praktykom zagranicznym, młodzież osiąga najwyższe lokaty w konkursach fryzjerskich i kosmetycznych w regionie oraz w Polsce. Mamy w swoim dorobku miedzy innymi, Mistrzostwo Polski w Poznaniu w 2011 r w roku 2012 8 medali a roku 2013 – 5 medali i cztery czwarte miejsca. Najwyższe lokaty w Sosnowcu ,łącznie z Top Junior .Posiadamy tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW przyznawany przez MEN, tytuł Lidera Kształcenia w zawodzie Fryzjer nadany przez Starostę Pow. Wadowickiego. Współpracujemy z Claudio Contini w Bielsku-Białej . W szkole w Andrychowie, zajęcia z przedmiotów teoretycznych w szkole w Andrychowie. Zajęcia praktyczne jeden raz w tygodniu w Wadowicach na szkolnej pracowni fryzjerskiej .

}} Zobacz zdjęcia prac fryzjerskich naszych uczniów
}} Zobacz zdjęcia praktyk zagranicznych

UWAGA NOWOŚĆ!!! Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. W programie kuchnie regionalne Polski południowej. Zajęcia praktyczne w szkolnej pracowni oraz w hotelach i restauracjach Gminy Andrychów i Powiatu Wadowickiego. Praktyki zawodowe w atrakcyjnych europejskich kurortach. Udział w Konkursach gastronomicznych. Program nauczania wzmocniony Kursami zawodowymi, takimi jak Kurs Barmański, Małej Gastronomii i inne.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa: Murarz, Fryzjer, Kucharz , klasa wielozawodowa, w której realizujemy kierunki kształcenia zgodnie z wykazem MEN, m.in. .fryzjer, kucharz, monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, wędliniarz, cukiernik, elektryk, tapicer, piekarz, lakiernik, blacharz samochodowy, kelner, murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Posiadamy własny poligon budowlany. Uzupełnieniem są praktyki zagraniczne dla młodzieży w różnych krajach Europy Zajęcia praktyczne w klasie wielozawodowej odbywają się u pracodawców.

}} Zobacz zdjęcia z poligonu budowlanego

Prowadzimy również kształcenie dorosłych w Policealnej Szkole w zawodzie Technik usług kosmetycznych, Żywienia i Usług Gastronomicznych , Technik Masażysta, Opiekun Medyczny oraz w Liceum Ogólnokształcącym.

Zofia Wanat Dyrektor Zespołu Szkół im ZK w Andrychowie
Artykuł sponsorowany

 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Wieści z kraju

 

Dziś rozpoczyna się kampania wyborcza

Po opublikowani...

 

Radni wzywają do pomocy dla Kurdystanu

Władze Małopo...

}} Praca

 

W Wadowicach ponad 4000 osób zdecydowało się na OFE

Liczba osób, które chciałyby zostawić swoje składki ubezpieczeniowe w OFE nie miała przekroczyć pół miliona. Tymczasem już teraz wiadomo, że może być ich nawet 2 miliony. W Wadowicach do piątku (1.08) aż 4000 osób zdecydowało, że nie oddadzą całości swoich składek ZUS-owi.

 

Pensje w szpitalu za niskie?

Jest możliwe, że niektórzy pracownicy wadowickiego szpitala nie dostawali nawet minimalnej wypłaty. -  W tym momencie pracownicy szpitala podpisują aneksy, by przeskoczyć granicę najniższej krajowej pensji. Teraz będzie o 20, 30 zł więcej – informuje jeden z naszych Czytelników.

}} Muzyka

 

Wielki finał koncertów w Ogrodowej

Za nami już osiem czwartków, które dla wielu były stałym elementem na kulturalnej mapie Wadowic. Po wspaniałym koncercie Angeliki Kot i Kasi Kołodziejczyk w Ogrodowej czeka nas uczta muzyczna serwowana przez Krystynę Prońko przy akompaniamencie Big Bandu Małopolskiego.

 

Angelika i Kasia zapraszają na koncert

To już przedostatni koncert w Ogrodowej tego lata. Cykl muzyczny, tak bardzo ceniony przez wielu mieszkańców miasta, zakończy się 28 sierpnia. Tymczasem w czwartek (21.08) na scenie pojawią się Angelika Kot i Kasia Kołodziejczyk, które dały się poznać w The Voice of Poland.
Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był