6f2abebec470aaaa674b6040fb880113.html Fundusz Pożyczkowy "Nowy Małopolski Przedsiębiorca"

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Fundusz Pożyczkowy "Nowy Małopolski Przedsiębiorca"

Email Drukuj
Nawet 187 pożyczek udzielonych zostanie osobom fizycznym zamierzającym rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, której siedziba znajdować się będzie na terenie województwa małopolskiego. Wszytko w ramach Funduszu Pożyczkowego Nowy Małopolski Przedsiębiorca.


Artykuł sponsorowany

Fundusz Pożyczkowy „Nowy Małopolski Przedsiębiorca” powstał ze środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa w ramach Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”.

W okresie trwania projektu przewiduje się udzielenie 187 pożyczek. W ramach Funduszu Pożyczkowego NMP będą udzielane mikropożyczki preferencyjnie oprocentowane dla osób fizycznych zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, której siedziba znajdować się będzie na terenie województwa małopolskiego.

Do ubiegania się o pożyczkę uprawnione są osoby które zamieszkują, pracują lub uczą się na terenie województwa małopolskiego, które nie prowadzą i w przeciągu 12 m-cy do dnia złożenia wniosku nie prowadziły działalności gospodarczej, a zamierzające ją zarejestrować na terenie województwa małopolskiego.

Nabór wniosków pożyczkowych będzie odbywał się w Punktach Naborów Wniosków zlokalizowanych na terenie woj. małopolskiego (Sucha Beskidzka, Chrzanów, Kraków, Tarnów, Nowy Sącz).

Minimalna wartość pożyczki nie może być niższa niż 10 000,00 zł, a maksymalna wartość nie może być wyższa niż 50 000,00 zł. Pożyczka oprocentowana jest na preferencyjnych zasadach – 3,80 % w skali roku, natomiast maksymalny okres spłaty pożyczki wynosi 60 m-cy z możliwością 12 miesięcy karencji na spłatę kapitału.

Pożyczka musi być zabezpieczona (szczegóły w regulaminie). Do obowiązków pożyczkobiorcy należy m.in.: terminowe regulowanie spłat, rozliczenie z wydatkowania środków pożyczkowych, utrzymanie działalności gospodarczej przez okres 12 miesięcy. Środki pożyczkowe mogą być przeznaczone na cele; inwestycyjny, obrotowy, inwestycyjno-obrotowy.

W ramach realizacji projektu uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń oraz doradztwa grupowego i indywidualnego. Szkolenia i doradztwo grupowe odbywają się w miejscach naboru wniosków.

Szczegóły w ramach projektu „Nowy Małopolski Przedsiębiorca” znajdują się na stronie internetowej www.nowy-malopolski-przedsiebiorca.pl.

Artykuł sponsorowany

 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Wieści z kraju

 

Dziś rozpoczyna się kampania wyborcza

Po opublikowani...

 

Radni wzywają do pomocy dla Kurdystanu

Władze Małopo...

}} Praca

 

W Wadowicach ponad 4000 osób zdecydowało się na OFE

Liczba osób, które chciałyby zostawić swoje składki ubezpieczeniowe w OFE nie miała przekroczyć pół miliona. Tymczasem już teraz wiadomo, że może być ich nawet 2 miliony. W Wadowicach do piątku (1.08) aż 4000 osób zdecydowało, że nie oddadzą całości swoich składek ZUS-owi.

 

Pensje w szpitalu za niskie?

Jest możliwe, że niektórzy pracownicy wadowickiego szpitala nie dostawali nawet minimalnej wypłaty. -  W tym momencie pracownicy szpitala podpisują aneksy, by przeskoczyć granicę najniższej krajowej pensji. Teraz będzie o 20, 30 zł więcej – informuje jeden z naszych Czytelników.

}} Muzyka

 

Wielki finał koncertów w Ogrodowej

Za nami już osiem czwartków, które dla wielu były stałym elementem na kulturalnej mapie Wadowic. Po wspaniałym koncercie Angeliki Kot i Kasi Kołodziejczyk w Ogrodowej czeka nas uczta muzyczna serwowana przez Krystynę Prońko przy akompaniamencie Big Bandu Małopolskiego.

 

Angelika i Kasia zapraszają na koncert

To już przedostatni koncert w Ogrodowej tego lata. Cykl muzyczny, tak bardzo ceniony przez wielu mieszkańców miasta, zakończy się 28 sierpnia. Tymczasem w czwartek (21.08) na scenie pojawią się Angelika Kot i Kasia Kołodziejczyk, które dały się poznać w The Voice of Poland.
Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był