Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Prywatyzacja szpitala? Dla pacjentów to podejrzana sprawa

Email Drukuj
Nie tylko w Wadowicach, ale również w całej Polsce wyborcy podchodzą podejrzliwie do takich zapowiedzi. Strach Polaków przed prywatyzacją szpitali jest wszechobecny. Pokazały to ostatnie badania opinii społecznej przeprowadzone przez PBS.


Przy okazji ujawnionej korespondencji starosty Jacka Jończyka z burmistrz Wadowic Ewą Filipiak, z której wynika, że starosta nie jest w stanie zapewnić gminie Wadowice, iż Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II nie zostanie zlikwidowany lub sprywatyzowany, przypomnijmy wyniki badań, które kilka miesięcy temu przeprowadziła Pracownia Badań Społecznych.

Badania te pokazują, że aż 64,5 proc. Polaków uważa, że prywatyzacja szpitali jest niekorzystna dla pacjentów, a 74,8 proc. nie chce, by najbliższy im szpital został sprywatyzowany. Polacy boją się przede wszystkim wysokich kosztów i spadku dostępności leczenia. Według 61,6 proc. badanych prywatyzacja podniesie koszty opieki zdrowotnej, a 37,7 proc. przyznało, że obawia się trudniejszego dostępu do lekarza.

Wśród negatywnych skutków przekształceń własnościowych szpitali ankietowali wymieniali też zmniejszenie liczby miejsc szpitalnych, zamykanie oddziałów, zmniejszenie życzliwości personelu oraz biurokratyzację. Najwięcej obaw wobec prywatyzacji mają seniorzy oraz osoby o trudnej sytuacji materialnej.

Z badań wynika, że tylko co piąty Polak (20,3 proc.) jest zdania, że prywatyzacja szpitala to zjawisko korzystne; 64,5 proc. uważa przeciwnie. 15,3 proc. respondentów nie miało opinii w tej sprawie.

Wyniki ogólnopolskich badań oraz raportu "Prywatyzacja szpitali - lęki i mity" zaprezentowali na styczniowej konferencji prasowej przedstawiciele oraz eksperci Grupy Nowy Szpital.

(wp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (41)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... binek komentuje +6
Kto wybrał PO niech sie leczy w prywatnym szpitalu, dobrze im !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 07 - 2014
... Antoni komentuje +9
@@Antoni
Trzeba słuchać ze zrozumieniem , ale na początku jego rządów nawet nie bardzo trzeba było się wysilać żeby go pojąć.Gdy pojął że trzeba zwolnić obrał inną taktykę.To jest ewidentne parcie do koryta , a ty myśl co chcesz , ja jak napisałem podam niebawem fakty i w odpowiednim czasie opiszę to co wiem i na co jest pokrycie w faktach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 07 - 2014
... wyborowy komentuje +4
O co chodzi Królikowej (i Jończykowi) - nie rozumiem.
Jończyk dostawał zadyszki ubiegająć się w gminach o dofinansowanie szpitala a jak dają mu kasę (Wadowice) to grymasi.

Niech idzie do banku po kredyt to zobaczy jakie mu dadzą warunki. Może wówczas zmądrzeje.

Na koniec polecam mu do poduchy mądrość ludową w prostych słowach:
"jak dają to brać, jak biją s...lać"

"ze wsi ście a d...ście"


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... Tylko prawica komentuje +4
Kaliński to chyba ostatni racjonalnie myślący radny w tym powiatowym grajdołku. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
24.06.2014

Stanowisko Klubu Radnych PiS przy Radzie Powiatu w Wadowicach

Klub Radnych PiS stoi na stanowisku, że Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach powinien pozostać ogólnodostępną placówką publiczną. Sprzeciwiamy się wszelkim inicjatywom oraz planom zmierzającym do likwidacji, bądź prywatyzacji szpitala.
Domagamy się od starosty Jacka Jończyka niezwłocznego podpisania umowy dotyczącej przekazania przez gminę Wadowice kwoty 750 000 zł na budowę szpitalnego pawilonu E, w formie przedłożonej przez burmistrz Wadowic.

Decyzję o wystosowaniu stanowiska w sprawie Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach Klub podjął jednomyślnie na posiedzeniu w dniu 22.07.204r.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... @Antoni komentuje +4
piszesz - Jończyk od początku nie krył że szpital będzie bądź to spółką prawa handlowego , publiczno prawną........jako radny, który uczestniczył w spotkaniu starostów, kiedy prosili o kasę na szpital - to zupełne zaskoczenie, co ty pleciesz? Oczywiście, sytuacja zmieniła się diametralnie, ale twierdzić, że JJ nie ukrywał planów przekształcenia to już przesada.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... berek komentuje +1
Czy to nagroda typu laur konsumenta?Bo jeśli tak to rzeczywiscie"sukces"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... @mieszkaniec-1 komentuje +5
Wystąp do starostwa w ramach dostępu do informacji publicznej jaki koszt poniosło starostwo w związku z przystąpieniem do konkursu (czytaj zapłata za nagrodę).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... Antoni komentuje +15
@Piłsudczyk
Ty się puknij w łeb , zobacz co się stało z stomatologią , myślisz że w prywatnych szpitalach jak nie będzie publicznych będą leczyć dziadów
Kto im karze leczyć i wdrażać nieopłacane procedury , tam się będzie liczyć tylko kasa.
A tak na marginesie Jończyk od początku nie krył że szpital będzie bądź to spółką prawa handlowego , publiczno prawną , w każdym razie szpital powinien być w/g niego instytucją nie przynoszącą strat.
Jego zachowanie w stosunku do pracowników nie tylko zoz ma nie wiele z osobą ktora powinna mieć społeczną aprobatę i szacunek.
Wybory na stanowiska dyrektorów a między innymi w zoz mówią same za siebie.
Niezrozumiałe ekspertyzy , audyty , budowa pawilonu a zwłaszcza powierzchniowe remonty , .gościnne występy folklorystyczne mające przynieść ich wykonawcom chwały doprowadziły do zaniedbania i paraliżu we wszystkich innych działach za które odpowiada starostwo.A na koniec premie dla swoich a g.... pracownikom.
Przed wyborami szczegóły , a jak by tak Pan Staś trchę pogrzebał to może i wcześniej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... mieszkaniec-1 komentuje +6
Starostwo Powiatowe laureatem nagrody Najwyższa Jakość Quality International 2014
W dniu 24 lipca 2014 r. Starosta Jacek Jończyk odebrał z rąk Marii Leżuchy z redakcji Forum Biznesu – dodatku do Dziennika Gazety Prawnej - certyfikat przyznania Starostwu Powiatowemu w Wadowicach godła Najwyższa Jakość Quality International 2014. Certyfikat VIII edycji tego konkursu przyznany został w kategorii QI SERVICES - usługi najwyższej jakości. Zdobycie Certyfikatu Najwyższa Jakość jest potwierdzeniem, iż Starostwo Powiatowe w Wadowicach stosuje najwyższe standardy świadczonych usług.

Czy jakąkolwiek porównywalną nagrodę otrzymał UM w Wadowicach?
PS. Porównywalną, czyli prestiżową, a nie w konkursie, gdzie uczestniczyły trzy miejscowości.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... piłsudczyk komentuje +3
Ludzie! XXI wiek,na każdym płocie wisi antena satelitarna,internet macie nawet w toalecie na rynku, a wy nie wiecie oczywiście co to znaczy przekształcenie własnościowe szpitala! Grunt to walić w bęben,im głośniej tym lepiej! A tak trochę poszukać,poczytać,pomyśleć?? Kto wam powiedział,że to ma jakikolwiek związek z jakimikolwiek opłatami dodatkowymi za leczenie?? Bzdura dla nierozgarniętych! Zasada NIE bo NIE zniszczyła już wiele dobrych pomysłów w naszej Polsce. Dołożymy kolejny??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... Ola_Ola komentuje +3
Więcej biurokracji i nie miła obsługa?? To mnie chyba najbardziej rozśmieszyło! Gorzej już być nie może, personel nie może być już bardziej obojętny, a zwiększenie biurokracji oznaczałoby podpis podpisu podpisującego. Jeśli ludzie nie zaczną myśleć, tylko bać się jakichś starozytnych mitów nigdy nie będzie lepiej w tym grajdole.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... binek komentuje +4
Dla tych co na PO głosowali. żadnej opieki za darmo, niech płacą.!!Wybrali złodziei to teraz niech cierpią!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... @nieznajomy komentuje +2
Mylisz się mojego też nie będzie bo mnie też cenzuruje, pozdrawiam majka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... STOP LIKWIDACJI SZPITALA komentuje +9
Szpital jest nam potrzebny, wręcz niezbędny dla mieszkańców i nie można dopuścić do jego likwidacji.
Jeżeli Jończyk boi się zapewnić tego na piśmie to jest gorzej niż myślałem. Może to oznaczać że jednak bierze pod uwagę możliwość prywatyzacji lub likwidacji szpitala.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... W(tedy) komentuje +2
Tylko prywatyzacja służby zdrowia możę zmnijszyc kolejki. Pieniądze winny iść z pacjentem, to on wybiera lekarza, on decyduje i on płaci bonami ZUS.
Państwowa zawsze zostanie państwowa a funkcjonowac bęzie jako państwowo-prywatna (pieniądze z NFZ i z pywatnych kieszeni) .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
Ogłaszamy wielki konkurs nie dla politycznych daltonistów.

Do wygrania jest broda brodziatego i pampers dziadunia. Wystarczy tylko trafnie odpowiedzieć na pytanie:

Który z kandydatów na burmistrza ma najbardziej CZERWONĄ TWARZ ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... nieznajomy komentuje +6
No i dziadu skończył swoją karierę blogerską i (dopiero, co rozpoczętą) polityczną.
Te jego ciężko przyswajalne wypociny zawsze czytało się tragicznie, ale można przynajmniej było pośmiać się z komentarzy - teraz pod każdym tematem będzie ich maksymalnie dziesięć ( w tym po trzy dziada, obatela i brodacza, może czasami fanki Majki).

Przefilozofowałeś, filozofie...
Pozostaje teraz tylko biuro rachunkowe teściowej - przyszłe kariery zakończone...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... dziad z Mysiej komentuje +7
Dziad zażyczył sobie logowania, danych i bóg wie co, w jakim celu ma ktoś logować się do dziada skoro tylko wolno piać z zachwytu nad pułkownikiem, niech sobie piszą we trzech obywatel, dziad i wyroba, prawie pasują do tego jacusiowego bloga.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
Byli funkcjonariusze nie powinni pchać się do polityki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... Obywatel Mucharza komentuje +4
Wstyd nam za Dziadunia, oj wstyd
przepraszamy za niego i obiecujemy, że na niego nie zagłosujemy
Nikt go tutaj nie chce

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... Obywatel dziadunio komentuje +11
Pracownicy Służby zdrowia nigdy nie zagłosują na komitet starosty.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 07 - 2014
... @obserwator 22 komentuje +4
Wspólna łazienka mężczyzn i kobiet - GENDER wlazł do szpitala :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... berek komentuje +18
A czego oczekiwano ? Lasa szpital to z okien przychodni w Suchej widziała, Bakowa to tylko wtedy jak do pracy w DPS jeździła, bo nie skazila się praca w szpitalu .Wyprodukowano chyba tonę dokumentów, które poszły na przemial bo się do niczego nie nadawały, ilość nowych procedur zaskoczyła nawet samych kontrolerow.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... obserwator 22 komentuje +15
@berek - tak, każdy przyzna Ci rację, że szpital powinien być przyjazny pacjentowi, ale o czym można mówić kiedy po "wielkim remoncie" i przeniesieniu chirurgii, - do dyspozycji pacjentów jest JEDNA (wspólna dla mężczyzn i kobiet) łazienka. Były wizyty radnych i starosty, zdjęcia i wywiady - a nie ma zapewnionych PODSTAWOWYCH PRAW PACJENTA. A to że szpital nie dostał akredytacji świadczy tylko o tym, że ocena była obiektywna, a teraz trzeba robić dobrą minę, bo firma doradcza kasę zabrała a winnych nie ma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... m1 komentuje +10
@berek
Widzę, ze masz dużą wiedzę o szpitalu, takich głosów jak twój z pełnym rozumieniem problemu jest mało, a są bardzo potrzebne w tym zalewie niewiedzy osób podpierających się starostwem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... berek komentuje +12
To jest wypadkową wielu przyczyn, m.in obsady personalnej na stanowiskach kierowniczych,nepotyzmu,tego ze nie ma jednego budynku,teraz trzeba przyznać że dużo dobrego zmieniło się w radiologii, tez tego ze przez lata nie można było pojąć ze trzeba zaczynać od prostych rzeczy, tego by szpital był przyjazny pacjentowi.Takie proste rzeczy jak plany szpitala dla pacjentów pojawiły się w przeddzień rozpoczęcia przegladu akredytacyjnego co ważne negatywnego co skrupulatnie zostało przemilczane.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
powiem krótko, pisać mozecie wszystko.
Pani Burmistrz nie jest twoją koleżanką, pułkownik to co innego, kupił cie-za drogi nie jesteś. Pamietajcie o jednym, o was nikt nie wie. Dziadunio zrobił się ekspertem we wszystkich sprawach.
Jak jesteś taki transparentny jak JJ to napisz jakie masz wykształcenie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... m1 komentuje +10
@berek
Prywatyzacja nie jest złą rzeczą, ale warunkiem jest świetna kadra, która przyciągnie pacjentów, jak dotąd wszyscy wiemy jak jest, szpital w Suchej B. bije Wadowice na głowę.Żaden poważny i uczciwy inwestor nie pokusi się na szpital zadłużony, o złej opinii i z rozgrzebana budową, ale trzeba pamiętać, iż są różne cwaniaki...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... berek komentuje +15
Straszenie prywatyzacja to jak straszenie czarna wolga. Pacjenci często leżą w prywatnych szpitalach i często tego nawet nie wiedzą. Ale zazwyczaj chwala jakość szpitala i personelu.Niestety w Polsce ma to miejsce w przypadku dobrze płatnych procedur takich jak kardiologia inwazyjne, leczenie nerkozastepcze czy też chirurgia jednego dnia.W innych prywatnych :szpitalach takich jak Olkusz czy Pszczyna sam personel odradza kładzenie się tam.Moim zdaniem kotek pięknie załatwił JJ bo de facto ten drugi możliwości manewru chyba nie miał. Gdyby przyjął to byłby wrzask ze załatwił następców na cacy, nie wziął pieniędzy tez źle bo grozi prywatyzacja i można to przeczytać między wersami. A kotek mruczy...JJ sprawiał wrażenie rzeczowego gościa, ale numer z konkursem i potem obsada niektórych stanowisk ZZOZ ujawnił prawdziwe oblicze.Po co mu to było, Lasa okazuje się figurantka, która nie potrafi zarządzać ZOZem, niektóre stołki obsadziła znajomymi i ich dziećmi, czego owoce zbieramy wypłacając stosowne odszkodowania za naruszenia prawa pracy.ZZOZ płynie dalej jak przywoływać Titanic czy może lepiej jak statek z filmu Madagaskar , którym sterują pingwiny.Ale nadal płynie ku górze lodowej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... Koniec sitwy z Batorego bliski komentuje +13
Jack Budowniczy vel. likwidator vel. prywatyzator jedzie po bandzie w najlepsze kpiąc sobie ze społeczeństwa w żywe oczy. Koniec sitwy z Batorego bliski.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... rumiany Jacuś komentuje +7
Kiedy Leon Orzech ze strachu napisze oświadczenie, tylko problem bo teczkę orzechową ma kto inny, a nie dziad.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... Ogłoszenia drobne komentuje +17
Tanio oddam szpital w dobre ręce, wraz z nowo wybudowanym budynkiem gospodarczym – możliwość adaptacji pomieszczeń gospodarczych pod działalność handlowo-usługową, z wykwalifikowaną tanią siłą roboczą, z bardzo uległym i kompromisowym zarządem. Opcjonalnie możliwość wysokiej dotacji z budżetu miasta Wadowic. Tylko poważne oferty należy składać na adres Agencji Mienia Społecznego „Dziadunio” z dopiskiem Jacek Budowniczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... rumiany Jacuś komentuje +16
Niespełniony filozof dziadyga, chwali się, że on wymyślił ścieżki ,tak wymyślił i wydeptuje ale ścieżkę tam i z powrotem do starostwa, marzenie radnym w powiecie zostać, a w gminie etacik dostać, ten drugi to samo.
Teraz tam mogą pisać tylko popierający jacusia innych moderuje, albo miesza z błotem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... NIE dla likwidacji szpitala komentuje +8
precz z Jończykiem - likwidatorem wadowickiego szpitala!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... jam komentuje +6
haha cudowny fakt że pani burmistrz na boku potrafi rozmawiać za plecami urzedników brawo

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... bicie piany komentuje +12
Bijecie tu pianę a nikt nie zamierza niczego prywatyzować. Szpital to nie jest gminna spółka eko którą filipiakowe sprzedały za parę baniek jakiemuś chłopkowi. Kto to w ogóle czyta prócz magistrackich klakierów? Tak się tego Jończyka boicie, że już całe miasto ryczy ze śmiechu. Mam propozycję do urzędowych. Dam wam 10000 złotych z przeznaczeniem na stoły i ławki na wenecji tylko chcę dożywotniej gwarancji że skawa nie będzie wzbierać i woda ich nie zabierze. Nawet nie wiecie co zrobiła królewiczowa korespondując ze starostą na zasadzie próby wymuszenia. To będzie jej koniec.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014

Może gdy Wadowice przejmie szpital, to w końcu znikną gigantycznych kolejki do lekarzy.

Pani burmistrz proszę niech pani uratuje nasz szpital, bo pracownicy szpitala mają już dość rządów i polityki dyrektorki i starostwa.

Uratowała pani oświatę gminną, szkolnictwo, straże pożarne i Eko.

Teraz niech pani ratuje nasze zdrowie i życie.

PiS i Solidarność popiera panią w ratowaniu szpitala.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... jam komentuje +4
co gmina udowodniła że potrafi dobrze zagospodarować co ty chory jesteś :O
czy nie masz dzieci

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... jan w komentuje +6
prywatyzacją szpitali straszy SLD oraz PiS. Jest to kompletna bzdura. Prywatne szpitale są dużo lepiej zarządzane, bez przerostów biurokratycznych, jest w nich zdecydowanie inny stosunek personelu do pacjenta itp. Przykładem może byś szpital ginekologiczno-położniczy w Krakowie na ul. Ujastek. Dawniuej był to mały szpital zakładowy huty. Został sprzedany, wyremontowany i zmodernizowany. Teraz jest w pierwszej dziesiątce najleprszych szpitali w Polsce. Nie ma w nim miejsca dla niekompetentnych lekarzy czy opryskliwy personel. Ma kontrakt z NFZ-tem i pacjenci leczeni są tam w ramach ubezpieczenia. Może lekiem na poprawę sytuacji w wadowickiej lecznicy będzie jej prywatyzacja. Chyba że ktoś ma inny pomysł. Bo zmiana na stanowisku dyrektora jak widać niewiele zmieniła. Może trochę b o poprzednia dyrektorka to zupełna porażka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014

Skoro Jończyk deklaruje, że nie chce likwidacji, ani prywatyzacji szpitala to dlaczego nie godzi się na zapis w umowie, że w przypadku likwidacji, prywatyzacji szpitala powiat zwróci miastu przekazane 750 tys zł na jego budowę.

Jeżeli boi się zadeklarować jasno w umowie z gmi że nie będzie prywatyzacji szpitala to niech odda szpital gminie.

Może w końcu szpital zostanie oddłużony, a pracownicy dostaną obiecywane od wielu lat podwyżki.

Bo co jak co, ale gmina udowodniła, że potrafi dobrze gospodarować.

Więc niech gmina uratuje szpital.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był