1b0a66167661a2f11f03aefb6e2dac46.html Miasto strachu. Patrole ultrasów krążą po ulicach, Romowie proszą o pomoc

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Miasto strachu. Patrole ultrasów krążą po ulicach, Romowie proszą o pomoc

Email Drukuj
Małopolska policja powołała specjalną grupę śledczą do wnikliwego wyjaśnienia zdarzeń zaistniałych w ostatnich dniach w Andrychowie. Tymczasem miejscowi kibice zjednoczyli się i patrolują miasto. W Andrychowie  naprawdę boją zaostrzenia konfliktu narodowościowego.W Andrychowie nie milkną echa po wydarzeniach związanych z mniejszością narodowości romskiej. Tydzień temu w Andrychowie doszło do serii napaści zarówno na Romów, jak i Polaków.

Najpierw napadnięto na 30-letnią Romkę i jej dzieci. Zaatakowano też samochód Gerarda Lindera - szefa stowarzyszenia Romów w Andrychowie, działacza na rzecz integracji mniejszości narodowych. W dwóch romskich domach wybito okna.

W odwecie w nocy z piątku na sobotę Romowie pobili dwóch mężczyzn w Parku Miejskim. Ofiary pobicia mają ślady od uderzeń niebezpiecznymi narzędziami. Oliwy do ognia dolało także wydarzenie, które z poniedziałku na wtorek (9/10.06) miało miejsce w centrum miasta. Jak mówi policja w jednym miejscu zgromadziło się około 40 osób.

Osoby zgłaszające sprawę uznały , że istnieje niebezpieczeństwo konfrontacji. Wśród zebranych były też osoby narodowości romskiej spoza Andrychowa. Na miejsce przyjechała policja, która wylegitymowała zebranych tym samym prawdopodobnie nie dopuściła do zakłócenia ładu. Prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Tymczasem kibice UltrasBeskid zapowiedzieli antyromskie manifestacje, a także patrole obywatelskie.
Sytuacja w Andrychowie nie zmienia się na lepsze, na ulicy widywane są coraz częściej samochody z Cyganami na obcych (często zagranicznych) rejestracjach. Postanowiliśmy zatem reagować, póki nie dojdzie do tragedii i dlatego utworzymy pierwszy PATROL OBYWATELSKI złożony z mieszkańców miasta. Wszyscy internetowi podpowiadacze i krzykacze będą mogli się w końcu wykazać i się pojawić. [...] Prosimy o ubranie jasnych, najlepiej białych koszulek - tak abyśmy dzieląc się na grupy, mieli łatwiejszy przegląd sytuacji - napisali na swoim profilu na Facebooku andrychowscy ultrasi.
W efekcie w czwartek (12.06) prawie 200 osób patrolowało centrum miasta. Do żadnych niebezpiecznych incydentów nie doszło. Do Andrychowa przyjeżdża też jeden z liderów Ruchu Narodowego - Robert Winnicki, który w pełni popiera działania patrolujących miasto kibiców.

Władze miasta oraz policja obawiają się jendak nasilenia konfliktu polsko-romskiego w Andrychowie. Zdecydowana reakcja mieszkańców Andrychowa spotkała się z krytyką lidera mniejszości romskiej, mistrza świata w kick-boxingu Gerarda Lindera. Przerażony tym, co dzieje się w jego mieście, postanowił zwrócić się z prośbą o ochronę do wojewody małopolskiego, Jerzego Millera.

Małopolska policja powołała specjalną grupę śledczą do wnikliwego wyjaśnienia zdarzeń zaistniałych w ostatnich dniach w Andrychowie.
Policjanci analizują dokładnie zapisy monitoringu, relacje pokrzywdzonych i świadków oraz zebrane dotychczas informacje, aby poznać szczegółowy przebieg zdarzeń oraz motywy działania sprawców. Jest to żmudny proces wykrywczy, prowadzony przez nas wspólnie z prokuraturą z zachowaniem zasady obiektywizmu (często zdarza się, że przedstawiciele skonfliktowanych grup obwiniają się wzajemnie, konieczne jest obiektywne ustalenie faktów) - poinformowała w swoim komunikacie Małopolska Komenda Policji w Krakowie.
W prowadzonych postępowaniach wykonywane są kolejne czynności procesowe, konieczne dla zabezpieczenia materiału dowodowego. Powołany został także biegły.
Szczególną uwagę skupiamy na zapobieganiu zdarzeniom, które mogą zaostrzyć konflikt. Policjanci monitorują na bieżąco Internet i śledzą pojawiające się wpisy – m.in. po to, aby ustalić z jakiego rodzaju motywami mamy do czynienia i na jakich płaszczyznach doszło do pierwotnego konfliktu a także jakie rozwiązania należy przyjąć - informują policjanci.
Na prośbę policji rozbudowywany będzie  monitoring miejski. Bieżący kontakt z przedstawicielami mieszkańców utrzymują również komendanci policji z Wadowic i Andrychowa. Odpowiadając na sygnały związane ze wzmocnieniem poczucia bezpieczeństwa w mieście i zapobieganiem ewentualnej konfrontacji skonfliktowanych stron Małopolski Komendant Wojewódzki Policji Mariusz Dąbek zdecydował o wzmożeniu służb patrolowych przekazując do dyspozycji Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach dodatkowe siły policyjne.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (73)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kolo1 komentuje +1
Odróżniajcie Rumunów od Romów(Cyganów) to nie ten sam worek

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 06 - 2014
... NIENAWIDZE ROMÓW komentuje +3
ZERO TOLERANCJI DLA ROMÓW

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 06 - 2014
... UltrasssPany komentuje +4
Jeszcze jedno chciałbym dodać wgl dlaczego rumun ma większe prawa niż normalny Polak ? Rumun potrafi dostać mieszkanie i miasto część opłat bierze na siebie a normalni ludzie Polacy muszą szukać sami mieszkania i jeszcze go nie dostaną a jak dostaną to w takim stanie że szok pytam się dlaczego ???? Jak Rumun nam zaniedługo wejdzie do domu okradnie pobije rodzinę a co gorsze nawet nie myślę to co ??? Wtedy dopiero wszyscy się opamiętają i wtedy dopiero postanowią ich przenieść gdzieś ... W Wadowicach też panoszą się jak na swoich siedzą drą mordę ... żebrają potrafią podejść do człowieka i udawać jacy to oni biedni ... a skąd nie którzy mają kase na auto ? na dom ? skoro przecież oni tacy biedni są ... ??? Ludzie im dają kasę .. a oni kradną sprzedają perfumy tylko że to jest najlepsze że te perfumy są zmieszane z wodą .. i chodzą wciskają taki kid a jak już jakiś młoda osoba im powie że nie chcą tego to odrazu wyzywają i grożą ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2014
... do arik komentuje +1
arik co wali cie szarik czemu nie powiesz tego cyganowi w oczy co na necie jesteś chojrak jesteś cienias ale jak co to powiec kiedy dopuszcze do ciebie oskara lubi takie kundelki jak ty

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2014
... arik komentuje +1
nie bojmy sie cyganów, dobrze ze nie mieszkam w tym zadupiu Andrychowie, bo ostro było cwaniaki !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2014
... asss komentuje +4
każdy nadaje na cyganów ale jak by to było jak by ktoś skopał wam żonę i dzieci bez powodu ?u cyganów jest jedno zle zrobione że zrobili odwet .. mogli iść na policie to zgłaszać i nie było by tyle problemu ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 06 - 2014
... Hudy17 komentuje +13
Te nieroby kradną, żebrają, stwarzają zagrożenie a pie*dolony TVN robi z nas bandytów i rasistów! Co za kraj! Brawo dla kibiców Beskidu, jak nie milicja i straż miejska to może oni zaprowadzą porządek!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
... Krys komentuje +5
Cyganie nie pasują do zachowań Europejczyków, ich hałaśliwość , nieróbstwo i brak taktu absolutnie nie pozwala na współistnienie. Dlaczego mamy cierpieć we własnym kraju. Niech jadą do siebie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
... arik komentuje +7
to ci cygany, żebrac umieją pod kosciolem nawet dziecka ich, masakra, a do roboty sie nie chce isc!!! Lenie jedne, ludzie nie dajcie im ani grosika, bo to dziady !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
... Rozwiązanie komentuje +4
Jest rozwiązanie ! Każdy jeden taki rom powinien mieć przypisanego jednego bezrobotnego z powiatu i jemu oddawać połowę tego co wyżebrze zaraz by się sami wynieśli

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
... dd komentuje +8
cygańskie andrychowskie brudaski teraz się do wadowic wprowadzja na plac kosciuszki stoją i na siłe żebrają co malo im syfu u siebie ze teras wadowice brudzą pytam gdzie policja no gdzie? może wkońcu sie tym zaima bo zaraz bedzie w wadowicach andrychów a najgorsza jest ta gruba smierdząca bez zębów na sile kase chce wynocha do siebie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 06 - 2014
... luki87777 komentuje +4
co za kraj!!! kibole patrolują ulice- a strażnicy miejscy wieszają ogłoszenia na tablicach ogłoszeniowych. (na wszystkim można zarobić nie?)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 06 - 2014
... wps komentuje +5
o i pelen glodnych cyganuw na plycje w wadowicach.darmowa wyźerka po4raz w kolejce stoja

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 06 - 2014
... Obyvatell komentuje +7
Jeżeli komuś się podoba naszym pięknym kraju i ma ochotę tu się osiedlić proszę bardzo ! Ale coś za coś, pracuj na Polaków jak chcesz sobie tutaj żyć a jak nie to won ! Po co nam tutaj chwasty nieroby ??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 06 - 2014
... do mariolka komentuje +1
daj luz charuj od tego jestes co cygan ci nie dogodzil tobje dzynzel uciac bys sie nie brykala

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 06 - 2014
... Mariolka@ komentuje +15
Bardzo dobrze radza sobie Andrychowianie. Tych nierobów , wałkoni i trutni należy zmusic do zachowan takich ,aby pracowali na siebie. W myśl zasady : nie robisz - nie jesz. ukradniesz - utniemy łape . Drugi raz ukradiniesz - utniemy druga. Wszyscy cyganie nie mieli by rąk i nóg. Przynajmniej 99%.Powinnismy skonczyć z zasiłkami i wszelka pomoca , na której bazuje te wałkonie i inne przyblędy ze swiata. Kim oni sa do k...y nedzy indianami jak USA? moze Samoanczykami którym z urzedu (i słusznie) rząd wypłaca renty jako rdzennym i podbitym ludom. Tu jest Polska nie Indie czy czarodziejskie wyspy-gonic tych leni do utraty tchu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 06 - 2014
... terapeuta komentuje +28
Kto ich do Polski wpuścił? Jak im się nie podoba niech wracają do swojego kraju? Polak jak jest za granicą musi się przystosować i harować za dwóch.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... Do DD komentuje +15
Uwierz że Polak takiego syfu nie robi w Angli jak Cyganka Cygan w Andrychowie.To co moje oczy widziały to przerasta wszystko Żaden Polak na wyspach nie jest Aniołkiem,ale Cygan Andrychowski jest na równym poziomem co Diabeł

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... topik komentuje +1
A w Lodzi przezywaja sie od zydow i tez nie jest za ciekawie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... Historyk komentuje +8
Był kiedyś jeden Niemiec który bardzo dobrze sobie radził z takimi problemami, niestety go zabrakło ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... dd. komentuje +2
polando sracuj cogarba dostaniesz.od tego jesteś.polak na wyspach ma zasilek i g.robi angol haruje.na niego tak teras ty haruj na cygana albo daj mu prace ale malo kto wie ze na cygana kase dostaje gmina z umi.wiec maja swoje malo tego jeszcze polak z tego dostaje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... aszlii komentuje +24
Szkoda ze nikt nie dziala w obronie polakow! !! Starsze panie okradane i zastraszane przez romow w naszym powiecie boja sie zglosic na policje. Polakow wyzywaja od rasistow a romowie sami wobec polakow zachowuja sie jak rasisci,

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... Polando komentuje +13
Polak w Polsce czyli będąc u siebie nie dostaje nic na dzieci nie ma żadnych ulg i profitów, przyjezdny co kradnie narobi dziecek panoszy się dostaje pieniądze z mojej wypłaty ! coś tutaj nie gra ?? Skoro tu przyjechał niech pracuje na mnie !!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... radar komentuje +4
karolku Widzisz sam jak jest z bezpieczeństwem w Andrychowie.Nie wiem skad wziales informacje o tej Romce,,bo dla mnie to mocno zagadkowa sprawa-nagle po kilku dniach okazuje sie ze to byl niby odwet ze pobicie jakiejs mitycznej Romki.Mozna czekac ze teraz okaze sie ze Romowie pobili jeszcze wczesniej kogos i zabawa bedzie na calego.A chodzi o to by wszyscy przestrzegali prawa-bo andrychowscy Romowie czuja się ponad nim.No i jeszcze jedno to dowod ze palenie papierosow szkodzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... arik komentuje +13
cygany do roboty, bo robić sie nie chce a kase by sie chciało!!!! Kopa w du..ę a nie wy cwaniaki!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... karolek komentuje +6
radar ja nie cygan a w zeby dostalem od polaka w andrychowie bo mu nie dalem zapalic.cale to miasto jest wielkim syfem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... radar komentuje +3
karolku nie chrzan."Biali" bija biednych Romow o papierosa.Wiele razy to widzialem ale w druga strone.Widzialem tez Romke M.B zaczepiajaca ludzi w okolicach Aldi.O innych wyczynach nie wspomne.Jeden plus taj całej sytuacji to fakt że trochę was to uspokoilo,i w miescie jest spokojniej.Nie może byc tak że bedziecie łamać prawo bo tak macie w genach...jak to powiedziala slynna aktorka Anna Dymna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... karolek komentuje +8
a.kto kur.. skopal cyganke z dziecmi kto pierw to zaczol biali rasisci takie wlasnie jest andrychów cwaniaki kturych nikt nie cierpi bylem w andrychowie czekalem na busa dostalem w pysk od bialego ze mu papierosa nie dalem zaznacze ze nie jestem cyganew a polakiem.bladynem.to miasto to wiocha.oderwana od pluga

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... tomik komentuje +14
Gerard Linder - "Przerażony tym, co dzieje się w jego mieście" - Pan który niedawno wzywał przeciwników na solówki teraz jest przerażony? a jak w "jego mieście" romowie (cyganie czy ch.. wie kto) - których wg oficjalnych źródeł jest ZALEDWIE 100 (!!) TERRORYZUJĄ 20-TYSIĘCZNE MIASTECZKO - gdzie w centrum miasta, w biały dzień można dostać w ryj od cyganiątek - to wg niego to nie jest problem?
ŻYJ I DAJ ŻYĆ INNYM!
NIE MOŻNA KRZYCZEĆ O RASIZMIE JEDNOCZEŚNIE ZACHOWUJĄC SIĘ W TAKI SPOSÓB!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... oburzona komentuje +14
To absolutne kłamstwo, że mieszkańcy Andrychowa są rasistami, to media kreują taki obraz, doszukując się sensacji na tle entnicznym! Tu nie chodzi o to, jak niektórzy nazywają "walkę z cyganami" lecz o BEZPIECZEŃSTWO, o to że Romowie są agresywni. To niewyobrażalne, żeby tak bezkarnie napadać na mieszkańców. Poza tym, tu nie ma mowy o pobiciu, ale o NIEWYOBRAŻALNIE BRUTALNYM SKATOWANU NIEWINNYCH UCZNIÓW! Jak widać Romowie nadal są wyjęci spod prawa, bo to już kolejny przypadek tak agresywnego zachowania wobec innych! ABSOLUTNY SKANDAL!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... radar komentuje +10
Fakt pobicia Romki pojawił sie po kilku dniach od pobicia.Biorąc pod uwagę zachowanie andrychowskich Romów nie za bardzo mnie to dziwi.Podobnie fakt obrzucenia czy zaatakowanie auta Lindnera,który wracał z grilla z olszyn,może miała to miejsce w zasięgu kamer czy to mijeskich czy prywatnych -takowe też są .Jedno jest pewne Romowie andrychowscy czują się bezkarni.Szkoda że nikt nie pamieta sprawy ,która też miała miejsce kilka lat temu gdy Romowie ścigali jednego z andrychowskich sklepikarzy,bo poprosił by Romki nie blokowały wejscia do jegio sklepiku.Wtedy dopiero stróże porządku pokazali jak się boją Romów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... sonka komentuje +3
dla mnie to jest porypane pobili romke ci sie zemscili pobili polaka i wielkie chalo takie walsnie jest andrychów rasistowskie miasto tylko zwady szukaja ale co nie zmienia faktu ze cygany tam są bez kultury i chamscy ale czeba im pomuc zrozumiec ze tak sie nie robi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
Andrychowscy kibice? Tych jakoś nie zauważam ani w komentarzach, ani w "patrolach" będących tak naprawdę kibolskimi bojówkami narodowców o zabarwieniu faszystowskim. Ponadto jakoś nikt nie chce zauważyć, że to właśnie ci andrychowscy kibole, którzy teraz starają się bronić własnego dupska pierwsi pobili romską kobietę i dwójkę jej dzieci, wybijali szyby w romskich mieszkaniach i czynili inne bandyckie uczynki. A kiedy ich dzieci w odwecie dostały w "dziubek", to ruszyła kampania nienawiści, nawoływania do eskalacji napięcia w mieście.
Może temu przyjrzy się policja i tym narodowcom, którym wydaje się, że mogą swoim rasizmem mydlić innym oczy. I nich nie wypowiadają się w imieniu mieszkańców Andrychowa, którzy nigdy z kibolami się nie utożsamiali. Niech mówią swoim rasistowskim językiem sami za siebie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... dsd komentuje +1
realista. cygany z wadowic niechca miec nic wspulnego z cyganami z andrychowa bo to brudasy dzikusy.do pepsi.jak by tak szlo o scislosc to cygany by ziedli ten wasz beskit i tych wiejskich kiboli w okolicy and.jest masa cyganuw gdyby cos sie dzialo tam dziecia i kobieta to by was tam zgladzili.taka jest prawda

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... Realista z Wadowic komentuje +5
Moim skromnym zdaniem Romowie z Andrychowa powinni poprosić o mediacje Romów z Wadowic-którzy to jak widać z wypowiedzi potrafią żyć,obok ,,Polaków"(wszak też są obywatelami polski)i konflikt sam wygaśnie!,byłbym skłonny nawet powiedzieć iż Romowie z Wadowic wiedzą kto z ich braci z Andrychowa powinien być pod większym nadzorem Starszych aby nie eskalować konfliktu!-na ,, Polaków" jest skuteczna policjai tak konflikt zniknie sam tak jak sam powstał.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... szasze komentuje +14
ludzie, w Andychowie to jakaś masakra, po wcześniejszych zajściach gdy cyganie pobili chłopaka żeby zabrać mu rower w telewizji zrobiono z andrychowian rasistów! zwołano jakieś sztaby dla tolerancji i dialogu?zaproszono ludzi z warszawy aby pokazać film o ramach i ich kulturze? niebawem cyganie którzy zdemolowali własne mieszkanie w centrum w kamienicy otrzymali całkiem nowe mieszkanie z funduszu miasta? teraz znowu telewizje i rasiści z andrychowa, a cyganie przyjeżdżają ze śląska z siekierami? a Pan Kwiatkowski tworzy literature w obornie swoich no cyrk jakiś zupełny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... #AntyCiapiaty# komentuje +22
Wszystkich zwolennikom mniejszosci typu ROMOWIE I INNI CIAPIACI polecam wycieczke do Francji, Danii, Wielkiej Brytanii tudzież Norwegii sytuacja w tych krajach wymknela sie juz z pod kontroli
"Poszkodowane Mniejszosci" zyja na garnuszku pansta, nie chca pracowac, uczyc sie, a w sytuacji gdzie obywatel popatrzy sie na niego krzywo to moze zostac pobity.
Przywitajmy jeszcze z otwarymi ramionami Islamistow to jeszcze nam meczet Al-Masdżid al-Haram w Wadowicach wybudaja. W wyzej wymienionych krajach Islamisci usuniecia symboli chrzescijanskich, chca twozyc wlasne dzielnice w ktorych jedyne panujace prawo to Islam.

Dalej nie reagujmy na cyganow to zaraz bedziemy mieli u nas w ogrodku, kopie zachodniej europy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... pepsi komentuje +8
Juz od dawna ten konfilkt wisial w powietrzy,naprzywozili cyganerie i ci chcieli rzadzic miastem,na szczescie kibice Beskidu im nie pozwalaja.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... Do Dudusia komentuje +6
jak byś dostał w ryj od cygana za nic To byś Inaczej śpiewał.
Prawda jest taka jak coś nie zrobimy nie wyjdziemy na ulice to może za kilkanaście lat Romy nas zepchną z Polski.Słowacja już czuje to na własnej skórze co to znaczy nadmiar Romów w państwie.Pozdro dla Dudusia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... duduś komentuje +4
Patrole obywatelskie ładnie wymyślone ale to małolaty, naoglądali się filmów i się w głowach poprzewracało. Wielcy ,,kibice" klubu w Andrychowie organizujący patrole dajcie sobie siana bo jak was widzę idących całą grupą po ulicy to mi się śmiać chce.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 06 - 2014
... zed komentuje +8
Takie artykuły pisane są tendencyjnie. Komuś widocznie zależy na wysiedleniu Romów z Andrychowa. Może zajmują jakąś nieruchomość, która nagle zyskałaby na wartości gdyby wyjechali? Cyganie są w Wadowicach z dziada-pradziada i są tak samo częścią tej ziemi, jak Karol Wojtyła. Dyskryminowani w szkole, bez szans na zdobycie zawodu i stabilizację majątkową imają się wszelkich zajęć, często niezgodnych z prawem, zupełnie jak nie przymierzając część Polaków w Wielkiej Brytanii. Przestępczość romska jest wytworem społeczeństwa, które sami tworzymy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... Z Radoczy komentuje +2
Nojlepi to romy do romy, cygany do cyganowa a ci z andrychowa do siebie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... jjj komentuje +1
od roboty jest kon traktor i arik co go bzykal szarik

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... arik komentuje +19
cygany niech sie roboty chwyca, cwaniaki i oszusci!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... zdenek smetana komentuje +1
tak sa patrole za piec po wpudo w kaczynie na petli.a dzis patrol w mindziarowicach kolo karowa

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... równość wobec prawa komentuje +41
Osoby które korzystają z zapomogi nie mogą żebrać. Niestety Cyganie robią to nagminnie. Maja postawę roszczeniową, że im wszystko należy dać, a oni w zamian nic nie muszą oferować. Jakby Polak tak traktował własne dzieci to by je mu odebrano. Przykłady ostatnich doniesień medialnych. Każdy mieszkaniec Polski powinien być tak samo traktowany. Tymczasem Cyganom wszystko wolno i jeszcze my wszyscy płacimy na ich utrzymanie. Dostają wszystko podane na tacy. Do nauki i do pracy to im się przykładać nie chce. Za te zasiłki powinni ulice sprzątać lub wykonywać inne prace. To samo powinno dotyczyć Polaków którzy są zdolni do pracy, a pobieraja zasiłki z gminy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... Ktoś komentuje +5
Czy jutro tj.14.06.2014 też są organizowane patrole?Jeśli tak to gdzie i o której jest zbiórka bo chciałbym dołączyć. Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... nitek komentuje +5
Wladcy powiatu Beskid Andrychow i krolowie zachodniej malopolski

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... domis komentuje +12
z wadowic romy sa ok sam bym im pomugl ale tych z andrychowa to bym do kamieniolomu poslal.zero kultury

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... xxxmen komentuje +30
niestety sami sobie zapracowali na taki los. Znam bardzo dużo cyganów ...romów i niestety większośc z nich odpowiada wizerunkowi. Chociaż znam też uczciwych ale jest to ułamek wśród z nich . Wyznają niestety zasadę że im się wszystko należy. Najlepsze jest to że robi się z Andrychowa i jego mieszkanców rasistów ale jakoś auta wypełnione romami policji problemu nie robią. Zresztą ten burmistrz Andrychowa to powinien zostać wybrany następnym królem cygańskim bo widać że dba o ich interesy. Jak po ryju dostają od cyganów ludzie z andrychowa to OK jak romowie to afera na skalę ogólnopolska.A to co pokazuje TVN to największe szambo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... iritt komentuje +31
lać to cygańskie plemie w andrychowie !!!!!!!!!!! w Wadowicach potrafią być normalni!!! a tam ???nie nadają sie do niczego!!! szukają tylko guza!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... loolaa komentuje +10
Nie porównujcie cygana z wadowic a cygana z andrychowa w wadowicach zyja jak normalni ludzie to sie ich traktuje jak normalnych ludzi a w andrychowie jest poprostu masakra!z reszta tu nie chodzi cygan czy biały tylko jak sie prowadzą a zachowanie ich jest skandaliczne i o to tu tak na prawde chodzi !!! mysle ze gdyby polak mial takie zachowanie a policja nic z tego by sobie nie robila ludzie tez by zareagowali.tak na marginesie cyganie to mniejszosc narodowa a co za tym idzie? poczytajcie na necie .... dużo dobrego im przysluguje szkoda że tego nie doceniają!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
POLACY......Ludzie weźcie się w końcu zastanówcie....!!!!!!!!Żal po prostu nawet słuchać i czytać tych artykułów....Jesteście wielce na NNNIIIIIIEEEEE DLA ROMÓW,ALE WSZYSCY JESTEŚCIE LUDŹMI I NIE WIADOMO KTO Z NAS MOŻE ŻEBRAĆ NA ULICY.....JAK POLACY ZACHOWUJĄ SIĘ W INNYCH KRAJACH?????WSTYD SIĘ CZASAMI PRZYZNAĆ!!!!!!!!!!!!!!!WIĘC POPATRZCIE PIERWSZE NA SIEBIE A POTEM KRYTYKUJCIE INNYCH.DZIĘKUJĘ...TYLE NA TEMAT.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... skawa wadowice to pany komentuje +5
cygany są u nas okey

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... m1 komentuje +18
W Wadowicach z Romami problemu nie ma, my mamy tylko jeden problem od 20 lat z cyganem z Huty ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... koloss komentuje +5
@UltrasssPany
andrychów to wieś to są na wsi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... UltrasssPany komentuje +29
Panoszą się po mieście , żebrają ludzie spokojnie usiąść na dworze zjeść na świeżym powietrzu bo przyjdzie jakiś rumun i będzie chciał kasę tylu ich jest niech wezmą się do łopaty i będą mieli na chleb a nie chodząc po mieście i tylko " da pan pare groszy"

Niech wyjadą z całej polski jak się zebrać potrafią z zagranicy przyjechać i jeździć po andrychowie to niech się zbiorą z całej polski i niech wyjadą na jakaś wieś i tam zamieszkają . Linder chce ochrony ? Dlaczego ? Przecież to on uczył tych swoich rumunów walki teraz to wykorzystują na bezbronnych .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... Kapsel komentuje +39
W Wadowicach Romowie są bardzo w porządku nie szukaja zaczepek, pracują, uczą się, chodzą ubrani schludnie nie ma z nimi zandego probulemu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... koloss komentuje +1
@klop tak myślałem żeś klop bo kom typowy z wychodka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... Taka komentuje +11
Masakra ROMOWIE proszą o pomoc to chyba POLACY proszą o pomoc panoszyli się i teraz się skończyło!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... koloss komentuje +6
@:) widocznie się do roboty nie nadajesz:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... :) komentuje +9
Przepraszam a co z Wadowickimi Romami ja ich w tym mieście nie chcę ? i proszę władze o ich usunięcie :) Pani Burmistrz woli Romowi dać pracę niż białemu żal ;/;/;/

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... klop komentuje +17
Jak im się nie podoba niech wyjadą z Polski, do wszystkich mają jakieś ale a panoszą się jak u siebie. Nikt ich tu nie trzyma siłą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... koloss komentuje +15
podskakujecie cyganą i macie co chcecie andrychowa nikt nie lubi ani bialych ani cyganów a co do cyganów z wadowic niema z nimi problemu pracują uczą sie są spokojni w andrychowie jest jakiś inny szczep cygana:)nie mieszajcie cyganów z wadowic do tego bo to ci z andrychowa im opinie psują taka jest prawda

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... radar komentuje +20
Artykuł zerzniety z wyborczej gdzie dziennikarzyna dala popis nieobiektywizmu biedni Romowie po pobiciu jakiejś romskiej kobiety poszli pogadać z Polakami pokojowo.W tym celu zabrali zamiast fajki pokoju kastety, noże i paralizatory i poszli się integrować ze społeczeństwem. Rozumiem ze z perspektywy Krakowa może to tak wyglądać ale w powiecie wiemy jak jest.Dlatego piszcie nadal bzdury, owoce będziecie zbierać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... patriota komentuje +5
Czego się spodziewaliście po tym dziennikarzu?
wklejcie poniższe hasło w wyszukiwarki i się przekonajcie

"polityczna prosty-tutka"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... Skawa Wadowice komentuje +5
Cyganie!Jesteśmy z Wami!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... łubudubu komentuje +0
macie więcej zdjęć?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... IXI ix komentuje +9
a w Wadowicach to niby nic sie nie dzieje??takie święte miasto gdzie panuje ład i porządek , co uczniowie w szkołach wyprawiają juz soje zdolności chuligańskie pokazują w podstawówkach, i to w najmłodszych klasach i nie mocnych na to a na ulicah naszego miasta strach wieczorem wyjść najpierw może popatrzeć co sie w naszym mieście dzieje a potem pisać o Andrychowie dobrze pisze sie o innych a o tym co u nas nic szkoły maja certyfikaty bezpieczeństwa a z tym bezpieczeństwem maja tyle wspólnego co nic bo tym chuliganom nie można nic zrobić !!! a najgorsze jest to ze to sa juz dzieci z najmłodszych klas

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... Andrychow2 komentuje +8
Widze konkurencje dla TVN

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... mieszkanieccc komentuje +37
Hahaha cyganie proszą o pomoc... Manifestacja "antyromska" (wielkimi literami napisane jest że to manifestacja przeciw BEZKARNOŚCI romskiej, a nie jak to ujął jakiś ... "antyromska"). Po za tym podczas patroli obywatelskich to romowie próbowali prowokować co im się nie udało. To jest chyba najwiekszy argument że nie zależy nam na na fizycznym załatwieniu sprawy tylko na tym aby w końcu władze przejrzały na oczy... Pogratulować portalowi pracowników wypisujących takie brednie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... A co was to komentuje +16
ładna żenada z tego portalu obiektywni po ch...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... kimka komentuje +66
nie miałam nic do romów ale kiedyś pod Kauflandem zaatakowała mnie cyganka że jak nie dam jej 5 zł to rzuci na mnie klątwe do 10 pokolenia i zwyzywała mnie od kur... i innych no więc jeśli chcą być traktowani po ludzku to niech się zachowują tak jak należy a jak nie to wynocha bo strach dzieci same puścić do szkoły...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był