e6eb1d0a0bd377af751d96823db5d05c.html Zero tolerancji dla agresji. Zwiększają ilość patroli i kamer

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zero tolerancji dla agresji. Zwiększają ilość patroli i kamer

Email Drukuj
Burmistrz Andrychowa odwołał swój urlop oraz wizytę na konwencie burmistrzów w związku z niebezpiecznymi sytuacjami, do których dochodziło ostatnio w mieście. Na specjalnym spotkaniu ustalono, że nie będzie tolerancji dla agresji.


"Zero tolerancji dla agresji" pod takich hasłem odbyło się w środę (11.06) spotkanie burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka ze służbami porządkowymi i przedstawicielami środowisk romskich.

Ta specjalna narada zostało zwołana po tym jak w ostatnim czasie doszło do kolejnego incydentu związanego z pobiciem mieszkańców Andrychowa przez Romów. Poszkodowani to prawdopodobnie przypadkowe osoby, a zdarzenie miało być swego rodzaju odwetem za wcześniejsze pobicie Romki. Oliwy do ognia dolało także wydarzenie, które z poniedziałku na wtorek (9/10.06) miało miejsce w centrum miasta.

Jak mówi policja w jednym miejscu zgromadziło się około 40 osób. Osoby zgłaszające sprawę uznały , że istnieje niebezpieczeństwo konfrontacji. Jak się dowiadujemy wśród zebranych były też osoby narodowości romskiej spoza Andrychowa. Na miejsce przyjechała policja, która wylegitymowała zebranych tym samym prawdopodobnie nie dopuściła do zakłócenia ładu. Prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie.
Nie ma znaczenia jakiej narodowości jest osoba, która łamie prawo. Nie będziemy tolerować takich zachowań na terenie miasta. Dlatego burmistrz podjął decyzję o zwiększeniu patroli na ulicach Andrychowa, a także ilości kamer - powiedziała nam Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza.
Przedstawicielka samorządu uczula by nie generalizować tych przypadków na całe środowisko romskie.
Na spotkaniu obecny był Gerargd Linder, [znany lokalnie sportowiec narodowości romskiej - przyp.red.], który przyznał , że jest mu wstyd za swoich rodaków, którzy dopuszczają się takich rzeczy i później całe środowisko jest źle postrzegane - mówi nam Agnieszka Gierszewska.
Od soboty (7.06) na ulicach Andrychowa zwiększono ilość patroli policyjnych. Na ulicach obecnie pracuje 15 kamer. Do końca roku ma być ich o 10 sztuk więcej.
Mamy zabezpieczone środki na ten cel - mówi dyrektorka biura burmistrza.
Andrychów wybrany jest jako cel podróży wielu Romów, dlatego miasto planuje przeprowadzić kontrole mające potwierdzić jak liczna jest ta grupa. Stale współpracuje także z przedstawicielami środowiska .
To w większości naprawdę wartościowi ludzie. Choć niektóre grupy są skonfliktowane - mówi urzędniczka.
Samorząd nie chce potwierdzić, czy rzeczywiście ma wytypowane "dwie agresywne rodziny" narodowości romskiej do przesiedlenia, o których wspominają media.
W centrum miasta jest kamienica przeznaczona do wyburzenia. Musieliśmy przenieść jedną z rodzin na obrzeża miasta. Została jeszcze jedna. Sprawdzamy czy ma jakiś związek z sytuacją - dodaje przedstawicielka burmistrza.
Policja badająca sprawę zabezpieczyła już monitoring , który może się przydać w śledztwie dotyczącym pobicia młodego mężczyzny. Z uwagi na dobro postępowania oraz dobro osób pokrzywdzonych, policja nie udziela informacji o szczegółach prowadzonych spraw.

Do miasta ściągają stacje telewizyjne i radiowe by opisać sprawę. Burmistrz Tomasz Żak przerwał urlop i nie pojawi się na środowym konwencie burmistrzów.
Ta sytuacja jest teraz priorytetowa dla burmistrza - mówi na koniec serwisowi Wadowice24.pl Agnieszka Gierszewska.
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (22)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ja1111 komentuje +18
Może to politycznie niepoprawne co powiem, ale sami romowie zapracowali sobie na takie traktowanie. Handlowanie "z ręki" jakimiś piłami niewiadomego pochodzenia, zegarkami, perfumami itd itp...... jak na parkingu przed Kauflandem mnie jakiś zaczepił i chciał mi wcisnąć jakies perfumy, i mu powiedziałem że ja od niego to kupię jak mi da do tego paragon, to rżnął głupa a za chwilę przyszedł z jakimś dryblasem i o mało co nie doszło do bijatyki. Chamstwo, prostactwo , cwaniactwo, brak kultury, żerowanie na zasiłkach, wątpliwe pochodzenie środków z jakich się utrzymują to jest to dlaczego nie są romowie mile widziani w społeczeństwie. Jeśli nie podoba się NASZ (powtarzam głośno i wyraźnie) NASZ POLSKI sposób bycia, nasza kultura i tradycja, jeśli nie odpowiada wam model życia przyjety w Polse..... to nikt was tu na siłę nie trzyma. Doskonały przykład mamy w Wielkiej Brytanii....muzułmanom wszystko wolno, nie wolno na nich złego słowa powiedzieć w imię politycznej poprawności. W d....e mam polityczną poprawność i piszę to co widzę. Muzułmańskie patrole ścigające dziewczyny w krótkich sukienkach, ludzi kupujących alkohol, itd itp. Tak to jest jak się daje na głowę samemu sobie wchodzić. Mój dom, moje prawa. Jeśli komuś to odpowiada, niech da sobie s...ć na głowę i udawać że slońce świeci i kwiatki pachną. Mam prawo do życia we własnym kraju i nikt nie będzie mi na siłę wciskał abym tolerował zachowania w naszym kręgu kulturowym nie do przyjęcia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2014
@jarema
Romowie mają honor a ten o którym piszesz to dziad i szmaciarz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2014
... Marta7f17 komentuje +10
Zero tolerancji dla Romów w Andrychowie !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2014
... Ciap ciap ciap komentuje +2
Ciapateeeeeee !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2014
... jarema komentuje +2
czy to prawda ze komendantem straży miejskiej w andrychowie ma zostać redaktor kudłaty z wadowic zam. ul jezuicka 66

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... a czo wam se ne podoba komentuje +0
czygan tysz polok , my czygany mamy swoje prawa i w wadowicach rynek jest nasz i se robimy co chcemy i se nikomu nie przeskadzomy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... łobosze komentuje +3
nawet tutaj andrychowska jełopozycja się produkuje pisząc jakies bzdury o odwołaniu burmistrza? Za waszych czasów, Romowie podobnie działali , było nawet gorzej i coście zrobili? Ano nic! Zatem kundle, do budy , a sio!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... Archi komentuje +9
Dziękuje że są jeszcze Tacy KIBICE!!!!! Popieram całkowicie Was!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... kola1 komentuje +15
dobrze ze jestem z wadowic:) wadowiccy romowie są całkiem inni cywilizowani pracują i maja się oki i nawet pobawić się z nimi można na dyskotece

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... Skawa Wadowice komentuje +4
ROMOWIE !....jesteśmy z WAMI !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... ds1 komentuje +1
~ad :
Art. 256.
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... radar komentuje +9
Problemem Andrychowa jest fakt ze rządzą nim osoby nie mieszkające w nim.Rzeczywiscie folklor romski oglądany zza szyb auta wygląda inaczej,inaczej niż mieszkanie w Andrychowie na co dzień.Romowie taktykę obrony przez atakkonsekwentnie realizują, co można poczytać na ogólnopolskich portalach i oglądnąć, ale dziwi postawa władz , które usiłują problem zamieść kolejny raz pod dywan, zamiast rozwiązać. Dlaczego w Wadowicach można bez problemów spotkać Romów przy pracach interwencyjnych , dlaczego Romowie Wadowiccy wprost mówią ze ci Andrychowscy są gorsi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... KSB komentuje +2
Wladcy powiatu hej Beskid wladcy powiatu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... Zero Tolerancji!!!! komentuje +14
Wzywam Lud ANDRYCHOWA trzeba wziąć sprawe we własne ręce!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... Dostt7i komentuje +36
Prawda jet taka, że w Andrychowie Romowie są pod płaszczykiem władz miasta.
Romowie tam są ponad prawem co ujdzie Romowi nie ujdzie Polakowi.
Powinno się skończyć w andrychowie traktowanie Romów jak Bogów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... gonzo komentuje +2
natychmiast wprowadzić stan wojenny

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... horten komentuje +4
Cyganie gnebia chyba w tym Andrychowie cos bo sprawa zainteresowala sie tv Krakow i dzis mial byc jeszcze TVN

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... 123 komentuje +10
Monitoring????? Od lat centrum A-chowa rządzą Cyganie ( specjalnie nie Romowie). Popołudnia w weekend to już tak jakby się mieszkało zagranicą. Bicie żon,dzieci to już normalka. Gdyby tak postąpił każdy inny : Polak, Ukrainiec,Czech itp to już by siedział. Byłem świadkiem jak w grupie 10 Cyganów jeden katował żone do nieprzytomności, na koniec potraktował z buta i z poklepywaniem odszedł do domu. Karetka odratowała ofiarę a ta poczłapała za Panem i Władcą. Totalna schizofrenia. Policji ZERO mimo ,że posterunek 30 metrów dalej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... ..... komentuje +8
Dośc już tych kolejnych obiecanek bez pokrycia.
Trzeba się zastanowić czy czekac do wyborów na nowego burmistrza , czy umozliwic
obecnemu nieudacznikowi opuszczenie tego urzędu.
Czy znajda się w Andrychowie taczki , którymi swego czasu w AZPB "wyjechał"
vice Minister Przemysłu Lekkiego ?
Do omówienia po znalezieniu taczek będzie kolor płachty wyścielajacej ten "zaszczytny" wehikuł ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... WC komentuje +16
Andrychów potrzebuje nowego burmistrza.
Kandydat, który rozwiąże opisany problem bezkarności cygańskiej prawdopodobnie wygra
jesienne wybory w cuglach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... kibice z Andrychowa komentuje +64
Pora na stanowisko kibiców Beskidu Andrychów w sprawie dramatycznych zajść z ostatnich dni - każdy dobrze wie, o co chodzi. My, którzy zawsze wyrażamy głośno swoje poglądy, bez względu na "polityczną poprawność", czy też inne przykre konsekwencje, które nas za to spotykają - nie będziemy siedzieć cicho i udawać, że wszystko jest w porządku. Krzyczmy głośno i stanowczo: DOSYĆ CYGAŃSKIEJ BEZKARNOŚCI! Tak jak przypuszczaliśmy - wydarzenia z zeszłego roku kompletnie nikomu nie dały do myślenia, nic się nie zmieniło. Był fanpage "NIE dla Romów w Andrychowie" - Facebook po niespełna dwóch dobach go usunął, a kilkanaście osób wyrażających swoje zdanie na temat cyganów w komentarzach było przesłuchiwanych. Były też media. Media "polskie i niezależne" - dobry żart. Poszwędali się chwilę i summa summarum co nastąpiło? Cudowne przeinaczenie faktów - andrychowianie to rasisto-faszyści, a cyganie są biedni, mają ciężko, są poniżani i bici. Kpina! My, jako środowisko kibicowskie jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu medialnych manipulacji i kłamstw, ale wy, jako zwykli ludzie pragnący żyć w spokoju w swoim ukochanym mieście, musicie nam pomóc! Musicie przejrzeć na oczy, przestać się w końcu łudzić, że media ukażą kiedykolwiek czystą prawdę. Kiedy w telewizorni ucichło, a pewna czerwona gazeta z Michnikiem na czele znalazła inny "arcyważny temat", władze miasta zorganizowały projekcję filmu o jakiejś cygance. Jakoś trzeba było naprawić wizerunek miasta, no nie? A co najważniejsze - poprawić wizerunek cyganów, przedstawić ich w świetle prawych obywateli Polski. Śmiech na sali. Niedawno opustoszała kamienica cygańska - tylko czy coś to dało w ogóle?

W nocy z 6/7 czerwca spora grupa cyganów atakuje przypadkowych młodych ludzi, którzy siedzą sobie w parku. Używają pałek, rozbitych butelek i paralizatora. 2 chłopaków i 1 dziewczyna lądują w szpitalu. Nagrań z kamer nie ma, policja ma problemy z ustaleniem sprawców. Powstaje fanpage "Andrychów po godzinie 22", który mamy nadzieję tak prędko nie zniknie. Ludzie wyrażają tam swoje oburzenie, ale znajdują się też ci, którzy za wszelką cenę bronią bezkarnej mniejszości. Wypowiada się tam także sławny Gerard Linder, który wyzywa ludzi na "solówki" - postawa godna przedstawiciela cyganów i "reprezentanta Polski", naprawdę… Co chwila dowiadujemy się, że cyganie organizują się w grupy, uzbrajają się w różnego rodzaju sprzęt, zwołują swoich pobratymców z innych miast. Urządzają "samochodowe patrole". Policja sprawia wrażenie, że nie chce za bardzo się w to mieszać - szkoda tylko, że w przypadku ewentualnych starć, które sprowokowaliby cyganie, to ta druga strona miałaby nieprzyjemności prawne. Zawsze uśmiechnięty pan burmistrz skrócił swój urlop i zawitał do Andrychowa - trzeba przecież ratować dobrą reputację...cyganów! Chronić ich przed rozwścieczonymi mieszkańcami Andrychowa. Rano była tutaj TVP, Linder udzielał wywiadu, w którym na pewno żalił się, że cyganie nie czują się bezpiecznie, są bici i szykanowani. Wieczorem pewnie będziecie mogli sami to zweryfikować w wiadomościach. Wypowiadała się też pobita dziewczyna, mamy nadzieję, że to puszczą i niczego nie powycinają. Ewelina Sadko z gazety krakowskiej naskrobała bardzo obszerny i niebywale "rzetelny" opis zajść, które miały mieć miejsce wczoraj w nocy - "Około północy w Andrychowie doszło do "ustawki". Prawdopodobnie byli to mieszkańcy miasta pochodzenia romskiego i około 100-osobowa grupa skinów z różnych miejscowości. Policja miała problemy, by zaprowadzić porządek." Nie do końca wiemy, o czym pisze pani redaktor, ale w Andrychowie skinów nie widzieliśmy już od kilku lat - a szkoda. Mamy informacje, że artykuł ten powstał na bazie informacji uzyskanych od cyganów, więc w sumie nic dziwnego. Kłamstwo goni kłamstwo.

Przejdźmy do konkretów. Skoro władze miasta nie potrafią spełnić warunków Konstytucji, które mówią o zapewnieniu wszystkim mieszkańcom bezpieczeństwa (nie tylko cyganom, którzy są narażeni na "ataki na tle rasowym"), a policja zwyczajnie boi się cyganerii, musimy sami o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin zadbać. Będziemy organizować "patrole obywatelskie" codziennie w godzinach wieczornych. Najzwyklejsze spacery w kilkunastoosobowych grupkach w okolicach parku, hali sportowej itp. Na pewno wielu z was chce się dołączyć - nie ma sprawy - im więcej ludzi, tym lepiej. Więcej informacji wkrótce.
Druga sprawa - planujemy zorganizować ogromną POKOJOWĄ manifestację pod tytułem "STOP CYGAŃSKIEJ BEZKARNOŚCI", która prawdopodobnie odbędzie się w bardzo sprzyjającym terminie, mianowicie w Dni Andrychowa. Wiele grup narodowo-kibicowskich i prawicowych z całej Polski wyraziło chęć wzięcia udziału w takiej manifestacji. Każdy, kto ma dość bezczynnego patrzenia na patologię rozgrywającą się w centrum Andrychowa, ma obowiązek przybyć w danym dniu w dane miejsce. Przypuszczamy, że setki (a może nawet tysiące) ludzi z transparentami da owocny skutek. Żądamy (nie prosimy!) poważnego podejścia do problemu, jakim są ekscesy andrychowskich (i nie tylko) cyganów, a co za tym idzie - odcięcia ich od przysługujących socjałów, wszelakich dotacji, darmowych mieszkań i udogodnień - taki będzie nasz główny postulat. Więcej konkretnych informacji niebawem.

Na sam koniec jeszcze rada do ludzi, którzy poprzez komentarze w internecie nawołują nas, kibiców do radykalnych form działania – zastanówcie się co piszecie i nie wycierajcie sobie nami gęby. Naszym celem jest komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Andrychowa, naszych rodzin i dzieci, a nie jakieś sadystyczne działania. Jesteśmy ludźmi cywilizowanymi i patriotami! nie bedzie ich tu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... Pedobear komentuje +12
Szkoda, że "zapomnieliście" napisać, że doszło do pobicia 3 osób.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był