182b95b48c06081559db66b719f5abce.html Inspektorat budowlany z nowym szefem

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Inspektorat budowlany z nowym szefem

Email Drukuj
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego już nie ma bezkrólewia. Starosta właśnie powołał na Inspektora Władysława Gwiazdowskiego, który pierwszego czerwca oficjalnie rozpocznie swoją pracę. Czy nowy inspektor ustabilizuje sytuację w tej instytucji?


W czwartek (29.05) starosta Jacek Jończyk wręczył Władysławowi Gwiazdowskiemu akt powołania na stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Nowy Inspektor obejmie swoje stanowisko 1 czerwca.

Władysław Gwiazdowski urodził się 6 czerwca 1953 r. w Krzeszowicach. W 1974 r. ukończył Technikum Budowlane w Krakowie, a następnie - w 1982 r. Politechnikę Krakowską (Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej). Podczas pracy zawodowej Gwiazdowski zdobył bogate doświadczenie związane z procesem rozliczeń budowlanych, prowadzeniem budowy oraz nadzoru inwestorskiego.

Pracował na stanowiskach kierowniczych m.in. w Zakładach Remontowo – Budowlanych KWMO Kraków oraz w RSZZ Krzeszowice. Prowadził również własne przedsiębiorstwo. Nieobca jest mu działalność samorządowa. Pracował na stanowisku kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Zabierzów, a także był inspektorem Nadzoru Wydziału Inwestycji w Urzędzie Gminy Krzeszowice, następnie był inspektorem Wydziału Architektury, Budownictwa, Inwestycji i Remontów w Starostwie Powiatowym w Krakowie.

W latach 2004 - 2011 pełnił funkcję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Powiatu Krakowskiego Ziemskiego, a w latach 2011 – 2013 był Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego Ziemskiego.

Przypomnijmy, pod koniec stycznia 2014 roku, starosta odwołał ze stanowiska inspektora budowlanego Tomasza Raka. Zrobił to na wniosek Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego Artura Kani.

Zmiany w kierownictwie PINB mogą wiązać się z restrukturyzacją, jaką przechodzi wojewódzki nadzór pod rządami Artura Kani. To ważne zadanie może być spowodowane złymi wynikami kontroli Najwyższej Izby Kontroli z 2013 roku, która wyraźnie stwierdziła, że nadzór budowlany powinien zostać zreorganizowany. Natomiast powiatowi inspektorzy, na których spoczywa główny obowiązek dbania o poprawność inwestycji, nie są skuteczni.

(kp)
Źródło: Starostwo Powiatowe

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... soniak komentuje +0
ja juz dom odebralem:)))) wiec nie ma problemu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 06 - 2014
... IXI ix komentuje +5
Tak zabrać się za Rzyki tam jest siedlisko nielegalnych budowli

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 05 - 2014
... Krys komentuje +8
Życzę powodzenia w pracy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 05 - 2014
... arik komentuje +2
trzeba patrzec mu na rece!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 05 - 2014
... @@&&)) komentuje +6
niech się zajmie nielegalnymi budowami a takich na wioskach jest dużo choćby w Rzykach bez zezwoleń , niezgodnie z prawem budowlanym za to niech się weżmie bo dlaczego jedni musza mieć zezwolenia itd. a inni to co samowolka?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 05 - 2014
... ..... komentuje +11
To , ze został powołany nowy PINB, wcale nie świadczy, ze poszkodowani zapomnieli o poprzednim HOCHSZTAPLERZE !!!
Dlatego WZYWAM Pana Staroste mgr inz Jacka JOŃCZYK do nie wygłaszania na forum Rady Powiatowej OSWIADCZEŃ jak kiedyś co niemoze zrobić w stosunku do takich co ich powołuje i odwołuje ...... a nie ma kompetencji NADZORCZYCH.
WZYWAM do przedstawienia informacji na forum Rady Powiatowej jakie zostały podjęte kroki w stosunku do odwołanego HOCHSZTAPLERA!
Jeżeli w dalszym ciągu będzie zmowa milczenia, świadczyło to będzie o ......na razie nie pisze o czym, gdyż dyscyplina słowa obowiazuje , mój nic jest jawny.
Należy rozwazyc sprawę poważnie , mając na uwadze to , by nie powrócić do poprzedniego zakładu pracy ...... w innym charakterze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 05 - 2014
... zniesmaczony komentuje +7
lepiej póxno niż wcale się tym NIK zajął. Przecież tutaj to co chwile się słyszało o jakichś przekrętach. A o ile dobrze pamietam to jeden z tych byłych inspektorów poszedł siedzieć?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był