6d57be5fd5e7dfaa426c454cc9497581.html Wciąż pamiętają o Smoleńsku

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wciąż pamiętają o Smoleńsku

Email Drukuj
Na tragedii smoleńskiej powoli osiada kurz, ale Polacy o niej nie zapominają. W całym kraju trwają obchody trzeciej rocznicy tej tragedii, również w miastach powiatu wadowickiego nie zabraknie w najbliższych dniach akcentów przypominających tamte wydarzenia.


To już trzy lata minęły od katastrofy rządowego samolotu w Smoleńsku, na pokładzie którego zginął prezydent RP Lech Kaczyński i 95 innych osób. W całym kraju trwają obchody tej rocznicy, w naszym powiecie również nie zabraknie akcentów przypominających tamte wydarzenia.

W środę (10.04) w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, burmistrz Zbigniew Stradomski oraz Klub Gazety Polskiej zapraszają na otwarcie wystawy fotografii „Pamiętajmy. W moim obiektywie. Smoleńsk 2010”. Na ekspozycji znalazły się zdjęcia ze zbiorów Piotra Hlebowicza. Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 18:00 w Starym Kinie przy ul. Mickiewicza 4.

W Wadowicach uroczystości związane z tragedią smoleńską połączono z upamiętnieniem tragicznych losów polskich żołnierzy zamordowanych przez Sowietów w obozach w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni na terenie ZSRR.

W niedzielę (14.04) o godz. 10.30 w bazylice Ofiarowania NMP zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji polskich oficerów bestialsko zamordowanych w 1940 r. oraz za 96 ofiary katastrofy smoleńskiej. Po nabożeństwie odbędzie się przemarsz na Plac Solidarności, gdzie delegacje oraz mieszkańcy Wadowic złożą wiązanki kwiatów przed Pomnikiem Katyńskim.

Również w niedzielę (14.04) Klub Gazety Polskiej "Andrychów II" zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona godz. 9.30 w kościele św. Macieja w Andrychowie. Później, tego samego dnia o godz. 11.00 w sali kina "Beskid" w Andrychowie odbędzie się spotkanie z Edwardem Nowakiem - wiceministrem spraw gospodarczych trzech rządów RP. Tematem planowanej prelekcji będzie: Idea i wartość Solidarności.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (15)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kura komentuje +3
Tragedię smoleńską należy wyjaśnić, ale nie można tego zrobić bez odpowiedniego materiału dowodowego. Przede wszystkim należy doprowadzić do tego aby w Polsce znalazł się wrak samolotu, bo bez tego nie można przeprowadzić rzetelnego śledztwa !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2013
... Prawy komentuje +4
Raport Milera: samolot utracił skrzydło po uderzeniu w brzozę na wysokości 5,1m następnie wykonał beczkę autorotacyjną i rozpylił sie na setki jeśli nie miliony części. na drodze ok.900 metrów. Samolot w momencie uderzenia w brzozę był sprawny.
Myślącym: DŁUGOŚĆ SKRZYDŁA 18 METRÓW. zGODNIE Z PRAWAMI FIZYKI MUSIAŁBY SIE OBRACAĆ POD ziemią. Absolutnie bezczelne kłamstwo, takie jak sekcje zwłok, ,zmyślone dialogi z kokpitu,rzekome zagubienie czarnej skrzynki K3-63 i tak dalej....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2013
... j23 komentuje +7
Bali się jechać do Warszawy - ,,patrioci"? Fotografie ze zbiorów P. Hlebowicza - nie wiedziałem że był w Smoleńsku zaraz po katastrofie. Jaki Klub Gazety Polskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej jaki Stradomski - Kluby Gazety Polskiej były z całej Polski nie w Kalwarii ale w Warszawie bo tam były uroczystości. Bali się stracić czy poświęcić kilkanaście godzin swojego ................. czasu?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2013
... taktobylo komentuje +4
To wszystko kłamstwa. Fakty są takie:

- Samolot nie lądował. Amerykańscy eksperci polskiego pochodzenia ustalili, że wysunięcie podwozia, ustawienie klap i zmniejszenie prędkości było standardowym działaniem załogi przed zmianą kursu na lotnisko zapasowe.

- Samolot nie ściął brzozy, bo przeleciał nad nią 100 metrów, co wiadomo ponad wszelką wątpliwość na podstawie kartki papieru, którą ma z Rosji jeden z ekspertów. Jest to dowód niepodważalny, choć tajny zarówno co do pochodzenia, jak i treści.

- Kawałki samolotu położył koło brzozy lekarz, który je pozbierał po okolicy (ten sam, którego zawirowania powietrza niemal przewróciły, co jest typowe, gdy 100 metrów wyżej przelatuje samolot).

- Słynny kierowca autobusu widział, jak tuż nad drogą przelatuje samolot kołami do dołu. Musiało to być już po wybuchach, więc samolot nie leciał, tylko spadał w kawałkach, nie miał skrzydła i miał rozerwany kadłub, co jednak bystry świadek przeoczył.

- Brzoza złamała się sama.

- Skrzydło urwał wybuch, który nastąpił tuż przed skrzydłem. Był to specjalny tajny wybuch, którego nie było widać i słychać. Zadawanie głupich pytań w stylu "skąd ładunek wybuchowy się tam wziął?" świadczy o głupocie pytającego, bo Ruscy mają swoje sposoby.

- Tajny i specjalny był również wybuch w kadłubie. Został on przeprowadzony bezgłośnie i tak dyskretnie, że załoga się nawet nie zorientowała, że urwało im pół samolotu (większe pół, jak mówią eksperci z NASA).

- Mimo wszystko samolot bezpiecznie wylądował na kartoflisku, jednak w mgnieniu oka pojawili się funkcjonariusze KGB, NKWD, Specnazu, Czerezwyczajki oraz pionierzy, którzy strzałami w głowę dobili zdezorientowanych podróżnych, następnie błyskawicznie rozerwali samolot na kawałki i podpalili.

- Powoływanie się na zapisy czarnych skrzynek dowodzi głupoty i naiwności. Rosjanie zmanipulowali te zapisy, na przykład zastępując okrzyk JEZUSMARIA okrzykiem KU...MAĆ. W jednym tylko zapisy są wiarygodne: dowodzą bezsprzecznie, że w kabinie pilotów nie było Błasika.

Jak widać, tylko dureń może kwestionować oczywisty fakt, że doszło do zamachu. Niezwykła spójność przedstawionych faktów jest przecież porażająca.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... ja1111 komentuje +12
Fizyka powinna być obowiązkowa na maturze....... Potem słuchamy "rewelacji" wytwarzanych przez polityków z tytułami doktorskimi......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... m1 komentuje +12
Tragedię sprowadzono do tragifarsy. W KK Wszystkich Świętych jest 1 listopada, ale PIS nie mając nic do zaoferowania żeruje na tragedii w celach politycznych, jest to obrzydliwe.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... poland_first komentuje +12
Do roboty by się wzięły darmozjady. Zaraz będą wylatywać z hasłami: "Czymże jesteśmy bez prawdy?" Ja się k**** pytam czym jesteśmy bez pracy? 3 lata już się ciągnie ta farsa, tysiące zmarnowanych godzin pracy przeróżnych komisji, prawników, laboratoriów, urzędników. Nie wytwarza to PKB tylko przejada podatki. Dzięki czemu mamy iść do przodu, trotyl z drugiej wojny na złomie w jakimś lesie pod Smoleńskiem nas tak kopnie do działania?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... Ks komentuje +7
W całym kraju epatuje się tą rocznicą dążąc do przejęcia władzy.
A roboty jak nie było tak nie ma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... jeść komentuje +9
pieprzyc smolensk i kaczke mała

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... Lewak komentuje +11
Mam w dup...e Smoleńsk i gazete polską !!!A solidaruchy do roboty a nie świętować w godzinach pracy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... SMOLEŃ komentuje +17
Wchodzi prezes do monopolu a tam WINA TUSKA !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... selin komentuje +21
Rzygać się już chce tym smoleńskiem wszystko zza nasze pieniądze, pewnie znowu nowe pomniki postawią złodzieje!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... lump komentuje +24
znowu okazja dla ewy staszka zdzisia marsz pod pomnik a potem uczta po ciężkiej pracy jak ktoś pisał że to im najlepiej wychodzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... taki owaki komentuje +24
Znowu smoleńsk, o tym pamiętają, a pracy dalej nie ma. O tym nie pamiętają

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... Brawo Solidarność i UM komentuje +17
Solidarność i Urząd Miejski pamięta. W niedzielę będzie Msza Święta, a dzisiaj zapalono znicze pod pomnikiem zamordowanych oficerów polskich w ZSRR i ofiar katastrofy samolotu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był