e44effc0e60155b074d40b7a57f98170.html Starostwo wybierze sobie dyrektorów

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starostwo wybierze sobie dyrektorów

Email Drukuj
W starostwie szykują się do przeprowadzenia konkursów dla dyrektorów czterech szkół i poradni psychologiczno-pedagogicznej. Nazwiska dyrektorów mamy poznać najpóźniej na początku czerwca. Wśród stanowisk do rozdania  jest fotel dyrektora najważniejszej szkoły średniej.


To będzie ważne rozdanie w powiatowej oświacie. Starostwo Powiatowe przystąpiło już do wyłonienia komisji w konkursach na dyrektorów czterech szkół i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Andrychowie. To akurat placówki, w których kończą się obecnie pięcioletnie kadencje dyrektorów.

Obowiązek przeprowadzenie konkursów wynika z przepisów ustawy. Urząd wystąpił już do Kuratorium Oświaty oraz związków zawodowych o wyłonienie swoich przedstawicieli do komisji. Robi to nieco wcześniej niż w poprzednich latach.
Chcemy, by wybrani w konkursach dyrektorzy, mogli przystąpić do planowania nowego roku szkolnego bez zbędnej zwłoki, dlatego nazwiska dyrektorów powinniśmy poznać pod koniec maja lub na początku czerwca - zapewnia starosta wadowicki Jacek Jończyk.
Gdzie starostwo będzie wybierać dyrektorów? W Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej kończy się kadencja dotychczasowej dyrektor Barbarze Pająk.

Na nowego dyrektora czeka również Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy, gdzie w grudniu na emeryturę odszedł Kazimierz Kuzon. Do obsadzenia jest też stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach, gdzie funkcję tę pełni dotąd Izabela Iwańska. Zostanie również przeprowadzony konkurs na dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Andrychowie.

Nie ulega jednak wątpliwości, że największą uwagę w Wadowicach w tym roku przykuwać będzie konkurs na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego, czyli po prostu liceum Wadowity. Konkursy na dyrektora akurat tej szkoły w ostatnim dziesięcioleciu wywoływały w mieście sporo emocji. Czy tak będzie i tym razem? Tego dopiero się dowiemy.

Dyrektorką LO im. Marcina Wadowity od pięciu lat jest Janina Turek. Dyrektorka ma możliwość ubiegania się o nominację na kolejną kadencję i choć jeszcze kilka miesięcy nad taką decyzją się poważnie zastanawiała, dziś nie ma już takich wątpliwości.
Potwierdzam, że będę startować w konkursie na dyrektora szkoły - mówi w rozmowie z nami Janina Turek, dyrektorka LO im. M. Wadowity.
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (39)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... przemooo komentuje +3
Uważam, że liceum ma naprawdę wielu wspaniałych nauczycieli, którzy wkładają w nauczanie naprawdę wiele.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2013
... uczen komentuje +3
Pan Potoczny jest swietnym wykładowcą z powolania, wg mnie zdecydowanie dumą LO, ktory powinien pozostac na swoim stanowisku i nadal przygotowywac ludzi do matur. Kazdy powinien robic to w czym jest dobry a nie pchac takiego nauczyciela do pracy dyrektora, ktora jest na prawde ciezka i potrzebuje duzego poswiecenia. Chociaz i tak szczerze watpie aby on chcial.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 04 - 2013
... Nati_ komentuje +2
UCZEŃ- chodzisz do lo i najezdzasz na forum publicznym na swoich nauczycieli? ŻENUŁA....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 04 - 2013
... UCZEŃ komentuje +10
"przemu" nie wiem skad mnie znasz ale ja dalej chodze do tego liceum i dobrze mi sie wiedzie co nie zmienia faktu ze mimo staran jakichkolwiek pani turek czy innych niektorzy nauczyciele sa do wymiany NATYCHMIAST

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2013
... przemooo komentuje +13
Potwierdzam ! Pani Turek jest super dyrektorem! Dba o nas uczniów! I traktuje nas jak dorosłych! Zawsze wysłucha! Trzymam kciuki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2013
... przemu komentuje +12
UCZEŃ trzeba sie było przyłozyc do nauki to byś nie wyleciał z lo bo na to wygląda że za swoje niepowodzenia MŚCISZ sie na innych czyli dyrekcji i nauczycielach. A Pani Turek to super kobieta.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2013
... xxxz komentuje +2
Czas na zmiany...Wprowadzenie i REALIZOWANIE nowych fakultetów. A zacząć trzeba od zmiany ,,góry".

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2013
... Agent orso komentuje +3
MOŻE PANI T ZAJMIE SIĘ W KOŃCU WYCHOWANIEM WNUKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!! A IE KANDYDOWAĆ NA STANOWISKO DYREKTORA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 04 - 2013
... UCZEŃ komentuje +4
Właśnie- za mowienie NIEPRAWDY
pozdrawiam "pania ze szkoly" ktora napisala ten komentarz :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2013
... uwaga komentuje +1
Do UCZEŃ :
Za publiczne oczernianie innych i mówienie nieprawdy można stanąć przed sądem. Poza tym wypadałoby pokazać trochę klasy bo z Twojej wypowiedzi zieje brakiem kultury osobistej i zawiścią. Skoro operujesz nazwiskami innych to może sam podpiszesz się z imienia i nazwiska ? Oj, wstyd!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 04 - 2013
... UCZEŃ komentuje +23
wszystko jest ustawione- powracajac do pani ktora uczy chemi i biologii to na chemi ona sie w ogole nie zna bo kazac przepisywac folie uczniom i wymagac czego innego nie znajac tym samym wzoru na alkany i myslac je z alkinami to chyba lekka przesada... kobieta ta chciala zostac.. LEKARZEM i wyzywa sie na uczniach za swoje niepowodzenia zyciowe - ona powinna wyleciec a pani turek powinna wreszcie zdac sobie sprawe z tego ze takich nauczycieli nie nalezy trzymac w tej ''profesjonalnej' szkole. innym sławnym przypadkiem jest pewna pani od angielskiego ktora potrafi pytac ucznia przez 12 lekcji pod rzad wspiujac mu zakazdym razem 1 mimo ze umial przynajmniej na 4. a jak sama to okreslila nienawdzi tej szkoly... wiec chyba pani turek powinna najpierw zapytac uczniow co sadza o poziomie nauczania w tej szkole i czego naprawde oczekuja bo wypisywanie w biuletynie wadoiwty ze organizowane sa kolka jezykowe i kola zaintersowan sa smieszne bo nic takiego nie ma, nie bylo i przy takim ukladzie nie bedzie. jedynym kolem zainteresowan w tej skzole jest nauka w domu!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 04 - 2013
... Pytam się komentuje +16
@ Zdrowy rozsądek
O typach szkół owszem decyduje starostwo i takie decyzje już dawno zostały podjęte. Zgodnie z nimi szkoły dawno dostały zgodę na kształcenie w LO, ZSZ i T. Tylko niektórzy dyrektorzy stwierdzili, że z sobie tylko znanych powodów nie będą otwierać nowych klas w niektóych typach szkół.
Podjedź sobie do Andrychowa na ul. Starowiejską 22a i zobacz na szyldy jakie wiszą przy wejściu do szkoły a potem wejdź do tej szkoły i zapytaj w sekretariacie ile klas zawodówki znajduje się w tej szkole. 0 (słownie ziero).
Kiedyś ta szkoła specjalizowała się w kształceniu zawodowym.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2013
... zdrowy rozsądek komentuje +3
@Pytam się
O typie szkół w powiecie decyduje Organ Prowadzący - nie dyrektor.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 04 - 2013
... Pytam się komentuje +22
A dlaczego należy odstąpić od konkursów? Bo ktoś 5 czy 10 lub nawet 15 lat siedzi na ciepłym stołku i decyduje, który klega albo koleżanka będzie mieć więcej godzin lub dostanie nagrodę czy dodatek? Wszędzie potrzebne są zmiany a w oświacie w szczególności. Po co dyrektorem ma być człowiek, który realizuje swoje prywatne interesy kosztem szkoły i uczniów? Dlaczego w niektórych szkołach powiatu wadowickiego umarło szkolnictwo zawodowe na szczeblu szkoły zasadniczej? Dlaczego młodzi ludzie, którzy chcą zdobyć konkretny zawód muszą jeździć do Kęt? Muszą bo Andrychów poza fryzjerem i stolarzem (oba zawody w "Bawełniance") ma jeszcze w ofercie tylko ZDZ.
Jeśli dyrektor nie potrafi tak szkołą kierować by do niej chciały przychodzić dzieci to dlaczego ma na tym stanowisku siedzieć kolejne lata?
Niestety szkoły lepiej funkcjonowały gdy dyrektorów "przywożono w teczkach". Ale to było dawno...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
Starostwo nie ma nic do gadania.I tak o wszystkim zadecyduje Staszek Dziwisz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... zdrowy rozsądek komentuje +24
Jak zwykle na tym portalu profesjonalizm górą.
Artykuł o konkursie z odpowiednim tytułem w zakładce "Polityka".( bez komentarza)
"Obowiązek przeprowadzenie konkursów wynika z przepisów ustawy" Nieprawda.! Wręcz przeciwnie, organ prowadzący może przedłużyć kadencję dyrektorowi bez ogłaszania konkursu. Po co więc marnować pieniądze podatników, organizując konkursy, które "wygrywają" dotychczasowi dyrektorzy, bo tłumów chętnych raczej nie ma.
I jeszcze jedna uwaga w sprawie wypowiedzi p. J. Jończyka. Jeśli są to jego słowa, to moim zdaniem, pełna kompromitacja. Nie ma żadnej możliwości, aby wybrany w podanym terminie dyrektor przygotował nowy rok szkolny! Arkusz organizacji pracy szkoły organ zatwierdza do końca maja. Pan Starosta jako przedstawiciel organu o tym nie wie?
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2013
... taki ktos komentuje +2
Markina, zgadzam sie w 100%, szczególnie co do nauczycielki chemii oraz biologii w tejże szkole, aczkolwiek pani Turek nie jest zlą dyrektorką, mogłaby znowu zostać, nie mam nic przeciwko ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Bibliotekarka? komentuje +12
przeciez taka osoba umie tylko wydawać ksiązki uczniom.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Maaaaarkina komentuje +29
Dyrektorem powinien zostać Pan Potoczny. Chyba jeden z najlepszych nauczycieli w tej szkole. Rzetelny i świetny wykładowca. Gdyby dyrektorem nie została po raz kolejny Pani Turek to połowa kadry wyleci. Brak kompetencji do nauczania. Kto to widział żeby w klasie z rozszerzoną chemią uczyła kobieta która ukończyła tylko jakiś kurs a z wykształcenia jest nauczycielką biologi?! Tą szkołę i tak ustawia pod siebie pewien nauczyciel polskiego i bibliotekarka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Praktykant V LO komentuje +12
Miałem praktyki w V LO w Krakowie - jak by to porównać do Gimpla... Niczym Fiat 125p do Mercedsa klasy S.

Więc V-ce Dyrektor z Witkowskiego by na leczeniu psychiatrycznym wylądował ;) Szkoda chłopa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... lot_ka komentuje +6
najważniejsza szkoła ... nie żartujcie. Ci co chcą naprawdę uczyć się w liceum, uciekają do Krakowa, albo do Bielska. Jedynie Technikum w Gorzeniu (Mechanik) ma wysokie notowania u gimnazjalistów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... przemooo komentuje +48
no a może bibliotekarka spróbuje swoich sił w konkursie,bo słyszałem, że bardzo lubi rządzić i wszystkich ustawiać wokół

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... uczeńlo komentuje +31
..no gdyby taki gość z krakowskiej piątki został dyrektorem to część układu LO na pewno by drżała.. z bibliotekarką w roli głównej.. działo by się działo..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... olle komentuje +46
Dyrektor po wyborze , a może i nie , musi być wdzięczny , nie mieć samodzielnie nic do powiedzenia , nie stawiać się , nie mądrować , być spolegliwy , lojalny , tak jak np w szpitalu. Każdy z tych dyrektorów jak zostaje wezwany na dywanik to od razu się poci i ma mokro w portkach , a tak to miało być w tej tzw demokracji. Żaden organ nie może być dobrze zarządzany gdy nie rządzi nim samodzielny , niezależny fachowiec , tylko lojalny wdzięczny (każdy wie kto) .Tak nigdy nie będzie dobrze. CZAS NA ZMIANY

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Boa Vista komentuje +36
Gdyby faktycznie dyrektorem gimpla został ten facet z Witkowskiego, to by się za głowę złapał nad poziomem zawodowym tutejszych nauczycieli. 3/4 od strzału do zwolnienia, na palcach jednej ręki można byłoby policzyć tych, którzy by się uchowali.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Jączy komentuje +14
Odrozek ma od 8 lat zapędy dyktatorskie (pomyłka), dyrektorskie i każdy to dobrze wie, że go skręcało 5 lat temu jak Turkowa wystartowała po Szewczyku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Mamoń komentuje +26
Na pewno konkurs w liceum będzie ciekawy. Pani Turek nie będzie jedynym kandydatem. Z tego co wiem, to trwają rozmowy z panem dr Marcinem Chruścielem, wicedyrektorem Liceum Ogólnokształcącego nr 5 im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, by również spróbował wystartować w konkursie. Wicedyrektor "piątki" krakowskiej to bardzo dobry organizator pracy, mógłby też wprowadzić w życie kilka pomysłów z najlepszej szkoły w Małopolsce.


Rozwalić tą pijacko-knajacko-postkomunistyczną klikę z LO !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... j23 komentuje +26
Widać że bezrobocie szaleje w powiecie wadowickim a władza musi zapewnić posadki swoim wybrańcom. Zobaczymy z jakiego rozdania dochrapią się stanowisk - Nepotyzm - rodzinno towarzyski czy też może Nepotyzm - polityczny? Tak czy tak będzie swój.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Ciapek komentuje +18
Na pewno konkurs w liceum będzie ciekawy. Pani Turek nie będzie jedynym kandydatem. Z tego co wiem, to trwają rozmowy z panem dr Marcinem Chruścielem, wicedyrektorem Liceum Ogólnokształcącego nr 5 im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, by również spróbował wystartować w konkursie. Wicedyrektor "piątki" krakowskiej to bardzo dobry organizator pracy, mógłby też wprowadzić w życie kilka pomysłów z najlepszej szkoły w Małopolsce.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Jan11 komentuje +20
Dyrektorem Liceum powinien zostać Pan Potoczny.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Boa Vista komentuje +51
Z całym szacunkiem dla p. Turek, ale ona nie nadaje się na stanowisko dyrektora, co udowodniła w ciągu ostatnich 5 lat. Chaos, chaos i jeszcze raz chaos.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 04 - 2013
... Jo jo króliczku komentuje +0
kontrkandydatem Turkowej będzie Odrozek juz w starostwie go namaścili

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2013
... Songoku komentuje +19
Taa, pewnie już jeden z drugim uruchamia znajomości...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2013
... z gorzołą w tle komentuje +10
Jeden nauczyciel odpada, bo prawdziwy nauczyciel nie powienien pić publicznie i ostentacyjnie piwska.
Do tego jeszcze polać się piwem po koszuli, bo mu z wargi skapało..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2013
... rozyk komentuje +5
w radoczy wybrac goscia od orania w polu w gumiakach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2013
... oio komentuje +27
a w skład komisji będą wchodzić znajomi ,,królika ''

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2013
... Ewunia komentuje +13
a może jakiś znowu Jan zaskoczy w konkursie :)?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2013
... Piotr1991 komentuje +13
w Radoczy w ZSRCKU proponuję na stanowisko Pana Józefa Łasaka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2013
... kibic z dala komentuje +25
BRAWO ! Takiej osoby jak Pani Janina Turek , to szukac ze świeczką.Trzymam kciuki za Panią Janina , mając na uwadze ...... śp. Zegadłowicza..... koterie .....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 04 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był