593bb4fcf96caa5cf089ecf9bf97d952.html Kandydat do zarządu - tylko bez nazwisk

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kandydat do zarządu - tylko bez nazwisk

Email Drukuj
Władza w powiecie działa niczym konspiracja. Na sesję Rady Powiatu zgłoszono uchwałę powołującą nowego członka zarządu powiatu z wykropkowanym miejscem. Kto nim jest?Od czerwca w zarządzie powiatu, po rezygnacji Bożeny Flasz (PiS), mamy do czynienia z wakatem we władzach powiatu. Już wcześniej po odwołaniu wicestarosty Mirosława Nowaka (PO), z zarządu powiatu odszedł radny Stanisław Kotarba (PO).

Na jego miejsce Teresa Kramarczyk wprowadziła do władz starostwa Janusza Lipskiego, ale i tak przez cały okres wakacji zarząd powiatu pracuje w niekompletnym składzie. Zgodnie ze statutem ma mieć pięciu członków.

Jednocześnie od blisko miesiąca starosta Teresa Kramarczyk przebywa na zwolnieniu lekarskim i oddała rządy w powiecie swojemu zastępcy Zbigniewowi Janoszowi. W ten sposób zarząd powiatu funkcjonuje jako trzyosobowy skład z wicestarostą Zbigniewem Janoszem, radną Jolantą Wąs i Januszem Lipskim.

W czwartek na sesji Rady Powiatu (26.08) pojawi się punkt wyboru nowego członka zarządu. Ale tu ciekawostką jest fakt, że nie wiadomo, kto nim będzie. Nowa koalicja w radzie złożona z ludzi z list PiS popierających Teresę Kramarczyk oraz radnych lewicowych z klubów Sprawny Powiat, a także SLD ma większość w samorządzie i może bez problemu przegłosować swojego kandydata.

Nominacja ukrywana jest jednak do samego końca. Do tego stopnia, że projekt uchwały o wyborze kandydata zgłoszono do Rady Powiatu bez podania nazwiska nowego członka zarządu. Propozycja ma być ogłoszona dopiero na sesji w czwartek (26.08). Co chcą więc ukryć przed nami rzadący powiatem?

We wtorek (24.08) członkowie nowej koalicji spotkali się w starostwie, by dyskutować o kolejnych ruchach politycznych w samorządzie. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, w tajnym spotkaniu uczestniczyli wicestarosta Zbigniew Janosz, przewodniczący rady Zbigniew Mieszczak, szef SLD Marek Drożdż i radna z Wadowic Halina Kulbacka.

Nowa koalicja, których większość to radni związani z lewicą lub o lewicowej przeszłości, chce powalczyć o utrzymanie władzy w powiecie nawet jeśli staroście Teresie Kramarczyk nie uda się utrzymać swojej pozycji w Prawie i Sprawiedliwości i nie zapewni ona swoim ludziom dobrych miejsc na listach wyborczych.

Na giełdzie nazwisk radnych, którzy mogą zostać zwerbowani do zarządu powiatu pojawiają się takie osoby jak Marek Kwartnik z SLD, Halina Kulbacka ze Sprawnego Powiatu i co ciekawe Grzegorz Opyrchał z PO.

Zwerbowanie Grzegorza Opyrchała z Platformy byłoby dużym zaskoczeniem w Radzie Powiatu. Platforma jest w tej chwili w twardej opozycji do rządów Teresy Kramarczyk i jej ludzi. Radnych PO z Kramarczyk poróżniła kwestia rozbudowy szpitala.

Jednocześnie jednak Grzegorz Opyrchał od dłuższego czasu głosuje tak jak chce Teresa Kramarczyk. Wyraźnie widać, że jest mu coraz bliżej do szerokiej lewicowej koalicji budowanej przez Kramarczyk, Janosza i Drożdża przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był