23f243dba0f2ff29fd54d5212004b0c4.html Zablokują drogę, bo urzędnicy oszukali

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zablokują drogę, bo urzędnicy oszukali

Email Drukuj
W Izdebniku tracą już cierpliwość. Zapowiadają, że znów zablokują krajówkę nr 52 z Wadowic do Krakowa, bo urzędnicy ich oszukali. Teraz walczą o przystanki i bezpieczną drogę dzieci do szkoły.W Izdebniku mieszkańcy znów się organizują na blokadę drogi nr 52 z Wadowic do Krakowa. Jak twierdzą, chcą walczyć z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i władzami gminy Lanckorona, które obiecały im budowę dwóch zatoczek autobusowych i przystanków w części na Krzyżówce w Izdebniku.

Sołtys Izdebnika Tadeusz Łopata rozesłał już wici i organizuje ludzi na blokadę krajówki. W zeszłym roku mieszkańcom skutecznie udało się zatamować ruch na tej trasie. Dzięki temu wywalczyli porozumienie GDDKiA z wójtem gminy Zofią Oszacką na budowę chodników. Przystanki miały być gotowe w czerwcu tego roku, ale ciągle nie wiadomo kiedy powstaną.

Niedawno na zebraniu wiejskim uchwalili, że ludzie wyjdą z transparentami na krajówkę i zatrzymają samochody. "Walczymy o przystanki. Tu jest około 50 domów i Dom Pomocy Społecznej. Mieszkańcy do najbliższego przystanku mają dwa kilometry i muszą iść wzdłuż bardzo ruchliwej drogi. Jest to bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci, które od września ruszą tędy do szkoły" - twierdzi sołtys.

Magdalena Chacaga, rzecznik GDDKiA, tłumaczy, że Generalna Dyrekcja wywiązała się ze swoich porozumień. Miała wybudować chodniki i to zrobiła. A co z przystankami? Dokumentację na przystanki miała przygotować gmina, ale tego nie zrobiła.

Zofia Oszacka, wójt gminy, odbija piłeczkę i twierdzi, że według koncepcji z 2005 roku przystanki na Krzyżówce kiedyś powstaną. Ale kiedy? Tego nikt nie wie. Tłumaczenia GDDKiA i zapewnienia wójt mieszkańców raczej nie obchodzą.

Wyjdą na ulicę i zablokują drogę. Ich zdaniem tylko tak mogą przymusić urzędników do działania. W końcu są wybory samorządowe i takie protesty mają szansę zakończyć się sukcesem.

(Marysia Reuter)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był