d2e7eee519faaa6c2c7e9eba63ac99ce.html Czystki i naciski w starostwie?

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Czystki i naciski w starostwie?

Email Drukuj
Teresa Kramarczyk, starosta wadowicki, zwolniła z pracy w biurze promocji Bartosza Kalińskiego. To druga osoba, która płaci cenę za odmowę wydania propagandowego Biuletynu Powiatowego.Najpierw z pracy zwolniono wieloletniego koordynatora Biura Promocji - Rafała Stuglika, teraz we wtorek (17.08) wypowiedzenie otrzymał Bartosz Kaliński, pracownik biura i były redaktor naczelny Biuletynu Powiatowego - oficjalnej gazety starostwa.

„Wróciłem we wtorek do pracy po chorobie i wicestarosta Zbigniew Janosz wręczył mi od pani starosty Teresy Kramarczyk wypowiedzenie umowy o pracę” - mówi nam Bartosz Kaliński. Jak dodaje sprawę zwolnienia z pracy wiąże z odmową wydania Biuletynu Powiatowego w czerwcu.

„Traktuję to jako szykanę za to, że nie zgadzałem się jako redaktor naczelny urzędowego Biuletynu Powiatowego opublikowania anonimowych tekstów pomawiających inne osoby o przestępstwo” - mówi Bartosz Kaliński.

W czerwcu starosta Teresa Kramarczyk zleciała pracownikom Biura Promocji przygotowanie gazety pod tytułem „Cała prawda o szpitalu” z anonimowymi tekstami, w których przedstawiano argumenty przeciwko rozbudowie wadowickiej lecznicy. Koordynator biura promocji Rafał Stuglik i Bartosz Kaliński jako redaktor naczelny odmówili wówczas publikacji anonimowych artykułów.

Jako redaktor naczelny Bartosz Kaliński poprosił starostę Teresę Kramarczyk, by autorzy podpisali się pod swoimi tekstami. Jak wówczas argumentował, jako redaktor naczelny nie mógł puścić do druku anonimowych tekstów, które według niego były nieprawdziwe i posądzały m.in. dyrektor szpitala Krystynę Grzesiek o złamanie prawa.

Ewentualna odpowiedzialność karna za pomówienia spadałaby wówczas tylko na jego głowę jako redaktora naczelnego. Mimo jego braku zgody na publikację Biuletyn i tak się ukazał. Starosta Teresa Kramarczyk przeforsowała przez zarząd powiatu zmianę na stanowisku redaktora naczelnego.

Jak się można było spodziewać, ukazanie się propagandowej gazety wywołało burzę. Przeciwko nieprawdzie w anonimowych artykułach urzędowego pisma zaprotestowała pod starostwem w Wadowicach służba zdrowia. Pracownicy szpitala przyszli pod urząd z transparentami w czwartek (25.06). Obywatelski Komitet Obrony Szpitala złożył nawet skargę do Rady Powiatu na działalność starosty Teresy Kramarczyk.

Do starostwa wysłano też szereg sprostowań do anonimowych artykułów, które jak do tej pory się nie ukazały, bo i publikację Biuletynu wstrzymano. Inna sprawa, że liczba sprostowań wystarczyłaby na kilka numerów urzędowego pisma.

Z kolei do Prokuratury Rejonowej dotarło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa o bezprawnym, niezgodnym z prawem prasowym wydaniu Biuletynu Powiatowego bez zgody redaktora naczelnego. Sprawą nacisków i gróźb w starostwie zajmująsię obecnie Prokuratura Rejonowa i policja, które od dłuższego czasu przesłuchują świadków. Ale jak na razie nie ma żadnych ostatecznych rozstrzygnięć.

We wtorek (17.08) pani starosty Teresy Kramarczyk nie było w pracy w starostwie. Przebywa na zwolnieniu lekarskim.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był