acf642f674acf9af76e0115522f8ba50.html Na rondo turbinowe jeszcze poczekamy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Na rondo turbinowe jeszcze poczekamy

Email Drukuj
Miało tutaj powstać rondo turbinowe, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie planuje w najbliższym czasie przebudowy ruchliwego skrzyżowania na Wenecji – wynika z odpowiedzi, jakie uzyskał na swoje interpelacje radny sejmiku Rafał Stuglik.W interpelacji skierowanej do Marszałka Województwa Małopolskiego, poruszyłem problem skrzyżowań na drodze krajowej nr 52 w Wadowicach. Na terenie Wadowic, w dzielnicy Zaskawie (za mostem drogowym na Skawie) na tzw. Wenecji, w ciągu drogi krajowej nr 52 znajdują się dwa bardzo ruchliwe skrzyżowania.

Pierwsze z nich to skrzyżowanie z drogą powiatową prowadzącą w kierunku Jaroszowic, ostatnio bardzo ruchliwą (stanowi zarazem łącznik do drogi krajowej nr 28, skracając dojazd z Wadowic do Suchej Beskidzkiej o około 2 km).

Drugie skrzyżowanie, położone nieco dalej w kierunku wschodnim, to skrzyżowanie z droga powiatową Wadowice - Wysoka- Przytkowice, również bardzo ruchliwą, gdyż stanowi ona alternatywę dla zatłoczone drogi krajowej nr 52, stanowiąc możliwość dojazdu do Krakowa (od Przytkowic w kierunku Skawiny drogą wojewódzką nr 953).

W obu przypadkach kierowcy wyjeżdżając z dróg powiatowych, jako podporządkowanych bardzo długo oczekują na wjazd, a czasem, wymuszając pierwszeństwo, ryzykują kolizją, a nawet wypadkiem.

Z odpowiedzi udzielonej mi przez Agnieszkę Wachowską (zastępca Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie) wynika, iż w przypadku drogi powiatowej na Przytkowice jest już opracowana koncepcja ronda turbinowego przygotowana przez Urząd Miejski w Wadowicach.

Przebudowa tego skrzyżowania znajduje się na liście "Programu redukcji liczby ofiar śmiertelnych na lata 2015-2017", a jego realizacja będzie możliwa po przyznaniu środków z budżetu centralnego.

Jeśli chodzi o skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Jaroszowic, to została opracowana koncepcja ronda na tym skrzyżowaniu przez inwestora planowanej inwestycji kubaturowej. Jednak sama GDDKiA w Krakowie nie planuje wykonania przebudowy tego skrzyżowania w najbliższym czasie.

Rafał Stuglik
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Komentarze (13)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... arb komentuje +1
Po zablokowaniu budowy BDI Wadowice liczą na pieniądze z GDDKiA ? Szczyt naiwności.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... Grzechu komentuje +2
Ja mam dość i proponuję przeprowadzić całkowitą blokadę Wadowic tak z 3 razy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... ciekawy komentuje +6
Lewoskręty i dobra sygnalizacja świetlna i wszystko będzie ok :D szkoda tylko, że kolejny raz marnujemy nasze pieniądze na ronda, które nie są potrzebne a nie remontujemy dróg, które tego potrzebują

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... onja komentuje +6
Na tym skrzyżowaniu wystarczy, że ktoś skręca w Wałową a ktoś kto jedzie w stronę Krakowa chcę być w zgodzie z przepisami i nie chce go omijać po prawej stronie przejeżdzając linię ciągłą. I zaczyna się korek! A że niektórzy omijają po prawej już od skrętu na Jaroszowice to inną sprawa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... wina separatysty komentuje +1
to jest twoja wina osiołku niewykształcony

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 07 - 2014
... kierujaca komentuje +0
juz jestem ciekawa jak bedzie wygladac ???????????????????/i jak opanuje te korki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... separatysta komentuje +3
I znowu wina GDDKiA.Wina wszystkich tylko nie władz miasta.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... CHLUŚNIEM BO UŚNIEM komentuje +2
Proponuje wiadukt i estakade ze zjazdem na przytkowice, przynajmniej bedzie śmiesznie i z rozmachem..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... Piotr13021991 komentuje +2
tutaj wystarczy zamontowanie "inteligentnej" sygnalizacjii świetlnej która automatycznie w godzinach szczytu rozładuje korek tak jak w większych miastach, a po za tymi godzinami światła mogą być wyłączone!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... benek-ol komentuje +9
A wystarczyłby prosty pas do lewo-skrętu... ale nie w wadowicach potrzebne nam jeszczeprzecież dwa ronda, najlepiej jak ewcia i kocicho odejdą z urzędu to nazwie się ich imieniem!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... drugipoziom komentuje +0
Potrzebny drugi poziom !
Dla tych co nie rozumieją to chociaż możliwość przejazdu pod mostem (dla osobówek gdy brak dużej wody) .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... vvvm komentuje +2
Szkoda . byłoby kolejne miejsce do wymuszeń pierwszeństwa...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... Ki3rowca komentuje +11
Ronda mamy takie świetne, że jeszcze kolejnego nam potrzeba.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był