2e0158e0bc2e22229751a4765088cc57.html Kara za łamanie ciszy wyborczej. Jeździł po gminie i krzyczał do mikrofonu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kara za łamanie ciszy wyborczej. Jeździł po gminie i krzyczał do mikrofonu

Email Drukuj
Sąd ukarał Kazimierza Zielińskiego za łamanie ciszy wyborczej. Zieliński musi zapłacić grzywnę za to, że w dniu referendum w Wadowicach jeździł po gminie i agitował na rzecz udziału w głosowaniu. On sam mówi, że tylko ostrzegał mieszkańców przed wandalami.


Kazimierz Zieliński skarży się w Internecie na popularnym portalu Youtube, że został ukarany mandatem karnym za wykroczenie polegające na łamaniu ciszy wyborczej. Do zdarzenia miało dojść w niedzielę 27 października zeszłego roku, w dniu referendum w sprawie odwołania władz miasta w Wadowicach.

Wyrok w trybie nakazowym na podstawie materiałów zebranych przez Komendę Powiatową Policji wydał kilka dni temu Sąd Rejonowy w Wadowicach. Postanowienie nie jest prawomocne, a Zieliński ma prawo się odwołać.

W rozmowie z Krzysztofem Sitko umieszczonej na portalu Youtube Kazimierz Zieliński na tle biało-czerwonej flagi z herbem Wadowic żali się, że ten wyrok jest „wadliwy”.
Jest to bzdurne, absolutnie bzdurnie. Ja zdawałem sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje mogą nastąpić przy łamaniu ciszy wyborczej - mówi.
Jak ustaliła policja w dniu referendum, Kazimierz Zieliński jeździł samochodem po gminie i agitował przy użyciu mikrofonu na rzecz udziału w głosowaniu. Na tej podstawie sąd wymierzył mu grzywnę w wysokości 400 złotych.

On sam twierdzi, że nic takiego nie miało miejsca. Przyznaje, że jeździł po Wadowicach, ale w innym celu. W dniu referendum Kazimierz Zieliński dowiedział, że nieznani sprawcy zniszczyli samochód jego żony. Rozbito w nim szybę i pocięto opony. Śledztwo w tej sprawie później umorzono. Zieliński opowiada, że w niedzielę referendalną zdenerwowany postanowił ostrzec innych. Jeździł po gminie i mówił przez mikrofon.
Ostrzegałem mieszkańców Wadowic mówiąc: Ostrzegam was pilnujcie swoich pojazdów ponieważ nieznani sprawcy tną opony i rozbijają szyby - zarzeka się dziś Zieliński.
W jego sprawie na policji zeznawało dziesięć osób. Teraz Kazimierz Zieliński zapowiada, że będzie się odwoływał od wyroku, chce też poznać zeznania świadków i być może oskarżyć ich o składanie fałszywych zeznań.
Wiem, że notatkę z Kleczy Dolnej wiceprzewodniczący, nie wiem czy jeszcze obecnie policjant, ale kiedyś policjant, pan Krzysztof nomen omen Zieliński sporządził, w której to notatce stwierdził, że złamałem ciszę wyborczą. Ja w Kleczy byłem oddać głos w moim okręgu wyborczym - opowiada Kazimierz Zieliński.
Naruszenie ciszy wyborczej jest wykroczeniem opisanym w art. 498 Kodeksu wyborczego. Grozi za nie grzywna w wysokości opisanej w art. 24 Kodeksu wykroczeń - od 20 zł do 5 tys. zł. Najwyższa grzywna - od 500 tys. do 1 mln zł - grozi za publikację sondaży.

Karę finansową do 5 tysięcy złotych mogą otrzymać osoby łamiące ciszę wyborczą poprzez czynną agitację na rzecz danego komitetu, bądź kandydata lub tak jak w tym przypadku agitując na rzecz udziału w referendum.


}} Zobacz, co Kazimierz Zieliński mówi o swojej sprawie (Youtube)(wp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (26)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Moj Wspanialy Kazek komentuje +0
Kazek nie daj sie Ktos znowu zablysnal jak gwiazdka na niebie ,pamietajmy ze prawde nalezy zawsze glosno i wyraznie glosic by sie nie wstydzic - nie rozumiem tylko dlaczego Policja umorzyla sprawe w sprawie bandytow nie jest to w porzadku prosba do bandziorow prosze sie ujawnic!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 06 - 2014
... Myślcie sami komentuje +22
Pupilki p. Ewy Filipiak dostali w zamian za zrywanie plakatów pewną umowę o pracę. Tak się przysłużyli że w zamian za to pani Ewa pozwoliła sobie ich zabrać pod swoje skrzydła na stałe.

Tak wygląda władza w naszym pięknym mieście gdzie kontrolowany sabotaż wyborczy jest nagradzany.

Jest to sprawdzona informacja, gdyby taka nie była, nawet bym o tym nie wspominał.

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2014
... dd. komentuje +2
a pupilki pani.ewy i pani m.tesz dostalí za zrywane plakaty i wywuzke benerów z plyty w dzien ciszy wyborczei? 4 pupili wywozila ciekawe ile im dali

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 06 - 2014
... Lewak komentuje +1
Fajnie jest kiedy wycinają się prawiczki z dziada,pradziada!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2014
... Ktosiek komentuje +4
Akurat jego mi nie żal... :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2014
... waszka komentuje +8
Wiadomo nie ma nigdzie sprawiedliwości , a po za tym to już jest nudne ,czemu innych nie ukarano pana L , ot taka sprawiedliwość

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2014
... synuś komentuje +4
e tam, synuś mu załatwi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2014
... Michałek34 komentuje +13
Jednym słowem komenda wadowicka dalej działa jak za PRL tylko już hu,,,,,stołówki w Wirażu darmowej dla żon i kobiet przychodzących nie mają poza tym nic się nie zmieniło ,aha sory SB tego departamentu też nie ma jest wydział kryminalny ,ręce składać kto tam pracuje ,straż miejska ludzie z roli ,ze wsi ościennych ,darmowy państwowy chleb zapachniał jak po wojnie w UB ,hej hej sokoły z własną działalnością omijacie góry ,lasy ,doły wadowickie bo nie warto ,naprawde

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 06 - 2014
... iritt komentuje +4
hahahahaha i dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko 400 zł to zdecydowanie za mało!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... m1 komentuje +19
Świństwo i prywata, karać ludzi za wymyślone przez klikę rzeczy to skandal.
Dlaczego nikt nie ukarze Lichwiarskiego za niszczenie ulotek w bloku na XX lecia, jest nagranie wideo.
Mam nadzieję, iż Pan Zieliński sprawę nagłośni w ogólnopolskiej TV, władza przy pomocy dyspozycyjnych świadków niszczy ludzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... Michałek34 komentuje +7
Zacznijcie tylko z UM ,a miejcie tylko własną działalność to życzę powodzenia tam oni rządzą komendą w Wadowicach ,chłopców na posyłki od brudnej roboty mają więcej choćby straż miejska (ministranci)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... negar komentuje +7
Wyrok czysto polityczny ale tak wogole czy zmieni sie ta stara wladza w papiezowicach juz w tych wyborach bardzo watpie co by nie mowic grupa rzadzaca ma za duze uklady zeby mogli przegrac.Niedawne referendum pokazalo ze nie ma sily na nich.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... Ola43 komentuje +1
Hahahahahahahahahahahahaahhahahahahahahahahahaha dobre

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014

Leże sobie po robocie popijam piwko, a tu facet z megafonu napierdziela na cały świat. Wrzeszczy jakby go ze skóry obdzierali.
Dzieci wystraszone w płacz a ten jeszcze głośniej . Ludzie to jakieś wariactwo. Kto temu gościowi dał megafony?
Po tych wrzaskach kury przestały nieść jajka, a krowy mleko. To jakiś kataklizm.
Niech sobie krzyczy w domu najlepiej w kiblu, ale nie na ulicy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... S komentuje +10
TO NIECH SYNEK NAPISZE DO PREMIERA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... alibaba komentuje +8
Kazek trzymaj się!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... obserwator 22 komentuje +3
Kiedyś byli po jednej stronie widocznie za mało kasy było trzeba zmienić front

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
Łamanie ciszy wyborczej jest passe. Nadmierne spożywanie alkoholu i marihuany też jest passe.
Wobec tego co nie jest passe?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... kapuś komentuje +23
Byłem świadkeim przejazdu pana Zielińskiego w rynku. Jechał czarnym samochodem, nie tym który rozbito i przez megafon mówił mniej więcej coś takiego, że "uwaga grasują bandy które niszczą mienie, mieszkańcy uważajcie." Nie padło żadne sformułowanie dotyczące referendum czy jakiejś agitacji. Wyrok jak i dowody są na 200% spreparowane przez układ znajomków.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... maniek25 komentuje +0
A ja potwierdzam że Elwis żyje ! Piłem z nim godzinę temu kawę :) i co "z osiedla" zrobimy z naszą wiedzą? :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... z osiedla komentuje +12
Potwierdzam słowa Pana Zielińskiego. Słyszałam ostrzeżenia o niszczeniu samochodów. Ze zostało jakieś auto zniszczone. i tyle. Sąd nie podszedł do sprawy obiektywnie moim zdaniem. Zresztą, a czy to pierwszy raz w Wadowicach?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... memek komentuje +1
"YouTube.pl" ??? Serio ?:) rozumiem że aliasy i tak przekierują ale yt.PL nie ma ;p

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... Marszałek komentuje +5
Kazek kury szczać prowadzić, a nie politykę robić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... czerniaczek komentuje +2
@ .... - chciałbyś!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... ..... komentuje +17
........ OJ CARYCO , CARYCO..... zapamiętaj coś z mądrości ludowej :
NOSIŁ WILK RAZY KILKA , PONIEŚLI i WILKA ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
... kuzonionka komentuje +4
no wiem, że Zieliński to różne rzeczy robi, ale wprowadzenie przez narratora fatalne. Facet tak bardzo zaangażowany w sprawę , że aż nerwy nie pozawalały mu składnie mówić.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był